Ocena LG 60PK760

luszcz1

New member
Plazma rewelacyjna polecam każdemy, mam ją 2 tygodnie- porównanie z Pioneer 43 cale i Sony 52EX1.
Z niemożliwoscią wyłaczenia lub regulacji ostrości to bzdura, kontrast i kolory lepsze jak w Sony
(a miałem go rok), pobór mocy 250W tyle samo co LCD 55 cali.
 

bigxlx

New member
60" to jest prawdziwy kolos choc design jest na tyle lekki ze wrazenie finalne jest jak najbardziej OK i moze smialo konkurowac z cienkimi diodowymi LCD.
 

lettfield

New member
też chce kupić ten tv tylko w wersji 50". Mam pytanie, jak ogląda się go w dzień ? Chodzi mi o słynne lustro na które narzekaja niektórzy uzytkownicy. I mam nadzieję że żadnego bzyczenia nie ma, tak jak u Samsunga.
 

Prezes59

New member
też chce kupić ten tv tylko w wersji 50". Mam pytanie, jak ogląda się go w dzień ? Chodzi mi o słynne lustro na które narzekaja niektórzy uzytkownicy. I mam nadzieję że żadnego bzyczenia nie ma, tak jak u Samsunga.
Dajcie spokój z tym bzyczeniem.Ja mam 50PK950 a dzisiaj kupiłem tesciowi za jedyne 1600 42PJ250 i nawet stojąc blisko TV nic nie słychać.
 

damiantomek2

New member
Plazma rewelacyjna polecam każdemy, mam ją 2 tygodnie- porównanie z Pioneer 43 cale i Sony 52EX1.
Z niemożliwoscią wyłaczenia lub regulacji ostrości to bzdura, kontrast i kolory lepsze jak w Sony
(a miałem go rok), pobór mocy 250W tyle samo co LCD 55 cali.


Witaj
No właśnie brak możliwości wyłaczenia wyostrzenia obrazu jest wymieniany jako wada tego tv.
Jak to jest u ciebie i podłaczam sie do pytania o odbicia bo jakis filtr to ten model ma i tylko
jak skuteczny? Niestety PK950 poza moim zasięgiem finansowym, a ten ma wszystko.
Kolejne pytanie czym oprócz ceny różni się PK750 od PK760?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Witaj
No właśnie brak możliwości wyłaczenia wyostrzenia obrazu jest wymieniany jako wada tego tv.
Jak to jest u ciebie i podłaczam sie do pytania o odbicia bo jakis filtr to ten model ma i tylko
jak skuteczny? Niestety PK950 poza moim zasięgiem finansowym, a ten ma wszystko.
Kolejne pytanie czym oprócz ceny różni się PK750 od PK760?

Pozdrawiam
Bierz PK760 bo w 750 4 braki :wifi/ready, bluetooth,broadband,dlna.Pozdro
 

cactusek

New member
Bez reklam
pk750 to taka wersja amerykanska europejskiego pk550 (lekkie różnice)
Pk760 jest bardziej doposażony.
Pk760 ma filtr antyodblaskowy chociaz LG oficjalnie tego nie przyznaje w broszurach. Niektorzy twierdzą że własnie przez ten filtr ma gorsza czerń i kontrast od pk550 który jest po prostu lustrem. Na pewno stojace obok siebie pk760 i pk550 odrózniają sie wyraźnie jesli chodzi o odbicia. Na pk760 sa dużo mniejsze a ekran jest bardziej mleczny. Powiedziałbym że to odpowiednik Samsungowego C550 jeśli chodzi o tani a dość skuteczny filtr.
Tego telewizora nie sposób obejrzeć gdziekolwiek na zywo w sklepie, do kupienia raczej tylko w redcoonie.
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
pk750 to taka wersja amerykanska europejskiego pk550 (lekkie różnice)
Pk760 jest bardziej doposażony.
Pk760 ma filtr antyodblaskowy chociaz LG oficjalnie tego nie przyznaje w broszurach. Niektorzy twierdzą że własnie przez ten filtr ma gorsza czerń i kontrast od pk550 który jest po prostu lustrem. Na pewno stojace obok siebie pk760 i pk550 odrózniają sie wyraźnie jesli chodzi o odbicia. Na pk760 sa dużo mniejsze a ekran jest bardziej mleczny. Powiedziałbym że to odpowiednik Samsungowego C550 jeśli chodzi o tani a dość skuteczny filtr.
Tego telewizora nie sposób obejrzeć gdziekolwiek na zywo w sklepie, do kupienia raczej tylko w redcoonie.

