NOWOŚĆ KDL-40w5800

senior

New member
Czesc , już jest w sprzedaży w Niemczech nowy model kdl-40w5800 za ok 1000 EUR, a kiedy u nas ? Ma moze ktoś jakieś info ? Bardzo ciekawa propozycja od SONY - z wbudowanym tunerem satelitarnym DVB-S2

wiecej info na www.[URL="http://sony.de/product/t32-w-series/kdl-40w5800/tab/technicalspecs"]sony.de/product/t32-w-series/kdl-40w5800/tab/technicalspecs[/URL]
 

Ares78

New member
Nie chce Ciebie zniechęcać, ale temat o tym modelu był już jakiś czas temu zaraz po IFA i z tego co można było się zorientować, niestety model prawdopodobnie nie dotrze do naszego kraju... Chyba, ze coś przez niecały miesiąc zmieniło się w tej kwestii.
 

Ares78

New member
Wiesz tuner satelitarny to całkiem fajna opcja nie mówię, że opłacałoby się zmieniać w5500 powiedzmy na w5800, ale jako pierwszy telewizor czemu nie, zawsze jedna skrzynka byłaby mniej. Ale fakt innych różnic praktycznie brak...
Tylko jak na razie nie wygląda wesoło sprawa dostępności u nas, ale różnie to już bywało.
 

barttek

New member
Witam.Osobiście się zastanawiam, czy aby Sony po cichu nie pozbył się wad w5500.A teraz pod pretekstem małych zmian puszcza ulepszony model.:roll:

Mam taki dylemat.Chcę kupić telewizor do 4tyś.
Zastanawiam się nad sony 40w5500,
lub samsung 40b650,
lub samsung 40b750.
Oczywiście chciałbym mieć w tv parę bajerów (filmy,muza ,po USB).Co do jakości obrazu to bardziej widze sony,a do reszty to już sam nie wiem.Podobno w sony na czarnym tle widać podświetlenie,nie wiem jak w samsungu,ludzie sie nie skarżą.A cha i jeszcze jedno,kiedy oglądałem sony w5500 na końcu filmu napisy podskakiwały,ale kiedy spojrzałem na obok stojący z5500 litery szły gładko.Czy aby samsung 40b750 nie był w tymtemacie lebszym rozwiązaniem.A może poczekać na w5800(może są jednak jakieś zmiany)

Pokój 30 m
z prawej strony telewizora mam duże okno od 10-14 godz mocno sieci.
Głównie oglądam telewizję,(c+)od czasu do czasu podłączam laptopa i DVD Panasonic.
Proszę o sugestie.;)
 

Dig Dug

New member
barttek - sprawdz sobie wątek na zakładce Plazmy, o plazmie Panasonic X10, tam jedne z uzytkowników w jednym z ostanich stron (chyba 153) wkleił zdjęcia tej plazmy w nasłonecznionym pokoju. Na każdej "lustrzance" jak Samsung B650 będzie tak samo. Wiec jak masz podobnie do niego to unikaj "lustrzanek" tylko mat, ewentualnie półmat jak w Sony W5500.
Jak ten samsung B750 jest taki jak B650, to zostanie Ci Sony.
 
Ostatnia edycja:

barttek

New member
Witam.Przeglądam zdjęcia w5800 i widzę różną ramkę od w5500, zużycie prądu 110W,pewno poprawili feler z poprzedniego modelu.Czy można spodziewać się nie długo jakiegoś testu?;)
 

Sych

New member
Sony ma mniej bajerów, ale za to ma lepszą jakość tv i jakosci obrazu. Tu chyba każdy się zgodzi. Co do filmów z usb, za ok 300zł kupisz urządzenia, takie małe puszki mające tylko jedno wejście usb i potrafiące odtworzyć wszystko z pamięci przenośnych. Więc akurat ten problem jest łatwo wyeliminować.
 

qazar

Member
Bez reklam
Tu pewnie każdy się z tobą zgodzi, ale każdy nie fanboy sony jednak już nie...
Skalibrowany w5500 nie świeci lepiej od skalibrowanego b650, co innego lepsza płynność na sony...
 

Ares78

New member
To już sprawa indywidualna jak mam odtwarzacz który radzi siebie z wszystkimi interesującymi formatami, oraz ma wejście USB to siłą rzeczy to to, że sam telewizor radzi sobie z większością formatów schodzi na drugie miejsce. Druga sprawa to czy matryca jest matowa czy lustro, jeśli druga opcja to dla mnie odpada.
 

olakoma

New member
Czy seria 5800 będzie wkrótce w Polsce ?

