Nowy firmware do Serii 5 i 6

bonzo

New member
Może Ci się zaktualizował soft, tylko nie pokazuje tego na DTV. Były takie przypadki, że inny soft pokazywało na DTV i inny w menu serwisowym. Może musiałbyś sprawdzić w menu serwisowym (na czuwaniu: info, menu, mute, power). Tylko głowy nie daję, że po wejściu w menu serwisowe nie traci się gwarancji.
 

Arly

New member
Witam
A ja troszke z innej beczki. Otoz gdy bede chcial wczytac soft do A656 to musze po kolei jechac od pierwszej latki, czy wystarczy wczytac najnowsza wersje? ( Czy po prostu kazdy kolejny soft ma w sobie rowniez poprzednie latki)
Z gory dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
 

ktotamwie

New member
40A656 POMOCY! awaria

Witam, wczoraj mnie podkusiło wejśc do menu serwisowego, cos przestawiłem
i teraz przy włączeniu nie moge juz wejśc żeby zresetowac ustawienia bo obraz w kolorowe pasy proszę o pomoc, jak przywrócic ustawienia?:???: POMOCY czy tylko servis?
 

piter-07

New member
Jakiego softu byś nie miał to wgrywasz tylko ten najnowszy i sprawa załatwiona . Daj znać jak u Ciebie będzie po aktualizacji w menu DTV czy zmieni się info o sofcie .
 

bossy

New member
piter-07 napisał:
Posiadam 46a656 i mam problem z aktualizacją softu po wgraniu wersji 1015.0 ze strony Samsunga zgodnie z instrukcją aktualizacja przebiega zgodnie z opisem poczym telewizor się wyłącza i przez czał czas miga dioda w różnej częstotliwości zamiast włączyć się automatycznie jak to jest napisane w instrukcji . Po wyłączeniu zailania na 30 sekund i zgaśnięciu diody czerwinej podłączam telewizor i po sprawdzeniu wersji softu w menu nadal jest 1011.0 z 24.05.2008 .
Jak jest w waszych przypadkach bo moze coś żle robię .

Z góry dziękuję za odpowiedzi .
Pozdro.8)

Ja mam wersję 37 calową i aktualizowałem soft 2 razy i nigdy mi się sam nie włączył telewizor po aktualizacji. W DTV zawsze pokazuje wersje 1011 taka jak miałem na początku, tam wersja softu zmienia się tylko wtedy gdy zaktualizujesz przez DTV. Jak sprawdzam w menu serwisowym to mam taka na jaką zaktualizowałem. Jeśli po aktualizacji cały telewizor ci się rozstawi to znaczy że wgrał się nowy soft. A co do werscji 1015.0 to faktycznie poprawiła się szybkośc działania pilota oraz polskie litery w TXT ale coś jest nie tak z opcją oszczędzania energii, nie ma różnicy miedzy auto a off a przy opcji maksymalnego oszczędzania energi panel rozświetla sie mocniej niż przy opcji off. Na zachodnich forach piszą też że niby poprawił się obraz na DTV czego nie moge sprawdzić. Piszą też że coś w nowym firmware jest skopane jeśli chodzi o kolor czerwony jest go za dużo, oraz gubią sie szczegóły w ciemnych scenach a ponoć wynika to właśnie z złych ustawień oszczędności energii. Mam nadzieje że samsung poprawi te problemy :)
 

panorafix

Member
zaktualizowałem dziś soft do najnowszego,i mam pytanie bo w menu serwisowym posiadam aktualny i dwa starsze tez widnieją.To normalne że są tam przechowywane starsze softy czy powinien być tylko najnowszy?
 

bossy

New member
panorafix napisał:
zaktualizowałem dziś soft do najnowszego,i mam pytanie bo w menu serwisowym posiadam aktualny i dwa starsze tez widnieją.To normalne że są tam przechowywane starsze softy czy powinien być tylko najnowszy?

Wszystko jest w najlepszym porządku zaktualizowałeś tylko jeden z tych softów, 2 kolejne to inne oprogramowanie układowe. Więc jeśli występuje bodajże jako drugie 1015.0 a pozostałe dwa mają inne wersje to jest wszystko ok :) Zobacz że te dwa mają inne nazwy a ty aktualizowałeś T-PRLPEUMD.
 
Ostatnia edycja:

Seavolv

New member
gdzieś czytałem że ten najnowszy soft nie jest za bardzo dopracowany, są problemy z opcją :eek:szczędzania energii" - na najniższym podobno najbardziej świeci :D i poza tym coś jest z kolorami za dużo któregoś.
Ktoś potwierdza?
 

bossy

New member
Seavolv napisał:
gdzieś czytałem że ten najnowszy soft nie jest za bardzo dopracowany, są problemy z opcją :eek:szczędzania energii" - na najniższym podobno najbardziej świeci :D i poza tym coś jest z kolorami za dużo któregoś.
Ktoś potwierdza?

Co do tego eszczędzania energii to potwierdzam u mnie na maks świeci bardziej niż na off czy auto. Jesli chodzi o kolory to nie wypowiem się bo nie jestem aż chyba tak dobrym widzem co by dostrzec wielkie róznice ale wydaje mi się że doszo więcej czerwonego
 

bronet

New member
u mnie cos nie chce sie wgrac ten nowy soft,
46a656 , pendriva sformatowałem fat32 , wszytskot wgrane zgodnie z instrukcja, soft z koncowka 12 , a nowy 15 nie wchodzi , w menu serwisowym tez 12, macie jakies pomysly jak to inaczej wgrac ? folder na tv widac bo wchodzilem na na wlink,
 

Seavolv

New member
Właśnie miałem pisać to samo. Zrobiłem tak jak jest napisane w instrukcji i nie chciało się zaktualizować. Niby zaczyna wyszukiwanie urządzenia pod usb ale jakby nic na nim nie było.
 

bronet

New member
dokladnie juz 3 pendriva sprawdzalem i nic, wyskakuje to sprawdzanie softu , na 30 s i odrazu znika i nic sie nie dzieje , nie wiem co z tym jest
 

Rafak1

New member
Dzisiaj wgrałem nowy soft - operacja przebiegła bez problemu czekałem faktycznie jakieś 30s zanim zaczęła się aktualizacja - do ww. opisów dodam że nie mogę ustawić sygnału dźwiękowego na wyłączenie i włączenie TV niby bzdet ale na wcześniejszej wersji działało !

TV model 32"

Dźwięki jednak się pojawiły : ale po jakimś czasie - widocznie musiał się przegryźć z tym nowym softem ;)
 
Ostatnia edycja:

bronet

New member
seavolv : poradziłeś sobie z tym softem ? bo gdzies czytalem ze sa jeszcze 2 sposoby na wgranie ale nie znalalzlem jak to zrobic, podobno przez menu serwisowe lub przez kompa,
 

Seavolv

New member
Nie próbowałem :p bo myślałem że ktoś doradzi co robimy źle, chodź nie wydaje mi się że coś robię nie tak. Może czeka nas serwis :p Dziś powalczę u siebie i dam znać jak mi poszło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry