Nowe plazmy LG 42PC51

macio23

New member
jaki uchwyt?

Witam, juz niedługo bede w posiadaniu tego telewizorka i szukam własnie uchwytu. Potrzebuje cos na wysięgniku min 30cm. Może cos polecicie?
Zastanawiam sie nad uchwytem Malconi:
http://sklep.meliconi.pl/index.php?op=info&pid=278
ale nie jestem pewien czy bedzie pasował. Dlatego mam OGROMNĄ prosbę do posiadaczy 42pc51 aby zmierzyli odległość otworów w TV i informacje czy ten uchwyt bedzie pasował. Z góry WIELKIE DZIęKI.

Pozdrawiam.
 

artus4

New member
Witam.
A ja mam dwie sprawy a właściwie trzy.

1) jak podłączyłem DVD z PC51 kablem S-Video - Euro to obraz był czarno biały - nie wiem dlaczego, bo samym Euro-Euro jest OK

2) Sygnał z Aster mam przez cyfrowy dekoder i jak jest włączony to nie mogę przełaczyć na sam sygnał z anteny dopiero jak wyłącze dekoder to odbiera mi z normalnego kabla ,pomimo ,że przełączam na różne wejścia ( tv,av1,av2,av3 )

3) Nie wiem czy i u Was ale u mnie denerwuje mnie ,że jak oglądam film na DVD i wyświetlane są napisy to przez długi czas są powidoki po tych napisach.
 

juggler

New member
Tez zauwazylem ten powidoki po napisach ale u mnie po chwili znikaja wiec nie jest takie denerwujace z reszta loga stacji i moje ulubione trojkaciki tez znikaja ,bardziej mnie denerwuje ze czarny nie jest czarny ale zaczynam sie przyzwyczajac ogolnie plazma jest zajefajna :)
 

timbot

New member
Bez reklam
radek-trojek napisał:
Witam . Dzięki sprawdzę. Jescze nie grzebałem z dvd (onkyo 404) ale się przestraszyłem powiem.Poprosiłbym jeszcze o pomoc , podłączać i dvd i nagrywarkę(panasonic eh57) czy dvd sobie odpuścić.Podłączyłem pod kablówkę i powiem nie tego się spodziewałem.
no niestety z tego dvd przy wlaczonym dzwieku przez hdmi (przynajmniej przy podlaczeniu do tv stereo, a nie do ampli 5.1) nie wyciszniesz po coaxialu dzwieku przstrzennego (doblby digital) - automatyczniei wysyla przez coaxiala taki sam dzwiek jak przez hdmi, a rozpoznaje ze przez hdmi moze wysylac jedynie dzwiek stereo. jedyne wyjscie to wylaczyc dzwiek przez hdmi - przy wlaczonym otwarzaczu (ale przy zastopowanym filmie) trzeba dac Setup/Initail Settings przejsc na dzwiek (pierwsze u góry) i w ostatnim wierszu hdmi dac Off, wtedy przez digital out (czyli caoxial) automatycznie bedzie Dobly Digital (do podejrzenia w pierwszym wierszu).
co do pasów to upewnij sie, ze w Initial Settings masz ustawiony obraz Wide.
 

redlum

New member
Bez reklam
Chyba mam pecha - niecaly tydzien uzywania i juz padl pixel - tak mniej wiecej po lewej stronie. Ogolnie to nie jest zle - tylko ze on pulsuje - np na czarnym tle miga czerwono - czy to jest normalny symptom w plazmach? Bo na LCD to wiem jak wygladaja wypalone pixele/subpixele.
 

timbot

New member
Bez reklam
juggler napisał:
Tez zauwazylem ten powidoki po napisach ale u mnie po chwili znikaja wiec nie jest takie denerwujace z reszta loga stacji i moje ulubione trojkaciki tez znikaja ,bardziej mnie denerwuje ze czarny nie jest czarny ale zaczynam sie przyzwyczajac ogolnie plazma jest zajefajna :)
przez pierwsze ok 200 godzinek lepiej ogladac na trybie obrazu Łagodny (lub użytkownika z łagodni ustawieniami), minimalne powidoki po napisach dvd (zalezy tez jak grube były) moga zostać, ale właściwie widoczne tylko na czarnym tle, nie przeszkadzające, no i szybko znikajace
co do czerni, to probowales juz cos kombinować z ustawieniami? - w trybie użytkownika jak jestes to na stałe mozesz wlaczyc XD korekacja kolorów i poziom czerni na niski - wtedy czern jest calkiem niezla, chyba ze i tak Cie nie satysfakcjonuje...
 

