Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

marcinsu

New member
ja się decyduje na zakup F6510, chyba ta wersja ma coś więcej od F6500
z tego co piszecie fajnie że te komendy głosowe działają do obsługi internetu
widzę również że jest jeszcze jeden plus - weeb.tv

Sent from my Sony Xperia™ Z using Tapatalk 4
 

electro69

New member
Witam
Po 2 godzinach zabawy tym TV potwierdzam występowanie w modelu 40 calowym w rogach w lewym górnym i dolnym (w prawym dolnym też ale już zdecydowanie mniej)około 2 cm takiej "ciemnej plamy" widocznej np. podczas procesu konfiguracji (jak był niebieski ekran) i np. podczas całkowicie białej sceny ... gdzieś już o tym było pisane, że telewizory z podświetleniem "direct led" mają zdecydowanie mniejszy problem z cloudingiem ale występują za to te właśnie "brudne plamki" ... tak jak już wspomniałem cloudingu na razie nie zauważyłem ...oglądałem mecz i też banding jeśli jest to już trzeba się na siłę wpatrywać żeby coś zobaczyć (w LG to już porażka pod tym względem) ... zobaczymy co dalej będzie mam tylko nadzieję, że podczas normalnego oglądania telewizji tych plamek nie będzie widać (nie mam na razie dekodera sat.) wszystkie filmy oglądam z usb (więc możliwe że tam nie ma tego wygaszania ekranu) ... podczas chwilowego oglądania 2 programów z tvn player nie zauważyłem tych problemów ... zobaczymy co będzie się dalej działo jak do tej pory jestem zadowolony .... Smart Hub chodzi bez problemów (jedyny większy problem był na początku z przykręceniem jednej śrubki do tego stojaka plastikowego nie da się jej do końca przykręcić trochę odstaje od obudowy TV ten plastikowy łącznik ze stopką).
Pozdrawiam
 

gadzeciarz

New member
właśnie kupiłem dziś sam.ue46f6500. Ładny wygląd, fakt, cieniutka ramka- choć model 8000 to już zupełny kosmos, praktycznie bez ramki, raptem 8 milimetrów!Na razie testuję i już mam pytanie. Otóż nie widzę w SYSTEMIE KANAŁU Z DANYMI żeby uruchomić Hbb na naziemnej. Nie wiecie jak ustawić? Z góry wielkie dzięki!
 

gadzeciarz

New member
no i druga sprawa. Funkcja S-Recommendation nie działa. Trzeba podć PIN. Po wpisaniu ok. 30 kombinacji znudziło mi się...Działa to komuś!!!???...
 

jarjar82

New member
Gadzeciarz nie chce wprowadzać Cie w błąd, ale funkcja Hbb działa prawdopodobnie po ściągnięciu odpowiedniej apki z Samung store "HbbTv" ja tak zrobiłem i działa ...ale nie mam pewności, czy bez tej aplikacji też zaskoczy.

Co do PIN, to powinieneś nadać go zaraz na początku instalacji urządzenia. Poszukaj w opcjach technicznych zakładki PIN .
 

gadzeciarz

New member
Jarjar82 Dzięki, już ogarnąłem Hbb ale tego PINa to za diabła nie mogę wpisać. To jest kombinacja 6 cyfr, w menu telewizora jest 4. Wpisywałem na wszystkie sposoby. Czy to nie trzeba przypadkiem rejestrować się w Samsungu(utworzyć konto)?!... Teraz mam jeszcze pytanie odnośnie edycji, przesuwania ikonek, tj. widgetów w telewizorze. W moim drugim samsungu es6570 robił się to bardzo łatwo, wogóle pod tym względem - smart tv- telewizory serii es są lepsze
 

gadzeciarz

New member
pozatym internet strasznie zamula w f6500! Gdzie te dwa rdzenie!!???w es6570 z 1 rdzeniem na tym samym łączu i w tym samym czasie idzie aż miło, bez porównania szybciej!!!
 

tdx

New member
Bez reklam
pozatym internet strasznie zamula w f6500! Gdzie te dwa rdzenie!!???w es6570 z 1 rdzeniem na tym samym łączu i w tym samym czasie idzie aż miło, bez porównania szybciej!!!

a jakie strony Ci tak zamulaja?
Nie pisz postów jeden pod drugim możesz edytować Swój stary post żeby do niego dopisać
 

gadzeciarz

New member
jedynie przez przeglądarkę da się jakoś oglądać You Tuba na f 6500 bo z widgetu to jakaś masakra!!! w esach samsunga to bajka, miałem nadzieję, że za 3,5 tys. zł będzie przynajmniej tak samo a tu taka padaka...
 

gadzeciarz

New member
jedynie przez przeglądarkę da się jakoś oglądać You Tuba na f 6500 bo z widgetu to jakaś masakra!!! w esach samsunga to bajka, miałem nadzieję, że za 3,5 tys. zł będzie przynajmniej tak samo a tu taka padaka...
Nie wiem czemu ale po prostu zamula. es 6570 radzi sobie lepiej, cóż...Prośba jeszcze o edycję widgetów. Da się je poprzesuwać? Dzięki za odp!
 

gadzeciarz

New member
Nie wiem czemu ale po prostu zamula. es 6570 radzi sobie lepiej, cóż...Prośba jeszcze o edycję widgetów. Da się je poprzesuwać? Dzięki za odp!
no i ten S-Recommendation..Działa to wogóle? Sprawdza się? Bo mi PIN (6 cyfr) nie działa, w menu tv PIN ma 4 cyfry.. Było sobie zostawić starego Rubina! 0 problemów! he, he...
 

electro69

New member
Witam
Kto z Was Użytkowników F6500 może jeszcze potwierdzić zjawisko tych "ciemnych rogów" na matrycy przeglądnąłem cały wątek i kilka osób o tym pisało ... @Tdx w poście 97 wkleiłeś zdjęcia wydaje mi się że na drugim i trzecim widać na białym tle te ciemne rogi nie są to wielkie zaciemnienia ale są :) ... czy ktoś może powiedzieć czy to wynika z zastosowanego typu podświetlenia tak jak clouding ? .... dzisiaj podpinam dekoder nc+ mam nadzieje, że to jednak będzie marginalne zjawisko i w normalnym oglądaniu nie będzie tak widoczne bo trochę to denerwuje tym bardziej że człowiek o tym wie i podświadomie spogląda w te rogi :)
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak patrze na wprost to nie widzę jak robie zdjęcie to wychodzi generalnie zupełnie tego nie widać.
 

electro69

New member
Jak patrze na wprost to nie widzę jak robie zdjęcie to wychodzi generalnie zupełnie tego nie widać.
Przez Twoje ręce przewija się pewnie dużo tych TV :) możesz potwierdzić czy spotkałeś się z tym zjawiskiem "ciemnych rogów" bo nie ma co ukrywać kilka osób to już zgłaszało czy to ma związek z tym rodzajem podświetlenia bo chyba jeszcze we wcześniejszych TV nie było czegoś takiego żeby te rogi były ciemne ?
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Jest dokładnie tak jak na zdjęciu :) natomiast jak popatrzysz na wprost togu to tego nie widać jest to zjawisko raczej zupłnie nie mające wpływu na kompfort oglądania.
Nie złapałem się jeszcze na tym żebym to zobaczył.
 
Do góry