Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Rafal7

Banned
A co my możemy z tym zrobić?
Bo ja nie wiem co mógłbym z tym zrobić.
Samsung wydał tam jakieś oświadczenie i coś wytłumaczył i jest git dla wszystkich.
 

Kolos28

New member
Dobrze, że w serii 6 nie ma kamerek bo nie można by było chodzić po salonie na golasa [emoji14]

Tak na serio podobno została wydana aktualizacja która częściowo rozwiązuję ten "problem". Ogólnie jeśli przy początkowej konfiguracji telewizora nie zaptaszkuję się w regulaminie smarthub pozycji z rozpoznawaniem głosu to nie trzeba się tym martwić bo nic nie zostaję nagrywane i przesyłane do jednej z firm, która współpracuję z funkcją głosową w telewizorach samsung ;)

Wysłane z SGS 5.
 

anedam

New member
Hmm no ale mikrofon jest chyba tylko w tym dodatkowym pilocie? Jak się go nie używa i trzyma w szufladzie to chyba nie ma możliwości żeby telewizor coś nagrał?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Co do nagrywania dzwięku z pilota to Samsung informował, ze nawet "nieautoryzowane" nagrywanie jest widoczne dla uzytkownika, ponieważ wyswietla ikone mikrofonu na ekranie.
Mając kamerkę czy też nie na golasa mozna chodzić, bo obiektyw ma wysuwaną zaślepkę.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

anedam

New member
Po miesiącu ciszy pora odświeżyć wątek. Oglądam w DVB-T i mam dziwny problem z kanałem TVN7 w wersji HD. W czasie oglądania filmu na liście wersji językowej audio (dostepnej spod klawisza Tools) mam dwie opcje: 1. Angielska 2. Angielska. W tej pierwszej angielskiej mówią po polsku z lektorem, w drugiej jest dźwięk oryginalny angielski. Zawsze domyślnie jest ustawiona ta druga. Co gorsza, mogę przełączyć na pierwszą ale kiedy zmienię kanał a następnie wrócę do TVN7 to znów jest ustawiona ta druga z oryginalnym dźwiękiem. Czy to jest wina telewizora czy raczej nadawcy kanału? TVN7 jest też w wersji SD i są tam prawidłowo dwie opcje: 1. Polski 2. Oryginalny.
 
Po miesiącu ciszy pora odświeżyć wątek. Oglądam w DVB-T i mam dziwny problem z kanałem TVN7 w wersji HD. W czasie oglądania filmu na liście wersji językowej audio (dostepnej spod klawisza Tools) mam dwie opcje: 1. Angielska 2. Angielska. W tej pierwszej angielskiej mówią po polsku z lektorem, w drugiej jest dźwięk oryginalny angielski. Zawsze domyślnie jest ustawiona ta druga. Co gorsza, mogę przełączyć na pierwszą ale kiedy zmienię kanał a następnie wrócę do TVN7 to znów jest ustawiona ta druga z oryginalnym dźwiękiem. Czy to jest wina telewizora czy raczej nadawcy kanału? TVN7 jest też w wersji SD i są tam prawidłowo dwie opcje: 1. Polski 2. Oryginalny.

W jaki sposób odbierasz TVN7 w HD w DVB-T, jakieś testy gdzieś występują?
 

anedam

New member
Hmm, jak to w jaki sposób? Po prostu taki kanał jest dostępny ze zwykłej anteny dachowej. Telewizor sam go znalazł. TVN7 jest na 2 kanałach: w wersji HD i w wersji SD. W sumie w DVB-T jest 28 kanałów, z czego 3 w dwóch wersjach (HD i SD): TVN, TVN7, TTV, czyli w praktyce jest teraz 25 programów, przynajmniej w Warszawie.
 
Hmm, jak to w jaki sposób? Po prostu taki kanał jest dostępny ze zwykłej anteny dachowej. Telewizor sam go znalazł. TVN7 jest na 2 kanałach: w wersji HD i w wersji SD. W sumie w DVB-T jest 28 kanałów, z czego 3 w dwóch wersjach (HD i SD): TVN, TVN7, TTV, czyli w praktyce jest teraz 25 programów, przynajmniej w Warszawie.

