Nowe telewizory SAMSUNG seria H

bhn92

New member
Bez reklam
jesli nie instalowales nie wiadomno ile aplikacji w smart tv to powinno sciagnac normalnie w ramach pamieci samego tv.
 

Struggler

New member
jak h6400 sprawuje się w grach konosolowych czy pc?Ktoś z was ma jakieś opinie pod tym kontem? zamierzam kupić nowy tv do ps4 i ze względu na budżet stać mnie max na h6400;)
 

Reptail

New member
witam, powtarzam pytanie z wątku o amlitunerach...może tutaj mi ktoś pomorze:

Od niedawna jestem posiadaczem amplitunera Pioneer vsx-923 oraz tv Samsung 40H6700.
Konfiguracja do poprawnej współpracy ARC została wykonana zgodnie z instrukcjami tv oraz amplitunera.
Niby wszystko działa poprawnie po uruchomieniu TV pilotem z tv uruchamia się jednocześnie amplituner przełącza się na źródło tv ale dźwięk wychodzi przez tv ,a nie amplituner.

Spędziłem trochę czasu na różnych kombinacjach ustawień ale się poddałem, doszedłem do wniosku że TV uruchamia się szybciej niż amplituner i go nie widzi , wystarczy że uruchomię najpierw ampli ,a następnie tv po 4 sekundach to dźwięk od razu idzie przez ampli ....

Czy ktoś miał podobny problem i może uda się znaleźć rozwiązanie albo może od razu uderzać do serwisu???


ja mam w identyczny sposób spięty UE55H7000 z Harmanem AVR 270 i uruchomienie wygląda identycznie jak u Ciebie - najpierw włącza się TV po chwili włącza się amplituner, przez pierwsze 5s dźwięk wydobywa się z głośników TV a po chwili przełącza się automatycznie na ampli.
zakładam że masz wybrane w TV w zakładce:
Dźwięk > Ustawienia głośnika > Wyjście dźwięku TV
przy włączonych obu urządzeniach - odbiornik zewnętrzny oraz masz w amplitunerze włączone sterowanie przez HDMI
Z założenia po prawnym skonfigurowaniu ARC amplituner przełączać na dźwięk z TV

są różne kable HDMI - nie wiem czy to zabieg czysto marketingowy bo elektrycznie chyba są wszystkie takie same, ale ARC teoretycznie od std. 1.4 dopiero działa
 
Ostatnia edycja:

lukuznar

New member
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z napisami do filmów.
Otóż odebrałem dziś UE48H6700 i nie mogę dojść do porozumienia z wyświetlaniem napisów podczas odtwarzania z dysku sieciowego Zyxel nsa310. Przez USB działa ok. Jakiś czas temu miałem przez kilka dni model F6770 i wtedy działało wszystko bez problemu prosto po wyjęciu tv z pudełka.
Na dysku sieciowym jest preinstalowany Twonky Media Server i z poprzednim tv wystarczyło go uruchomić i można było przeglądać na telewizorze zawartość dysku oraz odtwarzać jego zawartość. W menu była dostępna opcja wyboru kodowania napisów i polskie czcionki wyświetlane były poprawnie.
Teraz w H6700 dostępne są tylko napisy "wmuksowane" w film. Nie zmianiałem formatu napisów i używam tych samych plików ale z jakiegoś powodu nie działa tak jak kiedyś.
Czy ma ktoś pimysł gdzie szukać rozwiązania?
Ps. Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
 

pagii

New member
Witam,

Czy "PIP-2 tunery" w UE48H6700 oznacza 2 tunery DVB-T ? Czy jeszcze coś innego.
- Czy będzie możliwe oglądanie jednego programu z DVB-T a podgląd drugiego z DVB-T w okienku?
- Czy będzie można nagrywać jeden program z DVB-T a oglądać inny również z DVB-T ?
 

sanczes83

New member
Witam. Niestety nie możesz sterować pilotem od h6400. Dzwoniłem niedawno do serwisu samsunga w Warszawie i się pytałem także o cenę pilotów. Od h6400 wzwyż to możesz sobie parować piloty od innych tv samsunga które się różnią kolorami- są czarne (TM 1460-cena w serwisie 165 zł) i czarno-srebrne (TM 1480-cena w serwisie 190 zł).
 

bhn92

New member
Bez reklam
a no wlasnie dlatego kupno h6200 nie ma sensu bo roznica cen miedzy tymi modelami jest tak mala ze lepiej miec juz ten pilot i okulray w zestawie ,a h6200 nie ma opcji do parowania pilota nawet wiec nie pojdzie.
 

michalxxx6

New member
witam
Jak próbuje sparować pilota z tv wyskakują mi na tv symbole takie jak poniżej na fotkach.Co oznacze druga fotka?Może potrzebny jest jakiś sterownik do tego pilota a w oprogramowaniu H6200 go nie ma.Jestem ciekawy czy dało by mi się wgrać soft od modelu H6400.Znalazłem taki soft na stronie samsunga(ok850mb)Jest tez instrukcja jak to wgrac z pena.Napiszcie co o tym myślicie.
 

Attachments

  • DSC_0505.jpg
    DSC_0505.jpg
    474,5 KB · Wyś: 193
  • DSC_0506.jpg
    DSC_0506.jpg
    500,2 KB · Wyś: 211

michalxxx6

New member
Kupiłem H6200 który w komplecie ma tylko zwykłego pilota.Pilota smart od H6400 dokupiłem okazyjnie.Przy próbie sparowania wyświetlają mi się na tv symbole jak wyzej na fotkach i pilot nie działa.
 

bhn92

New member
Bez reklam
podobno nie da sie sparowac tego pilota z h6200 i nie pisze tu o tym co napisal sanczes ale inne zrodlo, mozesz sprobowac wgrac oprogramowanie przez pena od h6400 ale watpie mze to cos da... a dzialaja Ci przyciski normalne jak on/off na pilocie smart bo na f5300 zwykle klawisze dzialaja bez robienia niczego nie ma tylko zyroskopu?
 
Do góry