Nowe plazmy LG 42PC51

radzix

Member
juggler napisał:
JA mam podpiety dekoder do plazmy przez prolinka euro-euro 1,8m i wszystko dziala super a do tego mam dostepne wszystkie formaty!!

Przy połączeniu przez euro, owszem dostępne są wszystkie formaty. Kupując drugi raz kable kupiłbym raczej dobre euro za ok. 60zł (Prolink), zamiast componnent.
 

Kuman

New member
> Radzix

No niby tak, ale po EURO nie chodzi HD, a obraz jest lepszy przez Component, nie ma 'artefaktów' na krawędziach. Mam dobre EURO i Component i po EURO jednak gorzej, poza formatowaniem oczywiście. Mam podłączonego n-box'a.
 

playmaniak

New member
Kuman napisał:
No niby tak, ale po EURO nie chodzi HD, a obraz jest lepszy przez Component, nie ma 'artefaktów' na krawędziach. Mam dobre EURO i Component i po EURO jednak gorzej, poza formatowaniem oczywiście. Mam podłączonego n-box'a.
po EURO obraz wyświetla się na 1000% HD ale nie w jakości HD jak cos.....

pozdro all.

NATE napisał:
Jest wielce prawdopodobne, że dołączę do posiadaczy plasmy LG 42PC51, wcześniej byłem zdecydowany na JVC 37g80. Wiem że JVC świetnie sobie radzi z formatowaniem przy sygnale SD, jak oceniacie tego LG ??

Będę wdzięczny za opinie :mrgreen:

...przeczytaj wątek od początku to będziesz miał opinie opisane od dobrych aż do złych....powodzenia

pozdro all.
 

NATE

New member
playmaniak napisał:
...przeczytaj wątek od początku to będziesz miał opinie opisane od dobrych aż do złych....powodzenia

pozdro all.


przeczyałem już dużo wcześniej.... sugerujesz, że jestem trąba ? ;)

jak więc wypada to formatowanie np. na tle JVC g80 u którego jest znakomite?
 

redlum

New member
Bez reklam
a jaki masz sygnał - kablowka czy satelita?

Bo jesli podlaczysz np tv do Nki przewodem HDMI - obraz bedziesz mial zajlepszy - ale za to mozesz zapomniec o formatowaniu - bo bedziesz mial do wyboru tylko 16:9 i 4:3. Jesli podlaczysz przez Euro - nie bedziesz mial HD i obraz bedzie ciut gorszy w programach SD - ale za to TV bedzie mogl formatowac obraz jak chcesz (no i ile fabryka dala:))

Ja mam N-ke + 42PC51 i jest extra - a tez myslalem o JVC tylko o 32P80. Teraz jakos sobie nie wyobrazam abym mogl miec mniejsze TV (chociaz jeszcze 2 tygodnie temu ogladalem TV na 21'' soniaku:)
 

radek-trojek

New member
Witam . Mam pytanie jak podłączyć dekoder (n) tv Lg pc51 i nagrywarkę panasonica żeby móć nagrywać programy. Bo w plątaninie kabli się trochę pogubiłem. Czy dekoder po HDMI chodzi bez problem z tym tv, bo słyszałem że są problemy (czy to tylko wina wadliwych kabli jeżeli coś jest nie tak).
 

NATE

New member
redlum, dzięki :)

dokładnie chodziło mi o sygnał SD - kablówka, czy mordki na ekranie nie nabiorą 20kg otyłości, bo JVC nie nabierają :)
 

radzix

Member
mateusz_lano napisał:
Witam wczoraj kupiłem plazmę LG 42PC51. I mam pytanie ( jest to moja pierwsza plazma) czy to normalne że podczas oglądania ( cyfra + dekoder ferguson kabel euro) jakiegoś filmu gdy np. podczas oglądania np canal+ na ekranie pojawi się jakiś jasny (biały) element to cały ekran ciemnieje, a gdy biały element znika nagle robi się jaśniej? Czy tak powinno być. Parametry mam ustawione odpowiednio 50, 40, 40, 40.

U mnie występuje podobny problem. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czym to może być spowodowane?
 

jaspin

New member
radzix napisał:
U mnie występuje podobny problem. Czy ktoś jeszcze to zauważył? Czym to może być spowodowane?
Ja zauważyłem ten problem z rozjaśnianiem i przyciemnianiem pierwszego dnia jak tylko podłączyłem TV 42PC51 pod Cyfre+. Powód to system włączony domyślnie system XD Kontrast. Spróbujcie ustawić w menu Obraz->Tryb obrazu->uzytkownika 1 lub uzytkownika 2. Następnie w menu XD wyłączyć funkcję XD kontrast (u mnie to pomogło). Lg wymyslił ten system dla polepszenia jakości oglądanego obrazu (absurdalnie wg mnie pogorszył ten efekt - obraz rozjaśnia sie i przyciemnia zależnie od ilości światła w danym kadrze). Rozwiązało to problem ? Czekam na wasze opinie o XD.
 

