Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

Duddda

New member
Moze spróbuj pozmieniac ustawienia obrazu i to zalagodzi ten efekt. U mnie kiedyś byla chmurka na srodku ekranu na czarnym tle, a po kalibracji zniknęła. Może i u Ciebie samo przestawienie kilku suwaczków pomoże.

Wysłane z zamulonego Samsunga GALAXY S 3


O jakiej kalibracji mówisz? Jest jakiś poradnik czy po prostu zalecane ustawienia?

--

Pytanie drugie. Oglądam sporo seriali 720p w .mkv i wszystko jest strasznie ciche. Może to sposób kodowania dźwięku, ale muszę ustawiać głośność na poziomie 40-50, gdzie przy zwykłym .avi wystarcza ok 20 albo dekoderze kablowym ok 10. Macie podobne odczucia? Może wystarczy coś zmienić w opcjach. Próbowałem wybierać "wyraźny głos", ale nie ma znaczącej różnicy.

[edit:]

Sprawdziłem kodek w mediainfo:

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 43mn 32s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 140 MiB (17%)
Default : Yes
Forced : No

Czyli najprawdopodobniej przy użyciu kina domowego byłoby ok. Włączenie DTS TruDialog trochę pomaga, ale dalej nieznacznie. Czy tylko mi to przeszkadza czy wszyscy mają kina domowe? :D
 
Ostatnia edycja:

zgred

Member
Witam serdecznie.
Myślę o zakupie tego modelu (a dokładnie wersji 32" 6510 - ale to chyba to samo?) i mam jedno pytanie...
Kolega TV3D napisał o matrycy AUO - 46R1AF6V.
Z kontekstu wynika, że producent w swoich TV umieszcza różne rodzaje, a ta w/w jest najgorsza.
Czy mógłby mi ktoś doradzić, jaka wersja jest najlepsza, skora ta w/w jest zła?

Pozdr.
 

Ospen

New member
Witam, przez długi czas nie używałem standardowego pilota (tylko smart touch) i zauwazyłem niedawno, że ten pierwszy nie powoduje ŻADNEJ reakcji w TV, wymiana baterii nie pomogła. Nie moge tymsamym wejść do menu serwisowego ani używac pilota innego niż smart touch. Ktoś może wie co mogło się stać? Jak temu zaradzić?
 

Tomek M.

New member
Witam serdecznie.
Myślę o zakupie tego modelu (a dokładnie wersji 32" 6510 - ale to chyba to samo?) i mam jedno pytanie...
Kolega TV3D napisał o matrycy AUO - 46R1AF6V.
Z kontekstu wynika, że producent w swoich TV umieszcza różne rodzaje, a ta w/w jest najgorsza.
Czy mógłby mi ktoś doradzić, jaka wersja jest najlepsza, skora ta w/w jest zła?

Pozdr.

Cześć, sam jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem tego TV z matrycą produkcji firmy AUO Corp. ale czy jest ona rzeczywiście najgorsza? Przydałby się ktoś kto mógłby porównać obydwie matryce. Ja mogę porównać jedynie matryce 46A1AF0S (UE46F6400) oraz 46R1AF6V (UE46F6500).

46A1AF0S - bardzo, bardzo duży banding przez co oglądanie TV było bardzo niekomfortowe.

46R1AF6V - pierwszy egzemplarz TV świecił bardzo dobrze ale po trzech dniach wyskoczył zawieszony piksel (wydaje mi się, że jest to duża bolączka matryc produkcji tej firmy) i musiałem go zwrócić (niestety podczas zwrotu pękła matryca, były przeboje ze sklepem ale o tym może innym razem). Drugi TV jest już ok chociaż ma minimalny banding ale jest on do zaakceptowania (pewnie ten TV też bym zwrócił ale już nie miałem sił na kolejne roszady z telewizorami). Sama matryca w porównianiu do 46A1AF0S świeci dużo lepiej, ma lepsze kąty widzenia, lepsze kolory ale mam wrażenie, że ma chyba mniejszą ostrość. Próbowałem to korygować na wiele sposobów ale jednak da się to wychwycić, szczególnie na kanałach jakości SD. Większych mankamentów tej matrycy jako zwykły użytkownik nie dostrzegam więc chyba nie jest aż tak źle jak to się opisuje.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ogólnie w tym roku to drastycznych różnic nie ma... Po prostu przyjmujemy zgodnie z tym co było w ubiegłych latach że jednak dobrze jest gdy matryca jest samsunga.... :)

Co do konkretnie Twojego przypadku to pamiętaj że F6400 był sidebyside led a F6500 to vertical egde
 

dominvip

New member
U mnie pojawiła się aktualizacja przeglądarki internetowej, ostrzegam nie instalujcie. Od teraz jest prawdopodobnie w języku chińskim... Same krzaki. PS. Weeb działa

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

Tomek M.

New member
Ogólnie w tym roku to drastycznych różnic nie ma... Po prostu przyjmujemy zgodnie z tym co było w ubiegłych latach że jednak dobrze jest gdy matryca jest samsunga.... :)

Co do konkretnie Twojego przypadku to pamiętaj że F6400 był sidebyside led a F6500 to vertical egde

TDX, doskonale wiem jakie są różnice między tymi matrycami ale chciałem zrobić jakiekolwiek porównanie, gdyż wszyscy piszą jakie te matryce AUO to tragedia, a nikt nie napisze jak jest w rzeczywistości. Podejrzewam, że niejedną osobę zadowoliłaby bardziej czysta matryca AUO niż mocno pasiasta czy zachmurkowana matryca Samsunga. Nalepiej jakby ktoś inny opisał swoje odczucia/wrażenia z oglądania TV z matrycą AUO, dałoby to szerszy obraz.

P.S.
Fakt faktem, sam bym chciał mieć matrycę Samsunga w swoim TV :p
 

Cybe

New member
to jak jest ostatecznie z tymi matrycami? Jakie oznaczenia mają matryce samsunga a jakie innych producentów? Poza tym, czy do tego tv można podłączyć kamerkę do skype?
 

Duddda

New member
Duddda napisał:
Oglądam sporo seriali 720p w .mkv i wszystko jest strasznie ciche. Może to sposób kodowania dźwięku, ale muszę ustawiać głośność na poziomie 40-50, gdzie przy zwykłym .avi wystarcza ok 20 albo dekoderze kablowym ok 10. Macie podobne odczucia? Może wystarczy coś zmienić w opcjach. Próbowałem wybierać "wyraźny głos", ale nie ma znaczącej różnicy.

[edit:]

Sprawdziłem kodek w mediainfo:

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 43mn 32s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 140 MiB (17%)
Default : Yes
Forced : No

Czyli najprawdopodobniej przy użyciu kina domowego byłoby ok. Włączenie DTS TruDialog trochę pomaga, ale dalej nieznacznie. Czy tylko mi to przeszkadza czy wszyscy mają kina domowe? :D

Ktoś, coś? Może chociaż ktoś sprawdzi jakiegoś mkv u siebie?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
 

tdx

New member
Bez reklam
a coś konkretnego do sprawdzenia to wyślij linka na prv to się zobaczy bo jak cokolwiek oglądam to zawsze na kinie i może dlatego? ;D
 

tdx

New member
Bez reklam
Ściągasz soft ze strony rozpakowujesz na pendrive tak żeby był katalog z nr softu w nim folder image a w nim plik upgrade

odpalasz TV wkładasz pena do usb czekasz chwilę dajesz pomoc aktualizacja aktualizuj teraz
 
Do góry