Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

spinacz66

New member
Bez reklam
jak są napisy czy To MKV CZY AVI osobno widzi w TXT bez problemu wczytuję osobno jak jest jeden plika a jak więcej można Ręcznie wybrać PL i jest bez problemu.jak już pisałem plików video nie widzi na płytach DVD+R z innymi płytami jest bez problemowo nie sprawdzałem n DVD-RAM płytach ale zapewne ich tez nie będzie widział poza tym jest wszytko ok nie widzę różnicy miedzy swoim Philipsem a nim Philips jeśli chodzi o kontenery przeczytał więcej oprócz plików rmvb.Jeśli chodzi o oryginalne nośniki DVD czy BD do odtwarzania mogę go polecić chociaż dałem za Philipsa 800zł a za tego prawie 1000zł z przesyłką do odtwarzania filmów nie widzę różnicy a Philips przeczytał więcej plików i różnych napisów w formatach w muzyce może to być inaczej ale ja go kupiłem głównie do filmów.m2ts też wyświetla pliki ale bardziej osobno niż wbudowane tak samo jak z mkv. Podsumowując Oryginalne płyty czyta bez zarzutu gorzej jest z piratami nagranymi.Wszytko zależy od nośnika na jakim jest nagrany materiał filmowy
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
jak są napisy czy To MKV CZY AVI osobno widzi w TXT bez problemu wczytuję osobno jak jest jeden plika a jak więcej można Ręcznie wybrać PL i jest bez problemu.jak już pisałem plików video nie widzi na płytach DVD+R z innymi płytami jest bez problemowo nie sprawdzałem n DVD-RAM płytach ale zapewne ich tez nie będzie widział poza tym jest wszytko ok nie widzę różnicy miedzy swoim Philipsem a nim Philips jeśli chodzi o kontenery przeczytał więcej oprócz plików rmvb.Jeśli chodzi o oryginalne nośniki DVD czy BD do odtwarzania mogę go polecić chociaż dałem za Philipsa 800zł a za tego prawie 1000zł z przesyłką do odtwarzania filmów nie widzę różnicy a Philips przeczytał więcej plików i różnych napisów w formatach w muzyce może to być inaczej ale ja go kupiłem głównie do filmów.m2ts też wyświetla pliki ale bardziej osobno niż wbudowane tak samo jak z mkv. Podsumowując Oryginalne płyty czyta bez zarzutu gorzej jest z piratami nagranymi.Wszytko zależy od nośnika na jakim jest nagrany materiał filmowy


Piszesz tak chaotycznie, że trudno się zorientować o co chodzi.
Rozumiem, że masz burzę mózgu, ale w sumie to jakiś trudno zrozumiały bełkot jest.

Jasno wynika tylko to, że z płyt DVD+ nie czyta materiałów filmowych, niezależnie, czy to nagrane
jako cała płytka z pliku .iso, czy luźno wrzucone pliki video, zgadza się?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Nie wiem co ty nie rozumiesz płyt DVD+R nie widzi wogólę nie zależnie iso czy luźne pliki porównałem go z Philipsem swoim i nie widzę różnicy w oryginalnych nośnikach czy plikach avi hermann to ze nie stosuje kropki to można zrozumiale przeczytać jest odstęp już się czepiasz jak robię gdzieś literówkę to sorry.Już się nie wypowiem niech najlepiej każdy sam sobie kupi i przetestuję
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Nie wiem co ty nie rozumiesz płyt DVD+R nie widzi wogólę nie zależnie iso czy luźne pliki porównałem go z Philipsem swoim i nie widzę różnicy w oryginalnych nośnikach czy plikach avi hermann to ze nie stosuje kropki to można zrozumiale przeczytać jest odstęp już się czepiasz jak robię gdzieś literówkę to sorry.Już się nie wypowiem niech najlepiej każdy sam sobie kupi i przetestuję

No nie obrażaj się zaraz, jak panienka z ogólniaka.
Nie mam najmniejszego zamiaru Tobie dokuczać, jak wiesz interesuje się także bardzo tym Pionkiem, i chcę się dowiedzieć jak najwięcej.

Teraz napisałeś jaśniej, że nie widzisz różnicy pomiędzy Pionkiem a Philipsem, przynajmniej w plikach Video, a dźwięk cie nie interesuje, zatem co, zwracasz Pionka?

Poprzedni trudno było czasem zrozumieć co masz na myśli.

Co do płyt DVD+R a także DVD+RW, to - jak wynika ze specyfikacji na stronie Pioneera - powinien czytać i to jako DVD-Video.

BDP-450-K Pioneer - Odtwarzacze płyt Blu-ray, DVD - Audio-wideo
wejdź w zakładkę odtwarzanie.

Może coś trzeba ustawić w opcjach?

