nTv i Onkyo-605

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Tutaj kolega emigrant zapodał informację nt możliwości konwersji i skalowania poszczególnych modeli onkyo, ja chciałem zobaczyć jak się ma to w praktyce, na avsforum znalazłem tylko 3 zdjęcia pokazujące te możliwości.
Tak, zgadzam się ze jest to pewnego rodzaju "ogranicznik", bo wszystko co wchodzi jest na wyjsciu 720p (1080i z componenta też), ale jak jest na auto to działa tylko deinterlacing czyli "i" zamienia na "p" (576i->576p) - czyli nie ma skalowania przez faroudja.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Fatman_1 napisał:
Gucio,

Napisz coś o dźwięku....

Trudno mi coś rzetelnie napisać. Dla mnie jest znacznie lepiej niż OK.
Nie mam jednak dostępu do urządzeń pomiarowych.

Natomiast układ setupowy AudDyssey to rewelacja.
Pokój mam 6*5 ale z boku otwarty na schody, z wnękana kominek(4*2 ale bez kominka :mrgreen: ).
Jedna ściana zajeta przez meble i Tv a ściana obok to przeszklone Okno/wyjście na taras(6m długości, szkło od podłogi do sufitu)
Wybitnie do zafałszowanego odsłuchu dźwięku.


Włączam mikrofon, dołączony w pudełku i odtąd dzieje się już samo.
Napis "nie hałasuj, nie wyłaczej mikrofonu, naciśnij Enter.

Naciskam Enter i maszyna leci ... ... ... (Kto zgadnie z czego to cytat?)

Popiskał głosnikami, kazał mi postawić mikrofon setupowy na środku fotela, Popiskał głosnikami, kazał mi ustawić po prawej stronie obszaru odsłuchowego, Popiskał głosnikami, teraz po lewej, Popiskał głosnikami

I.....
Napisał jakie są odległości głośników od fotela, jakie ustawił korekty poziomu poszczególnych głośników oraz jak poustawiał equalizer.

Pokazałm ze ustawił 20msek korekte obrazy w stosunku do dźwięku.
Obnizył poziom subwoofera o -8dB i pokazał jak poustawiał częstotliwośći odcięcia dla kolumn. (Sub miałem więc za bardzo "podkręconego", zdjąłem nieco pary i puściłem Setup jeszcze raz, teraz 0.0 dB ;) )

Zrobił na moim sąsiedzie wrażenie STRASZNE :mrgreen: , o k..wa, jęknał i wypił całe piwo.
a mnie wbił przeświadczenie, że pewnie sam bym tego lepiej nie zrobił. :krol:

Co do samego dźwięku to ja poprzednio miałem Panasonic HE-100 6.1
Odnoszę wrażenie, słuchajac płyty DVD Eric Clapton nagraną w NEO6(DTS ES) że jakby lepsza była dynamika i wrażenie przy cichych fragmentach nagrania. Słyszę szelesty na sali, ciche brzękniecia gitary w tle.

Ale to może jest tylko nowa pierwsza miłość do nowej zabawki. Nie wiem.

Natomiast uważam że 1800zł bez 1zł to tanio za taki amplituner.



Teraz pilot. Poprogramowałem go tak że obsługije, kamerę HD Sony, Telewizor LCD Samsung, nagrywarkę DVD Panasonic.

Niestety nie chce obsługiwać Blu-Ray Samsung BD-P1000 ani tunera n-ki.
Dzwoniłem do Samsunga, Onkyo i n-ki. Nikt nie zna kodów, którymi możan zaprogramować pilota. Kody ADB, dla nki i Samsunga dla Blu-Ray z instrukcji "nie funguja"

Z rozpaczy kupiłem pilota Onkyo, który się sam uczy i właśnie czekam na kuriera.
http://www.allegro.pl/item216489892_onkyo_rc591_uniwersalny_pilot_nowosc_.html
RC-591m, taki sam jaki jest dołaczany do ONKYO z serii 800 i 900, oczywiście pod innymi symbolami.

Zapłaciłem 199zł+20zł kurier i czekam.

Obgryzam paznokcie i czekam.

Czekam.

Czekam.
Czekam.
Czekam.



