nTv i Onkyo-605

Gucio50

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Oczywiscie tylko bez gwarancji Onkyo Polska - 3 lata, bez polskiej instrukcji (choc pewnie niedlugo w sieci sie pokaze ;) )

1. Oczywiście :confused:
2. Oczywiście :confused:


Na co więc liczę.
- że mi się nie zepsuje, Onkyo to niezła firma ;)
- sprzedawca daje 3 lata gwarancji, tak przynajmniej twierdzi :confused:

- w końcu jest też serwis w polsce, zapłaciłem za niego o 700-800zł taniej niż w sklepie, to połowa ceny i stać mnie będzie na ew. naprawę. :p


Sprzedaż w Polsce ruszy pewnie pod koniec września a ja chciałem mieć JUŻ i z tego powodu podejmowałem to ryzyko. No i te 700-800 zł też piechota nie chodzi!
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Kuba_ps2 napisał:
Wydaje mi sie ze troszke przesadzasz z tymi 700-800zl ;)

To szacunkowa różnica, ale 505 kosztuje na allegro od 1190 a w MM wczoraj widziałem za 2000 :confused:

605-tki jeszcze w MM nie widziałem ale różnica będzie podobna, lub niewiele mniejsza.


Tak czy inaczej kupno poza sklepem, daje oszczędności przekraczajace 500zł ale w razie przygód ... ....

Ja jestem entuzjastą giełdy i funduszy inwestycyjnych, po prostu ryzykant zwany Balansjero z hiszpańska.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mark napisał:

No i co z tych linków wynika. Ano to że dzisiaj może być jeszcze taniej.
Ten wątek , załozony przeze mnie, miał być o problemach współpracy tunera nKi z onkyu 605. Nie miał być o pieniądzach, ile ich straciłem oraz o tym jak bardzo mi współczujesz. Nie liczyłem na zbytnia pomoc z nKą bo nie mam co do niej wielkich złudzeń, ale zostałem zaskoczony dyskusja o moich stratach i kompletnej porażce finansowej.


Kupiłem sobie około 2 tygodnie temu bardzo dobry AV za cenę jaka zaakceptowałem i na którą było mnie stać.
Jak za miesiąc na skapiec.pl lub allegro.pl pojawią się za 1300zł a w MM z gwarancją Onkyo Polska za 1600 to napiszesz mi że przepłaciłem?

Ja kupowałem 2 tygodnie temu, jak ten czas leci, a wtedy były takie realia jakie były.

Popatrz co się dzieje z odtwarzaczami Blu-Ray.
Samsung BD-P1000 kosztował w czerwcu 5500zł, sam widziałem jak we wrocławski MM, facet sobie kupował. Ja mu zazdrościłem, ale nie było mnie stać.

Miesiąc temu kupiłem ze skapiec.pl za 1500zł. Dla mnie ta cena była w sam raz.

Jeżeli za miesiąc pojawią sie na amazon lub allegro za 1300, a na pewno tak będzie, to co? Przepłaciłem, zrobiłem zły interes. Rozumując w ten sposób nigdy bym niczego nie kupił, bo jutro ZAWSZE będzie taniej.

Nic z tych rzeczy, kupiłem sobie prezent za 1500, BO TĄ CENĘ zaakceptowałem. To samo z Onkyo-605.

Niemniej jednak, potrafie zrozumnieć mego brata, który powiedział mi tak: Andrzej, kupię sobie na gwiazdkę, zapłace 1200-1300zł. A na razie będę Ci zazdrościł. To właściwa postawa.

Przecież zawsze możesz wpaść do sąsiada, kolegi i udowodnić mu że to co kupił miesiąc temu, dzisiaj jest do kupienia za pareset zł taniej.
Ja mam inne zajęcia, dają mi one dość dobry dochód, mogę sobie od czasu do czasu kupić coś co dla Ciebie jest za drogie, kolego mark.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ja mam inne zajęcia, dają mi one dość dobry dochód, mogę sobie od czasu do czasu kupić coś co dla Ciebie jest za drogie, kolego mark.

I o to chodzi. Popieram postawy hedonistyczne bo sam wyznaję to podejście do życia. Trzeba czerpać przyjemność z życia. :D
 

mark

New member
Gucio50 napisał:
No i co z tych linków wynika. Ano to że dzisiaj może być jeszcze taniej.
Ten wątek , załozony przeze mnie, miał być o problemach współpracy tunera nKi z onkyu 605. Nie miał być o pieniądzach, ile ich straciłem oraz o tym jak bardzo mi współczujesz. Nie liczyłem na zbytnia pomoc z nKą bo nie mam co do niej wielkich złudzeń, ale zostałem zaskoczony dyskusja o moich stratach i kompletnej porażce finansowej.


