Nowy firmware do Serii 5 i 6

PopaY

New member
Bez reklam
Panowie ja tam nie widzę żadnego nowego oprogramowania do modelu 32 LE551. Nie wiem co autor miał na myśli pisząc o nowym sofcie do modeli 5 i 6...
 

Dymis

New member
Dantex76 napisał:
A mi dziś serwis wgrał oprogramowanie T-PRLPEUMD-1021.0 do mojej 46 551, a na stronie szajsung.com jest 1019. :hmm:

Czyli jeszcze inny, niż wcześniej wspomniany T-AMBPEUMD-1021.0
Ciekawe tylko kiedy będzie można pobrać ten soft ze strony
 

zibiraze

New member
PopaY napisał:
Panowie ja tam nie widzę żadnego nowego oprogramowania do modelu 32 LE551. Nie wiem co autor miał na myśli pisząc o nowym sofcie do modeli 5 i 6...
Autor miał na myśli że na forum pojawiają się informacje o tym iż w nowo nabytych modelach perełek 5;) i bursztynków 6;) pojawiło się nowe oprogramowanie.Na stronie sama jeszcze go nie ma,przypuszczam że po "dotarciu" zostanie udostępnione w obecnej postaci lub nieco zmodyfikowanej.W przeszłości mieliśmy tego przykłady, softy o numerach np.1014 i 1016 były tylko dostępne w nowych tv a nie pojawiły się na stronie samsunga.
 

Matejko67

New member
Witam!!
Mam pytanie związane z softem do samsunga serii 6.
Ponieważ model 615 różni się od modelu 656 tylko tymi 100 Hz i bodajże jednym złączem HDMI, to czy istnieje (teoretycznie, lub praktycznie, jeżali ktoś próbował) wgranie do modelu 615 softa od 656...i czy wówczas w 615 pokaże się (a przede wszystkim czy bedzie działać) owe 100hz Motion...
Od razu dodam, że jestem w sprawach LCD kompletnym laikiem i stąd to moje (pewnie niedorzeczne) pytanie, ale może ktoś już próbował takich eksperymentów...
 

mare37

Banned
Jest chyba nowa aktualizacja do serii 6 na stronie, bo poprzedni soft byl aktualizowany w grudniu a ten jest z marca tyle ze niby to samo wszystko..czy ktos wgrywal? i co zmienia? jak wgracie dajcie znac

data modyfikacji tego pliku to 3.11.2008 :)
 
Ostatnia edycja:

derek71

New member
Witam . Dziś zakupiłem samsunga LE40A656 . Tv z 06.02.2009 i posiada soft 1022.0 w menu serwisowym . Własnie go docieram :D . Gdzieś na forum czytałem ze można zmienić kolejność w menu dla przycisku Source . Pomoże ktoś ??
 

mare37

Banned
derek71 napisał:
Przepraszam .Chodziło mi właśnie o menu serwisowe :twisted: . Teraz wpinam sie pod hdmi4 i TV startuje sam z dekoderem N.

Czyli jak wlaczasz tv to od razu robi star z N? Bo u mnie jak wlacze BD to od razu wlacza sie tv.
 

danek_szy

New member
...

Witam.
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)
Może napiszę teraz trochę nie na temat, ale google podlinkowały mi ten temat i chciałbym opowiedzieć trochę o firmware...
Od niedawna jestem posiadaczem modelu LE32A551.
Usłyszałem na pewnym forum o możliwości upgradu firmwaru. Pobrałem więc stosowny dla mojego modelu ze strony samsunga. Na szczęście przed tym zajrzałem w menu serwisowe i dowiedziałem się, że mam wersję 1020.0.
Ochoczo przystąpiłem więc do aktualizacji... Po całej procedurze ponownie zajrzałem w w/w menu. Dopiero wtedy zauważyłem, że obniżyłem wersję z 1020.0 na 1019.0, która widnieje jako najnowsza na stronie producenta.
Zacząłem kombinować i zastanawiałem się nad tym dlaczego pobrać można wersję 19.0, a ja na wstępie posiadałem 20.0. Skłoniło mnie to do wymuszonego upgrade-u, mimo tego, że był potencjalnie niebezpieczny.
Pobrałem wersję 1020.1, bodajże ze strony samplex.org... Niestety mój model nie wykrywał aktualizacji, więc ponownie rozpakowałem na pena starszy firmware i porównałem pliki. Różniły się kodem i nr wersji w nazwie. (Mój TV ma kod T-PRLPEUMD) Zaryzykowałem i po prostu zmieniłem kod nowszej wersji. Aktualizacja przebiegła pomyślnie, o czym świadczy wpis w menu serwisowym.
Generalnie większych wizualnych wrażeń nie mam (no może minimalnie gorszy kolor), więc to tyle ode mnie.
Dajcie znać, jakby była jakaś nowa wersja dla mojego modelu ;)
P.S. Czy w moim telewizorze też można zmienić kolejność/wyłączyć nieaktywne źródła? Dodam, że TV służy mi do odbioru kablówki i korzystania z PC-ta po HDMI...
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

trilopczyk

New member
szymuR napisał:
A kiedy mają wyjść poprawki do Samsunga B650 pomniejszające input lag?
hehehe... szymuR uśmiałem się jak zobaczyłem Twój wpis, ale w dobrym tego słowa znaczeniu... bo gdzie bym nie wszedł an forum to widzę Twój wpis odnośnie input lagów w b650 :) ... widzę że telewizorek ci sie spodobał i cię wkurzyło z tymi lagami, ale tak jak pisałem ... nie będzie problemu z tymi lagami... a nawet jeśli przez hdmi byś mial 100ms (max) to myślę że w przecięgu kilku miesięcy wprowadzą nowy sofcik niwelujący ten lag :) pozdr
 

szymuR

New member
No bardzo denerwuje mnie ten lag, bo jak można wypuścić taki świetny TV z takim lagiem? Samsung dał du** na całej linii i tyle, a ja gram w Killzone 2 i COD5 (multi) i może mi to przeszkadzać... Chyba jednak się zdecyduje na tego badziewnego B650, ale co jak nie wypuszczą żadnego patcha?
 

trilopczyk

New member
szymuR napisał:
No bardzo denerwuje mnie ten lag, bo jak można wypuścić taki świetny TV z takim lagiem? Samsung dał du** na całej linii i tyle, a ja gram w Killzone 2 i COD5 (multi) i może mi to przeszkadzać... Chyba jednak się zdecyduje na tego badziewnego B650, ale co jak nie wypuszczą żadnego patcha?
piszesz że badziewny a nikt go nie prztestował dokładnie jeszcze!!! bierzesz dane z jakiejś stronki że po hdmi w normalnym trybie max 100ms, to nie zncazy że tak jest,a nawet jeśli to nie jest jeszcze dno. jak psiałem w innym poście, że inne testy wykazują max 50ms w pc mode po hdmi, więc powinno być ok, pozdr
 
Do góry