Wczoraj w CS sprzedawca twierdził, że serii 5800 na razie w Polsce nie będzie ? W sklepach internetowych można już składać zamówienia na modele v,w,z 5800 (adnotacja towar za 3 tygodnie). Co robić ? Komu wierzyć ?
Ja właśnie na nią czekam.:confused:
 

Ares78

New member
Ja też słyszałem wersje, że 5800 ma nie być na rynek Polski, ale to może bardzo szybko się zmienić, jeśli nie masz podbramkowej sytuacji kupić teraz albo w ogóle to się wstrzymaj i poczekaj te 3 tygodnie. Pytanie skąd sklepy internetowe będą miały te modele, żeby potem nie było problemów z rejestracją o dodatkowe 3 lata gwarancji...
 

senior45

New member
Nie bedzie bo i po co.Ma tuner HD ale tylko do astry.Wystarczy porownac strony sony polska i sony niemcy.Na polskiej najnowszym modelem jest z 5500 a na niemieckiej 5800.Gazar nie pisz herezji.Samsung to sobie moze popatrzec na soniaka i pomarzyc o tak dobrym obrazie.Jakies pierdoly i cukierkowe menu dla Kena i Barbi nie zastapia dobrej jakosci.
 

OSP110233

New member
senior45 napisał:
Nie będzie bo i po co. Ma tuner HD ale tylko do astry. Wystarczy porównać strony sony polska i sony Niemcy. Na polskiej najnowszym modelem jest z 5500 a na niemieckiej 5800. Gazar nie pisz herezji. Samsung to sobie może popatrzeć na Soniaka i pomarzyć o tak dobrym obrazie. Jakieś pierdoły i cukierkowe menu dla Kena i Barbi nie zastąpią dobrej jakości.

Wiesz co Kolego, czytam różne fora i opinie ale nadal nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie tak lubią pluć na innych i wyrażać jedynie słuszne, niepodważalne, BO MOJE opinie.

Każdy ma oczy i widzi, jednemu się podoba Samsung innemu Panasonic a innemu Sony. Takie Sony czy Samsung w testach oceniane są podobnie, jeden ma to lepsze a inny tamto.

Nadal szukam TV który mnie zadowoli powiedzmy w 80% - uważam, że nie ma rzeczy idealnych. Rozważam W5710, B650 lub 42G10E telewizory cenowo takie same (różnica kilkudziesięciu złotych).

Obiektywnie patrząc powinienem kupić plazmę bo w testach wypada najlepiej ale test testem, a życie życiem.

Pewnie gdyby SONY wyprodukowało plazmę jakości Panasonica, z BE3 i poborem energii LCD z możliwościami multimedialnymi i ceną Samsunga to byłbym już szczęśliwym posiadaczem tego cuda, a tak z pokorą czytam wszystkie opinie i uwagi użytkowników by móc znaleźć złoty środek.

Niech każdy się cieszy swoim sprzętem i przekazuje jak najwięcej pożytecznych uwag.

Odnosząc się zaś do jakości. Jeżeli chodzi obraz są to wrażenia subiektywne, o których nie ma co dyskutować. A jeżeli chodzi o usterkowość czy inne rzeczy. Moim zdaniem są na podobnym poziomie. Czasy sprzętu długowiecznego odeszły już w niepamięć (na pewno producentom to się nie opłaca). Wystarczy spojrzeć na plastki modeli Sony z tego roku i poprzedniego, matryce 8 bit zamiast 10 bit. Elektronika w środku ... a kto wie co tam jest, może jest gorsza 2 razy tylko oprogramowanie i algorytmy są lepsze.

Faktem jest natomiast, że chyba nadal producenci sprzętu nie traktują naszego rynku poważnie. Bo niby dlaczego w innych krajach Europy pojawiają się modele z tunerami sat a tutaj nie. Czyżby nasze pieniądze pachniały inaczej ;)

Trochę się niepotrzebnie rozpisałem i przesadzam ale wszystko jest możliwe.
Pozdrawiam
 

OSP110233

New member
senior45 napisał:
Synek to kup se samsunga i klaskaj.

Kupię to co uznam za stosowne, a Synek to ja dla ciebie nie jestem bo musiałbym mieć ojca BARANA ;) .

I zachowaj dla siebie CHŁOPCZE te swoje mądrości bo ci słomy do butów zabraknie i będziesz latał zimą na bosaka :).

