Nowe plazmy LG 42PC51

lukasz7-77

New member
Dzięki Rafał za pomoc.

Przeglądając forum natknąłem się na odzielny wątek związany z problemem bzyczenia. Użytkownik o nicku clony napisał:
Witam ponownie już odnalazłem przyczyne to tylna obudowa która jestwykonana z blchy radjuje docisnołem trocę mocniej i jest spoko
Postanowiłem uważnie przypatrzeć się tylnej części obudowy i kilka śrubek jest faktycznie niedokręconych. Czy jest to celowe posunięcie, czy po prostu podczas montażu nie zostały one dokręcone? U Was też tak jest?

Kolejna wypowiedź tego samego użytkownika:
Dżwiek był tego tak jakby coć w wewnąrz obudowy dotykało tej metalowej siadki i brzęczało o małym natęrzeniu
Podejrzewam, że jeśli to byłaby wina poluzowanej obudowy to bzyczenie zawsze byłoby takie samo, a u mnie tak nie jest. Przykładowo gdy obraz jest całkowicze czarny to wtedy mniej bzyczy, a gdy jest "śnieg" (czyt. odłączona antena) wtedy bzyczenie jest głośniejsze. Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

pablo44

New member
Rafał28 napisał:
Czas pracy plazmy znajdziesz w menu serwisowym.Jest to pozycja UTT.Jeżeli chodzi o podstawkę to w moim przypadku też była zamontowana ale wszystko było oklejone folią i była naklejka na obudowie a licznik wskazywał 0.Jeśli chodzi o bzyczenie to w moim przypadku jest prawie niesłyszalne.Moja plazma ma przepracowane 260 godzin i spisuje się dobrze.Oczywiście występują ślady po znaczkach ale jakoś trzeba z tym żyć.Plazmę mam jeszcze na dotarciu (kontrast 50,jaskrawość 30,kolor 30,ostrość 30,odcień zimny i włączony orbiter.
czy przy tych ustawieniach nie bolą Cię oczy przy oglądaniu?, ustawiałem tak u siebie i obraz był do d. teraz mam ustwione na łagodny + orbiter i jest ok.
 

marivs

New member
lukasz7-77 Kolega zakupił w MM Panasonic'a TH-42PV7 za 3000zł w promocji. Twierdzi napisał:
Może i nie buczą (jak tam sobie twierdzą) ale jest w 3mieście znana mi dobrze firma, która m.in. prowadzi serwis dla Panasonica i cóż za widok ukazał się moim oczom... tak na "oko" przy wejściu dla klientów stało ok. 12-15 sztuk plazm a w większości 37" 42" 50" a modele to PV7 PV70 czekało na wywiezienie do producenta - modele gdzieś tam na forum zachwalane hihihihi !!!
Tak wiec.. ja się cieszę że mam LG który się nie psuje, na razie nie popsuł i mam nadzieję, że nie popsuje i to za cenę o wiele niższą niż ww panasonic-i a delikatne buczenie słyszalne tylko wieczorową porą i przy mocno ściszonym dźwięku nie przeszkadza :)
 

kuti

New member
No to może ja teraz opowiem swoje doświadczenia...
Mój Lg też buczy ale zauważyłem że czasami głośniej. Był taki okres paru dni, że zaczął mnie poważnie irytować. Buczał głośniej niż zwykle. Zadzwoniłem do serwisu w Koszalinie. Na drugi dzień przyjechał Pan serwisant...
Niestety akurat wtedy moja plazma zrobiła się prawie bezgłośna :(. W każdym razie serwisant powiedział, że wiedzą o tym problemie i że jest to częsty mankament w tych tv. Stwierdził, że w moim modelu jest już jakieś nowsze rozwiązanie, że pod trafo są już jakieś podkładki... Powiedział też, że niema problemu, że jakaś cześć dotyka obudowy (wtedy się ją dogina) i że to powoduje wpadanie tej części w rezonans.
Na koniec stwierdził, że na razie nie może pomóc ale, że firma LG podobnież pracuje nad jakimś rozwiązaniem tego problemu i że jak już to się stanie to przyjedzie do mnie i to naprawi.
Ze swojej strony powiedziałem, że jak problem będzie się powtarzał będę reklamował do skutku.
I tyle.. plazma chodzi teraz całkiem nieźle ale w nocy faktycznie słychać to bzyczenie i jest to irytujące.
Pozdr.
 

lukasz7-77

New member
No ale jak wygląda w waszym przypadku sprawa z niedokręconymi śrubkami przy obudowie? Wszystkie mieliście ładnie dokręcone czy niektóre były poluzowane?

Jutro chyba zadzwonie do serwisu i postaram się dowiedzieć czy jest to celowo zrobione, jednak najpierw chciałbym się dowiedzieć czy w waszym przypadku było/jest podobnie.
 

sebaku

New member
cześć kuti ziomalu :D,
jak ja oddałem to tego serwisu /połowa października/ to wtedy nie było problemu - tak ma być i koniec. widzę, że zaczyna się cos zmieniać, może rzeczywiście szukają rozwiązania. trzeba ich nękać po prostu, każdemu komu przeszkadzają te dźwięki radzę wzywać serwis - jak będzie dużo tych zgłoszeń to możę wezmą się do roboty panowie technicy z LG.
 

sebaku

New member
lukasz7-77 napisał:
No ale jak wygląda w waszym przypadku sprawa z niedokręconymi śrubkami przy obudowie? Wszystkie mieliście ładnie dokręcone czy niektóre były poluzowane?

Jutro chyba zadzwonie do serwisu i postaram się dowiedzieć czy jest to celowo zrobione, jednak najpierw chciałbym się dowiedzieć czy w waszym przypadku było/jest podobnie.
moje były skręcone na maksa. poluzowałem sam w lewym górnym rogu (2-3 po szerokośi i 2-3 wysokości) jeżeli patrzymy od strony ekranu i jest ciszej /no może mniej irytująco - z brzęczenia przeszło w bzyczenie/. z tego rogu wydobywające się dźwięki są najśliniejsze.

Zastanawia mnie właśnie lewy narożnik tego TV (jakieś 25cmx25cm) jeżli przyłożę rękę z tyłu w tym miejscu jest tam szczególnie ciepło, a na ekranie pomimo oglądania dynamicznego obraz np. DVD zostaje coś ala powidok - bezkształtna plama (czerwono-niebiesko-zielona). po wybielaniu znika, ale po jakimś czasie oglądaniu znowu się pojawia.
sprdźcie czy u Was też coś takiego występuje.
 

SCOTI

New member
Faktycznie buczenie słychać najwięcej w lewym dolnym narożniku. Ja osobiście już się do tego przyzwyczaiłem, choć muszę przyznać że jest to trochę denerwujące. Wydaje mi się również że LG nic nie zrobi z tym problemem, ponieważ byłoby to dla nich zbyt kosztowne a reklamacji będzie bardzo dużo. Dlatego ciągle będą nas informować że problem jest znany, ale proszę czekać pracujemy nad tym.
Nadal uważam że jest to rewelacyjna plazma, ale ze względu na jej buczenie nie kupiłbym jej ponownie. Chyba że serwis rozwiąże ten problem w bardzo krótkim czasie.
Pozdrawiam
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Do pablo44
Moje ustawienia wynikają tylko i wyłącznie z docierania plazmy.Nie wiem czy to docieranie coś daje pewnie opinie są podzielone.Oczy mnie nie bolą a ustawienia zmienię na wyższe wartości po 300-stu h.Jak dla mnie obraz jest w porządku,szczególnie National Geo po HDMI na Philipsie PVR.Inne kanały też ok.Może nie jestem zbyt wymagającym widzem.
 