We Warszawie jeśli jest TVN7 HD to tylko test, więc pewnie nie do końca jest jest wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o zapamiętywanie ścieżki dźwiękowej to we wszystkich seriach samsunga był i jest ten problem, nie wiem czemu nie chcą tego rozwiązać. Czy w w serii 2015 rozwiązali ten problem, ciekawe?
 

anedam

New member
Test? Hmm, rzeczywiście TVN7 i TTV są od niedawna, zwykły TVN to był nawet przez jakiś czas w trzech wersjach: SD, HD bez opisu i HD z opisem (chodzi mi o to co jest dostępne pod klawiszem Info).
 

scigal

New member
No wiec wczoraj kupilem 55H6700.. Troche w ciemno.. Wszystko byloby calkiem ok gdyby nie ten cholerny clouding... niby tylko na samym srodku u dolu ale duza srednica kluje w oczy.. Tam gdzie sruby mocowalem do podstawki, moze za mocno przykrecilem i to spowodowalo ten clouding.. troche je zluzowalem ale dalej jest wiec pewnie juz mu tak zostanie.. U Was tez podobnie czy moj taki wyjatkowy? :)
 

bestman101

New member
Clouding cloudingiem jak wylezą plamy z kurzu to będzie dopiero kolorowo i clouding przy tym to bułka z masłem :)

ps. wymień na inny egzemplarz co za problem
 

anedam

New member
Cześć, zbyt mocne przykręcenie śrubek na pewno nie spowodowało cloudingu, to jest wada fabryczna...
Może kupił w sklepie tradycyjnym i nie ma możliwości wymiany lub zwrotu?
 

scigal

New member
bestman -> niestety nie ma mozliwosci wymiany bo juz wszystko porozpakowywalem co bylo mozliwe i na pewno w takim stanie mi nie przyjma go z powrotem, zreszta w sklepie Euro w ktorym go kupilem byl to przedostatni egzemplarz wiec nie ma gwarancji ze tamten kolejny (jesli w ogole jeszcze jest) nie ma podobnie lub gorzej. Trudno, nauka na bledach..

A czy na ten kurz nie ma jakiejś metody (wiadomo któredy on tam wchodzi itp.?)

Anedam-> dzięki za cynk bo juz sie obawialem, ze "zrobilem" sobie ten clouding sam dokrecajac za mocno te srubki..
 

Kamilek269

New member
Cześć, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem już w temacie tv. Mój ostatni zakup był 4 lata temu EU40D5520R. Teraz wyskoczyły mi poziome czarne pasy przy górnej krawędzi. I przymierzam się do zakupu 55 cali. Mam prośbę w doradzaniu, myślę o zakupie UE55H6400, UE55H6700, UE55H6670. Nie wiem jakie są różnice między nimi oczywiście czytałem stronę samsunga i forum również. Ale tych informacji jest tyle, że nie ogarniam tego. Ludzie piszą o matrycach samsunga i jakiejś innej firmy, które są lepsze. Będę miał podpiętego xboxa360 i dekoder peace z dyskiem od nc+. Modelu H6670 nie ma na stronie samsunga oglądałem go w sklepie i wykonanie ramki jest kiepskie, ekran odstaje od ramki w H6400 tego nie ma. Nie wiem jak H6700. Prosze o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.
 

dj.doc

New member
Cześć, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem już w temacie tv. Mój ostatni zakup był 4 lata temu EU40D5520R. Teraz wyskoczyły mi poziome czarne pasy przy górnej krawędzi. I przymierzam się do zakupu 55 cali. Mam prośbę w doradzaniu, myślę o zakupie UE55H6400, UE55H6700, UE55H6670. Nie wiem jakie są różnice między nimi oczywiście czytałem stronę samsunga i forum również. Ale tych informacji jest tyle, że nie ogarniam tego. Ludzie piszą o matrycach samsunga i jakiejś innej firmy, które są lepsze. Będę miał podpiętego xboxa360 i dekoder peace z dyskiem od nc+. Modelu H6670 nie ma na stronie samsunga oglądałem go w sklepie i wykonanie ramki jest kiepskie, ekran odstaje od ramki w H6400 tego nie ma. Nie wiem jak H6700. Prosze o pomoc w wyborze. Pozdrawiam.
Witam.
Na wstępie napiszę, że nie jestem specem od TV. Jestem zwykłym "oglądaczem", który tak jak ty ma dylemat jaki TV kupić. Po analizie moich potrzeb wybrałem firmę Samsung, między innymi za 4 rdzeniowy procesor, dwa piloty, i rozbudowany Smart TV.
Ja też w swoich poszukiwaniach brałem pod uwagę te dwa modele H6400 i H6700.
H6400 nie spodobał mi się wizualnie: kurza stopka w srebrnym kolorze i szklana ramka wokół ekranu. O gustach się nie dyskutuje ale to mnie zniechęciło.
Zainteresowałem się modelem H6700. Czym się różnią między sobą?
Najłatwiej zaznaczyć je sobie do porównania na stronie internetowej sklepu RTV Euro AGD:
Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: Samsung UE55H6400, Samsung UE55H6700
W skrócie napiszę. H6700 ma: tuner cyfrowy satelitarny, wyższą technologię odświeżania 600 (H6400 - 400), podwójny tuner i to w zasadzie wszystko nie licząc obrotowej postawy w H6400.
Model H6670 to pewnie to samo co H6700 tylko wypuszczony na rynek i dostępny pewnie tylko w jednej sieci. Tak samo jest z modelem H6650 i modelem H6640 te same telewizory, różnią się tylko kolorem podstawy i sklepem, w którym możesz je kupić. Tyle mojego wymądrzania sie jeśli chodzi o aspekty techniczne.
Dlaczego napisałem "brałem pod uwagę"?
Nastawiony już byłem na model H6700, gotów byłem dać za niego trochę wyższą cenę pomimo, że pewnie nie wykorzystam podwójnego tunera i nie dostrzegę różnicy w odświeżaniu. Jednak wygląd był dla mnie ważny. Taki duży - 55" - sprzęt musi też jakoś wyglądać i dla mnie ten aspekt zaważył. Zarejestrowałem się na tym forum, wypełniłem tabelki, zadałem kilka pytań i wszystko było na dobrej drodze, gdyby nie ten temat, tu na forum w dziale Samsunga:
"Gwarancja Samsunga. Uwaga!"
Przeczytałem go od pierwszej strony i moje, życie legło w gruzach. Nie stać mnie na wydanie 4 tyś. na telewizor, który może mieć za jakiś czas "zakurzoną" matryce. Tak. Zakurzoną !!! Serwis w odmowie naprawy pisze klientowi, że to kurz i nie podlega naprawie zgodnie z zapisem gwarancji, Samsung Polska na FB pisze, że to niedogodność.
Biłem się jednak jeszcze cały czas z myślami, że ten defekt w głównej mierze dotyczy 46", 48" a ja chcę kupić 55", więc może będzie ok? Tak myślałem to pewnego dnia, w którym zobaczyłem moje wymarzone cudo w sklepie. Stał sobie ładnie na wystawie obok swojego brata H6900 i świecił do mnie ekranem, na którym widoczne było to "coś":

