Nowe plazmy LG 42PC51

Storm

New member
Po co to wszystko !!!

Kolego ale nawet nie napisałeś co to za model a logujesz się na wątku prawie nowego odbiornika TV. To nie jest forum ogólne usterki i wady plazm LG. W przypadku takiej kaszany o jakiej piszesz nikt ci niczego mądrego i na skróty nie doradzi. Dzwoń na info. LG zamawiaj magica od naprawy. Jeżeli miałeś tyle usterek to dostaniesz nową plazmę LG. Proponuję model 42PC56 !!!
 

kolbi123

New member
nie wiem co jest grane z serwisem, zgłosiłem bzyczenie zreszta pisałem tu w wątku ze 2 tygodnie temu albo i 3 , ok serwisant szybko sie pojawił powiedział że przyjedzie za około 3-5dni cos zrobić minoł tydzień nie ma go zadzwonilem jeszcze raz powiedziałem o co chodzi ?, babka powiedziała żebym czekał na telefon od serwisanta minoł nastepny tydzień nikt nie przyjeżdża ani nie dzwoni jutro zadzwonie ponownie ale wydaje mi sie to smieszne.
 

Storm

New member
Uwaga na serwis !!!

Wystosuj normalne pismo do serwisu i wyślij poleconym. Na gębe to jest dobry krem Nivea. Swoją drogą takie podejście serwisu jest nierzetelne. Proponuję złożyć skargę z podaniem nazwiska i imienia operatora który przyjął zgłoszenia.
 
Ostatnia edycja:

piontek

New member
no niestety, nieposłuchałem rady kolegów i zakupiłem sobie kabelek componenta no i niestety potwierdzam fakt, że po componencie mam gorszy odbiór niż po euro, nie wiem jak działa ten cały progressive scan, ale ja nie widzę na filmach dvd żadnego polepszenia, jak wyłącze progressive scan na dvd to obraz jest identyczny jak po euro. wydaje mi się że kabelek może mi sie przydać dopiero jak będę miał sygnał HD ale pewnie wtedy i tak będę podłączał po hdmi. tak więc wtopa:(
 

Storm

New member
Ale co???

Kolego ale co podłączyłeś nkę dvd nic nie piszesz. Połączenie Component jest pochodną RGB i jest złączem analogowym o najwyższej jakości w przesyłaniu sygnałów. Musisz sprawdzić czy źródło sygnałów dział w trybie progresywnym. Ja ma 42PC51 podłączony z nka i dvd przez HDMI ale po component też próbowałem i było ekstra. RGB przesyła sygnał z interpolacją i jak ktoś nie ma nowoczesnych gniazd to w ostateczności może być !!!
 

piontek

New member
pisałem o podłączeniu DVD po componencie
właczenie u mnie progressive scan z menu na dvd powoduje pogorszenie obrazu w stosunku do RGB, przy czym bez progressive scan obrazy po rgb i componencie są identyczne
 

Storm

New member
Albo albo?

Albo masz walniętą elektronikę która odpowiada za progresywne skanowanie albo masz słabej klasy odtwarzacz DVD?
 

ynio1970

New member
Storm napisał:
Ty nie masz żadnej klasy


Jestem w stanie zrozumieć że zakup tego telewizora był Twoją życiową inwestycją, dla mnie to tylko jedna z wielu rzeczy jakie posiadam.
Jako, że nie jestem z moim TV w żaden sposób emocjonalnie związany potrafię zauważyć zarówno jego wady jak i zalety.


pozdrawiam
 

kubast

New member
wyjscie audio

Jak macie podłączone tv do zewnątrznego wzmacniacza?
Logiczne wydaje sie połączenia za pomocą VARIABLE AUDIO OUT, ale po takim podłączeniu, żeby było coś słychać, trzeba mocno zgłośnić TV lub wzmacniacz.
 

kubast

New member
To trochę kiepsko. Przy standardowo ustawionej głośności (10-20) i dźwięku przez wzmacniacz, nic nie słychać. Trzeba porządnie zgłośnić TV lub wzmacniacz. Gorzej jak na koniec zapomnimy przyciszyć i przełączymy źródło, można narobić sporo hałasu.

I jeszcze jeden problem. Jak do diabła przełączyć się na źródło AV3 (gniazda z boku TV)? Przy standardowym przełączaniu źródła za pomocą INPUT, nie mam źródła AV3 (na liście są tylko dostępne AV1 i AV2). :niewiem:
 

marivs

New member
A to ciekawostka... czyżby w 50" pominęli wybór AV3 a może ktoś zapomniał włączyć "coś" w trybie serwisowym?
Fakt - wyjście audio w tym wypadku jest dość nieszczęsliwym rozwiązaniem :???: ale da się z tym żyć.

PS.
Widzę, że też posiadasz DV-400... przypuszczam, że również używasz skalowania po HDMI, więc mam pytanie:
Czy zauważyłeś zmianę w jakości wyświetlanej czerni przy skalowaniu 720p i 1080p? U mnie czerń i nasycenie kolorów jest zdecydowanie lepsze w ustawieniu 720p oraz pełny kolor RGB. Czy masz podobnie?
 
Ostatnia edycja:

ynio1970

New member
kubast napisał:
Jak macie podłączone tv do zewnątrznego wzmacniacza?
Logiczne wydaje sie połączenia za pomocą VARIABLE AUDIO OUT, ale po takim podłączeniu, żeby było coś słychać, trzeba mocno zgłośnić TV lub wzmacniacz.

Można podłączyć TV do zewnętrznego wzmacniacza w bardzo prosty sposób. Należy kupić kabel Euro-Euro z osobnym wyjściem fonii (w sklepie kosztuje 15zł). Ja kupiłem ten kabel przez przypadek bo nie mieli zwykłego Euro-Euro. Najlepiej podłączyć go pod AV2 gdyż puszcza na wzmacniacz sygnał od fonii z "aktualnie wyświetlanego obrazu" (konsola, DVD, program TV - jeśli gram na konsoli po Componencie to fonia jest wysyłana na wzmacniacz przez AV2)
Jak podłączymy pod AV1 wtedy fonia (na wzmacniaczu) jest tylko z ustawionego programu TV nawet jak leci film z DVD.
Głośność można dać na 0 i nie ma to wpływu na poziom sygnału fonii.

Takie rozwiązanie sprawuje się u mnie znakomicie, podłączanie przez wyjście fonii to zupełna porażka (trzeba bardzo zgłośnić TV)
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
Faktycznie Euro-Euro działa dwukierunkowo (zapomniałem o tym :) ) i można z tego wyciągnąć sygnał audio ale mimo wszystko mogli w LG ułatwić robotę i zrobić wyjście audio standardowo na CHINCH-ach.
 

j4rek

New member
Witam.Mam ten tv od 4 dni w domu.Nowy ze sklepu.W menu serwisowym ma ponad 500 godz. "przebiegu" (czwarta pozycja od góry).Jak sądzicie, mam iść do sklepu i się żądać wymiany czy nie warto?Tv wziąłem na raty.
 

j4rek

New member
jutro chyba tam pójdę. Tylko nie wiem czy mówić że włączałem menu serwisowe.Bo niby z kąd wiem ile panel chodzi?
 
Do góry