pablo44

New member
do Rafał28, a powiedz mi Kolego czy jak odpalasz swojego Philipsa po HDMI to automatyczne przeskakuje Ci kanał w TV na HDMI1 lub 2 , bo u mnie to działa ale tylko przez scart, a przy połączeniu HDMI muszę ręcznie.
 

artstarz

New member
Co do buczenia to ja słyszałem tylko z tyłu obudowy dopóki nie poczytałem tego wątku ;) - teraz wsłuchuję się i czasem faktycznie słychać.. ale moja żona która jest czuła na takie dźwięki (wkurza ją lodówka z kuchni) nic nie słyszy - profilaktycznie jej nie mówię.. Więc coś w tym jest - jak wiemy czego szukać to staje się to obsesją ;)
 

timbot

New member
Bez reklam
pablo44 napisał:
do Rafał28, a powiedz mi Kolego czy jak odpalasz swojego Philipsa po HDMI to automatyczne przeskakuje Ci kanał w TV na HDMI1 lub 2 , bo u mnie to działa ale tylko przez scart, a przy połączeniu HDMI muszę ręcznie.
w ogle tylko wejscia scart wykrywajaj sygnal i sie same przelaczaja, nie spotkalem tv, w ktorym automatycznie by sie na hdmi przelaczal tv, gdy dostaje nim sygnal
 

mirilan

New member
Coś się dzieje!

Plazmę kupiłem w MM w Olsztynie, sprzedawca twierdzi, że bzyczeć musi, ale serwis LG odpisał mi na maila (!) że już coś robią i mam się odezwać za 2 tygodnie z tym bzykankiem... Jeżeli naprawdę coś zrobią, to zacznę nawet skarpetki kupować firmy LG:)
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
Zanim zadzwoniłem do serwisu to też wysłałem majla i po kilku dniach odpowiedzieli, że pracują nad poprawą komfortu użytkowania telewizora i żebym się odezwał za około 2 tygodnie.

Teraz po telefonie do serwisu czekam od poniedziałku na telefon od serwisanta aby się umówić na jego wizytę.

Pozdrawiam
 

sebaku

New member
SCOTI napisał:
Różnicy nie zauważyłem. Obraz na 720p i 1080p jest rewelacyjny.
a ja nie widze różnicy między 576p 720p i 1080i po hdmi przy oglądaniu DVD /takie mam rozdziałki z dvd/. 720p uzywam tylko do divx'ów, bo fajnie skaluje do pełnego ekranu bez straty jakości.
A wg mnie najciekawszy obraz DVD jest po EURO - wtedy działają wszystkie polepszacze telewizora, łącznie ze 100Hz.
Taka moja uwaga.
------------------------
Bez TV fullHD i odtwarzacza HD, te wszystkie zabiegi typu upscaling, HDready itp. to taki "kwyt małketingowy" i nic więcej.
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
Witam
Wczoraj wieczorem odpaliłem na kompie program Nokia test monitor i puściłem go na TV. Wszystko niby ładnie, kolorki super itd dopóki nie natrafiłem na ekran z odcieniami szarości. Jeśli ktoś nie pamięta jak on wygląda to przypomnę że są swa rzędy z odcieniami szarości, górny jest w procentach od 1 do 8 a dolny od 20 do 100 (gdzie 100 to jest już kolor biały). Na dolnym pasku widać że odcienie nie są szare ale niektóre wpadaja lekko w zielony a inne w czerwony ale nie to jest najważniejsze. Na górnym pasku na części odcieni widać migające kolorowe kropki. Komputer mam podłączony przez d-sub. (dzisiaj kupię HDMI to zobaczę czy jest poprawa), karta graficzna to GF 7600GS. Czy ktoś spotkał się z czymś takim czy może nikt nie próbował odpalać takiego testu na tym telewizorku ??

Pozdrawiam
 
Do góry