Nowy model - LG 42PC3RA

imperator

New member
Czy w komplecie z plazmą jest kabel component?

Czy w komplcie z nową plazmą LG42PC3ra jest kabel component, czy trzeba dokupic go samemu. Jakie kable polecacie?
 

setunia

New member
Bez reklam
Używam paczkowanego za 30PLN i nie narzekam. Jednak jeśli myślisz o podawaniu sygnału HD po conponencie to raczej zainwestuj o klasę wyżej.
 

ciukier

New member
Witam,
zaoferowano mi ten model ze 3300 zł w normalnym sklepie, czy pod zwykłą kablówką daje rade (Vectra)?
A przy okazji czym się różni PC3RA od PC3RV ?
 
Ostatnia edycja:

emge74

New member
po krótkim czasie użytkowania mogę powiedzieć że to bardzo dobry zakup
jak na razie moja opinia opiera się jedynie na współpracy z DVD
podłączone przez kabel EURO standartowy dostarczony z odtwarzaczem
natomiast sygnał TV odbieram bardzo kiepskiej jakości bo z anteny siatkowej,
który mam nadzieję po podłączeniu sygnału cyfrowej TV osiągnie poziom DVD

w telewizorze widzę, a w zasadzie to słyszę tylko jeden minus
kiedy chcę pooglądać cokolwiek nocą przy głośnikach ustawionych na poziomie
poniżej 4ki słychać "buczenie/brzeczenie" czegoś w środku TV
i nie są to głośniki - ponieważ ich zupełne wyłączenie w menu nie rozwiązuje problemu
przy 5ce już tego nie słychać jednak w nocy 5ka to czasem za głośno
 

emge74

New member
kolejny zauważony minus to głośniki wpadające w rezonans z jakimiś plastikami
co jest bardzo denerwujące - może potrzebne jest dokręcenie śrubek i wkrętów
na tylnej ścianie, jednak chyba powinno to być wykonane przez producenta
 

tomania

New member
Witam.
Pisałem już wcześniej o sposobie jakiego użyłem w celu zminiejszenia owego buczenia w tym TV. Nie jest to może zbyt eleganckie rozwiazanie i moło zaawansowane technicznie lecz skuteczne. Pomiędzy TV a ścianę ulokowałem kilka pianek o nierównej powierzchni ( np z opakowań sprzętu). Należy eksperymentalnie ustalić ich położenie, gdyż owe buczenie jest odbiciem właśnie od ściany za TV. Ja już zapomniałem o tym problemie w efekcie w/w działań. Gąbki, czy pianki nie osłabiają chłodzenia gdyż przebiega ono wzdłuż pionu wewnątrz obudowy. W dodatku ten TV wyjątkowo malo się grzeje. Jeśli chodzi o rezonans glośników to rzeczywiście sie pojawia i pewnie coś wymyślę lecz narazie dzieje się to sporadycznie. Pozdrawiam.
 

tomania

New member
Ach !
Zapomniałem pogratulować Ci świetnego zakupu. W tej cenie to znakomita relacja Jakośc/Cena. Ja za swoj dałem 4100 a i tak sie cieszę i jestem zadowolony. Zawsze mało interesowałem się telewizją - o wiele cześciej słuchalem muzyki. Od kiedy mam tego LG +"N" proporcje sie zmieniły. Jeszcze raz gratuluję i życzę zadowolenie oraz bezawaryjnej pracy TV.
 

telfor

New member
pytanie o avl

Witam!
kupiłem dopiero ten telewizor i zwruciłem uwagę, że jak jest włączona funkcja ściszania na reklamach to nie daje to efektu, bo na reklamach i tak jest głośniej, a czasem podczas oglądania filmu sobie po prostu troszkę ściszy. sygnał jest ze zwykłej anteny TV. nie wiem czy to normalne czy mam wadliwy telewizor.
z góry dzięki za odpowiedz.
 

setunia

New member
Bez reklam
telfor napisał:
Witam!
kupiłem dopiero ten telewizor i zwruciłem uwagę, że jak jest włączona funkcja ściszania na reklamach to nie daje to efektu, bo na reklamach i tak jest głośniej, a czasem podczas oglądania filmu sobie po prostu troszkę ściszy. sygnał jest ze zwykłej anteny TV. nie wiem czy to normalne czy mam wadliwy telewizor.
z góry dzięki za odpowiedz.

To nasza heLGa ma coś takiego :shock: ?
No no muszę poszukać i sprawdzić.
 

mjs

New member
Pytanie - ważne bo mogę jeszcze wymienić mdel w sklepie

tomania napisał:
Witam.
Pisałem już wcześniej o sposobie jakiego użyłem w celu zminiejszenia owego buczenia w tym TV. Nie jest to może zbyt eleganckie rozwiazanie i moło zaawansowane technicznie lecz skuteczne. Pomiędzy TV a ścianę ulokowałem kilka pianek o nierównej powierzchni ( np z opakowań sprzętu). Należy eksperymentalnie ustalić ich położenie, gdyż owe buczenie jest odbiciem właśnie od ściany za TV. Ja już zapomniałem o tym problemie w efekcie w/w działań. Gąbki, czy pianki nie osłabiają chłodzenia gdyż przebiega ono wzdłuż pionu wewnątrz obudowy. W dodatku ten TV wyjątkowo malo się grzeje. Jeśli chodzi o rezonans glośników to rzeczywiście sie pojawia i pewnie coś wymyślę lecz narazie dzieje się to sporadycznie. Pozdrawiam.

