nTv i Onkyo-605

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam go od wczoraj
Jak podłączę go przez hdmi do Tv a na wejście HDMI-1
Podłączę DVD, odtwarzacz blu-ray, kamerę to na ekranie TV mam obraz

Jak do tego wejścia podłączę tuner telewizji n to
Na ukranie ma "No signal input" a na panelu dekodera napis "Blad" :(


Czegoś nie wiem lub nie umiem, Pomocy !! :confused:
 

emigrant

Member
i pewnie zonk, i znow nka powie ze to nie ich wina bo ich algorytmy od hdmi i kompatyblinosci sa idealne i zeby isc z pretensja do producentow TV czy np. amplitunerow :S

BTW jestes tutaj chyba pierwszy kto ma juz w uzytku 605-ke , moze troche poopowiadasz jak Ci sie sprawuje poza nka ;), jak design, jak wykonanie, jak sprawa z dekodowaniem TrueHD/DTS-HD bo jak widzialem masz player BD. Mile widziane wady co jest najwazniejsze. Akurat 605 nie ma skalera do 1080p wiec o obrazie raczej sie nie wypowiesz upscalowanym np z DVD czy satki/kablowki do 1080p, ale o dzwieku mozesz troche powiedziec i innych fajnych bajerach ktore zauwazyles.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
i pewnie zonk, i znow nka powie ze to nie ich wina bo ich algorytmy od hdmi i kompatyblinosci sa idealne i zeby isc z pretensja do producentow TV czy np. amplitunerow :S

BTW jestes tutaj chyba pierwszy kto ma juz w uzytku 605-ke , moze troche poopowiadasz jak Ci sie sprawuje poza nka ;), jak design, jak wykonanie, jak sprawa z dekodowaniem TrueHD/DTS-HD bo jak widzialem masz player BD. Mile widziane wady co jest najwazniejsze. Akurat 605 nie ma skalera do 1080p wiec o obrazie raczej sie nie wypowiesz upscalowanym np z DVD czy satki/kablowki do 1080p, ale o dzwieku mozesz troche powiedziec i innych fajnych bajerach ktore zauwazyles.

Na razie to ja mam same problemy. Przykłady:
1 co zrobić aby chciał grać dźwięk z DVD, wizja jest
2 dlaczego nie moge właczać i wyłaczać amplitunera "z pilota"
3 czemu nie mogę zaprogramować sterowania z pilota na Tv czy odtwarzacz Blu-Ray

Ale to do "przebrnięcia w manualu"
Niestety pan w nce poinformował mnie że niemarkowe wzmacniacze "tak mają" i najlepiej jak na allegro sobie kupię switch HDMI za 100zł.
"Jeżeli podłącza Pan nasz dekoder do tego amplitunera, ryzykuje pan uszkodzenie naszego tunera u utratę gwarancji" - to cytat.

Poprzedni, HE100 miał trochę ustawień, ale fabrycznie, jag go dostałem i cos podłaczyłem to grał od razu

Tutaj setup to po prostu 500 różnych gałek i przełaczników w kabinie Boeniga 747 :D

Ale cos już mogę powiedzieć.
Mam jedną płytę nagraną TRUE-HD i Jedną PCM 5.1 Uncompressed
Odtwarza je i wykrywa ich "format"

W tej chwili nie umiem jeszcze ustawić Onka tak by odtwarzał "to co dostaje"

Jak niechcący dotknęłem klawisza zmieniajacego np z 5.1 na 2.0
to pomimo że widzi DTS ES 5.1 lub Neo6 to odtwarza go jako 2.0

NIE przełącza się automatycznie do sygnału wejsciowego.

Ale to problemy początkujacego.

W tej chwili jestem po setupie głosników, za pomoca mikrofonu. Pomierzył mi odległosci kolumn od mego fotela. ustawił delaj pomiedzy obrazem a audio na 20msek, o 6db podniósł Suba i -4dB prawy sorroundowy.
AudioOdyssey:) jak widać zadziałało.

Kolega, który tego nigdy nie widział, oniemiał. :-D :mrgreen:
Nasjpierw po kolei popiskiwały głosniki i sub a potem tabelka w której napisało że prawy jest odległy od fotela o 3m25 cm
Kolega chwycił metrówkę, i aż zakur..wał z wrażenia.