W redcoon też dopisek przy PK550 i PK760 "wkrótce dostępny" więc mimo fabryki w Polsce
szybciej o tych modelach poczytamy na zagranicznych forach. Tam zaś faktycznie pewnie przez filtr wyższe notowania ma PK550 za obraz. Tu więc prośba do polskich posiadaczy PK760 by
napisali jak to jest w domowych warunkach.

Pozdrawiam
 

plast

New member
W redcoon też dopisek przy PK550 i PK760 "wkrótce dostępny" więc mimo fabryki w Polsce
szybciej o tych modelach poczytamy na zagranicznych forach. Tam zaś faktycznie pewnie przez filtr wyższe notowania ma PK550 za obraz. Tu więc prośba do polskich posiadaczy PK760 by
napisali jak to jest w domowych warunkach.

To chyba ja niechcacy ;) kupilem ostatni egzemplarz w redcoonie jesli chodzi o PK760, mialem przeczucie, ze w poniedzialek juz go moze nie byc ;). Podobno juz do mnie jedzie, zatem dam znac jak to wg. mnie wyglada jak tylko go dostane, moze jakis filmik wrzuce. Z ciekawoscia przeczytalem gdzies o teorii dot. tego, ze model PK760 ma jednak filtr antyrefleksyjny i przez to nieco gorszy jakosciowo obraz niz PK550, bo bazowo ten sam kontrast. Tym bardziej mnie to zaciekawilo, ze kupilem go do raczej jasnego w dzien salonu (okna od strony SE), ale z przeznaczeniem do ogladania glownie po godz. 19-20, gdy slonce, o ile jest, to z drugiej strony, zatem ten filtr jednoczesnie i mi pasuje i nie ;). Niestety nie mam porownania z innym PK, w tym PK550, bo widzialem go tylko na youtubie (PK350 na zywo widzialem, ale w sklepie). Aha, kupilem wersje 50", bo 60" poki co jeszcze troche za droga :).
 

Jaras73

New member
Ze strony LG różnice 50' FHD:
LG PK 750 - Wireless Ready, WiFi, Bluetooth, BroadBand - NIE MA, USB - 1, LAN - brak
LG PK 760 - Wireless Ready, WiFi, Bluetooth, BroadBand - MA, USB - 2, LAN - 1
Cena 750 - 4.280,00: 760 - 3.560,00
No to skoro 760 wyższy model to dlaczego cena znacznie niższa ?
 
Ostatnia edycja:

Prezes59

New member
Ze strony LG różnice 50' FHD:
LG PK 750 - Wireless Ready, WiFi, Bluetooth, BroadBand - NIE MA, USB - 1, LAN - brak
LG PK 760 - Wireless Ready, WiFi, Bluetooth, BroadBand - MA, USB - 2, LAN - 1
Cena 750 - 4.280,00: 760 - 3.560,00
No to skoro 760 wyższy model to dlaczego cena znacznie niższa ?
No tak rzeczywiście jest w 2 sklepach tańszy i lepszy PK760.Trochę poczekasz i przyjdzie z Francji.
 

plast

New member
Od 2 dni testuje 50" PK760 kupionego w Redcoonie (o czym pisalem wyzej), zatem moge juz cos skrobnac w tym temacie. Ponizsze opisy i wypowiedzi traktujcie prosze jak opinie amatora i absolutnie nie kierujcie sie nimi przy podejmowaniu decyzji o zakupie, chyba ze tez jestescie amatorami i licza sie dla Was takie wlasnie opinie, zamiast profesjonalnych recenzji :).

