Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

fausto1

New member
Bez reklam
Zauważyłem że niektóre filmy z dysku mają do wyboru dd oraz dts czyli zależy od źródła. A jak wgrać taki soft?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

Metrolog

New member
[How To] Get root access on F series - SamyGO
tu jest informacja na temat uzyskiwania rota w serii F co do podmiany odpowiedniej linijki w oprogramowaniu odpowiedzialnej za puszczanie dźwięku wielokanałowego przez złącze optyczne też gdzieś jest niestety nie mogę za bardzo szukać bo jestem aktualnie w Grecji a tutaj internet chodzi jak zawsze czyli jak u nas 10 lat temu :). Koledzy z forum posiadający serię F pewnie coś podpowiedzą w temacie.
 

Rafal7

Banned
Toć nie trzeba zmieniać żadnego softa
Jak kolega wyżej napisał, trzeba włączyć film z DD lub DTS , wtedy tv wykrywa że jest taka ścieżka i wtedy włączenie odpowiedniego dekodera dźwięku jest możliwe.
 

Metrolog

New member
Miałem wrażenie że koledze fausto1 chodziło raczej o oglądanie telewizji czy granie na konsoli z włączonym dźwiękiem przestrzennym. Odtwarzać filmy z rozkodowanym DD można sobie z czegokolwiek.
 

Rafal7

Banned
No widzisz ja myślałem ze o ogólną dostępność tych dekoderów na tym tv, a sam autor tak naprawdę nie napisał w jakich okolicznościach nie ma DD.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Miałem wrażenie że koledze fausto1 chodziło raczej o oglądanie telewizji czy granie na konsoli z włączonym dźwiękiem przestrzennym. Odtwarzać filmy z rozkodowanym DD można sobie z czegokolwiek.

Dokładnie o to mi chodziło czyli muzyka i ps4 . Gdyż w zależności od filmu wczoraj doszedłem do tego że niektóre miały do wyboru dts czy Dolby Digital a niektóre nie.

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

fausto1

New member
Bez reklam
Chyba mając oprogramowanie najnowsze 2110 nie zadziała?

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Generalnie Samsung już dawno stwierdził że dźwięk wielokanałowy przez złącze optyczne to przeżytek :) teraz tylko zbierać kasę na amplituner z wejściem HDMI najlepiej oczywiście Samsunga bo pewnie tylko taki gwarantuje że cokolwiek zadziała :)
 

Metrolog

New member
Jeżeli posiadasz amplituner z wejściem HDMI to możesz do niego podłączyć co tylko zechcesz łącznie ze swoim zestawem Logitecha Z-5500 wtedy to telewizor marki Samsung okaże się wspaniałomyślny i pozwoli na przesłanie i co za tym idzie słuchanie dźwięku przestrzennego :)
 

Metrolog

New member
Można kupić przełącznik SPDIF do jednego wejścia telewizor do drugiego konsola a do trzeciego np. BD niestety dźwięku DD z programów telewizyjnych dalej nie będzie ale w przyszłości będzie przecież amplituner z wejściem HDMI jedynej słusznej firmy :) i po problemie.
 

Metrolog

New member
Mogą wystąpić problemy z CEC w przypadku amplitunera innej firmy czerwona księga jest od wielu lat chyba tylko do poczytania jak pięknie pewne standardy powinny nam ułatwiać a nie komplikować życie :)
 

Metrolog

New member
Niestety nie każdy ma tyle szczęścia ale standard się upowszechnia więc należy być dobrej myśli że wszystko będzie działać, często jest tak że im bardziej firmowy sprzęt tym bardziej nie działa z innym firmowym. Idę na plażę, dzisiaj 35 st. Celsjusza szkoda dnia :)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Amplituner do aktywnego zestawu głośnikowego z wbudowanymi dekoderami DD/DTS? Chyba to niema sensu

Wysyłane z mojego SM-N910F za pomocą Tapatalk 2
 

Metrolog

New member
Niestety tylko amplituner odbierze DD z HDMI Twojego telewizora i zapoda na SPDIF Logitecha są jeszcze jakieś przejściówki z HDMI na SPDIF ale to juz trzeba sobie poczytać na zagranicznych forach czy dają radę no i oczywiście do najtańszych nie należą.
 
Do góry