Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

wyspa100

New member
nie bardzo rozumiem mój laptop wykrył tv później znalazłem na nim ścieżkę w której widzi filmiki i tyle na telewizorze pokazuje mi że jestem połączony z windows media player
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
W trybie DLNA nie TV dekoduje tylko przyjmuje strumień...
Jesli korzystasz z domyślnego serwera DLNA na swoim PC (Windows Media Player) nie ma on obsługi MKV wcale... Stąd brak tego pliku...

Musisz zainstalować coś co wspiera MKV czyli np PS3 Media Server
 

wyspa100

New member
czy jak zainstaluję ten program będę mógł udostępniać pliki z dowolnej lokalizacji na moim laptopie?
teraz telewizor "odnajduje" pliki zapisane jedynie w folderach administratora - muszę tam umieszczać wszystkie filmy które chcę obejrzeć i jest to trochę uciążliwe
aha no i kwestia przewijania filmu - wiadomo nie zawsze jest możliwość obejrzenia czegoś do końca a w tv mogę przewijać tylko skokowo co 10 sekund mimo ze jest pasek postępu to nie wiem jak go ruszyć żeby przeskoczyło do interesującej mnie części filmu
zapomniałem napisac że mam model 40 cali - ale to chyba nie ma znaczenia możliwości mego i twojego są chyba identyczne :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
jak zainstalujesz serwer to musisz go skonfigurować czyli np podać katalogi które chcesz by serwer udostępniał...
Jest na forum cały temat o konfiguracji tego serwera
 

amikoder

New member
Nie potrzeba instalować dodatkowego serwera. WMP pięknie strumieniuje wszystkie *.mkv jeśli zmieni się filmom rozszerzenie na *.wmv
Nie trafiłem jeszcze na film, który sprawiłby problemy.

Zdrowych, pogodnych Świąt! Bez telewizji!
 

wyspa100

New member
zainstalowałem ps3 server - śmiga wszystko widzi całego kompa i tego mi było trzeba - dzieki za podpowiedź
ale nikt nie udzielił mi porady czy da się szybko przewijać film do przodu z poziomu telewizora - pasek postępu jest ale nie mogę na niego wejść a przeskakiwanie co 10 sekund klawiszami przewijania mija się z celem...
 

wyspa100

New member
Nie potrzeba instalować dodatkowego serwera. WMP pięknie strumieniuje wszystkie *.mkv jeśli zmieni się filmom rozszerzenie na *.wmv
Nie trafiłem jeszcze na film, który sprawiłby problemy.

Zdrowych, pogodnych Świąt! Bez telewizji!
próbowałem zmieniać niestety nie dał się oszukać - widocznie nazwa pliku to jedno a format to drugie we właściwościach nadal było że jest to marioska (.mkv)
 

wyspa100

New member
za szybko pochwaliłem server ps3
gdy próbowałem połączyć się z moim tv po raz drugi nic się nie działo
w zakładce śledzenie widać coś takiego
ERROR 2013-12-24 21:27:58.393 [main] A serious error occurred during PMS init
org.jboss.netty.channel.ChannelException: Failed to bind to: /192.168.1.2:5001
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap.bind(ServerBootstrap.java:303) ~[pms.jar:1.90.1]
at net.pms.network.HTTPServer.start(HTTPServer.java:125) ~[pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.init(PMS.java:548) [pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.createInstance(PMS.java:872) [pms.jar:1.90.1]
at net.pms.PMS.main(PMS.java:949) [pms.jar:1.90.1]
Caused by: java.net.BindException: Address already in use: bind
at sun.nio.ch.Net.bind0(Native Method) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.ServerSocketChannelImpl.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at sun.nio.ch.ServerSocketAdaptor.bind(Unknown Source) ~[na:1.7.0_25]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.bind(NioServerSocketPipelineSink.java:148) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.handleServerSocket(NioServerSocketPipelineSink.java:100) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketPipelineSink.eventSunk(NioServerSocketPipelineSink.java:74) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.Channels.bind(Channels.java:468) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.AbstractChannel.bind(AbstractChannel.java:192) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap$Binder.channelOpen(ServerBootstrap.java:348) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.Channels.fireChannelOpen(Channels.java:176) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannel.<init>(NioServerSocketChannel.java:85) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannelFactory.newChannel(NioServerSocketChannelFactory.java:142) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.channel.socket.nio.NioServerSocketChannelFactory.newChannel(NioServerSocketChannelFactory.java:90) ~[pms.jar:1.90.1]
at org.jboss.netty.bootstrap.ServerBootstrap.bind(ServerBootstrap.java:282) ~[pms.jar:1.90.1]
... 4 common frames omitted
może ktoś z was wie co to znaczy ?
 