A jak już dojrzejesz do odpowiedzi to nie rozpisuj się za bardzo bo dyskutuje się z ludźmi inteligentnymi a tutaj widać ewidentnie ze masz braki :D .

Koniec przekazu :p
 

pkomp

New member
jak na seniora to nieźle buraczana odpowiedź.....bez dobrego sygnału każdy tv to kibel ale pewnie tego nie wiesz.....samsung dużo nie odbiega - przejaskrawiony co nieco i ciut brakuje w sd ale reszta?usb full wypas....z kompem tez full wypas...wyglad kwestia gustu ale ładne są - NO I CENA STARUCHU !!!!!!!!!!!!!(nie bierz sobie tego do serca - taki żarcik)
z jakością wykonania nienajgorzej......
ale wracając do tematu - tuner satelitarny?a na co?potrafi sterować anteną?jak nie to bez sensu bo za parę stówek mamy dodatkowe pudełko - nie wiem czy jednak nie lepsze.....
mam tuner mpeg4 i analogowy......jeszcze nie odpaliłem więc nawet nie wiem czy działa bo mam sprzet od upc
wolałbym dołożyć do większego tv niż bawić się w tunery które za rok czy dwa znów czegos nie obsłużą......mamy problem ze standardami ostatnio
 

Ares78

New member
Nie ma o bić piany każdy kupuje to co woli i tyle, nie jestem pewien, ale z takim tunerem satelitarnym byłby u nas problem- parowanie kart ze sprzętem... Także może to też być powód takiej a nie innej decyzji. Co do porównań z Samsungiem, u mnie matryca błyszcząca odpadała z miejsca, mam w laptopie i jest po prostu denerwująca...
 

Spioch1

New member
OSP110233 napisał:
Wiesz co Kolego, czytam różne fora i opinie ale nadal nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie tak lubią pluć na innych i wyrażać jedynie słuszne, niepodważalne, BO MOJE opinie.

Każdy ma oczy i widzi, jednemu się podoba Samsung innemu Panasonic a innemu Sony. Takie Sony czy Samsung w testach oceniane są podobnie, jeden ma to lepsze a inny tamto.

Nadal szukam TV który mnie zadowoli powiedzmy w 80% - uważam, że nie ma rzeczy idealnych. Rozważam W5710, B650 lub 42G10E telewizory cenowo takie same (różnica kilkudziesięciu złotych).

Obiektywnie patrząc powinienem kupić plazmę bo w testach wypada najlepiej ale test testem, a życie życiem.

Pewnie gdyby SONY wyprodukowało plazmę jakości Panasonica, z BE3 i poborem energii LCD z możliwościami multimedialnymi i ceną Samsunga to byłbym już szczęśliwym posiadaczem tego cuda, a tak z pokorą czytam wszystkie opinie i uwagi użytkowników by móc znaleźć złoty środek.

Niech każdy się cieszy swoim sprzętem i przekazuje jak najwięcej pożytecznych uwag.

Odnosząc się zaś do jakości. Jeżeli chodzi obraz są to wrażenia subiektywne, o których nie ma co dyskutować. A jeżeli chodzi o usterkowość czy inne rzeczy. Moim zdaniem są na podobnym poziomie. Czasy sprzętu długowiecznego odeszły już w niepamięć (na pewno producentom to się nie opłaca). Wystarczy spojrzeć na plastki modeli Sony z tego roku i poprzedniego, matryce 8 bit zamiast 10 bit. Elektronika w środku ... a kto wie co tam jest, może jest gorsza 2 razy tylko oprogramowanie i algorytmy są lepsze.

Faktem jest natomiast, że chyba nadal producenci sprzętu nie traktują naszego rynku poważnie. Bo niby dlaczego w innych krajach Europy pojawiają się modele z tunerami sat a tutaj nie. Czyżby nasze pieniądze pachniały inaczej ;)

Trochę się niepotrzebnie rozpisałem i przesadzam ale wszystko jest możliwe.
Pozdrawiam
Zajrzyj do Sonego, kondensatory Solid, dokładnie wykonany, no i matryca...
Samsungi, matryce lustrzane, widać wszystko poza obrazem... no i popatrz pod kątem, TAK KRZYWYCH MATRYC JAK ŻYJĘ NIE WIDZIAŁEM! fale Dunaju!
Sony ma matryce jak tafla, w przeciwieństwie do Samsunga, głośniki nie charczą nawet na maxa, dźwięk piekny... BE3 też nic nie zastąpi
 
Do góry