Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no faktycznie, już się wypowiedziałem na ten temat jakiś czas temu, że wygląda to na wadę ogólną, a nawet inaczej może celowy zabieg dla wyeliminowania latarek w rogach
 

tdx

New member
Bez reklam
Mogę być nieobiektywny, ale w żadnych testach recenzenci opisujący np F6800 nie skarżą się na czarne rogi.

Ja wybrałem swój TV świadomie. Mam nadzieje że Wy też choć kilka chwil poświeciliście oglądając ten TV na żywo. Bo to w końcu TV :)
 

mielnia

New member
witam zrobiłem zdjęcia telefonem nowo nabytego ue55f6640 w ciemnym pomieszczeniu ustawienia dynamiczne
 

Attachments

  • IMAG0064.jpg
    IMAG0064.jpg
    340 KB · Wyś: 249
  • IMAG0079.jpg
    IMAG0079.jpg
    398,1 KB · Wyś: 342
  • IMAG0098.jpg
    IMAG0098.jpg
    634,7 KB · Wyś: 269
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Jak widzę kwestia czarnych rogów jest podzielona. Może rzeczywiście jest to kwestia ustawień i zastosowanych rozwiązań. Dzwoniłem nawet do Samsunga i dostałem info, że klienci tego nie reklamują oraz że samsung nie uważa tego za wadę i wszystko zależy od ustawień TV. Pan sam przyznał, że ich demo nie jest takie jakiego by sobie życzyli.
Podsumowując uważam, że UE46F6500 jest wg mnie najlepszym TV jeżeli chodzi o stosunek (jakość x możliwości)/cena.
 

TV3D

New member
Bez reklam
40F6500
Panowie mam prośbę , możecie sprawdzić czy u Was na sofcie 1105 płynnie działa weeb.tv?

Bo ja mam zrobioną aktualizację do 1105 i jest fatalnie:(, na 1104 i poprzednich oprogramowaniach było OK:)
 
Ostatnia edycja:

dominvip

New member
40F6500
Panowie mam prośbę , możecie sprawdzić czy u Was na sofcie 1105 płynnie działa weeb.tv?

Bo ja mam zrobioną aktualizację do 1105 i jest fatalnie, na 1104 i poprzednich oprogramowaniach było OK

Odnośnie weeb.tv.
C+family oraz Eurosport 2 przecinają strasznie choć w laptopie jest ok



Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

TV3D

New member
Bez reklam
Odnośnie weeb.tv.
C+family oraz Eurosport 2 przecinają strasznie choć w laptopie jest ok

a reszta kanałów działa płynnie bez przycinek?
bo na moim 40f6500 z softem 1105 działa tylko parę kanałów i to jeszcze w tzw: zwolnionym tempie:confused: a reszta w cale się nie załącza?:(
 
Ostatnia edycja:

kris615

Member
... Jest jeszcze coś. W porównaniu do Philipsa 55PFL7008K, który ma mój ojciec twarze są wypalone, obrazowi jakby brakowało zakresu dynamiki. Pewnie jest to kwestia regulacji, ale na razie nie udało mi się uzyskać zadawalającego rezultatu.
Na pocieszenie dodam, że menu i przeglądarka działają znacznie szybciej niż w 55PFL7008K.
Co do cam, działa bez problemu z AstonCrypt i C+ oraz spliterem. Telewizor informuje, że jest przystosowany do odbioru C+.

pzdr.[/QUOTE]

Ja też to zauważyłem. Przy ustawieniu standartowym tego nie ma.
 

kraken345

New member
Napisy

Mam pytanie czy ktoś ma wiedzę jak zmienić wyświetlany przez TV UE46F6500 plik z napisami:
Przykład

Film z HDD-usb w formacie mkv z wmuxowanymi napisami w języku eng., dodatkowo luźno w folderze z filmem plik z napisami txt lub srt. TV korzysta tylko z napisów po eng niema nigdzie możliwości wyboru innych z pliku txt. Natomiast jak film niema wmuxowanych napisów to wszystko działa dobrze. Po prostu wybiera pierwsze lepsze i koniec. Jak można wskazywać mu z jakim ma korzystać napisów ??
 

fanoflakers

New member
Witam, dzisiaj zrobiłem aktualizacje softu z 1104 na 1105
Na 1104 weeb.tv chodził OK a na 1105 totalna lipa.(niektóre kanał nie chodzą lub są w powolnym tempie)
Czy jest możliwość powrotu do softu 1104? lub czy jest możliwość wgrania go poprzez pena i skąd go można pobrać?