A propos opcji - czy spróbowałeś już opcji poprawy obrazu? Takich jak kontrast, jasność , nasycenie itp.
Może w pośpiechu zapomniałeś o tym, a jak tam podkręcisz, to może sie okaże, że obraz będzie ciekawszy niż z Philipsa.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Nie obrażam się :) Dźwięk we filmach porównywałem cyfrowo złączem elektrycznym z Philipsem nie odnisłem wrażenia żeby któryś był lepszy czy DD5.1 czy DTS.Co do ustawienia obrazu nie reguluje w żadnym odtwarzaczu tego zawsze ustawiam na tryb standardowy albo naturalny w zależności od modelu jak jest.Płyty DVD-Video(rodzaj płyty) mam parę nagranych w tym formacie czyta bez zastrzeżeń tak samo jak DVD+RW.Jak będę maił czas nagram muzykę na DVD+R i puszczę czy będzie czytał.Nie zwracam bo w oryginalnych płytach czyta dobrze więc dla jednego formatu płyty to bez sensu zwracać sprzęt defektu na razie nie widać żeby coś działo się z pionkiem
 

Hermann

New member
Nie obrażam się :) Dźwięk we filmach porównywałem cyfrowo złączem elektrycznym z Philipsem nie odnisłem wrażenia żeby któryś był lepszy czy DD5.1 czy DTS.Co do ustawienia obrazu nie reguluje w żadnym odtwarzaczu tego zawsze ustawiam na tryb standardowy albo naturalny w zależności od modelu jak jest.Płyty DVD-Video(rodzaj płyty) mam parę nagranych w tym formacie czyta bez zastrzeżeń tak samo jak DVD+RW.Jak będę maił czas nagram muzykę na DVD+R i puszczę czy będzie czytał.Nie zwracam bo w oryginalnych płytach czyta dobrze więc dla jednego formatu płyty to bez sensu zwracać sprzęt defektu na razie nie widać żeby coś działo się z pionkiem

Zrozumiałem, że pionek nie czyta DVD+R, a nawet w ogóle nie widzi płyt DVD+R, natomiast czyta DVD z płyt DVD+RW. No to jest dosyć ciekawe.

Szkoda, że nie chcesz pokombinować w opcjach z regulacją obrazu, jest tam także regulacja ostrości, jakbyś wszystko odpowiednio podkręcił, to może się okaże, że Philips jednak tak nie może.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Nie bawię się w te regulacje obrazu jakoś jestem przekonany do trybów standardowych bez wyostrzeń czy polepszaczy .Jak by ci to powiedzieć płytę jak wrzucę wczytuje tylko jej zawartości nie widzi bo słychać jak laser ja łapię ale pokazana jest goła plansza bez zawartości płyty.Co najważniejsze wrzuciłem oryginalne DVD Auta i nie widzę poszarpanych linii skośnych i ząbkowania na autach tak samo jak na Philipsie obydwa dobrze odczytują materiał i skalują bo na tej animacji dużo poległo odtwarzaczy jak czytałem w testach obydwa bez błędnie odczytują materiał pull-down-pull jak jest zawarty w materiale filmowym 2-2,2-3,-2-3 wygładzają krawędzie i linie skośne
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Nie bawię się w te regulacje obrazu jakoś jestem przekonany do trybów standardowych bez wyostrzeń czy polepszaczy .Jak by ci to powiedzieć płytę jak wrzucę wczytuje tylko jej zawartości nie widzi bo słychać jak laser ja łapię ale pokazana jest goła plansza bez zawartości płyty.Co najważniejsze wrzuciłem oryginalne DVD Auta i nie widzę poszarpanych linii skośnych i ząbkowania na autach tak samo jak na Philipsie obydwa dobrze odczytują materiał i skalują bo na tej animacji dużo poległo odtwarzaczy jak czytałem w testach obydwa bez błędnie odczytują materiał pull-down-pull jak jest zawarty w materiale filmowym

No to z tymi DVD+R to jest przykra niespodzianka, a dla mnie kolejna zagwozdka czy się na tego Pionka nastawiać.
Ja mam większość materiału na płytach DVD+R właśnie.
Zarówno filmy DVD, jak i pliki muzyczne, włącznie z lossless. nie liczyłem dokładnie, ale na DVD+R będzie chyba z 90%.

Nie no, nie wierzę! Popatrz jeszcze, może coś w opcjach?
Dotychczas nikt tego nie zgłaszał.