ggrzegorzz

New member
Ja łączę się z konsolą poprzez PS3 Media Server nie ma problemu z tym :)

Ktoś pisał o przewijaniu filmu, naciśnij bodajże trójkącik na padzie i wtedy otwiera ci się konsola przewijania itp...
 

elwismik

New member
cień wzdłuż prawego boku ekranu - reklamacja

Witam wszystkich, 9 listopada zakupiłem ue46f6500ss w saturnie. Zakup poprzedzony był dwukrotnie wymianą tv - pierwszy f6400 wyłączał się samoczynnie i pomagało tylko wypięcie wtyczki z sieci i ponowne włączenie, drugi już f6500 miał hot piksela na środku ekranu oraz wgięcie z tyłu obudowy sugerujące uderzenie/upadek. A więc został ten trzeci 6500 u którego już po zakupie zauważyłem cienie na białym tle (nie mówię o narożnikach bo z tym się liczyłem i w 2 poprzednich też one występowały). Miałem już wtedy dosyć jeżdżenia po saturnach (mam 40km do sklepu) i zostawiłem go. Teraz przed świętami zacząłem więcej oglądać sportu i to sportów zimowych i stwierdziłem że ten cień wzdłuż lewej krawędzi ekranu w odl. ok. 8-10cm od tej krawędzi zaczyna mnie denerwować, szczególnie przy dynamicznych scenach na jasnym tle jest widoczny - np. narciarstwo alpejskie, skoki, ale też bp. mecze piłki nożnej. Nie każdy na to zwraca uwagę - np. mój brat stwierdził że jemu to nie przeszkadza i prawie tego nie zauważa, ale dla mnie w tej chwili jest to problem. Nie po to wydałem 3300zł żeby mieć dyskomfort przy oglądaniu tv. No i teraz pytanie - co zrobić? Wymienić na inny już nie mogę, mam wykupioną gwarancję plus na 5 lat i nawet zgłosiłem to przed świętami i zadzwonili do mnie z serwisu tv z mojego miasta że dostali zlecenie na naprawę tv. Sęk w tym że nie chcę żeby ktoś w nim grzebał i może później stwierdził jeszcze ze wszystko jest ok i mieści się w granicach normy producenta czy coś w tym rodzaju, po czym dostanę rozkręcany tv w którym ktoś grzebał i jeszcze może porysowany (widziałem jak wygląda ten konkretny serwis i obchodzenie się w nim z tv). Myślałem o niezgodności towaru z umową, ale czy to coś da? Czy Samsung uznaje tego typu wady, czy też uważają że to mieści się w granicach normy? U mnie wygląda to mniej więcej jak na stronie 234 post z 13.10.2013 20:11 "Amlody", może trochę mniej u góry i z prawej ale minimalnie więcej z lewej strony. Dodam że matryca chyba AUO - mam 46R1AF6V.
 

SDman

Banned
Witam,
moim zdaniem zostaje Ci naprawa,
nie zakładaj czarnego scenariusza od razu.
Usterka nie może zostać bo masz być zadowolony.
Pozdr.
 

Bojar1

New member
Moze spróbuj pozmieniac ustawienia obrazu i to zalagodzi ten efekt. U mnie kiedyś byla chmurka na srodku ekranu na czarnym tle, a po kalibracji zniknęła. Może i u Ciebie samo przestawienie kilku suwaczków pomoże.

Wysłane z zamulonego Samsunga GALAXY S 3
 

elwismik

New member
To co się dało poprawić ustawieniami to już poprawiłem. Mniej widać ten cień przy wysokim ustawieniu podświetlenia ale wtedy obraz traci na naturalności..
 

TV3D

New member
Bez reklam
A więc został ten trzeci 6500 u którego już po zakupie zauważyłem cienie na białym tle (nie mówię o narożnikach bo z tym się liczyłem i w 2 poprzednich też one występowały). Miałem już wtedy dosyć jeżdżenia po saturnach (mam 40km do sklepu) i zostawiłem go.