Amplituner ma bardzo porządny dessign i wyglada ładnie.
Kable przykręca się grubymi śrubami lub wtyka "w banankach" szkoda że tych bananków nie ma w komplecie, bo watpię czy teraz sie gdzies takie kupi.

Nie chcę nikogo rozjuszać, ponadto mało kto wstaje z fotela aby gałka zmieńić poziom głosnośc, ale wrażenie dotykowa jest takie jakieś luksusowe. HK mógłby pozazdrościć.

Jeżeli narzekać to na czarne napisy na czarnej płycie przedniej. Ale wiedziałem że najpewniej poza kilkoma dniami na początku nie będę do niego nigdy podchodził. Teraz jak chcę coś zrobić "nie z pilota" to podświetlam sobe latarką :eek:

Druga wada, to brak ograniczenia czułosci tunera. Mam w aucie w radiu klawisz LOCAL.
Jak go wcisnę to ignoruje słabsze stacje, nie słychać ich i nie słucha sie muzyki która zwłaszcza w przerwa potrafi troche zaszumieć. Nie wiem czemu takiego prostego patentu nie zastosoano. Albo go jeszcze nie znalazłem w setupie.

Pewnie niedługo i inni koledzy pokupują sobie taki, jest tańszy od mojego HE-100 za którego dałem swego czasu chyba 2300 a on kosztował mnie 1750zł.

Nie żałuje zakupu ale "wstepne podłączenie" i ustawienie aby coś zagrało: kamera, tuner, Blu_Ray, Recorder DVD Panasonic i oczywiście nieszczęsna NKa(przez component na razie:confused: /zawsze:confused: ) straciłem na to około 5 godzin.
Pewnie jestem maruda lub pierdoła. Ale teraz gdy juz umiem to co umiem to i tak trzeba 2-3 godziny aby wszystko(hahahah) sobie poustawiać.


Najbardziej kapryśna sprawa to detekcja formatu sygnału AUDIO
W manualu napisane jest : Jeżeli po przełaczeniu w trakcie odtwarzania DVD nastąpi "cisza" to oznacza że automatyka nie wykryła zmiany np. z NEO6 na TRUE-HD i nalezy na 3 sekundy wyłaczyć amplituner. :p O tyle to dziwne, że automatyka wie że niewykrywa i mogła by sama te 3 sekundy zasymulować. Przecież to tylko program i jego zmiana nie wymaga wiercenia dziur w obudowie. :confused:

Porównuję swój stan obecny z tym który miałem po uruchomieniu HE-100 i mogę powiedzieć że cieszę się i jestem zadowolony z wybory tak samo albo o 15dHohohy więcej.


No i żona ma mnie na dziś i jutro z głowy.:krol:

* 1 Hohoho to stan jakiego doznaje wętkarz, któremu złapał sie wieloryb
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
Gucio50 napisał:
Na razie to ja mam same problemy. Przykłady:
Ale to do "przebrnięcia w manualu"
Niestety pan w nce poinformował mnie że niemarkowe wzmacniacze "tak mają" i najlepiej jak na allegro sobie kupię switch HDMI za 100zł.
"Jeżeli podłącza Pan nasz dekoder do tego amplitunera, ryzykuje pan uszkodzenie naszego tunera u utratę gwarancji" - to cytat.
hahaha spodziewalem sie takiej odp. od masterow nki, trzeba bylo zapytac jakie to sa markowe wzmacniacze.


a to, ze masz problem z okielznaniem wszystkiego i sie motasz to nic strasznego , po malu do wszystkiego dojdziesz i temu Ci sie wydaje, ze to nie dziala to tamto nie dziala a pewnie kwestia jednego klikniecia na pilocie czy czyms innym i zadziala tylko to trzeba wiedziec/umiec gdzie kliknac itp. :)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
a to, ze masz problem z okielznaniem wszystkiego i sie motasz to nic strasznego , po malu do wszystkiego dojdziesz i temu Ci sie wydaje, ze to nie dziala to tamto nie dziala a pewnie kwestia jednego klikniecia na pilocie czy czyms innym i zadziala tylko to trzeba wiedziec/umiec gdzie kliknac itp. :)


