Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otóż to, spełniły się w końcu moje przypuszczenia z przed kilku miesięcy.
W końcu nowy pilot, normalny tak jak ustawa przewiduje, a nie dizajnerskie badziewie.
Do tego normalne typowe baterie, czyli w razie rozładowania szybka wymiana z innego pilota czy ładowarki i aku jak w moim przypadku.

Ja i tak korzystam już tylko z pilota Samsunga, ale żałuje, że wcześniej nie dane mi było normalnie korzystać.

Po wymianie tv na smart, z Shielda korzystam już i tak tylko do Kodi, ale jak znam życie i tak pewnie podmienię.
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Mam amplituner Onkyo RZ 810 który obsługuje Dolby Visone i Dolby Atmos. Na Nvidi działają te formaty ale pod Kodi, a Netflix już ich nie widzi.
 
Najgorsze jest to że dadzą obsługę asystenta Google i pilot z mikrofonem ale prawie żadne aplikacje na android tv nie obsługują go. Do tego najgorsze jest to że do tej pory nvidia nic nie wymyśliła z problemem który zgłaszały setki osób czyli z auto refresh rate. Na to że twórcy aplikacji dodadzą tą funkcji to niema co liczyć. Ludzie liczyli i pisali na forum nvidii o wsparcie systemowe ale też nic nie zrobili w tej sprawie. Tylko nasz kolega z forum zrobił aplikacje która w miarę dobrze działa Chociaż też daleko jej do ideału.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zauważyliście, że Kodi nie widzi na głównej wszystkich wrzuconych filmów, a trzyma je gdzieś w plikach? Czyli wrzucamy, aktualizacja biblioteki i nic. Chociaż film jest i da się odtworzyć, ale już centralnie po wejściu w pliki. Jeden na dziesięć tak znika.

Druga sprawa, dla przykładu taki "Parasite", jako poster widnieje jakiś rozjechany kadr. Gdzie to można manualnie dodać i nie mam tu na myśli wrzucanie z PC grafiki.

No i w sumie trzecia sprawa, jak dodać "zaczajony" film na główną z plików. Za cholerę w opcjach tego nie widzę.
 

dekoder

New member
czyli nie mam co się wysilać bo Atmos-a na Netflix nie zobaczę ???

Zobaczysz
Cytat z zaprzyjaźnionego ;) forum
Nowe wersje przystawki mają być wyposażone w nowy układ Tegra X1+, który jest 25% szybszy od poprzednika, a także 3 GB RAM. Ponadto będą obsługiwać HDR z Dolby Vision i dźwięk Dolby Atmos. Producent wyposażył również przystawki typu STB w nowego pilota. Wyposażony jest w czujnik ruchu, dzięki któremu podświetlają się przyciski, a także moduł podczerwieni do kontrolowania telewizora. Ponadto na akcesorium umieszczony jest dedykowany przycisk Netflix.
Źródło: https://******************************.com/nowa-nvidia-shield-4k-dolby-vision-szybszy-procesor
Warto tutaj zaznaczyć, że Shield TV Pro różni się od odświeżonego Shield TV pojemnością (16 GB vs 8 GB) oraz dwoma portami USB 3.0 (tańsza wersja nie ma żadnego). Ten drugi wariant można poszerzyć o dalszą przestrzeń magazynową przez kartę microSD. NVIDIA zapowiedziała, że w Europie na Shield TV Netflix będzie obsługiwał Dolby Vision, Atmos i Dolby Digital Plus. Natomiast Amazon Prime Video postawił na HDR10+.
Źródło: https://******************************.com/nowa-nvidia-shield-4k-dolby-vision-szybszy-procesor//
 
Ostatnia edycja:
Czyli HDR10+ nie będzie w shield tv dostępny czy będzie? To że amazon na niego postawił to ja rozumiem ale z tego zdania nie wynika czy on będzie dostępny na shield tv. Ja tam bym wolał żeby zrobili systemowe wsparcie na auto refresh rate i żeby na wszystkich aplikacjach działał asystent google. Najciekawsze jest to że asystent google na zwykłym androidzie w telefonie działa na wszystkich aplikacjach streamujących a w android tv nie działa nigdzie. Może jak się doczekamy nowej odsłony shield tv z "reklamą" przyciskiem netflix i mikrofonem to zrobią aktualizacje w aplikacji i zacznie działać asystent google w netflixie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zauważyliście, że Kodi nie widzi na głównej wszystkich wrzuconych filmów, a trzyma je gdzieś w plikach? Czyli wrzucamy, aktualizacja biblioteki i nic. Chociaż film jest i da się odtworzyć, ale już centralnie po wejściu w pliki. Jeden na dziesięć tak znika.

Druga sprawa, dla przykładu taki "Parasite", jako poster widnieje jakiś rozjechany kadr. Gdzie to można manualnie dodać i nie mam tu na myśli wrzucanie z PC grafiki.

No i w sumie trzecia sprawa, jak dodać "zaczajony" film na główną z plików. Za cholerę w opcjach tego nie widzę.
Problem jest pewnie w rozpoznaniu filmu. Zmień nazwę pliku na angielską w stylu: american.gangster.2007.mkv
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, kilka razy już zmieniałem, ale zmień w takim "Parasite", nie ma i już. Musiałem ściągnąć z sieci jakąś okładkę, wrzucić na Shielda do folderu, wskazać ręcznie i dopiero się pojawiło.

Co z tymi filmami które się nie pojawiają na głównej po odświeżeniu, a widoczne są dopiero po wejściu w pliki? Tylko u mnie takie kwiatki?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Musiał byś włączyć debugowanie w kodi następnie włączyć skanowanie bibliotek, zamknąć kodi, managerem plików skopiować plik log na pendrive lub dysk sieciowy, na komputerze odczytać plik i spróbować znaleźć co jest problemem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się zdarza raz na 10,15 filmów które wrzucam, więc nie jest to jakiś wielki problem, ale co najmniej dziwny.
Nie wiem też, jak taki film wskazać tak, aby pojawił się na głównej liście?
To już by było jakieś rozwiązanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To Ci wytłumaczę obrazkami:

Po wrzuceniu filmu na Shielda i załączeniu Kodi, biblioteka się odświeża i nowo dodane filmy się pojawiają na głównej stronie Kodi (foto nr. 1 i 2). Proste.

Natomiast niektóre i o nich właśnie pisze, po wrzuceniu nie są widoczne na głównej po odświeżeniu.
Wygląda to tak, jakby coś poszło nie tak z przerzucaniem na Shielda, ale jak wejdę (zdjęcie nr. 3 i 4) bezpośrednio w pliki, a dokładnie: WIDEO>BIBLIOTEKA>PLIKI>(tutaj mój HDD wpięty do Shielda)>NVIDIA_SHIELD - to pojawia się cała lista (zdjęcie nr. 3 i 4) plików, filmów itp. i tutaj właśnie widać, że skopiowane filmy jednak są, te kilka których nie widać na głównej.
Można je z tego poziomu normalnie odpalić.
Tyle, że ich nie widać właśnie na głównej (zdjęcie nr.1 i 2) i trzeba szukać po wspomnianych plikach.

Przykładem jest chociażby (foto 3 i 4) film 70 Big Ones

Są skopiowane, można je odpalić z tego miejsca, ale nie widać ich na głównej stronie.


free image hosting russia

find shell gas station near me

citibank near me now branch

bitcoin bank near me
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
To znaczy że jest problem z pobraniem dla nich tytułu, okładki i opisów.

Jak te plik są nazwane?
Jaki scraber zaciąga info o filmach?

Jest ok wszystko
Nazwy plików
70_Binladens_2019
2036_Origin_Unknown_2018
Rożnie z tym bywa ale powinno się***stosować standard rok podany w ()

Ty używasz spmc? dlaczego?

111.jpg

222.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to nie wiem.
2036 jednak jest na głównej, już edytowałem posta. Moje niedopatrzenie.
Natomiast nie ma 70 Binladenów. Zmieniłem na 70 Binladens.
Nie ma tez wielu innych, ale już nie pamiętam których i właśnie dlatego jest u mnie czasami problem, wrzucę coś, chce obejrzeć na drugi dzień i szukaj tego gdzieś w plikach. Na głównej mam ostatnio dodane i temat zamknięty. Zawsze wiadomo co mamy na tapecie z ostatnich wrzutek.
Scraper TMDB, doinstalowałem jeszcze Universal Movie Scraper.
Odświeżyłem, dalej lipa.

Pewnie gdzieś coś w ustawieniach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmieniłem nazwę folderu, plików. Lipa. Jak nie widział, tak nie widzi dalej.

Spmc używam, bo dla mnie o wiele lepiej wypadał. Miałem dwa niezależenie.
Raz, że z audio nie miałem żadnych problemów (atmos itp), dwa, szybsza obsługa formatów pod projektor, czyli przesunięcie wizji i generalnie prostota, ta skórka którą widzisz jest banalna, ale też ultra intuicyjna.
Sam tu kiedyś pisałem tutoriale co i jak pod kodi z animacjami i innymi duperalami, są screeny, ale zwyczajnie zapomniałem tych wszystkich ustawień na chwilę obecną, a raczej wyrzuciłem to z głowy. Nie chce mi się do tego wracać i znowu się bawić.

Odpaliłem Kodi, no i jest wszystko. Brakujące filmy wyskoczyły.
Tyle, że nie ma Atmosa, no i znów trzeba się bawić w ustawienia.
 
Do góry