Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

poll85

New member
No i właśnie taki numer wersji mam. HBO nadal nie widzę. Nie ma też w sklepie Google z poziomu przeglądarki w kompie. To znaczy sa dwie wersje - dla mobilnego Androida i Androida TV. Przy obydwóch mam komunikat, że są niezgodne z Nvidia Shield.
Jakie niby i jak miałbym zainstalować aktualizacje? System Shielda aktualny.
https://www.apkmirror.com/apk/hbo-h...d-tv/hbo-go-europe-android-tv-5-11-5-release/

Ja rowniez nie mam hbo w sklepie ale ta wersja dziala bez zarzutu.
 

poll85

New member
Aktualizacja Shield Experience 8.1.1.
Dziala? Wiadomo jakie nowosci?

Macie jakis sposob na odswiezanie w amazon prime? Jak uruchomie beta z nvidi wyskakuje blad o kopiowaniu. Recznie przelaczac troche niewygodnie a polskie auto refresh mi nie pasuje bo pasek glosnosci widoczny jest przez 20 sekund?
 

rufi10

Member
Dziala? Wiadomo jakie nowosci?

Macie jakis sposob na odswiezanie w amazon prime? Jak uruchomie beta z nvidi wyskakuje blad o kopiowaniu. Recznie przelaczac troche niewygodnie a polskie auto refresh mi nie pasuje bo pasek glosnosci widoczny jest przez 20 sekund?
Poprawki / ulepszenia:

Wideo / wyświetlacz

- Rozwiązuje problemy z wykrywaniem telewizorów Dolby Vision obsługujących również HDR10 +

- Rozwiązuje problem jasności w telewizorach obsługujących Dolby Vision i HDR10 +

-Rozwiązuje problemy z odtwarzaniem podczas przełączania między treściami HDR i SDR

Naprawiono błąd, w wyniku którego Dolby Vision nie był wykrywany podczas łączenia się z niektórymi listwami dźwiękowymi LG lub Samsung

Naprawiono błąd, w którym wygaszacz ekranu nie był wyświetlany w serwisie Netflix

- Naprawiono błąd, w wyniku którego „Dopasuj przestrzeń kolorów” nie działała poprawnie na niektórych telewizorach

- Naprawiono problem zacinania występujący podczas odtwarzania wideo z przeplotem przez ~ 15 minut

- Naprawiono problem z zawieszaniem się systemu podczas włączania / wyłączania „Dopasuj przestrzeń kolorów treści” podczas odtwarzania zawartości Dolby Vision w serwisie Netflix

-Ogranicza występowanie czerwonych błysków podczas oglądania treści Dolby Vision

Naprawiono błąd, w którym „Dopasuj liczbę klatek” nie działało na treści Dolby Vision

Audio

-Wyłączenie „Fixed Volume” spowoduje teraz wyłączenie przetwarzania dźwięku Dolby

- Naprawiono błąd, w którym strumienie Atmos byłyby nadal wykrywane, nawet jeśli odtwarzana jest zawartość inna niż Atmos

- Naprawiono błąd, w którym dźwięk nie był odtwarzany na telewizorach Vizio podczas przesyłania strumieniowego z VUDU / Movies Anywhere

- Naprawiono błąd, w którym trzaskanie dźwięku było słyszalne na słuchawkach, gdy włączone jest przetwarzanie dźwięku Dolby

-Rozwiązuje problem z dźwiękiem upuszczającym dźwięk o wysokiej przepływności w ustalonych lokalizacjach. Uwaga: Ta poprawka dotyczy aplikacji korzystających z silnika audio SHIELD, takiego jak

-Pleks / Zdjęcia i filmy. Kodi ma własny silnik, który nie naprawił jeszcze tego błędu, więc poprawka nie będzie miała zastosowania do Kodi i podobnych aplikacji.