radek-trojek

New member
Sorry że drążę ciągle temat przewodów, ale mam problem. Obraz z dvd podłączonego kablem hdmi do tv LG 42 PC51 jest gorszy (mmniej szczegółów,gorsze kolory słaba czerń i ostrość ) niż podłączonego zwykłym scartem . O co chodzi, ustawienia wszystkie zgodnie z instrukcją. Może wadliwy przewód.help Darować sobie w takim przypadku to bardzo dobre podłączenie (HDMI) i zainwestować w dobry scart.
 

redlum

New member
Bez reklam
jaspin napisał:
Ja zauważyłem ten problem z rozjaśnianiem i przyciemnianiem pierwszego dnia jak tylko podłączyłem TV 42PC51 pod Cyfre+. Powód to system włączony domyślnie system XD Kontrast. Spróbujcie ustawić w menu Obraz->Tryb obrazu->uzytkownika 1 lub uzytkownika 2. Następnie w menu XD wyłączyć funkcję XD kontrast (u mnie to pomogło). Lg wymyslił ten system dla polepszenia jakości oglądanego obrazu (absurdalnie wg mnie pogorszył ten efekt - obraz rozjaśnia sie i przyciemnia zależnie od ilości światła w danym kadrze). Rozwiązało to problem ? Czekam na wasze opinie o XD.

mialem ten sam problem - jak pierwszego wieczoru po kupnie TV ogladalem mecze ligi mistrzow na nSporcie - ciagle obraz sie rozjasnial i zciemnial - szybka akcja - zmiana XD kontrastu i problem rozwiazany
 

skudi22

New member
100hz w LG42PC51

Witam
Mam ten model od około 2 tygodni i ogólnie jestem z niego zadowolony. Mam tylką jedną watpliwosc. W danych technicznych jest podane iz posiada on technologie 100hz. ja natomiast przy ogladaniu dvd po componencie, po wduszeniu przycisku"ok" zauwazyem ze mam tryb 576 i 50hz. czy mozna to jakos przełaczyc?
Pozdrawiam
 

jorge

New member
od dzis rowniez jestem posiadaczem LG 42PC51. Jak dla mnie to obraz z mojej kablowki bajka, spokojnie mozna z meta nawet ogladac, podlaczenie pod komputer tez super, dvd wkrotce zakupie to zobaczymy jak z tym bedzie. Na razie dvd z laptopa super. Jak na pare godzin po zakupie jestem bardzo zadowolony z wyboru.
 

grinio

New member
Witam
Czytam to forum chyba z 2 miesiące i wlaśnie stoje przed dokonaniem wyboru pomiędzy :
LG 42PC51
Panasonic 42PV7
Panasonic 37PV70
lub Samsung LCD 32...82b (nie pamiętam dokładnie modelu :)

Pokój raczej nie duży około 2,8m odległości do TV z boku okno balkonowe od połódnia ale z żaluzjami. Sygnał to 90% C+ z dekodera Dbox2 philipsa, reszta to DVD no i może w przyszłości może HD z PC. Kwota do wydania ok 3500pln.

Prosiłbym o jakieś porady który model wybrac .

Pozdrawiam i THX

ps. Post zamieściłem w innych działach tzn Panasonicu, i Samsungu. Mam nadzieje że nie będzie to problem :)
 

SCOTI

New member
Szukając jak najwięcej informacji na temat plazm LG42PC51 i Samsunga42Q91H natrafiłem na ciekawą recenzję użytkownika obydwu tych tv. Oto cytat który myślę że jest obiektywny:
"Cóż, użytkuję ten odbiornik od miesiąca i jestem pozytywnie zaskoczony. Poprzednio użytkowałem Samsunga Q91 i nigdy więcej żadnych Samsungów! Popsuł mi się 3 razy w ciągu 4 miesięcy, wyskakiwały pasy i paski na ekranie i udało mi się z nim pożegnać. Moje wrażenia, LG ma solidniejszy materiał, w Samsungu przeciągnięcie czystą szmatką po obudowie kończyło się RYSAMI na niej! W LG obudowa jest solidniejsza i wykonana z lepszego plastiku niż np. nowe Panasonic'i serii 7 i 70. Przednia szyba nie odbija tak obrazu jak Samsung, pomimo, że Samsung miał jakąś powłokę antyodblaskową, nie wiem jak działała, bo można było się w nim przeglądać, a dawała w dodatku fioletową poświatę na obrazie:(
Głównym zaskoczeniem jest świetnie działające autodopasowanie się ekranu, każdy kto miał telewizor panoramiczny wie, że jest to podstawowa cecha przy kanałach nadawanych każdy w innym formacie. W LG działa to super, w Samsungu to kompletna porażka!
Co do czerni, to jest świetna, telewizor ma doskonały kontrast i skalę szarości, dzięki temu, w ciemnych partiach obrazu widać szczegóły, w Samsungu wszystko co ciemno szare było czarne, a to co jasno szare było białe. Na pierwszy rzut oka daje to dobre wrażenie, ale później wdzisz, że coś jest nie tak, bo nie było widać ciemnych elementów. Jeśli ktoś nie ma czerni w swoim LG, to znaczy, że nie umie sobie nastawić funkcji XDEngine'u.
W LG obraz jest świetny, szczególnie w HD, wtedy ten odbiornik pokazuje 'pazury'. Świetnie współpracuje z n-ką i kompem po d-sub. W Samsungu ciągle coś nie pasowało, a to brak dźwięku z nbox'a po HDMI, a to jakieś niebieskie paski po bokach ekranu przy componencie, tu podłączyłem i wszystko gra i hula.
Z wad odbiornika to słychać jakby ciche buczenie w tyłu (wentylator?), ale tylko przy wyłączonym dźwięku, trzeba poprawić ustawienia domyślne, gdyż na domyślnych obraz jest wyprany, ale jak ktoś wie jak korzystać z menu, to będzie zszokowany jakością obrazu.
Zalety to cena, jakość wykonania, jakość obrazu, szczególnie HD."

