Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście to opinia tego a nie innego Gościa...

Widzę, że zaczerpnąłeś więcej z autora mojego poprzedniego filmu. To dosyć nowy kanał, a gość nie jest w ciemię bity.
Generalnie zgadzam się z "recenzentem" (mniej lub bardziej) i spoglądam od jakiegoś czasu na jego opinie (tyle, że po seansie), aczkolwiek brakuje mi recenzji filmowych, ale z opisem wrażeń audio. To dosyć istotne dla bywalców takich for jak nasze, zastanawiam się też, czy te wszystkie opinie "jutuberów" to przedpremierowe seanse, czy też torrenty na ekranie monitora.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też kiedyś o tym dyskutowałem z sąsiadem ( są jeszcze inni którzy recenzują filmy i we dwóch to robią na YT)ale my doszliśmy do wniosku że aż takiej siary by nie zrobili i jednak chodzą do kina i po seansie oceniają :)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Szanowne towarzyszy , czy któż ma już "Czas Ultrona" ? Czy naprawdę jest kiesko wydany z popsutym dzwiękem i obrazem? Chcę już kupić steela w Media i zastanawiam się.
Czy ten nieszczęsny Galapagos zawsze muszę cóż popsuć?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już jest w tym temacie o tym KOlego ... jest źle niestety - w polskim jest lepiej o jakieś 20-30% . Poczytaj co napisałem a napisałem uczciwie ... a lubię te filmy. Galapagos na razie nic nie odpowiada . Jutro zadzwonię do Gościa co się zajmuje filmami od x lat i zobaczymy co on powie. Ja lubię te filmy to nie żałuję... A co do Galapagos to nie jest zły dystrybutor - ja nie pamiętam żeby miał tak skrza... film jak ten... zobaczymy w piątek Mad max też od Galapagos...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Koledzy jestem właśnie po seansie Avengers czas ultra oraz wszystkich dodatkach...:) Potwierdzam to co koledzy stwierdzili dźwięk jest skopnany i to mocno. Normalnie słucham na 30 teraz musiałem obniżyć do 20 gdzie normalnie przy 25-27 juz mam bardzo głośno w pokoju...;-( Dla porównania po seansie włączyłem 1 i tam jest tak jak powinno być. .. oglądałem na 27 i było super. Ponadto dali poraz drugi ciała ponieważ obraz jest z pasami a cz1 jest na całym ekranie co robi kolosalna różnicę....:-( Jedyny plus to dodatki ponieważ się dowiedziałem kilku ciekawych żeczy... ;-) między innymi jak będzie się prawdopodobnie nazywał tytuł 3 części Avengers, kto będzie ich wrogiem oraz dlaczego Strażnicy galaktyki są powiązani z naszymi bohaterami. ..;-) oraz wiele innych..
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"Kraina jutra" zaliczona.
Fabuła nie była jakaś zaskakująca,a motyw sprowadzał się do tego,co już kino przerobiło setki razy...jednak oglądało się dosyć przyjemnie.Było również kilkanaście lekko zabawnych momentów.Dodatkowo lubię Clooney'a więc zawsze odbiór filmu był przyjemniejszy.Niebrzydka Britt Robertson nie zagrała jakoś rewelacyjnie,jednak pasowała do tej roli.
Dźwięk detaliczny.Słychać było sporo szczegółów.
Obraz MIAZGA.Jeden z najlepszych jakie widziałem na Blu-ray.Sony F65 nie zawodzi.
Jeśli chodzi o efekty specjalne,to nie było jakiejś wielkiej rozpierduchy.Postawiono bardziej na ciekawe pomysły,które w dzisiejszych czasach zaczynają się bardziej liczyć niż CGI od którego można dostać oczopląsów i które na dłuższą metę zaczyna nudzić.Jednak w niektórych momentach widać było nakładanie się na siebie planów (podczas lotu ludzi/przedmiotów) oraz młoda dziewczynka pod koniec filmu,poruszała się trochę mało "naturalnie".Aaaale to już tak czepiając się :wink:
Ogólnie produkcja nie była może jakaś rewelacyjna,jednak jako całokształt,mi się podobała :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Universum Marvela rośnie w siłę, pewnie Mrówko-Man do nich dołączy.
Jeszcze brakuje w Avendżersach Obi Wan Kenobi z R2-D2 na czele ;)

"Kraina jutra" zaliczona.

