Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

manonfire

Member
Jak sparowaleś pada od PS 3?
Wystarczy podpiąć po USB do Shielda i automatycznie paruje. Po odłączeniu kabla łączy się bez problemu. Natomiast jest inny problem - input lag jak cholera. Zainstalowałem sobie dla testu androidowy Zen Pinball i niestety nie da się grać, "łapki" reagują z opóźnieniem uniemożliwiającym rozgrywkę. Posprawdzam jeszcze inne tytuły, ale marnie to wygląda.
 

manonfire

Member
Panowie mam pytanie do osób posiadających prime video. Czy u was działa na nim HDR? Dziś włączyłem sobie The Grand Tour i według paska info jest tam HDR a mój telewizor nie włącza HDR'a. W netflix działa to dobrze.
Spróbuj pokombinować w ustawieniach obrazu na Shieldzie. Może nie łapie automatycznie co ma wyświetlać i głupieje. Akurat Prime jest strasznie wyczulony na jakąkolwiek ingerencję poza jego własną.
 

daemon

New member
Szybkie trzy pytania.
1. Czy z nVidia Shield TV Pro mogę przesłać dźwięk z portu USB wprost do wzmacniacza/amplitunera?
2. Jakiej jakości jest to połączenie, czy może lepiej wyciągnąć dźwięk z HDMI?
3. Da się jakimś konwerterem wyjść na RCA? Jakaś karta dźwiękowa na USB?
Dzięki za pomoc.
 

rufi10

Member
Miałem Zoomtak T8H i bez problemu łączyłem się z siecią akademicką eduroam.
W przypadku Nvidia Shield TV pracującego pod systemem Android TV mam problem z zalogowaniem się. Jak rozwiązać ten problem. Proszę o jakieś sugestie lub podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Szybkie trzy pytania.
1. Czy z nVidia Shield TV Pro mogę przesłać dźwięk z portu USB wprost do wzmacniacza/amplitunera?
2. Jakiej jakości jest to połączenie, czy może lepiej wyciągnąć dźwięk z HDMI?
3. Da się jakimś konwerterem wyjść na RCA? Jakaś karta dźwiękowa na USB?
Dzięki za pomoc.
Ktoś kilkanaście postów temu pisał, że sprawę załatwia dokupienie taniego DAC'a na USB. Ale pewnie trzeba by sprawdzi, czy dany model jest obsługiwany przez Androida.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@rufi10
Pytałeś 100 razy nie ma rozwiązania twojego problemu od strony urządzenia. Kup router ale musi mieć dwa radia jednym będziesz odbierać z drugim nadawać swoją sieć :)

@daemon
1. Pokaż mi wzmacniacz/amplituner z wejściem audio usb, DAC'i owszem są ale amplituner ....
2. Czysta oczywistość.
3. Da się.
 

daemon

New member
@bl4ck dzięki za odpowiedź.

1. Miałem na myśli podpięcie się do wzmacniacza stereo np. Cambridge CXA80. W amplitunerach szczerze mówiąc to nie wiem czy występuje to wejście. Interesuje mnie odtwarzanie dźwięku tylko w Stereo.
 
Ostatnia edycja:

Nonepk

New member
Jest jeden problem z Shieldem. Po zaniku zasilania Shield uruchamia się. Załącza mi przez to wszystkie urządzenia . Telewizor i amplituner .Mam sterowanie załączone poprzez Hdmi. Można to jakość wyłączyć ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
Aktualnie posiadam boxa Fergusona, ale problem z niedziałającym Netflixem ciągnie się już ponad miesiąc i nie widać, żeby coś się miało zmienić w tej kwestii. Więc myślę o zwrocie i kupnie innego boxa.
Na ten moment posiadam plazmę FHD, więc to na czym mi zależy to:
- bezproblemowe działanie Netflixa
- Youtube
- odtwarzanie wszelkiej maści plików (najczęściej mkv) z gęstymi formatami audio i czasem w plikach kilkanaście/kilkadziesiąt GB

Xiaomi Mi box S w moim przypadku odpada, bo nie puszcza gęstych formatów audio do ampli.

Zacząłem myśleć poważnie o Shieldzie 2019 Pro. Poczytałem trochę forum, ale mam kilka pytań do posiadaczy i chciałbym wiedzieć jak w nurtujących mnie kwestiach wypada Shield na dziś dzień ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami etc.

1. Odtwarzanie plików z HDR na TV SDR - wiem, że nie ma wbudowanego odtwarzacza i większość używa KODI. Tam nie ma problemu z dźwiękiem łącznie z Atmosem i DTS X. Ale jak wypada kwestia uruchamiania plików z HDR na tv FHD bez jego obsługi? Na Fergusonie jak odpalałem pliki 4K HDR to niestety miałem wyprane kolory i wyglądało to nie za dobrze. Widziałem w recenzjach Shielda 2019, że jest jakaś opcja w menu dotycząca automatycznego przełączania przestrzeni barw. Ale nie wiem czy to jest to o co mi chodzi czy coś innego. Czy Nvidia potrafi przekonwertować taki plik, żeby na tv FHD SDR kolory wyglądały dobrze?

