Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Ryszard48

Member
Zawołam ,a ja myślałem ze mam troszkę pojęcie o tym,chyba nie do końca Lenovo śmiga , HTC , Samsung galaxy i Alcatel Idol a ten pieron NIE
 

Ryszard48

Member
Problem na chwile rozwiązany ,po prostu samsung ma słabą kartę wi fi .Przeniosłem bliżej telewizor rutera i zadziałało ,ruter jest w odległości 5 m ale w drugim pokoju i nie łapie sygnału ,ale kaszana .Myślę nad założeniem dodatkowego rutera lub repeatora tylko nie wiem jak TV nie łapie sygnału to czy ruter i repeator złapie.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Szczerze? Wymień router albo poprawnie go skonfiguruj. Przy tej odleglosci i i jednej scianie tv powinien dzialac bez zajakniecia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Ryszard48

Member
Poprawnie skonfigurowany ,nawet zmieniłem kanał na najlepszy ,i tak w moim mieszkaniu sąsiad za ściany ma 2 razy lepszy zasięg wtym miejscu gdzie stoi TV
 

rafaa

New member
Macie problemy z odpalaniem apek? Np. Youtube? Tv jest podlączony, wszystko w zakładce sieć ok, a apki mogę sobie tylko klikać. Dodatkowo zakładka z aktualizacją wyszarzona.

Ehh to coś u mnie musiało być. Reset wtyczkowy pomógł. Nie mogłen normalnie tv wyłączyć nawet.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bbbb1

New member
Od 2 tygodni "bawię się" nowym nabytkiem i chyba zaczynam żałować wydanych pieniędzy na 55H6400. WiF to istna tragedia. Widzi sieć ale i tak nie otworzy żadnej strony, a gdy już się uda to szarpie połączeniem. Mniej więcej 1-2 sek. mam połączenie i nie mam go. Dopiero gdy router powiesiłem na TV, to załapał ale i tak o multimediach mogę zapomnieć. Strony wprawdzie jakoś przegląda, ale inne media=kicha. Po co mi takie WiFi skoro router wisi na telewizorze. W takim przypadku to mogę sobie i kablem go podłączyć i WiFi do niczego mi nie jest potrzebne.
Kolejna sprawa to obraz. Patrzę w ten telewizor i mam wrażenie jakbym oglądał teatr telewizyjny na TVP1. Jest to tak nienaturalne, że aż w oczy kłuje. Jechałem suwakami ustawień obrazu we wszystkie możliwe strony i nie wiem jak się pozbyć tego efektu. Co do trybu "piłka nożna" to nawet się nie wypowiadam, bo to co z tym zrobił Samsung to przekracza wszelkie granice. Jak to włączyłem to o mało mi oczu nie wybiło i już jestem wyleczony z tego trybu. Czy ktoś z ich inżynierów próbował w ogóle oglądać mecz w tym trybie???
Testy materiałem od naszego kolegi TV przeszedł całkiem dobrze, ale ten efekt teatru... no porażka. No jak można np. Arniego-Terminatora oglądać w teatrze???
Konwersja 2D>3D... no jest, ale po 5 min dostałem zeza. Jak wygląda oryginalny 3D jeszcze nie testowałem, ale zdaję sobie sprawę, że 2D>3D to po prostu taki gadżet(chyba zbędny) i np. Avatar w 3D może faktycznie zapierać dech.
Sam TV prezentuje się całkiem, całkiem z jednym ale. Stojak chyba nie jest idealnie dopracowany bo po 2 tygodniach sam panel delikatnie przechylił się do przodu i w lewo(śruby mocujące dokręcone solidnie).
Wieeeelki PLUS za pilot(ten z żyroskopem). No po prostu bajka obsługa. Ale jak na razie to jedyny plus tego telewizora.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bbbb1
Ja niedawno zakupiłem model 40H6400 i też po pierwszym włączeniu "teatr".
Jednak po dokonaniu korekcji ustawień jest zdecydowanie lepiej. Powyłączaj wszystkie tzw. cyfrowe "ulepszacze" obrazu, upłynnianie ruchu "motion plus" itp. Troszkę czasu poświęcić trzeba, ale obraz zdecydowanie się poprawia.
Co do internetu i Wi-Fi, mój egzemplarz działa bardzo dobrze. Wszystko praktycznie szybko skonfigurowane - żadnych problemów.
Swoją drogą masz zupełną rację co do tych różnych ulepszeń. Świetnym przykładem jest podany przez Ciebie tryb piłka. Tak jak napisałeś masakra jakaś....
 