To chyba oglądaliśmy w tym samym momencie, z tym, że ja wyłączyłem dokładnie w połowie.
Nie wiem czy dużo straciłem, ale nie na moje siły. Zmęczył mnie ten film.
Widoczki co prawda ładne, ale to za mało. Kurna, gdzie to do starego poczciwego The Goonies, bo grupa docelowa ta sama.
Idę obejrzeć jakiś horror, chociaż i tu posucha, schematy te same, przeprowadzka, nawiedzony dom i tak w kółko.
Ostatnio odświeżyłem "Zejście", niby nic, a o wiele lepsze jak obecne pseudo strachy.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Normalnie słucham na 30 teraz musiałem obniżyć do 20 gdzie normalnie przy 25-27 juz mam bardzo głośno w pokoju...;-( Dla porównania po seansie włączyłem 1 i tam jest tak jak powinno być. .. oglądałem na 27 i było super.
U mnie volume daję na 50 jak oglądam film i jest tak w sam raz. Dziwię się, bo w Denonie powinno być podobnie z poziomem głośności jak w ampli Marantza :hmm:
Kolumny frontowe mam: L (-5dB), R (-5,5dB) czyli nie jakoś bardzo wyciszone.
Od czego to zależy... od mocy kolumn, metrażu?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Koledzy jestem właśnie po seansie Avengers czas ultra oraz wszystkich dodatkach...:) Potwierdzam to co koledzy stwierdzili dźwięk jest skopnany i to mocno. Normalnie słucham na 30 teraz musiałem obniżyć do 20 gdzie normalnie przy 25-27 juz mam bardzo głośno w pokoju...;-( Dla porównania po seansie włączyłem 1 i tam jest tak jak powinno być. .. oglądałem na 27 i było super. Ponadto dali poraz drugi ciała ponieważ obraz jest z pasami a cz1 jest na całym ekranie co robi kolosalna różnicę....:-( Jedyny plus to dodatki ponieważ się dowiedziałem kilku ciekawych żeczy... ;-) między innymi jak będzie się prawdopodobnie nazywał tytuł 3 części Avengers, kto będzie ich wrogiem oraz dlaczego Strażnicy galaktyki są powiązani z naszymi bohaterami. ..;-) oraz wiele innych..

Widzisz jest tak jak pisałem .... I cz jest ok a druga skopana..


"Kraina jutra" zaliczona.
Fabuła nie była jakaś zaskakująca,a motyw sprowadzał się do tego,co już kino przerobiło setki razy...jednak oglądało się dosyć przyjemnie.Było również kilkanaście lekko zabawnych momentów.Dodatkowo lubię Clooney'a więc zawsze odbiór filmu był przyjemniejszy.Niebrzydka Britt Robertson nie zagrała jakoś rewelacyjnie,jednak pasowała do tej roli.
Dźwięk detaliczny.Słychać było sporo szczegółów.
Obraz MIAZGA.Jeden z najlepszych jakie widziałem na Blu-ray.Sony F65 nie zawodzi.
Jeśli chodzi o efekty specjalne,to nie było jakiejś wielkiej rozpierduchy.Postawiono bardziej na ciekawe pomysły,które w dzisiejszych czasach zaczynają się bardziej liczyć niż CGI od którego można dostać oczopląsów i które na dłuższą metę zaczyna nudzić.Jednak w niektórych momentach widać było nakładanie się na siebie planów (podczas lotu ludzi/przedmiotów) oraz młoda dziewczynka pod koniec filmu,poruszała się trochę mało "naturalnie".Aaaale to już tak czepiając się :wink:
Ogólnie produkcja nie była może jakaś rewelacyjna,jednak jako całokształt,mi się podobała :wink:


Ja już kiedyś pisałem że kamera Sony F65 to najlepsza albo prawie najlepsza na świecie do kręcenia filmów - dla mnie wszystko co wychodzi z tej kamery jak na razie to obraz jest świetny.
 

collider

New member
Bez reklam
Universum Marvela rośnie w siłę, pewnie Mrówko-Man do nich dołączy.
Jeszcze brakuje w Avendżersach Obi Wan Kenobi z R2-D2 na czele ;)



To chyba oglądaliśmy w tym samym momencie, z tym, że ja wyłączyłem dokładnie w połowie.
Nie wiem czy dużo straciłem, ale nie na moje siły. Zmęczył mnie ten film.
Widoczki co prawda ładne, ale to za mało. Kurna, gdzie to do starego poczciwego The Goonies, bo grupa docelowa ta sama.
Idę obejrzeć jakiś horror, chociaż i tu posucha, schematy te same, przeprowadzka, nawiedzony dom i tak w kółko.
Ostatnio odświeżyłem "Zejście", niby nic, a o wiele lepsze jak obecne pseudo strachy.

To obejrzyj "Zombiebobry". :p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zejście to jeden z moich też ulubionych horrorów, fajny klimat, odpowiednie stopniowanie napięcia itd. teraz trudno o dobry film trzymający w napięciu lub mało przewidywalny....;-( Ostatnio widziałem ,,Coś za mną chodzi" to myślałem, że wyłączę po pierwszych 5 minutach..... to już Mimo, że też przeciętny ale Portergeist obejrzałem do końca. Oba filmy na raz...;-(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dodzwoniłem się do pewnego Gościa, który jest w branży filmowej od X lat i On powiedział mi tak że Galapagos jak i inni dystrybutorzy z wyjątkiem Monolith to cała reszta sprawdza już gotowe filmy, które tłoczone są na zachodzie. I praktycznie żadnego wpływu na jakość nie ma taki dystrybutor co nie zmienia faktu że powinna być kontrola u danego dystrybutora i jeśli takie szopki się dzieją jak w Avengers to wg mnie powinny być negocjacje względem ceny tak żeby na rynek taki film trafił taniej o 20-30 zł. Skoro tylko obrazem jest lepszy... względem dvd.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
1. To że Galapagos czy Imperial mają (jako oddziały firm zagranicznych) te same płyty (plus pl napisy i dźwięk), pisałem milion razy ale nikt nie słucha. Łatwiej narzekać na dystrybutora.

