Nowe telewizory SAMSUNG seria H

prezy

New member
Bez reklam
Tak masz racje. U mnie nawet 3 m pojdzie ale czasem musza się sparować i wtedy jest git.

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

Metrolog

New member
No i następny problem. Postanowiłem wykorzystać funkcją Screen Mirroring i kicha. TV widzi mojego SGS4Mini i odwrotnie, ale nie mogą się skomunikować i na koniec TV wraca do połączenia HDMI(kablówka), a na fonie wyświetla komunikat, że nie można połączyć się. Podobnie z WiFiDirect, choć raz nie wiem jakim cudem udało mi się przesłać zdjęcia na TV.
Używam SGS4 z Androidem 4.3 nie ma żadnego problemu z klonowaniem obrazu lub wifi direct z każdej rozsądnej odległości, zaproś jakiegoś kolegę z flagowym modelem samsunga na testy bo z wersjami mini zawsze były jakieś problemy szczególnie z oprogramowaniem.
 

bbbb1

New member
Problem w tym, że z innym TV Samsung(nie znam modelu) mój smartfon połączył się w kilka sekund bez żadnych problemów. Na moim testowałem różne konfiguracje. Telefon nawet dotykałem do TV. Nie pomógł reset(do ustawień fabrycznych) ani TV, ani telefonu. Efekt tylko taki, że musiałem od nowa konfigurować i telefon, i telewizor. Będę musiał poszukać kogoś z Androidem i sprawdzić czy to mój telefon ma fochy, czy TV się buntuje. Odkryłem, że funkcję Screen Mirroring(AllShare) mają tylko Androidy 4.2 wzwyż. Chciałem zainstalować na moim fonie(SGS4Mini) aplikację(zalecaną przez Samsung!?) Samsung Smart View 2.0 i okazuje się, że ta aplikacja nie jest przeznaczona dla mojego Samsunga. Na chacie Samsung poza nr telefonu do serwisu, też wiele się nie dowiedziałem. Ręce mi opadają.
 

Metrolog

New member
Potrzebny jest jednak kolega z flagowym Galaxym do testów celem potwierdzenia winy telewizora czyli uwalonej karty wifi, nie wiem niestety czy jest scalona z płytą główną telewizora czy też jest oddzielnie jak np. w BD Samsunga.
 

bbbb1

New member
Na razie oddałem smartfon do serwisu Samsunga. Jak odbiorę zobaczę czy jest poprawa. Jeżeli Specjaliści z serwisu telefonicznego uznają, że jest sprawny to wtedy zostaje jeszcze sewis TV.
Telefonicznie rozmawiałem ze wsparciem TV i powiedzieli mi, że oba sprzęty powinny bez problemu działać(fon-SGS4Mini i TV-55H6400). Technik ze wsparcia powiedział mi, że nawet zrobili u siebie test pomiędzy takimi samymi modelami i u nich było wszystko OK. Wniosek: albo mój smartfon, albo mój smartTV jest walnięty. Zacząłem od telefonu. Dziś oddałem do serwisu. Dam znać jaki efekt.
 

anedam

New member
Hej, mam problem - czasami po wyłączeniu telewizor włącza się ponownie samoistnie, po około pół minucie. Jeśli go znów wyłączę to już się samoistnie nie włącza. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Zastanawiam się czy to nie problem z pilotem który sam z siebie wysyła sygnał, czy z samym telewizorem. Zdarza się to sporadycznie i nie jest jakimś wielkim utrudnieniem ale jednak zdarzać się nie powinno.
 

tv-maniak0

New member
Posiadam TV UE48H6700 ogólnie wszystko ok z TV i jestem z niego zadowolony poza jednym dziwnym mankamentem. Co jakiś czas (co dwa, trzy tygodnie) obraz sam z siebie robi się cały zielonkawy i pomaga wówczas tylko wyłączenie TV lub użycie opcji "wyłącz obraz" i ponowne jego włączenie, po tym zabiegu kolory wracają do normy. Nie ma znaczenia źródło sygnału bo zdarzało mi się to podczas oglądania TV jak również podczas używania PC poprzez HDMI. Robiłem reset do ustawień fabrycznych, również poprzez menu serwisowe i nic to nie dało. Aktualizacje wydawane przez firmę TV przechodzi normalnie ale problem nadal występuje. Co o tym sądzicie, jak to sprawdzić co jest nie tak i czy da się to wyeliminować? Nie wiem czy jest sens oddawać do serwisu bo z uwagi na rzadkość występowania usterki serwis jej nie zauważy i uzna, że TV jest w pełni sprawny.
Ja właśnie przymierzałem się do zakupu H6700 lub H7000SL, ale 55". Teraz doszedł jeszcze Sony, ale mniejszy (49").
Jak ogólnie oceniasz ten telewizor? Czy gdybyś miał wybór kupiłbyś go jeszcze raz czy raczej wybrał inny? -> głównie kieruję to pytanie do użytkownika Metrolog, bo widzę ze stopki, że posiada owy odbiornik
 