Ostatnia edycja:

bbbb1

New member
A gdzie to się wyłącza? Bawiłem się suwakami obrazu ale najczęściej tylko pogorszyłem obraz, a teatr i tak pozostał. Co do WiFi to wszystkie urządzenia(laptopy, telefony, tablety) w domu działają bez zarzutu, jedynie TV robi fochy. Nieco sprawę poprawił repeator(wzmacniacz/ przekaźnik sygnału WiFi), ale do ideału to brakuje dużo za dużo. Może to wina transferu internetu? Mam 60Mb(na kablu), a po WiFi w granicach 25-40 Mb
 
Ostatnia edycja:

gidyja

New member
U mnie wifi zero problemów a ruter jest w drugim pokoju, na twoim miejscu reklamował bym bo coś jest nie tak. Co do ustawienia poszukaj na internecie ustawień a potem popraw pod siebie, akurat ten model gra bardzo przyzwoicie a mówie to jako były użytkownik plazmy Panasa.

Wytapane z LG-G2
 

mafia35

New member
Bez reklam
Wylaczyc motion plus? Chyba raczej ustawic na 10/0 lub maksymalnie 10/6...
Co do wifi to ja mam router pietro nizej. Pomiedzy nim a tv jest gruby strop i sciana nosna... Zasieg pelny. Radze wymienic anteny w routerze na mocniejsze np. 8dbi.
Krytykowanie trybu pilkarskiego mija sie z celem. Dlaczego? Bo mozna go modyfikowac tak jak i tryb dynamiczny itd.
Ogolnie tryb pilkarski jest fajny. Dzwiek sie zmienia, mozna sobie cos tam nagrac itp

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

mafia35

New member
Bez reklam
Nie :) Ja tez lubie, nie za mocny ale ustawiony na 10/8. Chyba, ze sport - wtedy 10/0

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Ryszard48

Member
U mnie wifi zero problemów a ruter jest w drugim pokoju, na twoim miejscu reklamował bym bo coś jest nie tak. Co do ustawienia poszukaj na internecie ustawień a potem popraw pod siebie, akurat ten model gra bardzo przyzwoicie a mówie to jako były użytkownik plazmy Panasa.

Wytapane z LG-G2

Miałem ten sam problem ,chciałem reklamować ,gość na infolinii samsunga powiedział że jak wykrywa inne sieci to wszystko jest w porządku i ne może przyjąć reklamacji kart wifi założyłem drugi ruter i jest OK.
 

wamnook

New member
Posiadam TV UE48H6700 ogólnie wszystko ok z TV i jestem z niego zadowolony poza jednym dziwnym mankamentem. Co jakiś czas (co dwa, trzy tygodnie) obraz sam z siebie robi się cały zielonkawy i pomaga wówczas tylko wyłączenie TV lub użycie opcji "wyłącz obraz" i ponowne jego włączenie, po tym zabiegu kolory wracają do normy. Nie ma znaczenia źródło sygnału bo zdarzało mi się to podczas oglądania TV jak również podczas używania PC poprzez HDMI. Robiłem reset do ustawień fabrycznych, również poprzez menu serwisowe i nic to nie dało. Aktualizacje wydawane przez firmę TV przechodzi normalnie ale problem nadal występuje. Co o tym sądzicie, jak to sprawdzić co jest nie tak i czy da się to wyeliminować? Nie wiem czy jest sens oddawać do serwisu bo z uwagi na rzadkość występowania usterki serwis jej nie zauważy i uzna, że TV jest w pełni sprawny.
 

prezy

New member
Bez reklam
Masz racje z tym serwisem. Co do usterki jest to problem sprzetowy za ktory odpowiada jeden z modulów. Panowie z serwisu musieliby byc bardzo wyrozumiali aby Ci usterke usunąć

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

bbbb1

New member
No i następny problem. Postanowiłem wykorzystać funkcją Screen Mirroring i kicha. TV widzi mojego SGS4Mini i odwrotnie, ale nie mogą się skomunikować i na koniec TV wraca do połączenia HDMI(kablówka), a na fonie wyświetla komunikat, że nie można połączyć się. Podobnie z WiFiDirect, choć raz nie wiem jakim cudem udało mi się przesłać zdjęcia na TV.
 

prezy

New member
Bez reklam
Aby nawiazac poloczenie SM poloż telefon blisko tvjakies 15 cm jak polaczenie nawiąże to możesz się oddalić

Prezy for HDTV - Tapatalk
 
Do góry