Tak to traktuję. Zresztą to prawdziwa przyjemność przechodzić etapy setupowania wamacniacza 605.
Interesuję się audio/wideo od strasznie dawna. Pierwszy swój wzmacniacz zrobiłem sam. Krótkofalowcem byłem w 1968roku. Od tamtego czasu zmieniło sie wiele. W pewnym okresie lat 80tych byłem jednym z trzech posiadaczy kompa ZX Spectrum we Wrocławiu. Poznawanie tego typu zabawek sprawia mi przyjemność podobną do bab i wódki:grin: , nart oraz żeglarstwa.

Moze przesadzam, ale już mi gra DVD, Blu-Ray, Kamera i nka niestety przez Component. Wiecie dlaczego.

Nie potrafiłem sobie poradzić z ustawieniem takim aby "grał to co dostaje"
Tzn jak płyta jest stereo to niech gra stereo, a jak np DTS EX Neo6 niech gra NEO6.

Na razie umiem wymusić w setupie jak ma grać niezależnie od tego co dostaje. A to mi sie nie podoba. Może sie czepiam. Albo któryś z kolegów podrzuci mi rozwiazanie. :hmm:


Co do infolinii nki , to trudno mieć do faceta(baby) pretensji. On czyta odpowiedzi z bazy wiedzy.
A jak na jakieś pytanie brak mu info to recytuje jak z koranu, Proszę podłaczyć bezpośrednio i jak nie zadziała to winny jest producent Panskiego urządzenia. Niestety wiele jest w tym racji, choć nie do końca.

Mam kolegę, który kupił najpiewrw Tv a potem nkę. No i
a - nie ma wejscia Component
b - HDMI (jego telewizora) nie chce pracować z tunerem nki

Teraz ten tv wystawił na allego i jak mi powiedział "kupie taki jak masz ty"
No to ja mu na to: "ale amplituner kup markowy" :grin: :grin: :grin:
 
Ostatnia edycja:

emigrant

Member
Fatman_1 napisał:
No to jest piękny gnój z tą N-ką.
Czułem to i dlatego już dawno załozyłem wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14343

Jeżeli ta sprawa nie ulegnie rozwiązaniu to prędzej zrezygnuję z założenia N-ki niż kupna Onkyo 875.
Wstyd Panowie z N-ki, wstyd !!!
na bank ta sama bajka bedzie z 875 i 905, i na bank to wina nki tunera. Moze przyjdzie czas i nka bedzie sprzedawac same karty, bo te parowania nboxa z karta to glupota, no ale uklady partnerskie z ADB i dupa nie moze byc inaczej. Tez bym nie rezygnowal z Onkyo na rzecz jakiejs nki, pffff.
 
Ostatnia edycja:

mark

New member
Gucio50 napisał:
Mam go od wczoraj
Jak podłączę go przez hdmi do Tv a na wejście HDMI-1
Podłączę DVD, odtwarzacz blu-ray, kamerę to na ekranie TV mam obraz

Jak do tego wejścia podłączę tuner telewizji n to
Na ukranie ma "No signal input" a na panelu dekodera napis "Blad" :(


Czegoś nie wiem lub nie umiem, Pomocy !! :confused:

A moze ONKYO 650 nie wspolpracuje z HDCP po HDMI cyt. z instrukcji obslugi str.34---The AV650 reciver used HDCP so only HDCP-compatibile components can display the picture''mark
 

pinja

New member
I to praktycznie pozbawia reszty złudzeń, tych którzy jeszcze je mieli (byłem wśród nich|). Nie ma co liczyc na to, że w najbliższym czasie n dojdzie do ładu z nboxem i nbox recorderem. Oferta programowa też bez rewalecji więc z czym do ludzi????
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mark napisał:
A moze ONKYO 650 nie wspolpracuje z HDCP po HDMI cyt. z instrukcji obslugi str.34---The AV650 reciver used HDCP so only HDCP-compatibile components can display the picture''mark

Mam ONKYO TX-SR 605 a nie 650 :mrgreen:

Mam podłączoną nkę przez component i kabelek światłowodowy.
Działa. Mam Tv 40" i nie widzę róznicy przez Component cvzy HDMI

Szkoda że HDMI "nie funguje" ale 605-ka spełnia moje oczekiwania. To moja nowa zabawka i wybaczam jej to.

