Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Portalnet

New member
czyli co internetowo w euro lub oleole i jak cos to zwrocic w ciągu 1 0 dni na inny egzemplarz ? da się tak ? bo chyba tv musi być nie rozpoakowywany
 

bhn92

New member
Bez reklam
ogolnie lepiej jakbys wzial h6400 badz h6640 w MM tam spokojnie po nawet paru dniach mozesz oddac tv do sklepu,oczywiscie nie moze miec sladow uzytkowania(wstrzymaj sie z odklejaniem tasm na czas testowania do poki nie stwierdzisz czy zostawiasz czy leci do sklepu jak i lekko obchodz sie ze wszystkim co z telewizorem jest ;p)
 

brzozik

New member
Witam
Czy to normalne ,że na modelu h6200 nie można oglądać filmów online tzn.co kilka minut obraz się tnie i trzeba od nowa włączać film .
Prędkość internetu 6-6,5mb/s
 

brzozik

New member
Do samsunga napisałem maila z podobnym zapytaniem -oto ich odpowiedz...
We wszystkich naszych telewizorach serii H, zastosowana jest prosta przeglądarka do przeglądania stron internetowych. Posiada możliwość obsługi stron z Flashem, ale tylko w podstawowym zakresie.
Dlatego nasze odbiorniki mają rozwiniętą listę aplikacji, które łączą się bezpośrednio z serwerem usługodawcy. Sugeruję korzystać z aplikacji typu You Tube, TVN Player, IPLA. Żadne ustawienia, nie będą w stanie zmienić kwestii działania przeglądarki Web Browser. Nie posiadam informacji na temat planowanych zmian w kwestii sposobu działania przeglądarki Web Browser.

Poniżej zamieszczam kilka informacji zawartych w instrukcji obsługi na temat działania przeglądarki Web Browser:
- Przeglądarka internetowa nie jest kompatybilna z aplikacjami Java.
- Nie można pobierać plików. Przy próbie pobrania pliku wyświetlany jest komunikat o błędzie.
- Przeglądarka internetowa może nie mieć dostępu do niektórych stron internetowych.
- Odtwarzanie filmów w formacie Flash może być ograniczone.
- Handel elektroniczny (kupowanie produktów w Internecie) nie jest obsługiwany.
- W przypadku stron internetowych z możliwością przewijania taka operacja przewijania może powodować
uszkodzenie znaków.
- Formanty ActiveX nie są obsługiwane.
- Odpowiedź na polecenia pilota na ekranie może być opóźniona, jeśli strona aktualnie ładuje się.
- Operacje Kopiuj i Wklej nie są obsługiwane.
- Podczas pisania wiadomości e-mail lub wiadomości SMS niektóre funkcje (np. zmiana rozmiaru lub koloru
czcionek) mogą nie być dostępne.
- Szybkość przeglądania sieci zależy od środowiska sieciowego.
- Przeglądarka internetowa obsługuje tylko pliki audio w formacie .mp3.
- Historia przeglądania jest zapisywana od najnowszych do najstarszych wpisów, a najstarsze wpisy są
zastępowane w pierwszej kolejności.
- W zależności od typów obsługiwanych kodeków wideo/audio może nie być możliwe odtwarzanie niektórych
plików wideo i audio Flash.
- Treści wideo z usług przesyłania strumieniowego zoptymalizowanych pod kątem odtwarzania na
komputerze mogą nie być prawidłowo odtwarzane za pomocą naszej przeglądarki.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
 

Portalnet

New member
ogolnie lepiej jakbys wzial h6400 badz h6640 w MM tam spokojnie po nawet paru dniach mozesz oddac tv do sklepu,oczywiscie nie moze miec sladow uzytkowania(wstrzymaj sie z odklejaniem tasm na czas testowania do poki nie stwierdzisz czy zostawiasz czy leci do sklepu jak i lekko obchodz sie ze wszystkim co z telewizorem jest ;p)

o dziękuje MM, tam kupujac poprzez strone masz 30 dni na odstąpienie od umowy plus 14 dni na zwrot, czyli półtora miesiąca, znam juz takich magików co brali np aparaty fotograficzne, obiektywy na wakacje lub TV na mecze i oddawali po miesiącu (oczywiście cackali sie z nimi jak z jajkami zeby nie było śladów użytkowania, chociaż w wielu MM jak zwraca sie towar to tak patrzą, że i ze śladami przyjmują)
 

maland

New member
o dziękuje MM, tam kupujac poprzez strone masz 30 dni na odstąpienie od umowy plus 14 dni na zwrot, czyli półtora miesiąca, znam juz takich magików co brali np aparaty fotograficzne, obiektywy na wakacje lub TV na mecze i oddawali po miesiącu (oczywiście cackali sie z nimi jak z jajkami zeby nie było śladów użytkowania, chociaż w wielu MM jak zwraca sie towar to tak patrzą, że i ze śladami przyjmują)

Biorąc pod uwage to co napisales powyzej to dziwie sie ze wszyscy polecaja MM jako dobry sklep do zakupu tv. Rozumiem, ze mozna potestowac i oddac, ale to tez znaczy ze czesto mozemy trafic na juz uzywany tv chociazby przez okres mundialu, bo pewnie znalazlo sie kilka osob ktore braly telewizor tylko na mecze..
 

emc

New member
a to zależy od operatora TVK ? - operator telewizji kablowej wpuszcza do koncentraka wszystkie kanały na raz i chyba od tunera zależy czy da rady na dwóch pasmach działać ?

tak 6700 do kupna w EuroAGDRTV (ma wyłączność na ten model) a 6640 w MediaMarkt - ceny te same :)

Moduł wielostrumieniowy nic nie daje. Posiadam model H6700 i sprawdzałem już dwa moduły Neotion Cam Dual Descrambling i AlphaCrypt Classic. Podczas nagrywania programu kodowanego nie można oglądać innego kodowanego. Pisałem nawet w tej sprawie do Samsung i dostałem taką odpowiedź.

"Szanowny Panie Marcinie,

Telewizor jest w stanie w tym samym czasie odkodować tylko jeden sygnał, w związku z tym nie będzie możliwości oglądania dwóch kodowanych programów przy użyciu modułu CI+ nawet jeśli będzie to moduł wielostrumieniowy.

Podwójny tuner w tym odbiorniku służy np. do skorzystania z funkcji PIP pod warunkiem, że przynajmniej jeden z kanałów jest niekodowany oraz przynajmiej jeden jest cyfrowy.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania."


Ja męczę się jeszcze z czymś takim. Jeżeli mam zaprogramowane nagrywanie jakiejś audycji a w tym samym czasie oglądam coś innego z DVD lub BR to pojawia mi się błąd nagrywania. Dotyczy to tylko i wyłącznie programów kodowanych. Trochę to męczące, bo trzeba czekać jak zacznie się nagryanie i dopiero później można przełączyć się na odtwarzacz.
 
Ostatnia edycja:

ncplus

Member
Moduł wielostrumieniowy nic nie daje. Posiadam model H6700 i sprawdzałem już dwa moduły Neotion Cam Dual Descrambling i AlphaCrypt Classic. Podczas nagrywania programu kodowanego nie można oglądać innego kodowanego. Pisałem nawet w tej sprawie do Samsung i dostałem taką odpowiedź.

"Szanowny Panie Marcinie,

Telewizor jest w stanie w tym samym czasie odkodować tylko jeden sygnał, w związku z tym nie będzie możliwości oglądania dwóch kodowanych programów przy użyciu modułu CI+ nawet jeśli będzie to moduł wielostrumieniowy.

Podwójny tuner w tym odbiorniku służy np. do skorzystania z funkcji PIP pod warunkiem, że przynajmniej jeden z kanałów jest niekodowany oraz przynajmiej jeden jest cyfrowy.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania."


Ja męczę się jeszcze z czymś takim. Jeżeli mam zaprogramowane nagrywanie jakiejś audycji a w tym samym czasie oglądam coś innego z DVD lub BR to pojawia mi się błąd nagrywania. Dotyczy to tylko i wyłącznie programów kodowanych. Trochę to męczące, bo trzeba czekać jak zacznie się nagryanie i dopiero później można przełączyć się na odtwarzacz.

a to mnie zaskoczyłeś z tą nie-obsługą wielostrumieniowości.. domyślam się, że w boxach moduły sprawowały się właściwie ?
 

emc

New member
W boxach działały. Sprawdzane osobiście i przez operatora kablowego. W sumie to napaliłem się na ten telewizor myśląc, że zastąpi mi dekoder. A ty taka niespodzianka. Ja sprawdzałem je pod kątem telewizji kablowej i tunera DVB-C nie wiem jak zachowują się moduły w przypadku tunera DVB-S. Ten podwójny tuner sprawdza się tylko dla telewizji naziemnej DVB-T. No i jeszcze ten problem z harmonogramem nagrywania gdy ogląda się coś z innego źródła (np. BR lub DVD). Mam nadzieję, że poprawią to w kolejnych aktualizacjach oprogramowania.
 

ricki

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, mam problem z HBBtv
Kupiłem tv samsung: UE40H5500 w instrukcji napisane jest że aby uruchomić Hbbtv "przejdź do opcji System/Kanał z
danymi i wybierz dla niej ustawienie
Włączony"
Problem z tym, że nie mam w zakładce System opcji kanał z danymi. Jest jakiś inny sposób na uruchomienie HBBTV w tym odbiorniku?
 

n3ur0

New member
witam, powtarzam pytanie z wątku o amlitunerach...może tutaj mi ktoś pomorze:

Od niedawna jestem posiadaczem amplitunera Pioneer vsx-923 oraz tv Samsung 40H6700.
Konfiguracja do poprawnej współpracy ARC została wykonana zgodnie z instrukcjami tv oraz amplitunera.
Niby wszystko działa poprawnie po uruchomieniu TV pilotem z tv uruchamia się jednocześnie amplituner przełącza się na źródło tv ale dźwięk wychodzi przez tv ,a nie amplituner.

Spędziłem trochę czasu na różnych kombinacjach ustawień ale się poddałem, doszedłem do wniosku że TV uruchamia się szybciej niż amplituner i go nie widzi , wystarczy że uruchomię najpierw ampli ,a następnie tv po 4 sekundach to dźwięk od razu idzie przez ampli ....

Czy ktoś miał podobny problem i może uda się znaleźć rozwiązanie albo może od razu uderzać do serwisu???
 
Do góry