Czekam.:eek:k: :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
A jak to jest z true hd i nowymi formatami , mam h/k ktory ma wejscia analogowe 8ch direct input , a blu raye maja 5.1 analog out no i dekodery true hd na pokladzie.Co z pozostalymi kanalami systemu 7.1 , doklada je amplituner przez emulacje jakas , czy mamy "tylko" 5.1 .
Pozdrwiam.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
A jak to jest z true hd i nowymi formatami , mam h/k ktory ma wejscia analogowe 8ch direct input , a blu raye maja 5.1 analog out no i dekodery true hd na pokladzie.Co z pozostalymi kanalami systemu 7.1 , doklada je amplituner przez emulacje jakas , czy mamy "tylko" 5.1 .
Pozdrwiam.

Blue-Ray 5.1 analog to proteza. Podłącz za pomoca HDMI a będzie OK.

Jak nie masz HDMI to zrób tak:
Jeżeli połączysz odtwarzacz DVD/Blue-Ray z ampli kabelkiem światłowodowym to True-HD, moze mieć 5,6,7 kanałów + sub oczywiście a wtedy amplituner je poprostu zdekoduje i zagra.
Zależy to OD PŁYTY i Blu-Ray, czy umie wypuścić sygnał niezdekodowany, takie "CompositeAudio" to oczywiście daleka analogia.

Czy to DTS czy DD, czy skompresowane są kanały, jak na płytach DVD z DTS czy "bezstratne" jak Blu-Ray-e.

Mam 2 płyty z Tru-HD.
Dołączona do Samsunga płyta Legend of Jazz czy cos takiego i jeszcze jakaś druga, w tej chwili nie pamietam ale chyba "Click i robisz co chcesz".
Ona ma dźwięk 5.1 ale właśnie nieskompresowane i True-HD i DD

Takią płytę
1. Odtworzy tylko odtwarzacz Blu-Ray,
2. Amplituner musi mieć odpowiednie dekodery, bo połączenie jest za pomocą HDMI. Przynajmniej u mnie. Mój blu-ray NIE MA wyjścia światłowodowego. Tylko HDMI. Ale tak jest najlepiej.

Nie zawsze na płycie jest True-HD 7.1 a właściwie rzadziej nie jest niz jest. To co ma zrobić amplituner, gdy ma z płyty mniej kanałów niż "umie" ustawiasz w setup-ie.

Np Mam płytę DVD Eric Clapton 2000 Tour w Neo6.
Amplituner dostaje ja i ustawiłem aby była odtwarzana jako Neo6, czyli obie kolumienki tylne odtwarzaja TO samo każda na 50% mocy sygnału.

Ogladam nkę.
Ustawiłem temu wejsciu, że jak dostanie Stereo (Taniec z gwiazdami i inne takie) to ma dać
All Channel Stereo, co oznacza odtwarzaj Stereo przez wszystkie 7 głośników. I Onkyo "wie co ma robić"

Każde ze źródeł dźwięku ma w setupie co ma odtwarzać gdy dostanie
Mono, Stereo, DDigital, DTS, NEO6 194, True-HD, Master Audio
i masz do wybory odtwarzanie
Mono(ze 4 tryby), Stereo(3 tryby), Pute Audio, Dolby(5 trybów), Neo6(2 tryby- Cinema i Music), ..... ..... .... az do True-HD.
Pure Audio wyłacza obraz na telewizorze i gasi wyświetlacz amplitunera. Jest TYLKO AUDIO nic wiecej. Pewnie dla poetów :krol: .

Mozna więc trybowi DD 5.1 przypisać wyjscie w trybie Mono.

Każdy kanał wejściowy ma taki setup.

Potem w trakcie odsłuchu na pilocie jest klawisz Stereo, którym mozesz przełaczać odsłuch na STEREO, niezaleznie od Setupowego ustawienia i do tego
klawisze <- oraz -> , którw kolejno przełaczaja od Mono ...DD...DTS ... do true-HD.

Mam prawie 57 lat ale się w tym nie gubię. Pierwsze 2 godziny obcowania z Onkyo-605, były "TRUDNE" :confused: :confused: , to przyznaję.

