Od dziś testuje 46F6500 w domu :)

elwismik

New member
podłączenie laptopa i tryb 16:9

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem samsunga ue46f6500ss. Tv generalnie jest ok, nie licząc cieni w rogach widocznych na jasnym/białym tle oraz co już mi trochę bardziej przeszkadza cieni wzdłuż lewej krawędzi tv, które przeszkadzają np przy ogladaniu meczu, przy szybkim przesuwaniu kamery cały czas wzrok ucieka mi w lewo bo tam widoczny jest ten cień, jakby delikatnie nałożony na obraz co powoduje pewien dyskomfort oglądania. Ale to tak na marginesie. Wczoraj podłączyłem do tv laptopa po hdmi aby obejrzec film. I tutaj pojawił się problem bo na laptopie wybrałem aby pokazywał obraz tylko na tv, ustawiłem rozdzielczośc na 1920x1080, w tv miałem ustawiony format 16:9 i obraz zamiast być idealnie dopadowany do ekranu był jakby powiększony, tzn nie widać było paska menu start, a ikony które miałem na pulpicie wzdłuż lewego brzegu były w połowie schowane "poza ekran". Dopiero wybranie trybu "dopas. do ekranu" spowodowało że obraz się idealnie wpasował w ekran. Sprawdzałem na 2 laptopach i w obydwu było tak samo. Nie rozumiem tego, skoro tv ma rozdzielczość 1920x1080 i ja ustawiłem taką w laptopie to bez żadnego skalowania/przycinania obraz w trybie 16:9 powinien być idelanie wpasowany.Tak miałem w poprzednim philipsie jak również w mniejszym panasonicu. O co chodzi? czy u was też tak jest?
 

Darmach

New member
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem samsunga ue46f6500ss. Tv generalnie jest ok, nie licząc cieni w rogach widocznych na jasnym/białym tle oraz co już mi trochę bardziej przeszkadza cieni wzdłuż lewej krawędzi tv, które przeszkadzają np przy ogladaniu meczu, przy szybkim przesuwaniu kamery cały czas wzrok ucieka mi w lewo bo tam widoczny jest ten cień, jakby delikatnie nałożony na obraz co powoduje pewien dyskomfort oglądania. Ale to tak na marginesie. Wczoraj podłączyłem do tv laptopa po hdmi aby obejrzec film. I tutaj pojawił się problem bo na laptopie wybrałem aby pokazywał obraz tylko na tv, ustawiłem rozdzielczośc na 1920x1080, w tv miałem ustawiony format 16:9 i obraz zamiast być idealnie dopadowany do ekranu był jakby powiększony, tzn nie widać było paska menu start, a ikony które miałem na pulpicie wzdłuż lewego brzegu były w połowie schowane "poza ekran". Dopiero wybranie trybu "dopas. do ekranu" spowodowało że obraz się idealnie wpasował w ekran. Sprawdzałem na 2 laptopach i w obydwu było tak samo. Nie rozumiem tego, skoro tv ma rozdzielczość 1920x1080 i ja ustawiłem taką w laptopie to bez żadnego skalowania/przycinania obraz w trybie 16:9 powinien być idelanie wpasowany.Tak miałem w poprzednim philipsie jak również w mniejszym panasonicu. O co chodzi? czy u was też tak jest?

Miałem to samo - podłączyłeś do HDMI4? Ono jest dedykowane pod DVI, i jakoś tam pomijana jest czesc obróbki przez procesor obrazu. Ja teraz podpinam kompa przez HDMI4, tryb 16:9 i jest 1:1
 

TV3D

New member
Bez reklam
Miałem to samo - podłączyłeś do HDMI4? Ono jest dedykowane pod DVI, i jakoś tam pomijana jest czesc obróbki przez procesor obrazu. Ja teraz podpinam kompa przez HDMI4, tryb 16:9 i jest 1:1

Zgadza się , a jeśli dalej będzie coś nie tak, trzeba ustawiać rozdzielczość w karcie graficznej swojego PC
 

skorup84

New member
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem samsunga ue46f6500ss. Tv generalnie jest ok, nie licząc cieni w rogach widocznych na jasnym/białym tle oraz co już mi trochę bardziej przeszkadza cieni wzdłuż lewej krawędzi tv, które przeszkadzają np przy ogladaniu meczu, przy szybkim przesuwaniu kamery cały czas wzrok ucieka mi w lewo bo tam widoczny jest ten cień, jakby delikatnie nałożony na obraz co powoduje pewien dyskomfort oglądania. Ale to tak na marginesie. Wczoraj podłączyłem do tv laptopa po hdmi aby obejrzec film. I tutaj pojawił się problem bo na laptopie wybrałem aby pokazywał obraz tylko na tv, ustawiłem rozdzielczośc na 1920x1080, w tv miałem ustawiony format 16:9 i obraz zamiast być idealnie dopadowany do ekranu był jakby powiększony, tzn nie widać było paska menu start, a ikony które miałem na pulpicie wzdłuż lewego brzegu były w połowie schowane "poza ekran". Dopiero wybranie trybu "dopas. do ekranu" spowodowało że obraz się idealnie wpasował w ekran. Sprawdzałem na 2 laptopach i w obydwu było tak samo. Nie rozumiem tego, skoro tv ma rozdzielczość 1920x1080 i ja ustawiłem taką w laptopie to bez żadnego skalowania/przycinania obraz w trybie 16:9 powinien być idelanie wpasowany.Tak miałem w poprzednim philipsie jak również w mniejszym panasonicu. O co chodzi? czy u was też tak jest?