Metrolog

New member
Bezwarunkowo kupił bym jeszcze raz, jeżeli masz kasę na wyższy model to oczywiście można dać pod warunkiem że różnica w cenie będzie w pełni uzasadniona. Osobiście wymieniłem 50 cali Panasa na 55 Samsunga i ciągle mało tych cali więc zawsze należy kupować tyle ile wejdzie na ścianę czy na stolik i się nie przejmować bo po kilku tygodniach i tak będzie za mały. Moim zdaniem telewizory z serii H warte są każdych pieniędzy to bardzo udany produkt na dodatek cieszący oko estetyką wykonania, w moim rodzinnym mieście nowy zaplombowany kosztuje 3790 i jest dostępny od ręki.
 

tv-maniak0

New member
To może mówimy o tym samym sklepie tylko mój w innym mieście :) bo też za 3790zł nówka zaplombowany.
Za niecałe 5000 jest H7000SL i to właśnie jego najbardziej biorę pod uwagę, chociaż się dowiedziałem, że ma miewały problemy z nierównym podświetleniem.

Biorę też pod uwagę Sony 49X8309 i w sumie nie wiem, co lepiej wybrać :(

Do Samsung jestem przyzwyczajony, bo mam 46" seria 7 z 2010 (C) i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony i pójdzie on na miejsce Sonego EX500, którego nie lubię. No, a ja chcę coś fajniejszego :)

Co do cali, to zgoda :) Ale trochę umiaru muszę zachować. Mi na stolik spokojnie wejdzie 60", a może i 65" ale to już byłaby przesada (oglądam z ok. 2.4m) :D
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Minimalna odległość oglądania to 3 razy przekątna 55" a jest to nieco więcej niż 2,4 m ale tym bym się zbytnio nie przejmował :) Jeżeli chodzi o cenę H6700 to wydaje się że taniej już nie będzie jeżeli nawet to będzie problem z dostępnością. Przy wyborze marki telewizora warto zwrócić uwagę na fakt jakiej firmy używamy smartfon, wydaję się że 80% rynku to właśnie samsungi a co za tym idzie większa kompatybilność. Co do nierównomierności podświetlenia matrycy to temat nie jest mi znany bo kiedy kupowałem swój telewizor to seria 7000 była praktycznie niedostępna w Polsce.
 

tv-maniak0

New member
Akurat smartfona mam LG :)

No i też się zastanawiam, czy 55 to nie będzie jednak za dużo. Mam teraz 46" i jest OK. Mógłby być trochę większy, ale czy 55 to nie będzie za dużo...

Zobaczę, bo może jeszcze dziś zobaczę ue55h7000sl i 49x8309
 

Metrolog

New member
Po niedługim czasie każdy twierdzi że kupił za mały telewizor więc brać 55 i się zupełnie nie przejmować, calaż opatrzy się błyskawicznie z uwagi na fakt że ramka ma tylko 8 mm, dlatego po wymianie 50 z dużą ramką na 55 z małą nie doznałem pozytywnego szoku jakiego oczekiwałem :)
 

tv-maniak0

New member
H7000 praktycznie nie do zdobycia, a H6700 też mi się spodobał :)
A co do cali... Myślałem, że 55" to przesada. A teraz widzę, jak się myliłem :D Moment się przyzwyczaiłem do takiej wielkości :) a pilot smart jest super :)
 

Metrolog

New member
W "moim" sklepie został już tylko z wystawy 55H6700 ale za to 2 stówy taniej myślę że do wyciągnięcia za 3 stówy w dół ale nie wiem ile ma przebiegu.
 
Do góry