Kupiłem sobie około 2 tygodnie temu bardzo dobry AV za cenę jaka zaakceptowałem i na którą było mnie stać.
Jak za miesiąc na skapiec.pl lub allegro.pl pojawią się za 1300zł a w MM z gwarancją Onkyo Polska za 1600 to napiszesz mi że przepłaciłem?

Ja kupowałem 2 tygodnie temu, jak ten czas leci, a wtedy były takie realia jakie były.

Popatrz co się dzieje z odtwarzaczami Blu-Ray.
Samsung BD-P1000 kosztował w czerwcu 5500zł, sam widziałem jak we wrocławski MM, facet sobie kupował. Ja mu zazdrościłem, ale nie było mnie stać.

Miesiąc temu kupiłem ze skapiec.pl za 1500zł. Dla mnie ta cena była w sam raz.

Jeżeli za miesiąc pojawią sie na amazon lub allegro za 1300, a na pewno tak będzie, to co? Przepłaciłem, zrobiłem zły interes. Rozumując w ten sposób nigdy bym niczego nie kupił, bo jutro ZAWSZE będzie taniej.

Nic z tych rzeczy, kupiłem sobie prezent za 1500, BO TĄ CENĘ zaakceptowałem. To samo z Onkyo-605.

Niemniej jednak, potrafie zrozumnieć mego brata, który powiedział mi tak: Andrzej, kupię sobie na gwiazdkę, zapłace 1200-1300zł. A na razie będę Ci zazdrościł. To właściwa postawa.

Przecież zawsze możesz wpaść do sąsiada, kolegi i udowodnić mu że to co kupił miesiąc temu, dzisiaj jest do kupienia za pareset zł taniej.
Ja mam inne zajęcia, dają mi one dość dobry dochód, mogę sobie od czasu do czasu kupić coś co dla Ciebie jest za drogie, kolego mark.


1.ONKYO TXSR605 zostal wprowadzony do sprzedazy w kwietniu br.
http://www.nextag.com/Onkyo-TXSR605-Home-Theater-542916687/prices-html
2.SAMSUNG BD-P1000 w marcu 2006/do nowosci nie nalezy/
http://www.nextag.com/serv/main/buy...d+p1000&OVKWID=111180774011&OVADID=4850441511
3.Jestem niezmiernie ciekawy co takiego Ty mozesz mi kupic a na co mnie nie stac/juz wiem/
http://autos.yahoo.com/lamborghini/
4.Moja intencja bylo pokazanie ze ceny w Polsce sa z kosmosu
5.Kiedy kupowalem w 2004/luty/SONY PLAZMA HDTV32TS2 to cena w USA
3100$ a w Polsce 24990zl-jak ten czas szybko leci
Z pwazaniem Mark












4
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mark napisał:
4.Moja intencja bylo pokazanie ze ceny w Polsce sa z kosmosu
5.Kiedy kupowalem w 2004/luty/SONY PLAZMA HDTV32TS2 to cena w USA
3100$ a w Polsce 24990zl-jak ten czas szybko leci
Z pwazaniem Mark

4

Dą jakie są.
Wiesz muszę Ci sie przyznać, że i tego Samsunga i Onkyo "MUSIAŁEM" kupić. Zwłaszcza Onkio po kupnie BD-P100, musiałem mieć wzmacniacz z dekoderami True-HD i DD Audio Master. Nie mogłem bez tego żyć.

Straszna jest zachcianka, gdy właściwie nie ma przeszkód by ja spełnić :rolleyes:


Pewnie z nKą nikt mi tu już nie pomoze. :(
 

norman

New member
Witam Gucio !

Mam takie pytanie, mało związane z tematem. Z tego co wiem masz ampa 605 i playera blue-ray. A jakie masz głośniki ?

pozdrawiam

Roman
 

Holt_

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Pewnie z nKą nikt mi tu już nie pomoze. :(

raczej nie.

Z n-ką może Ci chyba pomoc tylko ...."N-ka", zmieniając n-boxa na jakiś inny, lepszy model.

Śledzę losy platformy N niejako od jej narodzin, czytam rozmaite fora i dochodzę do wniosku, że jeśli przez tyle czasu nie zdołano rozwiązać problemu kompatybilności HDMI i pojawiających się zerwań dźwięku przy współpracy z różnymi rodzajami TV, to odpowiedź może być tylko jedna - wina leży po stronie n-boxa. A jeśli nie potrafią tego rozwiązać kolejne mozolnie ścibolone wersje orpogramowania, to prawdopdobnie zwalony jest jego hardware.

Jeśli N nie zmnieni sprzętu, skończy jako bankrut. Chyba, że wylicytują polską ligę futbolową w najbliższym przetargu :) :)
 

mark

New member
Gucio50 napisał:
Dą jakie są.
Wiesz muszę Ci sie przyznać, że i tego Samsunga i Onkyo "MUSIAŁEM" kupić. Zwłaszcza Onkio po kupnie BD-P100, musiałem mieć wzmacniacz z dekoderami True-HD i DD Audio Master. Nie mogłem bez tego żyć.