Ale po rozeznaniu, nawet taka maruda jak ja łatwo się po tym poruszam.
Polubiłem ten wzmacniacz. ;)

No a co na to żona.
Tak poustawiałem w setupie tryby dla DVD, Blu-Ray, Nki, Tunera i kamery aby "było dobrze". :p

Ona nie cierpi i nie rozpacza jak np .dd 5.1 Matrix odtwarza się jako DD 5.1 II Cinema zamiast Dolby Digital II Music. :)

Zresztą ja też nie, ale lubie porządek. Więc jak DTS to DTS.
Jedyny wyjatek to programy z tunera i Tv, mono i stereo "wypuszczam" jako Stereo on All Channel. Lubię jak gra 7 głosników a w tle pohukuje Sub.
Czego i Wam życzę.


p,s, Dla niezbyt wymagających i leniwych jest opcja, "Ostatni doby wybór", cos jak w Windows "ostatnia dobra konfiguracja".
Nie zagra stricte to co dostaje, albo i zagra a potem pamięta. Jak dostanie cos innego, nie różniacego się drastycznie od optimum to np DD 5.1 gra jak DTS Neo6:. Ale ja tego nie lubie.

Zresztą uważam za jedyny i oczywisty minus tego Onkyo-a a własciwie jego komputera i programu, że detekcja rodzaju sygnału zajmuje mu do 3 sekund. W instrukcji jest też napis, że jeżeli na pulpicie wyświetla się "No Signal" a w głosnikach brak dźwięku, to nalezy wyłączyć i właczyć źródło np DVD.

To hała, mógłby zrobić to program, przez ponowne wybranie źródła dźwięku.
Dzieje się tak raz na 50 odtworzeń płyt. Ja nie wyłączam, czekam nawet do 10 sekund, a co, niech zaraza sam pracuje. Ja go kupiłem. :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Wszystko jasne , ale czy ampli bez dekoderow hd z wejsciami analogowymi da rade z blu rayami lub hd dvd z dekoderami na pokladzie tak samo czy nie .Pomijajac oczywiscie aspekt jakosci digital vs analog , choc jak wiem dzwiek przez hdmi nie zawsze jest lepszy od analogu.jak bym zapuscil przez spdif to wiadomo ze potzreba dekodera w ampli.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Jacek Kurski (JK) o wcześniejszych wyborach. A Enter miał naciskać Jarosław Kaczyński (też JK ;)).

ArtS :)

To się nazywa fan ;)


Wiem że tu nie miejsce na politykę, ale ja wolę nowoczesność zamiast Trabantów i ogórków kiszonych.


Kto to śpiewał? Ja wiem, Skiba z Big Cyc :)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
kurski to jest chlystek , nic nie mowi co by bylo prawda , a jakby go nagral w dolby true hd to by byla cisza

Przeczytaj mój post, przecież napisałeś dokładnie to samo co ja.
Nieładnie, to plagiat i zwyczajne "odgapianie" :-D :-D :-D :-D



p.s. Jak chcesz powiedzieć komus że jest idiotą to mówisz tak.
"Nie jestem pewny, ale chyba nie ma pan do końca racji"

Jak ma olej w głowie to zrozumie, jak nie ma to szkoda do niego wogóle gadać.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
To do mnie ?
Pytałem o dekodery hd , jesli odtwarzacz ma je wbudowane i podamy sygnal przez analog out w odtwarzaczu i in w amplitunerze to otzrmamy to samo jakbysmy mieli te dekodery w ampli?
Nigdy nie mialem checi powiedzenia komus ze jest idiota , jezeli ktos nim jest to poprostu tak jest , po co mu o tym mowic?
Nie jestem pewny ale chyba nie do konca ma pan racje , oznacza ze rozmowcy sa innego zdania.
I nigdzie nie napisalem dokladnie tego co ty.
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
To do mnie ?
Pytałem o dekodery hd , jesli odtwarzacz ma je wbudowane i podamy sygnal przez analog out w odtwarzaczu i in w amplitunerze to otzrmamy to samo jakbysmy mieli te dekodery w ampli?
Nigdy nie mialem checi powiedzenia komus ze jest idiota , jezeli ktos nim jest to poprostu tak jest , po co mu o tym mowic?
Nie jestem pewny ale chyba nie do konca ma pan racje , oznacza ze rozmowcy sa innego zdania.
I nigdzie nie napisalem dokladnie tego co ty.
Pozdrawiam

Napisałeś, napisałeś.
... Kurski to ...