2. Co do horrorów, polecam Wayward Pines. Serial. Nie straszy jakoś bardzo ale są twisty :)

3. Panowie, jak można pisać że dźwięk jest skopany bo jest ciszej? Ok ktoś się pomylił przy robieniu mastera ale to akurat nie jest problem. Wystarczy dać głośniej. Problemy mogą być gdzie indziej. Nie oglądałem to nie ocenie jeszcze. Obraz widziałem i rzeczywiście sceny cgi są lekko rozmiekczone. Ale mało kłopotliwe. Przynajmniej na początku.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Racconn to nie kwestia cichości - jak obejrzysz ten film to usłyszysz...? To jest kwestia że film jest skopany dźwiękowo bo nawet jeśli pogłosimy to jest głośniej ale nie ma film dynamiki - wystarczy przełączyć na dźwięk PL i przy tej samej głośności jest znacząco większa dynamika w danej scenie... a w DTS HDA MA jest bezpłciowo nawet jak się pogłosi... coś jest skręcony - sprawdzałem to na kilku scenach i znacząco jest lepiej oglądać film w PL - jest jakaś dynamika .
I z tego co już się dowiedziałem dystrybutor nie ma na to wpływu bo dostaje gotowy produkt - winić zapewne trzeba wytwórnie Disney... bo to ona za film ten odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Lolek, ale ja pisałem właśnie o głośności, czyli do Bipo.

Do Twoich uwag się nie odnioslem, bo filmu jeszcze nie oglądałem. Być może jest jak piszesz.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

jarjar82

New member
...hmmmm z ta Kraina jutro tez sie zastanawiałem ...teraz to juz chyba sobie odpuszczę :p ....dalej czeka na mnie "AIR" może dziś go zmęczę.

brakuje nagłośnienia :( Denon poszedł na zwrot/reklamacje i du**a

Armanig a PANDORUM oglądałeś ...też coś w miare z dobrym klimatem.

Co do Avengers to dodatków nie trzeba było oglądać, by zobaczyc kto ich pomęczy w następnej odsłonie ...w trakcie napisów jest kilku sec scena ...zreszta jak zawsze :p

Z tymi dodatkowymi scenami po napisach, to u mnie ciekawa sytuacja jest...jeszcze za czasów vhs ...jak oglądałem Jasia Fasole totalny kataklizm ...to poszedłem po seansie po coś do picia ..wracam a tam juz napisy dociagają sie do końca iiii wychodzi Mr Bean heh i gada ..."Co też tu jeszcze jesteś ...hehe ja też zawsze siedze do końca " hah mam to w pamięci ...i wiele razy cos ciekawego po napisach można zobaczyć ;)

Czasem mega istotnego jesli chodzi o fabułę i totalnie zmieniającego samo zakończenie przed napisami ...np "The Grey" z Liam Neesonem

albo Cloverfield ...ale tam trzeba być mega skupionym by na ich niby prywatnym filmie dostrzec pewien obiekt wpadający do oceanu :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To prawda.Trudno dziś o dobry horror.Duchy się już przejadły,Slashery (uśmiercanie po kolei bohaterów) odbierane są dzisiaj trochę "kiczowato",a horrory s-f na statkach kosmicznych (pomimo że bardzo lubię ten gatunek),nie są za rewelacyjne..."The Witch" 2015 ma całkiem niezłe opinie...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Racconn to nie kwestia cichości - jak obejrzysz ten film to usłyszysz...? To jest kwestia że film jest skopany dźwiękowo bo nawet jeśli pogłosimy to jest głośniej ale nie ma film dynamiki - wystarczy przełączyć na dźwięk PL i przy tej samej głośności jest znacząco większa dynamika w danej scenie... a w DTS HDA MA jest bezpłciowo nawet jak się pogłosi... coś jest skręcony - sprawdzałem to na kilku scenach i znacząco jest lepiej oglądać film w PL - jest jakaś dynamika .
I z tego co już się dowiedziałem dystrybutor nie ma na to wpływu bo dostaje gotowy produkt - winić zapewne trzeba wytwórnie Disney... bo to ona za film ten odpowiada.

Lolek, ale ja pisałem właśnie o głośności, czyli do Bipo.

Do Twoich uwag się nie odnioslem, bo filmu jeszcze nie oglądałem. Być może jest jak piszesz.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Reccoon właśnie Lolek wyjął mi to z ust ;-), to nie chodzi tylko że Ciszej jak by tak było to pewnie można podgłosić i po problemie a tu niestety tak nie ma. Brakuję w tym dźwięku kopa/agresywności/dynamiki itd. i to dużo...:x
 
Ostatnia edycja:
Do góry