Teraz przed świętami zacząłem więcej oglądać sportu i to sportów zimowych i stwierdziłem że ten cień wzdłuż lewej krawędzi ekranu w odl. ok. 8-10cm od tej krawędzi zaczyna mnie denerwować, szczególnie przy dynamicznych scenach na jasnym tle jest widoczny - np. narciarstwo alpejskie, skoki, ale też bp. mecze piłki nożnej. Nie każdy na to zwraca uwagę - np. mój brat stwierdził że jemu to nie przeszkadza i prawie tego nie zauważa, ale dla mnie w tej chwili jest to problem. Nie po to wydałem 3300zł żeby mieć dyskomfort przy oglądaniu tv. No i teraz pytanie - co zrobić? Wymienić na inny już nie mogę, mam wykupioną gwarancję plus na 5 lat i nawet zgłosiłem to przed świętami i zadzwonili do mnie z serwisu tv z mojego miasta że dostali zlecenie na naprawę tv.

Sęk w tym że nie chcę żeby ktoś w nim grzebał i może później stwierdził jeszcze ze wszystko jest ok i mieści się w granicach normy producenta czy coś w tym rodzaju, po czym dostanę rozkręcany tv w którym ktoś grzebał i jeszcze może porysowany (widziałem jak wygląda ten konkretny serwis i obchodzenie się w nim z tv).

Myślałem o niezgodności towaru z umową, ale czy to coś da? Dodam że matryca chyba AUO - mam 46R1AF6V.


Co chodzi o wykupienie GW na 5 LAT to masz 30 dni na zrezygnowanie z niej i ZWROT Kasy!

Dlaczego nie oddasz tego felernego F6500?:hmm: i to jeszcze z matryca AUO - 46R1AF6V.

żadne ustawienia i kalibracje nic tu nie dadzą!

Musisz jakimś sposobem pozbyć się go:wink:
 
Ostatnia edycja:

elwismik

New member
no właśnie tylko nie wiem jak się go pozbyć, chętnie wymieniłbym go ale minęło już prawie 2 miesiące od daty zakupu - 9 listopada. Myślałem że ta gwarancja na 5 lat jest lepsza bo było tam napisane m.in. o możliwej wymianie tv na nowy jeżeli będą wysokie koszty naprawy, ale w serwisie który do mnie zadzwonił powiedzieli że oni będą to naprawiać jeżeli stwierdzą że jest rzeczywiście uszkodzenie. Boję się dawać go im na gwarancję bo jak pisałem jeszcze mi go porozkręcają, będzie tam gdzieś przerzucany może i tak stwierdzą że to nie wada tylko norma.. Dlatego myślałem o złożeniu reklamacji na niezgodność towaru z umową - tam można sprecyzować żądanie, np. zwrot gotówki lub wymiana na sprawny, ale i tak mogą mi napisać że dla nich to nie wada dostanę go z powrotem. Potem to już musiałbym chyba na własny koszt brać rzeczoznawcę a tak naprawdę to nie wiem jak tego typu wada jest traktowana, czy jako uszkodzenie/wada czy jako możliwa "przypadłość" edge ledów. Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z reklamacją takiej wady. tzn mówię o reklamacji a nie zwrocie w ciągu 10dni czy wymianie sztuka za sztukę do kilku dni od zakupu..
 

prezy

New member
Bez reklam
Masz gwarancję. Ewidentnie widać, że posiadasz wadliwy egzemplarz. Nie masz wyjścia musisz go reklamować. przecież nie będziesz tego tak oglądał.
Pytasz o podobną sytuację:
Ja miałem tylko z lodówką, podkusiła mnie promocja bez VAT + 5-cio letni certyfikat gwarancyjny. Padła po 1,5 roku. Po 8 mc pierwszy serwis, po 1,5 roku zapadała decyzja wymiany sprzętu na nowy. Dostałem nową lodówkę, nową gwarancję i uwaga nowy 5-cio letni certyfikat, który obecnie jest ważny do 2017 roku.
Jak się obawiasz tego Twojego serwisu to daj do innego albo reklamuj przez sprzedawcę.
 
Do góry