Myślę że ta recenzja pomoże wielu osobom wahającym się którą z tych plazm wybrać. Ja osobiście wybieram również pomiędzy LG i Samsungiem.
Pozdrawiam.
 

basat

New member
witajcie poraz pierwszyyyyyyy

dzisiaj jestem tu po raz pierwszy i przystępuje do grona posiadaczy 42pc51 odbieram go w poniedziałek . Jedyny problem na początek to jakie dvd na co mam zwrócić uwagę przy zakupie by było git z tiwilizorem. Myślę o jakiejś nagrywarce podpowiedzcie coś !!!! Proszę . Mam nadzieje ze ktoś się odezwie bo ten wątek przeczytałem od deski do deski i ktoś o to pytał ale został bez odpowiedzi .Dzięki z góry CZEKAMMMMMMMMM !!!!
 

lennox2

New member
grinio napisał:
Witam
Czytam to forum chyba z 2 miesiące i wlaśnie stoje przed dokonaniem wyboru pomiędzy :
LG 42PC51
Panasonic 42PV7
Panasonic 37PV70
lub Samsung LCD 32...82b (nie pamiętam dokładnie modelu :)

Pokój raczej nie duży około 2,8m odległości do TV z boku okno balkonowe od połódnia ale z żaluzjami. Sygnał to 90% C+ z dekodera Dbox2 philipsa, reszta to DVD no i może w przyszłości może HD z PC. Kwota do wydania ok 3500pln.

Prosiłbym o jakieś porady który model wybrac .

Pozdrawiam i THX

ps. Post zamieściłem w innych działach tzn Panasonicu, i Samsungu. Mam nadzieje że nie będzie to problem :)

Ja, po porównaniu siedemdziesiątki panasonica i serii Q samsunga wybrałem LG.... Jak narazie jestem zadowolony, i to bardzo:)
 

lennox2

New member
basat napisał:
dzisiaj jestem tu po raz pierwszy i przystępuje do grona posiadaczy 42pc51 odbieram go w poniedziałek . Jedyny problem na początek to jakie dvd na co mam zwrócić uwagę przy zakupie by było git z tiwilizorem. Myślę o jakiejś nagrywarce podpowiedzcie coś !!!! Proszę . Mam nadzieje ze ktoś się odezwie bo ten wątek przeczytałem od deski do deski i ktoś o to pytał ale został bez odpowiedzi .Dzięki z góry CZEKAMMMMMMMMM !!!!

Sam mam topowego (kilka lat temu) pioneera, i myślę, że gdybym teraz miał kupować nowe dvd, to na pewno byłoby to jakieś, które czyta HDF lub Blue Ray, a - jeżeli nie było by mnie stać na taki odtwarzacz, to przynajmniej z wyjściem HDMI, które ma możliwośc podnoszenia tej całej rozdzielczości (np. nagrywarka panasonica, ale nie tylko oczywiście).

NHie śpiesz się z zakupem dvd, ponoć wkrótce mają się pojawić kombajny, odtwarzające oba formaty obrazu i wszystkie (m.in. dvd-a i sacd) dźwięku...
 

piotr_mac.

New member
basat napisał:
dzisiaj jestem tu po raz pierwszy i przystępuje do grona posiadaczy 42pc51 odbieram go w poniedziałek . Jedyny problem na początek to jakie dvd na co mam zwrócić uwagę przy zakupie by było git z tiwilizorem. Myślę o jakiejś nagrywarce podpowiedzcie coś !!!! Proszę . Mam nadzieje ze ktoś się odezwie bo ten wątek przeczytałem od deski do deski i ktoś o to pytał ale został bez odpowiedzi .Dzięki z góry CZEKAMMMMMMMMM !!!!

Ja akurat w piątek zakupiłem w media markt dvd-ka LG, z powodu, że jak narazie nagrywarki czy to z hdd czy bez jakdla mnie są nieco za drogie, wybór padł na LG DVX286. Cena śmieszna 169zł :D
Z naszą plazmą współpracuje doskonale (po dobrym kablu scart), czyta wszystko co się włoży, a i można wszystko obsługiwać z jednego pilocika :)
 
Do góry