Straszna jest zachcianka, gdy właściwie nie ma przeszkód by ja spełnić :rolleyes:


Pewnie z nKą nikt mi tu już nie pomoze. :(

Tak zachcianka to bardzo zly nawyk wiem to po sobie./moj HDTV SONY PLAZMA/
Wyprodukowany/made in Japan/styczen 2004 kupno luty 2004 wysylka do Polski kwiecien 2004
Pomimo ze ma HDCP niestety nie wspolpracuje z n-box/od grudnia 2006 do dnia dzisiejszego/Zlozylem 7 reklamacji/reklamacja na reklamacje/nie ma obrazu i dzwieku przez HDMI/n-box/-DVI/tv/ :( Wiem ze marne to pocieszenie ale nie jestes sam ktory ma problemy z telewizja N .Pozdrowienia.Mark
 

Gucio50

New member
Bez reklam
norman napisał:
Witam Gucio !

Mam takie pytanie, mało związane z tematem. Z tego co wiem masz ampa 605 i playera blue-ray. A jakie masz głośniki ?

pozdrawiam

Roman

Mam 6 kolumienek Panasonic, poprzednio miałem AV Panasonic He-100 i Sub Jamo.
Na dniach wymieniam je na Jamo 7.1, jeszcze nie wybrałem modelu ale to kwestia tygodnia, moze 2
 

Gucio50

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Tylko dobrze kup i najlepiej z polskimi papierami :)


Właściwie zdecydowałem się na Jamo 7.0 , suba mam
Polskie papiery, rzecz godna uwagi ale mieszkamy we wiosce zwaną Ziemia. Najprawdopodobniej kupię na Amazon lub Allegro :confused:
 

Benkai

New member
Tryby HDMI/DVI

Witam

Czy udało się komuś przepchać przez amplituner onkyo sygnał z nki w trybie DVI ? Bo rozumiem ze w trybie HDMI (razem z dzwiekiem) jest wielkie nic.
Oczywiscie chodzi mi o złącze HDMI

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Benkai napisał:
Witam

Czy udało się komuś przepchać przez amplituner onkyo sygnał z nki w trybie DVI ? Bo rozumiem ze w trybie HDMI (razem z dzwiekiem) jest wielkie nic.
Oczywiscie chodzi mi o złącze HDMI

Pozdrawiam

Moje Onkyo 605 nie przepuszcza HDMI z nki :(
Component przepuszcza OK ;)
 

Benkai

New member
Nka i onkyo

Witam

Dzisiaj udalo mi sie w Saturnie naklonic obsluge do podlaczenia do Onkyo 505 nRecorder po HDMI.
I - uwaga - dziala.
Telewizor to byl jakis sony bravia LCD zdaje sie ze 28 cali.

Moze kwestia nieprzepuszczania sygnalu po HDMI w 605 wynika z obrobki sygnalu przez te zwierzatka do poprawy sygnalu, które są w środku 605.
Moze (gdybam bo nie mialem stycznosci) w ustawieniach amplitunera mozna wymusic tryb "passtrough" bez zadnych modyfikacji i wtedy zagra.

Pozdrawiam
 

BlackJack1

New member
Benkai napisał:
Witam

Dzisiaj udalo mi sie w Saturnie naklonic obsluge do podlaczenia do Onkyo 505 nRecorder po HDMI.
I - uwaga - dziala.
Telewizor to byl jakis sony bravia LCD zdaje sie ze 28 cali.

Moze kwestia nieprzepuszczania sygnalu po HDMI w 605 wynika z obrobki sygnalu przez te zwierzatka do poprawy sygnalu, które są w środku 605.
Moze (gdybam bo nie mialem stycznosci) w ustawieniach amplitunera mozna wymusic tryb "passtrough" bez zadnych modyfikacji i wtedy zagra.

Pozdrawiam

Mnie się udało. Gra bez problemu ale tylko podłączona kablem HDMI w trybie DVI - czyli na wybranej rozdzielczości n-ki na panelu boxa klawiszem "res" przytrzymać około 5 sekund i wtedy zmieni się na DVI. Konieczny bedzie też kabek np. cyfrowy optyk (sparowany z wejsciem n-ki w ustawieniach Onkyo).

Powodzenia! Musi sie udać...

PS. @Gucio50: masz już kabel optyk do n-ki to zrób tak jak opisałem i sparuj wejście cyfrowe dźwięku w setupie Onkyo n-ki z Twoim optykiem i... wszystko będzie chodziło: obraz po HDMI i dźwięk cyfrowy np. DD 5.1 na Tańcu z Gwiazdami.........
 
Ostatnia edycja:
Do góry