Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Henry

Active member
Bez reklam
Z "młodych" mam nadzieję, że Pawlicki się wybije, miał kilka lat temu kilka dobrych ról, po których trochę zyskał w moich oczach. Pomijając oczywiście jego około serialowe występy i role w naiwnych przygłupich komedyjkach.

Całkiem nieźle zaprezentował się min. w Z Odzysku czy Drzazgach
[youtube]watch?v=lHoJObZFlOs[/youtube]

Jeśli chodzi o trochę starszych to do Więckiewicza, Dorocińskiego dorzuciłbym jeszcze Jakubika, czy Topę.... no i oczywiście Bracia Mroczek :-D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przeciez napisalem ze zartowalem.Maja tyle wspolnego ze mozna ich obejrzec (a raczej nie mozna :) ) na ekranie.
Ten Pan Grądziel kto to byl ?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jake trochę kg zrzucił...
[youtube]1lEdwqwOttg[/youtube]

Poniżej krótka zajawka nadchodzącego dramatu erotycznego :)
[youtube]FId2fr_XP9k[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest już oficjalny zwiastun.Ponad 2 bańki wyświetleń w kilka godzin...
[youtube]z4nJX8snP4s[/youtube]

Trochę zdjęć z nowego Mad Max'a.Osobiście czekam z niecierpliwością.Oprócz Hardy'ego widać Charlize Theron :)
[youtube]UxG1RyjkE4Q[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mam tylko nadzieję że ten Mad Max dostanie kategorię "R" a nie "PG-13".

3 godziny temu był wyciek filmu Niezniszczalni 3 (tydzień przed światową premierą !!!). Co dziwne pojawiła się od razu dobra wersja 2.55 GB.Trochę baniek stracą...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pewnie masz już na dysku, co? :) Napisz jak film i czemu znowu gniota zrobili.

Miałem na dysku żeby zobaczyć czy to nie fake :mrgreen: Jednak to była prawda.Wywaliłem za chwilę z twardziela bo po pierwsze jakbym miał to oglądać to w 1080p a po drugie zastanawiam się czy nie iść na to do kina bo może to być zakończenie rasowych filmów akcji na których się wychowałem...Plusem jest czas 2:06:16.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz też sie chowałem na tych filmach, ale po drugiej części nie oczekuje zbyt wiele. Słabiutko było. Bo ostatnim filmie z Arnim, nabrałem trochę optymizmu i bardziej liczę na produkcje z tym Panem.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mi osobiście dwójka podobała się bardziej od jedynki (potwierdza to też większość fanów),dodatkowo była tam najlepsza obsada.Zobaczymy jak będzie w trójce.Gibson ma grać czarny charakter.
Z Arnim czekam także na nowego Terminatora i Conana a z Sylwkiem na Rambo...Jednak to już chyba będzie koniec akcyjniaków...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz, często z tym piractwem jest tak (albo i nie), jak z informacjami prasowymi o tym ile to rząd stracił np. na nielegalnym imporcie alkoholu, czy wyrobów tytoniowych. A ja się pytam, co stracił, nic nie stracił, tylko nie zyskał. Nie zyskał z wpływów podatkowych. To taka mała różnica.
Podobnie może być z piratami, jeżeli ktoś nigdy nie zamierzał i nie zamierza kupować oryginałow, to co straci producent w przypadku jak delikwent ściągnie, lub pożyczy od kolegi sćiągniety film? Korzysta tylko z produktu za który powinnien zapłacić i tyle, ale producent nic nie traci, bo i tak nie miał nigdy żadnych korzyści z takiego klienta.
Stracić na nielegalnym obrocie można zazwyczaj w przypadku, jak ktoś rezygnuje z zakupów i "wspierania firm" i idzie w "darmową" drogę zakupów.
Jak któś postawi stoisko z piratami pod MM, a część klientów zrezygnuje z zakupu oryginału, to jak najbardziej firmy mogą rozpisywać nt. wymiernych strat.
Dlatego, dla mnie to nie jest do końca nigdy jasne, co faktycznie tracą, a co opisują jako strate, która nigdy nią nie była.

Co do Niezniszczalnych, to ja osobiście wolałem 1, a część 2 jakaś taka smutna była, ale też kibicuje Sylwkowi ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Widziałem już przypadki że do sieci wyciekały obrazy płyt sprzed premiery na DVD i Bluray (w sumie tak jest zazwyczaj).
Ale żeby film był dostępny w necie jako skończony produkt i to w niezłej jakości,jeszcze przed światową premierą kinową,która jest dopiero za 6 dni ? (w Polsce za 3 tygodnie).
Trochę podobna sytuacja była w 2009r z filmem "Wolverine" - jednak tak wyciekł do sieci nie do końca skończony produkt...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chyba jednak nie pójdę na to do kina.Przeczytałem przed chwilą minirecenzję jednego z forumowych znajomych (inni fani akcyjniaków również zawiedzeni ).