Witam wszystkich serdecznie. Od wczoraj jestem juz posiadaczem niniejszego modelu.:grin: (przesiadka z 29") - RTV EURO AGD 3190zł. Wszystko już podłączone itp. Na razie jedynie UPC, DVD i PC. Wieczorem zaobserwowalem dopiero, że sam telewizor jest w miarę głośny. Słychać buczenie, które zmienia swoją częstotliwość w zależności od tego, co jest akurat wyświetlane na ekranie. Głośnością przypomina działającą np. nagrywarkę DVD lub średnio głośną płytę DVD. Czy ten typ tak ma, czy tylko mój model? Pozdrawiam.
 

mirek1004

New member
Niestety ten model do cichych nie nałeży:
im jaśniejszy obraz tym bardziej słychać.
Przypomina mi to TV lampowe, ale tam było
bardziej słychać 50Hz w głośnikach.
Układy wysokiego napięcia mogłyby być bardziej
wyciszone: przykład konkurencja.
Pozdrawiam.
 

jakol

New member
LG42PC3ra + Xbox 360 Jakie wrażenia?

Witam serdecznie wszystkich maniaków HD.
Jestem tu nowy więc na wstępie proszę o wyrozumiałość :)
Od jutra w MM nie dla idiotów jest promocja tej plazmy,(2999zł) dlatego intesywnie się zastanawiam czy się po nią wybrać, generalnie po opisach widze że model godny uwagi.
Natomiast nikt się nie wypowiedział w sprawie odbioru jaki zafunduje ta plazma podczas szarpania w gierki na konsolach nowej generacij Xbox360 lub Playstation3.
Aktualnie jestem posiadaczem X360 w (przyszłości PS3) i do niego własnie zamieżam kupić tą plazmę, i tu pojawia się moje pytanie:
Czy ktoś z was może grał na tej plazmie, jak gry się zachowują, czy występuje smużenie itp.?

Mile widziane wszystkie informacje na ten temat.

Pozdro
 

norman

New member
Witam!

Witam !

Byłem dziś na zakupach w Galerii Glinki w Bydgoszczy. Jak zawsze po krótkiej sprzeczce z żoną zajrzałem do Domaru :) Szczena mi opadła jak zobaczyłem PC3RA w cenie 2899,- (niby przeceniony z 3999). Ciekaw jestem czy tak tanio bo model wystawowy, czy poprostu tak ceny zjechały w dół. Czytając Wasze wypowiedzi w tym temacie jestem już na 95% zdecydowany....jeszcze muszę znaleźć argumenty dla żony, która twierdzi że obecny 29" CRT (SD, daewoo i to jeszcze 50Hz...) jest wystarczający :)

pozdrawiam

Roman
 

brudka

New member
Małe pytanko do starszych uzytkowników tego modelu ?

Witam Was !

Własnie czytałem ten wątek, na tym forum jestem nowy. Takze posiadam ten model plazmy LG i jeśli mogę - mam do Was małe pytanie, w szczególności do użytkowników, którzy juz dłużej uzywają tego TV jakiś rok, pół roku. A mianowicie: Jak się spisuje matryca, czy nie zmniejszyła sie jej jasność i jak się zachowuje taka roczna czy pół roczna plazma jeśli chodzi o pozostające duszki po logach telewizyjnych czy innych rzeczach. Podobno po jakimś okresie czasu to radykalnie sie zmniejsza. Właśnie jak możecie powiedziec z własnego doswiadczenia o ile sie taki efekt zmniejszył i czy wogóle to nastąpiło. No i jaki czas Waszym zdaniem jest optymalny do takiego zformatowania plazmy aby juz nie posiadała takiej czułości na wypalenia.

Z góry wielkie dzięki za informacje i pomoc.

Pozdrawiam,
Brudka
 

norman

New member
brudka napisał:
Witam Was !

Własnie czytałem ten wątek, na tym forum jestem nowy. Takze posiadam ten model plazmy LG i jeśli mogę - mam do Was małe pytanie, w szczególności do użytkowników, którzy juz dłużej uzywają tego TV jakiś rok, pół roku. A mianowicie: Jak się spisuje matryca, czy nie zmniejszyła sie jej jasność i jak się zachowuje taka roczna czy pół roczna plazma jeśli chodzi o pozostające duszki po logach telewizyjnych czy innych rzeczach. Podobno po jakimś okresie czasu to radykalnie sie zmniejsza. Właśnie jak możecie powiedziec z własnego doswiadczenia o ile sie taki efekt zmniejszył i czy wogóle to nastąpiło. No i jaki czas Waszym zdaniem jest optymalny do takiego zformatowania plazmy aby juz nie posiadała takiej czułości na wypalenia.

Z góry wielkie dzięki za informacje i pomoc.

Pozdrawiam,
Brudka

Ja również, jako przyszły (mam nadzieję) użytkownik tej plazmy chciałbym się coś dowiedzieć na temat "wypalania" plazmy. Dołączam się do prośby

pozdrawiam

Roman
 
Do góry