Ja napisałem to samo ale zauważ że inaczej. A to o zrzynaniu odemnie to był, widać zbyt mało czytelny, żart:grin:
 

matias2004

New member
spoko , nie jestem z tych bladych co sie szybko irytuja , wrecz przeciwnie.
A co z dekoderami hd?chodzi o to ze dopiero co kupilem h/k i chce kupic jakis hd player i nie wiem , czy jest roznica jak sie podlaczy przez analog out i sygnal dekoduje player.Czy dekodery hd to mus jasli chodzi o blue ray?
Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Czy dekodery hd to mus jasli chodzi o blue ray?
Pozdrawiam
Mus, nie, to jedynia wygoda i pewien luksus słuchania dźwięku bardziej naturalnego.

matias2004 napisał:
spoko , nie jestem z tych bladych co sie szybko irytuja , wrecz przeciwnie.
A co z dekoderami hd?chodzi o to ze dopiero co kupilem h/k i chce kupic jakis hd player i nie wiem , czy jest roznica jak sie podlaczy przez analog out i sygnal dekoduje player.Czy dekodery hd to mus jasli chodzi o blue ray?
Pozdrawiam

Skoro masz wzmacniacz, który nie umie pokazać sygnałów audio w trybach HD, TO ICH nie USŁYSZYSZ i już, zadne dekodery w odtwarzaczu nie pomogą.
Zwykle na filmie jest kilka ścieżek dźwiękowych i bedziesz słuchał 5.1 DD lub 5.1 DTS.

Nie stracisz wiele ale trochę to jednak tak. Znajomy/sasiad majacy HK uważa że 5.1 brzmi naturalniej niż 7.1 chociaż materiał wejściowy to True-HD.

De gustibus non discutandum.
Tylko tyle, że ja mam wybór i mogę słuchać 5.1 i 7.1 jak mam ochotę a on MUSI 5.1. Na tym polega różnica. On nigdy 7.1 nie usłyszy, chyba że kupi sobie inny wzmacniacz.

Jak wielka to różnica. To też kwestia gustu. Pewnie dla Ciebie i dla mnie, mamy wzmacniacze za około 2000zł, niewielka. Dla kogoś kto ma za 32000 juz większa.

Nie ma to nic wspólnego z tematem, czyli Onkyo a ... .....
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Nie ma to nic wspólnego z tematem, czyli Onkyo a ... .....

A własnie ze ma , bo jak kupie sobie onkyo po to by miec te dekodery hd to nie bede mial mozliwosci polaczenia z n.:-D

On nigdy 7.1 nie usłyszy, chyba że kupi sobie inny wzmacniacz.


Jest iskierka , bo nowy panasonic blu ray ma 7.1 analog out.
Nie jest zle widze.

Pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Pojawily sie w koncu nowe amplitunery na oficjalnej stronie Onkyo Polska oraz na allegro. Cena ktora zapowiadali za 605 to 2299 a na stronce jest... 2399 :hmm:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ramzes765 napisał:
Pojawily sie w koncu nowe amplitunery na oficjalnej stronie Onkyo Polska oraz na allegro. Cena ktora zapowiadali za 605 to 2299 a na stronce jest... 2399 :hmm:

Ja kupiłem za 1799 zł:eek: na Allegro za 605
 

Gucio50

New member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Nie ma to nic wspólnego z tematem, czyli Onkyo a ... .....

A własnie ze ma , bo jak kupie sobie onkyo po to by miec te dekodery hd to nie bede mial mozliwosci polaczenia z n.:-D

On nigdy 7.1 nie usłyszy, chyba że kupi sobie inny wzmacniacz.


Jest iskierka , bo nowy panasonic blu ray ma 7.1 analog out.
Nie jest zle widze.

Pozdrawiam

nKę podłączysz przez Component
 
Do góry