- Dodaje 16-bitową obsługę DAC dla treści dekodowanych w Dolby

- Naprawiono błąd, przez który przekazywanie dźwięku nie było dostępne przez przetwornik DAC USB w aplikacjach innych firm, takich jak KODI (wymaga KODI 18.5 lub 18.6 kompilacji nocnych)

Naprawiono błąd przy ręcznym ustawianiu „formatów audio”

- Naprawiono błąd przy korzystaniu z Google Home, gdzie głośność byłaby zmniejszona, ale nie została przywrócona

Naprawiono rzadki błąd, w wyniku którego regulacja głośności na podczerwieni przestała działać

-Rozwiązuje problemy z routingiem dźwięku podczas korzystania z wielu urządzeń USB (np. Kamera internetowa + USB DAC)

- Dodaje obsługę Sanskrit USB DAC

- Naprawiono błąd, w którym PCM byłby przesyłany strumieniowo, jeśli Dolby ATMOS zostanie ręcznie wybrane w „Dostępne formaty”

- Wyświetla prawidłową nazwę strumienia audio pod i dodaje obsługę wykrywania strumieni EAC_JOC (DD +) (Ustawienia -> Status -> HDMI -> Tryb audio)

- Naprawiono błąd, w którym dźwięk nie był odtwarzany po włączeniu trybu tylko wyjścia PCM (Dostępne formaty)

Sieć

-Naprawiono problem z przesyłaniem dużych plików podczas podłączania komputera do urządzenia SHIELD

-Naprawiono błąd, w wyniku którego po ponownym uruchomieniu Wi-Fi było widoczne miękkie ponowne uruchomienie

Akcesoria

- Dodaje obsługę kontrolera XBOX Elite 2

-Dodaj obsługę Bluetooth dla pilota WeChip G30

- Dodaje obsługę regulacji głośności w podczerwieni dla systemu głośników Logitech Z906

- Naprawiono awarie występujące, gdy widoczne jest powiadomienie o aktualizacji akcesoriów

- Naprawiono błąd, w wyniku którego konfiguracja sterowania IR nie działała na Samsung AVR / soundbarach

- Naprawiono błąd, w którym kontrola IR nie działała, gdy włączony jest Talkback

- Naprawiono błąd, w którym kontrola głośności na podczerwień przestałaby działać po włączeniu

-Naprawiono błąd, w którym zdalny lokalizator nie działał, gdy SHIELD śpi

-Poprawia kontrolę głośności dla pilota 2015 i kontrolera

- Naprawiono błąd SHIELD Remote 2019, w którym bateria szybko się rozładowuje, gdy włączona jest kontrola IR

-Naprawiono błąd, w wyniku którego „Wyślij polecenie menu do aplikacji” nie działało poprawnie

-Rozwiązuje problem ze wskaźnikiem podczas używania myszy RS do rejestracji w niewoli sieciowej portalu

- Naprawiono rzadki błąd, w którym naciśnięcie przycisku zasilania nie spało urządzenia SHIELD, jeśli odtwarzane jest wideo

Poprawia stabilność urządzenia SHIELD podczas podłączania wielu urządzeń Bluetooth

Inny

- Naprawiono błąd, w którym szybkie ustawienie „Dolby Vision” nie jest aktualizowane zgodnie z ustawieniami wyświetlania

-Kanałowa aplikacja DVR może teraz przechowywać nagrane treści na NAS

Naprawiono błąd, w którym znikały wstępnie zainstalowane aplikacje
 

manonfire

Member
Aktualizacja Shield Experience 8.1.1.
Poczekam... aż się dowiem, czy i co zostało zepsute tą aktualizacją. Od czasu mojej krótkiej przygody z Win 10 nie chcę bawić się w testera. Shield działa mi znakomicie a już wielokrotnie spełniło mi się powiedzenie "Lepsze jest wrogiem Dobrego" W ciągu liku dni/tygodni powinno się już wiele wyjaśnić.
 