timbot

New member
Bez reklam
redlum napisał:
Chyba mam pecha - niecaly tydzien uzywania i juz padl pixel - tak mniej wiecej po lewej stronie. Ogolnie to nie jest zle - tylko ze on pulsuje - np na czarnym tle miga czerwono - czy to jest normalny symptom w plazmach? Bo na LCD to wiem jak wygladaja wypalone pixele/subpixele.
bardzo niefajnie, moze sproboj przetestowac serwis LG na tolerancje do uszkodzeń i reklamuj (lub oddawaj w sklepie, skoro to niecaly tydzien), zadzwoń wczesniej czy uwzględnią to, żeby na darmo nie tracić tv na dwa tygodnie...
 

radek-trojek

New member
Witam po podłączeniu nagrywarki panasa niema takiego problemu jak ma być digital czy dts to poprostu jest.Wniosek z tego że trzeba opchnąć dvd onkyo . Dzięki. Szkoda bo prawie nówka.Jeszcze pytanie czy warto inwestować w firmowy kabel hdmi czy ciągnąć na takim za 30 zł.
 

seksista

New member
redlum napisał:
Chyba mam pecha - niecaly tydzien uzywania i juz padl pixel - tak mniej wiecej po lewej stronie. Ogolnie to nie jest zle - tylko ze on pulsuje - np na czarnym tle miga czerwono - czy to jest normalny symptom w plazmach? Bo na LCD to wiem jak wygladaja wypalone pixele/subpixele.[/qu
Odaj do sklepu albo serwis naprawią ci to przynajmniej w serwisie w moim rejonie nie robią z tym problemu.
 

obywatelgc

New member
witam mam maly problem podlaczylem ten telewizor pod kompa przez DVI---HDMI wszystko smiga az milo tylko gdy chce wlaczyc jakis film odpala sie program do ogladania i nie widac niczego telewizor pokazuje wszystko oprocz filmu
 

timbot

New member
Bez reklam
obywatelgc napisał:
witam mam maly problem podlaczylem ten telewizor pod kompa przez DVI---HDMI wszystko smiga az milo tylko gdy chce wlaczyc jakis film odpala sie program do ogladania i nie widac niczego telewizor pokazuje wszystko oprocz filmu
o ile masz w tym czasie podlaczony rowniez monitor kompa (lub masz laptopa) to standardowy problem, odpowiedzi sa w postach o podlaczanu pc do tv,
mowiac krotko- wejdz w wlasciwosci ekranu, ustawienia, zaawansowane i poszukaj opcji, zeby wlaczyc ekran podlaczony przed dvi (czyli tv) jako "Podstawowy" - wtedy, gdy bedzie podlaczony tv sytuacja sie odwroci - to na komplie bedzie czarne okienko zamiast filmu. gdy nie bedzie tv podlaczony to na kompie bedzie film oki.
 

jaspin

New member
Euro czy Component

Witam.
Od kilku dni mam ten TV LG 42PC51. Podłączony dekoder Fergusona po kablu component Prolinka - CYFRA+. Zastanawiam się nad zakupem dobrego kable euro-euro do połączenia tych urządzeń. Powód - brak możliwości zmiany na tryb proporcji ekrany inny niż 16:9 i 4:3. Na wiekszości kanałów TV, które oglądam w trybie 16:9 osoby są rozciągnięte. Kblem Euro można te proporcje zmienić. Jak macie podłączone TV do dekoderów? Czy sygnał po dobrym Euro jest dużo gorszy od Componenta czy może lepszy? Chodzi mi o Euro-Euro za 60-120 zl
 

redlum

New member
Bez reklam
obywatelgc napisał:
witam mam maly problem podlaczylem ten telewizor pod kompa przez DVI---HDMI wszystko smiga az milo tylko gdy chce wlaczyc jakis film odpala sie program do ogladania i nie widac niczego telewizor pokazuje wszystko oprocz filmu
sprobuj ustawic rozne rodzieczosci w TV - u mnie to pomoglo

jaspin napisał:
Witam.
Od kilku dni mam ten TV LG 42PC51. Podłączony dekoder Fergusona po kablu component Prolinka - CYFRA+. Zastanawiam się nad zakupem dobrego kable euro-euro do połączenia tych urządzeń. Powód - brak możliwości zmiany na tryb proporcji ekrany inny niż 16:9 i 4:3. Na wiekszości kanałów TV, które oglądam w trybie 16:9 osoby są rozciągnięte. Kblem Euro można te proporcje zmienić. Jak macie podłączone TV do dekoderów? Czy sygnał po dobrym Euro jest dużo gorszy od Componenta czy może lepszy? Chodzi mi o Euro-Euro za 60-120 zl

Ja mam ten TV podlaczony po HDMI do N-ki i obraz jest o wiele lepszy niz Euro-Euro - a efekt rozciagniecia rozwiazuje poprzez ogladanie w trybie "normalny" czyli z paskami z boku.
 