Sklep i dostawa
Zamowienie w sobote, dostawa w srode. Kurier b. mily, pomogl wniesc do domu i spokojnie czekal az sobie wypakuje i obejrze. TV zapakowany tylko w karton oryginalny + paleta, co mnie zdziwilo, bo gdzies czytalem, jak to Redcoon swietnie pakuje paczki. Na szczescie nic nie uleglo uszkodzeniu. W przesylce brakowalo jedynie karty gwarancyjnej. Po wyslaniu maila do sklepu dostalem odpowiedz w pare godzin, ze bardzo przepraszaja i dosla. Zobaczymy. W sprawie gwarancji poinformowali mnie, ze realizuje ja bezposrednio LG Electronics.

Pochodzenie TV
Wg. pudelka oraz naklejek sprzet jest 'made in Poland', data producji to sierpien 2010. Wg. menu telewizora czas uzytkowania (zaraz po wlaczeniu) to 0 godzin. Teraz juz 20 ;). Jakichkolwiek sladow uzytkowania na jakimkolwiek elemencie lub TV brak. Czyli raczej nowka. TV bez problemu zarejestrowalem na stronie LG.

Obraz out of the box
Nie bawilem sie jeszcze poki co we wlasne ustawienia, ani tym bardziej zadna kalibracje, niemniej out of the box w moim egzemplarzu jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Ustawienie 'THX Kino' daje cieple, przyjemne dla oka, nieagresywne, naturalne kolory we wszystkich filmach i innych testowych obrazach, ktore sprawdzalem. Myslalem, ze to marketing, ale faktycznie widac tu sporo takiego typowego kinowego charakteru. Wg. mnie idealnie sprawdza sie to do ogladania filmow w lekkim polmroku (standardowa nastrojowa lampa salonowa). Jestem bardzo zadowolony z tego ustawienia, a wiem, ze moze byc lepiej. Ustawienie 'Sport' przypomina mi ustawienia telewizorow w sklepach, jesli wiecie o co mi chodzi. Filmik o F1 wyglada w tym super, ale wiekszosci nie da sie dluzej ogladac, chyba ze w naprawde jasnym pomieszczeniu. Niemniej widac tutaj jakie mozliwosci ma ten TV. Pozostale ustawienia to cos pomiedzy tymi dwoma, przydaja sie w zaleznosci od sytuacji, jest tez mozliwosc ustawienia sobie dwoch wlasnych konfiguracji, z czego pewnie niebawem skorzystam w ramach kolejnych eksperymentow.

Jakosc obrazu 1080p odtwarzanego bezposrednio z TV (karta SD podlaczona przez czytnik USB do TV) jest swietna. Nie dysponuje niestety obecnie zadnym stacjonarnym napedem Blu-Ray, a moj komputer nie da rady odtworzyc Full HD, wiec nie mam porownania, ale to co dostaje na ekranie z odtwarzacza wbudowanego w telewizor mi calkowicie wystarcza. Jest to obraz tej klasy, o ktorej nie sadzilem, ze bedzie w zasiegu telewizora za 3500 zl. Wszystko odtwarza sie plynnie, nie obserwuje zadnego judderingu, niemniej nie mam pewnie zadnego filmu 24p zeby to ocenic w 100%, a szkoda, bo jestem na te kwestie dosyc wrazliwy. Jesli ktos ma jakis taki testowy film do sciagniecia i sprawdzenia to chetnie to zrobie.