kris615

Member
Mam problem ze steamowaniem dużych plików w 4K z HDR na Shieldzie Pro z 20129r. Mam podpięte do Kodi klika wtyczek wideo: Fanfim, Elementym. Seren, Gaia oraz Wako w komórce. Wybierahjąc film czy to z Wako czy z którejś z w/w wtyczek, dużych plków ( ok 30GB- ok 70GB ) nie da się oglądać. Film po kilku sekundach się zatrzymuje i pojawia się infprmacja, że 'Źródło odpowiada za wolno" . Mam wykupione konto Real Debrd, które to kupiłem właśnie w celu oglądania dobrej jakości 4K z HDR. Fimy wybieram ze zmaczkami tego konta. Kolega ma Mi Boxa i konto w Real Debrid i takie treści ogląda bez najmniejszego problemu. Specjalnie próbowałem film, który on wcześniej oglądał. Może ktoś zna przyczynę mojego problemu? Pozdrawiam.
 

farben

Member
Pożycz MiBoxa od kolegi i sprawdź czy na twoim necie - sprzęcie będzie chodzić :)

Masz jakieś ustawienia buffora w Kodi?
 

manonfire

Member
Raz miałem podobny problem, ale jeszcze na FBox Fergusona. Kodi z wtyczką Seren, oczywiście Real Debrid. Materiał nie był nawet szczególnie wypasiony, FHD z dźwiękiem DTS, jakieś 7 GB w godzinnym odcinku serialu. Co prawda nie drążyłem tematu, bo to był jedyny raz, ale jak widać niekoniecznie jest to sprawa sprzętu. Raczej coś z netem albo z konkretnym serwerem RD.
Możesz pogrzebać w logach Twojego konta Real Debrid (Moje Pobrania na stronie RD), tam masz napisane jaki materiał i z jakiego serwera - są oznaczone numerkami. Jeśli powtarza się ten sam serwer w przypadku problemów z odtwarzaniem to tam bym upatrywał źródła kłopotów.
Kolejna sprawa - router. Przez długi czas RD działał mi znośnie dopiero ok. 3 w nocy do jakiejś 11-stej. Nie mogłem się nigdzie doszukać źródła problemów, nawet zacząłem podejrzewać mojego ISP o blokowanie jakichś adresów w określonych godzinach ale potrzebowałem zmiany hasła dostępowego do konfiguracji routera. Zrobiłem reboot routera (choć przedtem niby go "restartowałem" odłączając od zasilania) i RD zaczęło znów śmigać. Zawsze warto spróbować.
 

kris615

Member
Internet mam 100Mb realnie ok 95, Shield do routera jest podłączony kablem. Ok, sprawdze na koncie RD. Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Na koncie Real Debrid w "Moje pobrania" nie ma nic. RD Streamów chyba tam nie umieszcza.
W moim przypadku widzę, co ostatnio oglądałem. Nie mam pojęcia, dlaczego u Ciebie jest to niewidoczne. Może to mieć związek z materiałami oznaczonymi jako "cache". Postaram się zgłębić temat, zaintrygowałeś mnie.
 

kris615

Member
Tak, po ostatniej próbie oglądania w zakładce "Moje pobrania" są filmy. Ale próbując je oglądać bezpośrednio z RD też się zatrzymują. Może problem jest po stronie RD?
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Tak, po ostatniej próbie oglądania w zakładce "Moje pobrania" są filmy. Ale próbując je oglądać bezpośrednio z RD też się zatrzymują. Może problem jest po stronie RD?
No właśnie trudno stwierdzić. Jak opisywałem wcześniej wykonałem ileś tam czynności ale nie mam pojęcia, która zmienna jest tu istotna. Sądzę, że najmniej winny jest Shield.
 

kris615

Member
Wczoraj pisałem do Real Debrid i odpowiedzieli mi, że u nich wszystko jest ok. Dziś puściłem film (68,8 GB) na komputerze bezpośrednio z ich konta i materiał nawet się nie zająknął. Mój problem to ewidentna wina Kodi.
 
Do góry