Co do winy, co za różnica dlaczego nie działa. Ciekawe co się dzieje w serii 7, 8 i 9 :confused:
 
Ostatnia edycja:

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja też przymierzam się do zakupu 605tki, mógłbyś napisać (może zrobić fotki) jak działa skalowanie sygnału do 720p?
pozdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
knox napisał:
Ja też przymierzam się do zakupu 605tki, mógłbyś napisać (może zrobić fotki) jak działa skalowanie sygnału do 720p?
pozdr

Podłączyłem DVD "stare", obraz przez SVHS do ampli a on upscalował przez HDMI do TV.
Jest OK, nie mam zastrzeżeń.

Tą sama płytę pusciłem przez odtwarzacz Blu-Ray, też ma upscaler.
Nie widzę różnicy, moze minimalnie jest lepszy BR, po prostu jest o rok młodszy.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
Akurat 605 nie ma skalera do 1080p wiec o obrazie raczej sie nie wypowiesz upscalowanym np z DVD czy satki/kablowki do 1080p, ale o dzwieku mozesz troche powiedziec i innych fajnych bajerach ktore zauwazyles.

Akurat i 505 i 605 mają upscaler do 1080p, ale nie widzę różnicy pomiędzy "p" oraz "i".
Mam pewnie za mały Tv, tylko 40" :confused:

605 tym sie rózni od 505 że ten drugi pozbawiony jest dekodera True-HD
i DD Master Audio.

Dlatego mogę go też polecić a kosztuje 1100zł w porównaniu do 605 za 1799. Ja uznałem że stać mnie na niego i kupiłem sobie zabawkę. :-D
 
Ostatnia edycja:

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Hm, ja wyczytałem że:
505 nie ma skalera,
605,705 i 805 maja skaler w ukrytym menu do 720p
875 i 905 maja skaler do 1080p

co do ukrytego menu w nizszych modelach to wchodzi się do niego przytrzymując aux i wciskając power (obydwa przyciski na ampli - nie pilocie)
pozdr
 

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Gucio50 napisał:
Podłączyłem DVD "stare", obraz przez SVHS do ampli a on upscalował przez HDMI do TV.
Jest OK, nie mam zastrzeżeń.
Jesteś pewien że upscalował? a nie upconvert'ował?
wg mnie puściłeś sygnał z svideo poprzez hdmi czyli zrobił upkonwersję (z svideo do hdmi - sygnał analogowy skonwertował na cyfrowy z progresive scan) np z 576i do 576p (480i ->480p), żeby włączyć skalowanie trzeba wejść do ukrytego menu i zmienić jedną z opcji z Auto na 720p
wtedy powinien zrobic z 576i->720p (480i->720p)
pozdr
 

Gucio50

New member
Bez reklam
knox napisał:
Jesteś pewien że upscalował? a nie upconvert'ował?
wg mnie puściłeś sygnał z svideo poprzez hdmi czyli zrobił upkonwersję
możliwe, nie wiem. Ale po przemyśleniu tego co napisałeś uważam że możesz mieć rację.


knox napisał:
żeby włączyć skalowanie trzeba wejść do ukrytego menu i zmienić jedną z opcji z Auto na 720p
wtedy powinien zrobic z 576i->720p (480i->720p)
pozdr
Dzwoniłem na infolinię Onkyo. Upieraja się że nie ma żadnego ukrytego menu :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
knox napisał:
Hm, ja wyczytałem że:
505 nie ma skalera,
605,705 i 805 maja skaler w ukrytym menu do 720p
875 i 905 maja skaler do 1080p

co do ukrytego menu w nizszych modelach to wchodzi się do niego przytrzymując aux i wciskając power (obydwa przyciski na ampli - nie pilocie)
pozdr
To nie tak, to jest jedynie ogranicznik aby "nie przekroczyć" umiejętności telewizora i ujedno;lićić "wszystekie" przeskalowania
 
Do góry