Możesz to zmienić w ustawieniach obrazu w TV zmieniając rozmiar na "dopasuj do ekranu" albo zmieniając nazwę źródła do którego podłączony jest komputer na "PC" (klikasz source, wybierasz źródło, klikasz tools i dajesz "edytuj nazwę", z listy wybierasz "PC" i gotowe)
 

fenster0

New member
witam mam pytanie czy nie orientuje się ktoś czy ten telewizor da sie skonfigurować tak aby działał z dekoderem telewizji "multimedia" bez koniecznosci używania pilota od dekodera. Bo znalazlem tylko info z vectra dzial. Pozdrawiam
 

elwismik

New member
Miałem to samo - podłączyłeś do HDMI4? Ono jest dedykowane pod DVI, i jakoś tam pomijana jest czesc obróbki przez procesor obrazu. Ja teraz podpinam kompa przez HDMI4, tryb 16:9 i jest 1:1
Sprawdzałem na wejściach hdmi2 - hdmi4 i wszędzie było identycznie. Pomagała jedynie zmiana formatu w tv na "dopas...", na 16:9 za każdym razem obraz wychodził nieco poza ekran. Ustawienia w laptopie też nic nie zmieniły, próbowałem różnych opcji z 1920x1080 - 25, 50, 60hz i nic to nie zmeniało. Czyli u Was po podłączeniu kompa do hdmi4(dvi) jest przy formacie 16:9 obraz w proporcji 1:1, tzn. dokładnie cały ekran równo wypełniony? Co ciekawe, gdy zmniejszałem rozdzielczość to było ok ale to nie o to przecież chodzi, ma być full hd czyli 1920x1080, prawda? A z formatu "dopas..." nie chcę korzystać bo to już jest obraz przeskalowany a więc nie oryginalny.
 

tdx

New member
Bez reklam
elwismik jaka grafika i stery? nie masz jakiegoś ovreskanu włączonego z poziomu sterownika karty?

Ja mając podpięte DVI (PC) >> HDMI 4(TV/DVI) Mam tylko 16:9 i 1:1 obraz
Ten sam komp podpięty HDMI (PC) >> HDMI 4(TV/DVI) Musze ustawiać rozmiar >> dopasuj do ekranu
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jest slabsza matryca jesli chodzi o plynnosc jest gorsza jesli chodzi o kontrast i podswietlenie...

Wysłane z mojego GT-I9100
 

tdx

New member
Bez reklam
Jest roznica w plynnosci dla mnie nie do zaakceptowania. Banding jest w zaleznosci jak sie trafi ale raczej niewielki

Wysłane z mojego GT-I9100
 

tdx

New member
Bez reklam
Dla mnie kolosalna dla kogoś innego może być mała musisz sprawdzić to sam ale "zawsze" jak komuś pokazuje obraz z matrycy 50Hz i 100Hz po 30s instruktarzu osoba ta już też za każdym razem widzi różnicę w obrazie...

Trzeba tylko wiedzieć na co patrzeć :D najlepiej przekonać się o tym samodzielnie.

Wiesz jak mówią to co jednego jest sufitem dla innego jest podłogą
 

skorup84

New member
Sprawdzałem na wejściach hdmi2 - hdmi4 i wszędzie było identycznie. Pomagała jedynie zmiana formatu w tv na "dopas...", na 16:9 za każdym razem obraz wychodził nieco poza ekran. Ustawienia w laptopie też nic nie zmieniły, próbowałem różnych opcji z 1920x1080 - 25, 50, 60hz i nic to nie zmeniało. Czyli u Was po podłączeniu kompa do hdmi4(dvi) jest przy formacie 16:9 obraz w proporcji 1:1, tzn. dokładnie cały ekran równo wypełniony? Co ciekawe, gdy zmniejszałem rozdzielczość to było ok ale to nie o to przecież chodzi, ma być full hd czyli 1920x1080, prawda? A z formatu "dopas..." nie chcę korzystać bo to już jest obraz przeskalowany a więc nie oryginalny.

Opcja "dopasuj do ekranu" odpowiada właśnie za wyświetlanie obrazu bez skalowania dlatego też używam jej dla każdego sygnału:)

Info ze strony Samsunga:
Screen Fit: This mode is used to display an image with no scaling. It provides a 1:1 pixel mapping of the incoming signal on the TV's screen. This mode is only available with a 1080p, 1080i, or 720p signal.

16:9: Optimizes the TV's aspect ratio to display a 16:9 program. This mode will also stretch a 4:3 aspect ratio to fit your screen.
 

elwismik

New member
ok już sobie poradziłem, rzeczywiście pomaga wybranie np dla hdmi2 opcji "pc" jak ktos wyżej podpowiedział - wtedy dla 16:9 obraz się odealnie 1:1 wpasowuje. Co do matrycy to nie wiem, jak to sprawdzić? W każdym razie co do kontroli jakości samsunga nie mam najlepszego zdania oglądałem 5 egzemplarzy - 3 f6400 i 2 f6500 i w każdym były różnice a to w czerni a w bieli (ciemne rogi, boki itp.). W jedym egzemplarzy był np. na środku czerwony hot piksel, kolejny egzemplarz miał wgiętą obudowę w dwóch miejscach z tyłu co prawda ale o czymś to świadczy. W końcu wybrałem ten który mam obecnie w domu ale tez do końca nie jestem zadowolony - ciemne rogi i delikatny cień wzdłuż lewej krawędzi ekranu. Za to jest najlepszy smart ba rynku i chyba najlepsza czerń. Przyczepiłbym się tez do skalowania sygnału sd - w starym philipsie 42 kanały sd wyglądały jalby lepiej, wyraźniej..
 
Do góry