Ostatnia edycja:

MKL59

New member
Odłączam hdmi

Mam N od roku. Na crt 29 obraz był ok, ale z odległości 4m ( z wyjątkiem TVP3, MGM i Comedy Central - wyglądały jak wielokrotnie kopiowane vhs). Po zakupie LG PC51 wydawało mi się, że N pokaże zęby przy pomocy dobrego kabla HDMI. Pokazała zgniłe trzonowce. 42 cale i nieobrobiony (HDMI) obraz MGM, Comedy Central, TVP3 - tragedia. Czy wynalazcy N oglądają swoje programy? A może coś nie tak z moim telewizorem, że SD przez dobry kabel scart wygląda lepiej? Plus te idiotyczne okienka - TVN HD pyszniące się 25 calowym obrazem w samym centrum 42 cali. Czy bojsy z N zwrócą pieniądze za wypalone wnętrze ekranu. Jeszcze pół roku i bye N.

dekoder N: siła - około 85%, jakość około 85%
 

radzix

Member
jaspin napisał:
Witam.
Od kilku dni mam ten TV LG 42PC51. Podłączony dekoder Fergusona po kablu component Prolinka - CYFRA+. Zastanawiam się nad zakupem dobrego kable euro-euro do połączenia tych urządzeń. Powód - brak możliwości zmiany na tryb proporcji ekrany inny niż 16:9 i 4:3. Na wiekszości kanałów TV, które oglądam w trybie 16:9 osoby są rozciągnięte. Kblem Euro można te proporcje zmienić. Jak macie podłączone TV do dekoderów? Czy sygnał po dobrym Euro jest dużo gorszy od Componenta czy może lepszy? Chodzi mi o Euro-Euro za 60-120 zl

Przy połączeniu przez componnent też denewruje mnie to beznadziejne rozciąganie.
Inna rzecz w instrukcji obsługi jest coś o ustawianiu fazy i zegara przy componnencie, ale nie mogę tego ustawić w menu.
 

regius

New member
Słuchajcie w filmach HD z kompa po DVI pojawiają mi się takie rzeczy http://www.regius.fotosik.pl/ zazwyczaj w scenach nocnych i z dużą ilością dymu.
Czy wy też tak macie ?
Podłączyłem monitor i TV obok siebie i na monitorze to nie wyglądało aż taks strasznie.Czy coś nie tak z TV ?

Pozdrawiam.
 

NATE

New member
Jest wielce prawdopodobne, że dołączę do posiadaczy plasmy LG 42PC51, wcześniej byłem zdecydowany na JVC 37g80. Wiem że JVC świetnie sobie radzi z formatowaniem przy sygnale SD, jak oceniacie tego LG ??

Będę wdzięczny za opinie :mrgreen:
 

jaspin

New member
Sprecyzuję poprzednie pytanie. Czy podłączał ktoś TV LG42PC51 kablem EURO-EURO do dekodera oraz kablem Component (dla porównania). Czy jest możliwe uzyskanie lepszego lubporównywalnego obrazu przez EURO-EURO. Mówimy o kablach ze średniej półki (np.Prolink lub tanszy PROFIGOLD). Czekam na odpowiedz. Nie chce wydawac 100 zł na kabel, który mnie rozczaruje...
 

radzix

Member
jaspin napisał:
Sprecyzuję poprzednie pytanie. Czy podłączał ktoś TV LG42PC51 kablem EURO-EURO do dekodera oraz kablem Component (dla porównania). Czy jest możliwe uzyskanie lepszego lubporównywalnego obrazu przez EURO-EURO. Mówimy o kablach ze średniej półki (np.Prolink lub tanszy PROFIGOLD). Czekam na odpowiedz. Nie chce wydawac 100 zł na kabel, który mnie rozczaruje...

Miałem połaczenie z dekoderem euro-euro (bardzo kiepskiej jakości kabel za 10zł) i zmieniłem na componnent (Prolink 40zł) kolory wyraźne lepsze, ale jakości kabli nie ma co porównywać. Denerwuje mnie jednak, że przy połączeniu componnent mam w tv tylko do wyboru format 4:3 i 16:9 i obraz w panoramie jest mocno rozciągnięty :( . Czy kabel za 100zł będzie lepszy od tego za 40zł (Prolink) nie wiem! Oprócz tego kupiłem 2xRCA do dźwięku również Prolink.
 
Do góry