01kqk.jpg


02isi.jpg


i to nie był kurz na zewnątrz ekranu.
Wyleczyłem się momentalnie i ostatecznie z chęci zakupu.
Zadasz sobie pewnie pytanie: jaki TV w takim razie kupić? Też mam ten problem.
Zastanawiam sie teraz nad nowymi modelami Samsunga UE55JU6400, UE55JU6640:
Saturn - Technologia tak ma! Internetowy sklep saturn.pl
biorę też pod uwagę Panasonica TX-CX700E:
Panasonic TX-50CX700E - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Co kupię? Nie wiem. Skłaniam się ponownie ku Samsungowi, mając nadzieje, że uporali się z problemem "tego czegoś" na matrycy. Czekam jednak na niższe ceny.
Co ty wybierzesz? Nie wiem. Mój post miał ci tylko przedstawić problem na, który możesz trafić lub nie za jakiś czas, kupując jeden z w/w modeli.
Wybór i decyzja należy do ciebie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kamilek269

New member
O kurde, to pojechałeś :) Czytałem to również. Nie znam cen nowych modeli chyba będę musiał się rozglądać za czymś nowym. Samsung odpowiada mi za swoje bajery, które ma. Chociaż zależy mi najbardziej na wyszukiwarce, i screen mirroring, szybkości działania. Myślałem o podwójnym tuner ze bo mam nc+. Ale nie wiem jeszcze jak to podłączyć i ominąć dekoder czy coś (jeszcze nie zglebilem tego tematu). Na DVBT nie zależy mi wcale. Ma być piękny obraz i te właśnie bajery. Kurza stopa - nie jest dla mnie tragedią ale wolałbym 6700 lub jak wyżej wymieniłeś 6900. Nie wiem dokładnie jak wygląda procentowo problem z kurzem. Czy jest to u każdego czy jest jakiś procent ludzi, którym się to przytrafiło? Wiem, że wielu ludzi jest wrażliwych na tym punkcie i nawet najmniejsza odchyłka od perfekcji jest dla nich dramatem. Ja myślę, że jeśli by się coś pojawiło a nie odwracało by mojej uwagi od filmu to bym przeżył. Ale na tych zdjęciach co wrzuciłeś to jakaś masakra jakby to miało tak wyglądać po jakimś czasie to już skreślam tą serię. Mam teraz dylemat, w h... duży dylemat. Na dodatek dzisiaj naciskał sobie palcem matrycę w rogu no i troszkę bardziej nacisnąłem (użyłem znacznej sily) i pękła - wiem głupek ze mnie ale ciekawość przewyższyła rozsądek. Na marginesie mam ubezpieczony tv na takie wypadki więc mogłem sobie na to pozwolić. Cóż, dziękuję kolego za odpowiedź i czas. Kolejny problem z wyborem przede mną. Jak coś wpadnie mi w oko to podzielę się info. Chyba, że ktoś jeszcze z forumowiczów się wypowie i podpowie coś (na korzyść samsunga :) )? Pozdrawiam
 
Do góry