Jakosc obrazu nie-fullhd jest zadowalajaca. Czyt. jest na tyle dobra, ze da sie ogladac z odleglosci ~3m bez narzekania na jakosc, a na tyle zla, zeby zatesknic za 1080p i niecierpliwie czekac na LOTREE w Blu-Rayu ;). PK760 wg. mnie dobrze sobie radzi z materialami, ktore mu serwuje na rozne sposoby i nie zawodzi mnie:
- telewizji jako takiej praktycznie nie ogladam, mam najtanszy Polsat Cyfrowy SD podlaczony przez scart (euro), jakosc obrazu jest dobra, na wiekszosci programach nie widac "pikseli" poki sie nie podejdzie na poltorej metra, oczywiscie brak tej ostrosci co przy HD,
- divxy, oprocz wbudowanej przegladarki, puszczam ze starutenkiego komputerka, ktory podlaczylem do telewizora przez D-SUB (RGB) - udalo mi sie uzyskac nawet 1920x1080, co mnie niezmiernie pozytywnie zdziwilo, obraz zyleta, niestety ten komputerek nie daje rady z filmami w Full HD, zatem do ogladania zmniejszam rozdzielczosc do 1360x768 (co ma wplyw na OSD itp., nie na same filmy, ale bez tej zmiany nawet OSD mi zamula, a przez to i filmy) - telewizor, tu kolejne pozytywne zaskoczenie, umozliwia ustawienie rozdzielczosci w swoim menu i dopasowanie jej do rozdzielczosci ustawionej na PC, zatem po ustawieniu na obu koncach tej samej rozdzielczosci uzyskuje idealne proporcje oraz skalowanie - dla mnie bomba; sama jakosc divxow puszczanych w ten sposob nie odbiega od tego co oferuje odtwarzacz wbudowany w TV, przez ten komputer odtwarzam tez plyty DVD, jakosc OK.

Lustro, powidoki, buczenie
Pk760 ma filtr antyodblaskowy chociaz LG oficjalnie tego nie przyznaje w broszurach. Niektorzy twierdzą że własnie przez ten filtr ma gorsza czerń i kontrast od pk550 który jest po prostu lustrem. Na pewno stojace obok siebie pk760 i pk550 odrózniają sie wyraźnie jesli chodzi o odbicia. Na pk760 sa dużo mniejsze a ekran jest bardziej mleczny. Powiedziałbym że to odpowiednik Samsungowego C550 jeśli chodzi o tani a dość skuteczny filtr.

Nie mam obok PK550 dla porownania, ale musze sie zgodzic przynajmniej z czescia opinii o PK760. Owszem, telewizor ten jest lustrem w dzien i gdy jest wylaczony. Lustrem dosyc mrocznym, bo o ile widac wszystko, to niezbyt wyraznie, odbicia sie rozmywaja i sa nieostre. Po wlaczeniu telewizora jest jeszcze lepiej. Juz w trybie 'THX Kino' (to ten nieagresywny) przy obrazie srednio-jasnym (czyt. ciemniejszym niz generuje przecietna audycja TV) wszelkie odbicia w TV sa wg. mnie niewidoczne, a przy obrazie ciemniejszym owszem, sa widoczne, gdy ich szukamy. Poki co ogladalem dwa filmy w dzien i dwa po zmroku przy sztucznym swietle. W dzien zaslonilem jedna rolete - ta, ktora jest bezposrednio naprzeciwko telewizora i mojego fotela. Druga, ktorej odbicie okna laduje gdzies w szafie, mialem odslonieta. W pokoju normalnie jasno jak w dzien. Zero problemow z odbiorem filmu i komfortem ogladania. Czasem gdy zawial wiatr przy oknie zaslonietym roleta i lekko ja odchylil na telewizorze widac bylo odbicie charakterystycznej 'szpary', ale znowu, przeszkadzalo to tylko w ciemniejszych scenach. Obejrzalem tez na przekor sobie pare programow TV w dzien bez zaslaniania jakiegokolwiek okna i nie sadze, bym musial to w przyszlosci robic - nie jest gorzej niz na moim starym kineskopie. Inna sprawa, ze ostatnie dni nie byly raczej sloneczne ;). W nocy korzystam w salonie z jednej lampki stojacej na przeciwko telewizora, tuz za sofa. Jej klosz odbija sie w telewizorze, ale tylko on - zaden inny element wyposazenia pokoju przy tym swietle w TV nie jest widoczny, poza momentem gdy wylacze TV. Sam klosz - widze go tylko gdy go szukam wzrokiem. Gdy tego nie robie, zupelnie mi nie przeszkadza, wtapia sie obraz. Jesli zacznie to go przestawie tak, by lampa nie stala bezposrednio za mna, tylko gdzies z boku. Wtedy problem zniknie calkowicie. Generalnie sporo sie naczytalem o lustrze w modelach PK i balem sie, ze bedzie zle. A okazuje sie, ze dla mnie problem praktycznie nie istnieje :).

