Nowy telewizor 75"-85". Budżet ok 15k zł

Witam.
Żona łaskawie wyraziła zgodę na wymianę TV i tak już borykam się z tym problemem 2miesiace.
Odległość oglądania TV 3-3.5m na wprost.
Mój obecny TV to Samsung 65" HU7200.
Obecny odbiornik irytuje mnie. Smart chodzi kulawo, czerń jest blada, dość mocny clouding.
Ogólnie szukam czegoś co ma i dobre kolory, i ciemną czerń, chodzi płynnie itd.

W piereszej chwili rzuciłem się na Oleda c9 od LG, ale małżonka nie widzi sensu wymiany 65" na 65" nawet jeśli nowy miałby mieć mega kolory i smolistą czerń.
Tv ma być po prostu większy.
Po wielu poszukiwaniach znalazłem Samsung qe75q90RAT.
Jako że w 90% oglądam Netflix to bardzo doskwiera mi brak Dolby Vision. Znów mętlik w głowie i w oko wpadł Sony 85xg9505 - parametry słabsze od samsunga ale obraz większy.

Tu znów rodzi się problem, bo przy takiej kwocie mogę sobie pozwolić na zakupy ratalne. Najlepiej 50-60 x 0%, o ile z Samsungiem to żaden problem to Sony zniknął wczoraj z MM, a nie wiadomo czy pojawi się w Euro Rtv Agd.

Do sedna.
1.Iść w jakość i brać q90r ( czesto w promocjach na 15tys wisi)
2.Czekać na pojawienie się sony w sklepach z dlugimi ratami.
3. Liczyć że LG77C9 spadnie na 18tys :lol:
4. Może rozważyć inne propozycje 75"+ ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej i to zdecydowanie gra Oled 77C9.
Szybko nie spadnie.
Cenę dostaniesz specjalną dla niebieskich.
Wart dopłaty każdej złotówki.

Ma rację, wielkość robi największe wrażenie.
Masz extra model Sony 85XG 9505 .
Dla niebieskich jest specjalna oferta.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przejdź się z żoną do sklepu i niech zobaczy różnicę między Sony a oledem. Jak ma się znowu męczyć oglądaniem Leda to przełknie te 20k za LG. W ratach to tylko subtelna różnica ceny.
 
Byłem. Pokazałem jej C9. " No ładny, ale za mały".
Oczy natomiast zaświeciły się na widok 85".

Problem z C9 jest taki że w wersji 77" w ratach 0% nie wystepuje ( a jak już to ok 10rat). Takiej gotówki nie wyłożę na TV na pewno bo mam w co inwestować, więc pozostają jedynie raty.
 

phaeton90

New member
A jak wygląda u nas w kraju kupno 82Q90R? I co jest lepsze Q90 czy XG95? Z tego co widziałem w testach to samsung ma dużo lepsze strefowe wygaszanie, w sonym plama światła jest znaczna :/, z drugiej strony właśnie zaś sony ma dolby vision i androida którego akurat wolę. Bo przy normalnym obrazie (nie ciemnych scenach) wydaje mi się że będą porównywalne/identyczne).
 

barburian

New member
Bez reklam
Samsung Q85 jak i Q90 są wyżej notowane od SONY 9505
Dużej róznicy w jakości obrazu między Q90 a Q85 nie ma , niektórzy testerzy uważają że w Q90 nawet czerń jest zbyt czarna bo Q90 ma problem z projekcją odcieni szarości i tam gdzie coś powinno być ciemno szare jest czarne. Popatrz na serie Q85 / Q80 Samsunga to tez fajne TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są wszystkie dostępne w specjalnym pakiecie dla niebieskich, podaj dokładnie który model ?
 
Do góry