Cytat :

Plusy:
+ Gibson i Banderas spisali się na medal. Postacie wykreowane przez nich robią bardzo dobre wrażenie i dzięki nim miło się ogląda film
+ Duża rozwałka na końcu filmu... były karabiny, były tu i ówdzie małe bójki, były helikoptery, a nawet były czołgi
+ Humor, który raczej nikomu nie będzie przeszkadzał. Nawet marudzący na Ex2 powinni być zadowoleni

Minusy:
- Pg-13. Największy minus tego filmu. Tych akcji po prostu się nie czuje. Zero emocji, zero czegokolwiek. Film akcji z taką akcją to właściwie nijaki film. Ani to film efekciarski (bo przy takich Transformersach efekty Ex3 mogą się schować), ani to mocny film, ani pouczający, ani dramatyczny... nijaki. Nie wiem jak wy, ale ze wszystkich wymienionych liczyłem, że ten film będzie mocny i brutalny, tak jak poprzednie części
- Za dużo młodziaków. Rozumiem, że taka była fabuła filmu i że musieli dać im dużo czasu ekranowego, ale nie po to oglądam Niezniszczalnych, żeby przez pół filmu (mają mniej więcej tyle samo czasu ekranowego co reszta ekipy poza Stallonem) oglądać ludzi, którzy w latach 80-tych robili jeszcze w pieluchy. Skoro tak bardzo chcieli zrealizować tę fabułę to film powinien być minimum 30 minut dłuższy i te 30 minut powinni dostać prawdziwi bohaterowie tego filmu
- Styl filmu. Film bynajmniej nie jest podobny do Ex1, Ex2 czy Raidu. To zupełnie inna produkcja, miejscami bardzo "młodzieżowa". Nie ma tu za grosz oldschoolowego klimatu i do tego jeszcze te momenty z rapem/hip-hopem. Co prawda było to tylko przez chwilę i pewnie wielu pasjonatów muzyki "joł joł" nie ma nic przeciw, ale mi osobiście nie przypadło to do gustu. Zdecydowanie do Niezniszczalnych pasuje rock i tylko rock.
- Niektórych aktorów jest bardzo mało na ekranie. Davi jest w jednej scenie i właściwie to koleś dostał rolę nawet nie trzecioplanową, a zupełnie zbędną. Schwarzeneggera i Li jest mniej niż w Ex2, a co gorsze obiecywana scena akcji z ich udziałem trwa mniej więcej 10 sekund. Li nie dostał sceny walki.
- Skoro już jesteśmy przy temacie to kolejnym minusem są sceny walki (albo raczej ich brak). Ronda, Banderas i Snipes dostają tam krótkie bójki z bezimiennymi przeciwnikami, z czego można nie zauważyć, że ten trzeci też z kimś walczył. Poza tym jest jeszcze walka Stathama z dużym chłopem i finałowa walka Stallone'a. Żadna walka nie robi wrażenia. Serio, nawet finałowa walka jest kiepska. W skrócie wygląda tak: "ja cię walnę trzy razy w gębę, potem ty mnie trzy razy w gębę, a potem kończymy".
- Podejście Stallone'a do tematu Niezniszczalnych. Dwa razy w tym filmie dał do zrozumienia, że uważa iż są na to za starzy. Zrozumiałbym gdyby zrobił to na końcu filmu, gdyby chciał podsumować całą serię w stylu: "fajnie było, ale czas już zejść ze sceny. Dzięki, że byliście z nami". On natomiast zrobił to tak, że są po prostu starzy i niepotrzebni, a młodzi robią wszystko dużo lepiej, bardziej znają się na nowoczesnej technologii i właściwie są ekstra.

Podsumowując: nie podobał mi się ten film i cieszę się, że nie pójdę na niego do kina. Mam nadzieję, że Stallone daruje sobie kręcenie Ex4, bo jeśli pójdzie krok dalej w tym kierunku to z Niezniszczalnych zostanie tylko tytuł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obejrzałem... Top Gun.
Kurcze, dlaczego dziś juz nikt nie robi takich filmów.
Jest tam wszystko co potrzeba do szczęścia, dobra muzyka, prosty, ale trzymający się kupy scenariusz, jest trochę romantyki ;) okraszonej świetnym podkładem muzycznym, jest akcja, sporo humoru. Czego chcieć więcej na sobotni wieczór. Film ma prawie 30lat, a podejrzewam że dziś (bez swojego pierwowzoru na rynku) odniósłby kasowy sukces. Jeżeli ludzi dziś ekscytują się takimi gniotami, to TopGun byłby wydarzeniem roku. Zdecydowanie brakuje mi dziś klimatów filmowych z tamtych lat.
 
Do góry