Jesli chodzi o powidoki to oczywiscie sa, jedne wieksze, drugie mniejsze. TV ma dopiero ~20 godzin przetarcia, wiec zobaczymy po 100-200. Staram sie nie puszczac dluzej niz 5-10 minut stalego obrazu, wylaczylem tez OSD w mplayerze, zeby mi sie nie wypalil dwukropek albo znak "play". Jak zostawilem lwa MGM na ekranie na 15 min, to potem mialem pieknie odbita jego paszcze i grzywe :). Ale wlaczylem na 30 sek. opcje czyszczenia i wybielania dostepna w menu TV i od razu toto poznikalo. Ogladalem tez mecz przez okolo godzine bez zmiany kanalu, odcisnelo sie logo Polsatu, ale zniknelo po 3-4 minutach. Natomiast przy ogladaniu ruchomego obrazu problem wg. mnie nie istnieje w ogole.

Buczenie - to jeden z trzech powodow, dla ktorych wybralem LG, a nie Samsunga. Moj PK760 nie wydaje zadnego slyszalnego dzwieku z odleglosci 20 cm. Blizej nie podchodzilem, zeby nie odcisnac na ekranie sladu ucha ;).

Inne uwagi
Odtwarzacz wbudowany w TV obsluguje napisy divxow w wielu formatach i kodowaniach, mozna rowniez z powodzeniem sprobowac je troche przesunac w przod i w tyl (w zakresie -10/+10s., ze skokiem 0.5s), mozna zmienic ich polozenie i wielkosc, ogolnie jest to niezle rozwiazane (mplayera nie przebije, ale dostalem i tak wiecej niz oczekiwalem).

NetCast - dziala pogoda, Youtube i Picassa. Nie mam tu uwag, moze poza tym, ze w Youtube po zalogowaniu na swoje konto nie widze swoich ulubionych i musze je recznie wyszukiwac, a takze nie zawsze mi znajduje to samo na kompie i na TV.

Bluetooth - dziala, tzn. moge sie polaczyc z telefonem. Nie udalo mi sie wyslac JPEGa, moze moj telefon tego nie potrafi (bo to Samsung, pewnie sie gryzie z LG ;>). Sluchawek do testu nie posiadam.

Gry - jest Sudoku, reszte pomine milczeniem :).

Inteligentny sensor obrazu (oszczedzanie energii poprzez obnizanie kontrastu/jasnosci TV w zaleznosci od warunkow otoczenia) - dziala, ale co najwazniejsze, mozna go wylaczyc.

Telewizor jest bardzo ladny, swietnie sie prezentuje w salonie. Szklana podstawa, szklany ekran, szklany stolik, wszystko stylowe, czarne, nowoczesne, borderless. Urzekl mnie jak malo ktory martwy element salonowej natury i poki co podoba sie kazdemu bez wyjatku, kto do mnie zawita. Ot, taki pozytywny snobizm ;).