Niestety stwierdzam, że mam ten sam problem co Ty. Przed aktualizacją do 1105 wszystkie kanały na weeb chodziły płynnie, teraz jest tragedia. Obraz nie nadąża za lektorem itd. Ogląda się klatkę po klatce. Youtube chodzi płynnie.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Niestety stwierdzam, że mam ten sam problem co Ty. Przed aktualizacją do 1105 wszystkie kanały na weeb chodziły płynnie, teraz jest tragedia. Obraz nie nadąża za lektorem itd. Ogląda się klatkę po klatce. Youtube chodzi płynnie.


Zgadza się na sofcie 1105 jest tragedia:( z weeb.tv ,na poprzednich softach było OK:eek:k:
Podmieniałem nawet Ruter na inny ale to nic nie daje!

@tdx Ty na pewno masz soft 1105 ,bo jeśli tak to jest dziwne ,że u Ciebie działa płynnie a u paru osób nie!
 

electro69

New member
Witajcie
Mam takie pytanie czy u Was też jest tak że jak np. uruchamiam przykładowo Tvn Player i później wychodzę z tej aplikacji do panelu Smart Hub to ekran się automatycznie "rozjaśnia" to jest coś takiego jakbym przełączył w tym momencie opcję obrazu z "film" na "dynamiczny" ... to samo jest jak oglądam filmy po DLNA wychodzę z filmu do panelu głównego i znów się "rozjaśnia" ... ogólnie się tak dzieje w całym Smart Hub ... troszkę to jest denerwujące takie skakanie podświetlenia obrazu ... dodam, że obraz mam ustawiony na "film" i te ustawienia dotyczą się wszystkich źródeł sygnału.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
@tdx a jednak oprogramowanie 1105 różni się ? Ty masz inne!:confused: różni się oznaczeniami!



 
Ostatnia edycja:

Czesław

New member
Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu,dlatego pozwolę sobie zapytać tutaj,gdyż dotyczy on modelu z tematu.Posiadam około 20 miesięcy model 40D6500,jest on dla mnie rewelacyjny,niestety od kilku miesięcy odwiedzam sklepy i zrobił się on dla mnie zwyczajnie za mały.Pomieszczenie to średni salon,ale odległość nie jest duża bo nieco ponad 2 m.Chciałbym jednak zrobić skok do przodu tylko nie wiem czy warto.Kupca na swojego 40D6500 znalazłem,ale pozostaje mi do dołożenia kwota 2 tys. za w sumie "tylko" 6 cali.Model z tematu wyjątkowo mi się podoba,ma też genialny obraz,problem w tym czy opłaca się "szarpać" za tylko 6 cali i przy dokładaniu niemałej kwoty.3D właściwie mnie mało interesuje,ale zauważyłem że matryce z serii 6ej cechuje sporo lepszy obraz niż np. seria 5ta.Ach,gdyby samsung wypuścił coś pokroju 47 cali w ogóle nie było by zastanawiania się.Patrząc już w sklepie te 46 cali nie robi jakiegoś wrażenia,dlatego boję się że będzie to mało.Przyglądałem się jeszcze innym modelom z wydaje mi się bardzo dobrą jakością obrazu,które przedstawiam poniżej.Nr 1 jednak chyba pozostaje Samsung:

1: 46F6500
2 Panasonic 47ET50 - cena zbliżona
3 LG 47la620

Co byście mi doradzili w moim przypadku,czy sprzedawanie dobrego lecz niedużego tv i wykosztowanie się na 46F6500,czy może poczekać jeszcze,tylko ile i szukać już coś z 4K ? A może,któryś z wymienionych modeli byłby wart polecenia ? Sygnał to NC+,sporo kanałów w HD.Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

TV3D

New member
Bez reklam
U mnie wszystko jak u Ciebie z tym, że Wersje aplikacji mam 5.1721. A tdx z tego co widzę ma jeszcze inną wersje bo 5.1731?

Wydaje mi się ,że teraz to tylko pozostaje czekać na nową aktualizacje oprogramowania?:confused:
która pozwoli płynnie odbierać weeb.tv ,tak jak to na starszych softach było:neutral: przed 1105:???:
 
Do góry