2. Dostosowywanie odświeżania matrycy TV do fps filmu - w Fergusonie miałem takie ustawienie w domyślnym odtwarzaczu plików, ale działało losowo. Ale jak już działało, to przy włączaniu pliku na chwilę gasła matryca i jak sprawdzałem na odtwarzanym filmie, to było ustawione tak jak miał plik i wszystko było płynne. Wiem, że Shield ma takie ustawienie (beta) globalnie, więc powinno nawet działać w wielu aplikacjach (o ile zaimplementowane), ale jak z tym jest w praktyce?

3. Temat przyszłościowy - możliwe, że jak z czasem wymienię TV na coś 4K z HDR i nowoczesnym smartem, to przestanę używać boxa, bo TV wszystko ogarnie mi tak samo, może nawet lepiej i wygodniej. Ale właśnie w kwestii wyświetlacza 4K HDR i Nvidia Shield - w praktyce w jakich aplikacjach daje obraz właśnie 4K HDR a w jakich nie? Pewnie w Kodi z plików i w Netflix bez problemu? Podobno Youtube już tylko 4K. A jak wypada reszta?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
1. Są "wyprane" nie ma konwersji HDR do SDR.
2. W praktyce w Kodi działa i działało zawsze, a opcja "beta" z tego co słyszałem działa nie od końca prawidłowo, alternatywą jest jeszcze plugin który wykrywa fps dla odtwarzanego materiału wideo apka netflix itd, ale w kodi i tak najlepiej korzystać z ich wbudowanego przełączania z wtyczki korzystać dla reszty apek które nie mają takiej możliwości.
3. .
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jeszcze mam pytanko serwer Plex na Shieldzie, bo zaciekawiła mnie ta opcja. Rozumiem, że podłączam dysk, konfiguruję wszystko w aplikacji Plex. A następnie mam dostęp do treści z dysku/serwera Plex na innych urządzeniach, no i mogę wrzucać pliki z komputera logując się na swój serwer.

Jak w praktyce wypada szybkość przesyłania plików, jeśli Shield byłby podłączony kablowo do routera?

I nie ma problemów z usypianiem/wzbudzaniem dysku? Bo skoro działa to jako serwer, to nawet po wyłączeniu Shielda musi tam coś chodzić w tle, łącznie z dostępem do dysku. Dobrze kumam?
 

mufex

New member
Jakis kolo w komentarzu na euro rtv napisal ze ten shield nie czyta ntfs z dyskow zewnetrznych. Prawdo to? Cos nie chce mi sie wierzyc.
 

andrej101

New member
Staram się dużo czytać. Ale skoro już to :
1. NVIDIA SHIELD Tv
czyta wszystko
2. Na pewno miała problem z pilotem
3. Można było to obejść używając innego pilota
4. Oczywiście używam teraz Nvidia Shield Pro i dlatego ta dygresja.
5. Wyciszanie polega na wspólnym naciśnięciu +-
6. Jednak scalowanie działa, przynajmniej moim zdaniem.
7. Działa Atmos- dla mnie podstawą


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 
Może ktoś sprawdzić, podobno jest upgrade, tylko nie wiem do jakich modeli i co nowego wnosi, nie ma mnie w domu?
Zrobiłem wczoraj upgrade do 8.0.2. Mam wersje 2017. Nie zauważyłem żadnych problemów a nawet jeden plus się pojawił że na prime video zaczął mi działać HDR. Chyba że to może się poprawiło po restarcie ale powiedzmy że dzięki aktualizacji :)
 

manonfire

Member
Zrobiłem wczoraj upgrade do 8.0.2. Mam wersje 2017. Nie zauważyłem żadnych problemów a nawet jeden plus się pojawił że na prime video zaczął mi działać HDR. Chyba że to może się poprawiło po restarcie ale powiedzmy że dzięki aktualizacji :)
Gdy od czasu, w którym przez kilka miesięcy używałem Windows 10 słyszę słowo "aktualizacja" oblewa mnie zimny pot, mam kołatanie serca i drżą mi ręce. Muszę wziąć pół fiolki Xanaxu, żeby móc na spokojnie ustalić adres zamieszkania człowieka, który jest odpowiedzialny za sp...nie działającego systemu oraz zaplanować sposób pozbycia się zwłok :twisted:
Trochę poważniej - gdzie tylko mogę wyłączam auto aktualizacje i zanim się zdecyduję na update czegokolwiek szukam w sieci co może pójść nie tak. Pół godziny w Necie przed aktualizacją pozwala mi zaoszczędzić cztery godziny w Necie po aktualizacji.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Win 10 po najnowszych aktualizacjach pozwala wyłączyć funkcję update w usłuchać systemowych całkowicie na wyłączoną czyli w łatwy i szybki sposób wcześniej wymagało to modyfikacji rejestru lub reguł systemowych w wersji pro.
 
Do góry