Wady (lub moj brak wiedzy i doswiadczenia z tym modelem - jesli ktos moze tutaj pomoc, wyjasnic, dopowiedzien, to bede wdzieczny):
- wbudowane glosniki - typowe pierdziolki, mozna na nich obejrzec Fakty czy inne Wydarzenia, mozna nawet film z lektorem (bo ten i tak wszystko zagluszy), ale nic ponadto bym nie ryzykowal,
- nie ma wyjscia audio na sluchawki (tak, wiem, nie ma go w specyfikacji, ale to nie zmienia faktu, ze go po prostu nie ma, a nie kazdy ma sluchawki bluetooth!),
- nie ma innego niz S/PDIF wyjscia audio z telewizora! A przepraszam, jest wyjscie ze Scart (Euro), tylko co z tego, skoro dziala wylacznie dla TV, a juz dla filmow odtwarzanych z USB nie? Chyba, ze mozna to jakos zmienic? Wylaczenie wbudowanych glosnikow nic nie daje. A konwerter S/PDIF optical -> 2xRCA analog stereo kosztuje 300 zl...,
- przy formacie 4:3 dla TV z dekodera Polsatu mam po bokach dwa jasnoszare pasy, ktore wkurzaja niemilosiernie, byc moze to wina dekodera, a nie telewizora, nie mam z czym porownac, ale jesli by sie dalo to zmienic na czarne pasy, to by calkowicie wystarczylo... nie chce rozciagac obrazu do 16:9, ani robic innych watpliwej jakosci zblizen gdy ogladam TV, jesli oryginal nie jest w 16:9...,
- nie udalo mi sie puscic materialu zgranego wprost z plyty DVD na karte SD (USB) - moge odtwarzac poszczegolne VOBy, ale nie moge ich dac na fullscreen, nie mozna tez w ten sposob wlaczyc napisow, byc moze trzeba to zrobic w jakis specyficzny sposob (?),
- DLNA - z braku Windowsa nie uzywam dolaczonego do TV oprogramowania Nero, a za to sprobowalem linuksowego UShare - dziala praktycznie od reki. Jest tylko jeden feler - nie przesyla napisow (nawet srt), mimo ze w dokumentacji jest napisane, ze powinien. Nie wiem czy to wina TV, UShare, czy mojej konfiguracji. Postaram sie sprawdzic Nero na jakims Windowsie, dla porownania. Jesli ktos ma z tym doswiadczenie i wie o co chodzi to chetnie poslucham zamiast sie meczyc.

Jak sobie cos jeszcze przypomne to pozwole sobie dopisac.

PS.
Telewizor posiada wbudowana obstrukcje uslugi ;).
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
To jest recenzja

plast dzięki za tak dokładną rozpiskę wad i zalet. Mam tylko jedno pytanie moze banalne jak sobie LG50PK760 radzi ze skalowaniem obrazu przy oglądaniu tv? Chodzi mi czy robi to automatycznie bo wiadomo iż nasi nadawcy potrafią zmieniać formaty co chwila. Były bowiem posty dotyczące starszych modeli iż w LG to nie dokońca chodziło.
Czy dostrzegłeś te słynne wyostrzenie obrazu, którego nie sposób wyłączyć?
Też było o tym w postach.
Pozdrawiam
 

plast

New member
Skalowanie - czy chodzi ci o automatyczne wykrywanie czy obraz jest w 4:3 czy 16:9 i dopasowywanie sie? Jesli tak, to dziala to u mnie w 9 na 10 przypadkow. Nie wiem ile tu zaslugi tunera (przypominam, jakis stary Polsat Cyfrowy), a ile telewizora. Generalnie sporadycznie zdarzaja sie programy (z tych popularnych to np. TVN tak u mnie ma czesto, co dziwne, bo TVN24 ma piekne 16:9 proporcje), gdzie obraz jest panoramiczny, a proporcje i tak pozostaja 4:3 i trzeba to recznie korygowac, co tez nie zawsze daje fajny efekt.

Wyostrzanie obrazu - trudno mi odpowiedziec na to pytanie z uwagi na brak porownania. Generalnie jednak 1080p jest ostry jak zyleta (i bardzo dobrze), a divxy w rozdzialce 512x384 czy 512x288 sa 'mleczne', nie widze tutaj zadnego wyostrzania na sile. Podobnie z obrazem SD z Polsatu - raczej jest bardziej mleczny niz na sile ostry. Ale jak mowie, brak porownania. Ja w kazdym razie nie mam zastrzezen w tym wzgledzie.
 

plast

New member
Dzisiaj testowalem jeszcze ten wbudowany odtwarzacz pod katem obslugi MKV - dzwieku i napisow. Zgodnie z instrukcja w MKV z DTS nie ma dzwieku. Po przerobieniu na AC3 dzwiek sie pojawia. Jesli chodzi o napisy to te w kontenerze MKV nie sa czytane, na pliki .txt dla MKV odtwarzacz nie reaguje (dla DivXow tak), ale na szczescie na .srt reaguje, wiec wystarczy przerobic .txt na .srt dowolnym konwerterem.
 
Do góry