Aha, a nie grzeje się? Bo czytałem, że niektórym się grzeje zwłaszcza w okolicy wyjść na tylnej ściance. I to bardzo mocno.
Sprawdź, jeśli możesz.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
nie odczułem żeby obudowa była gorąca chodzi cicho.W opciach nie ma nic do formatu płyty z tymi formatem DVD+R to już miałem problem z niektórymi kiedyś DVD i z tym co mi pozostał Denonem 1740 też nie wspiera płyt nagranych DVD+R bo jak napisał producent format nośniku jest piracki a DVD-R już nie jest.Chodź jak sprawdzić w źródłach format płyty DVD-R nadaje się bardziej jako nośnik wideo jest pojemniejszy troszkę niż DVD+R
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Może na początek, uporządkujmy kwestię nośników.
Płyty DVD to: -R, -R DL,+R, +R DL, -R RW, -R RW DL, +R RW,+R RW DL. Pomijam RAMy.
Płyty BD to: -R, -RE, -R DL, -RE DL. Nie ma płyt BD z „+”.
Jako że mam trochę doświadczenia z płytami (ponad 1000 „wypaleń”), to z doświadczenia wiem i mogę polecić każdemu, aby nagrywać na płytach jednowarstwowych z „-”, natomiast na dwuwarstwowych z „+”. Ponieważ rzeczywiście, płyty jednowarstwowe z „+”, mogą być źródłem problemów (zdarzało się).
Kolego spinacz, jeżeli jest tak jak piszesz i rzeczywiście, Pioneer 450 nie widzi plików video na płytach DVD z „+”, to ten sprzęt to prawdziwa „padaka”. Chyb że faktycznie mu to uniemożliwiono. Aż nie chce mi się w to wierzyć! W swej kolekcji mam płyty różnych rodzajów i mój stary Denon 1610, CA 751BD, czy kolegi Denon 1713, odtwarzają je bez problemu. Dajcie mi tego „sztrucla”, to ja go już przetestuję. :grin:
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Stwierdzam to po moich testach z takim czym spotkałem sie jak pisałem w swoim denonie i wiwie 128usb wiec dla mnie to nie żadna nowość dwu warstwowe R DL czyta + i - podobnie jest w mojm panasie 45 też nie wspiera + ale jak pisałem z brandowanym softem jest trik.mam nadzieje ze nie dostałem uszkodzonego sprzętu
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Konie gdybania dzisiaj rano zadzwoniłem do serwisu Pioneera akurat dobrze się składa jest blisko mnie w Gdyni przedstawiłem problem i facet powiedział że 450 normalnie powinna czytać DVD+R coś nie halo jest z moim egzemplarzem.O dziwo co mi jeszcze powiedział że 450 Ma trudności z wyświetlaniem napisów w oryginalnych DVD i to nie zostało poprawione i tak pozostanie ja u siebie nie sprawdzałem.Kupiłem go w Nautilusie mam gwarancje DSV więc bez problemu dziś go wysyłam na Gdynie nie będę darował 1000zł.Teraz czekam na kuriera.Jestem ciekawy czy coś w nim wymienią czy dadzą nowy egzemplarz.


Gerus Miałeś racje mój przyjacielu ;) że czyta zwracam honor.teraz tylko czekać na powrót z serwisu
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Konie gdybania dzisiaj rano zadzwoniłem do serwisu Pioneera akurat dobrze się składa jest blisko mnie w Gdyni przedstawiłem problem i facet powiedział że 450 normalnie powinna czytać DVD+R coś nie halo jest z moim egzemplarzem.O dziwo co mi jeszcze powiedział że 450 Ma trudności z wyświetlaniem napisów w oryginalnych DVD i to nie zostało poprawione i tak pozostanie ja u siebie nie sprawdzałem.Kupiłem go w Nautilusie mam gwarancje DSV więc bez problemu dziś go wysyłam na Gdynie nie będę darował 1000zł.Teraz czekam na kuriera.Jestem ciekawy czy coś w nim wymienią czy dadzą nowy egzemplarz.

No i po problemie.

A swoją drogą, wiem że to nie twoja myśl: z tym co mi pozostał Denonem 1740 też nie wspiera płyt nagranych DVD+R bo jak napisał producent format nośniku jest piracki a DVD-R już nie jest”. Wnioskuję, że to rozumowanie Denona. Nie sądziłem, że tak nisko upadli. Co za idiotyzm. :fool: A który to, z dzisiejszych nośników (dysk, płyta, pendrive), nie może służyć piractwu? Każdy nośnik, który możemy samodzielnie zapisać, potencjalnie może służyć piractwu. Tym tokiem rozumowania, powinniśmy wyeliminować każdy taki nośnik z rynku. Tylko oryginały i nic więcej. Szczyt głupoty.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Wiesz Denon zawsze Był dziwny jak pamiętam jak ściągałem soft do niego trzeba było podać kolor i ID urządzenia żałosne było to do głupiego softu cały Denon nigdzie się z tym nie spotkałem tylko tam nie wiem czy teraz też tak u nich jest z softem na szczęście nic już nie kupuję Denona
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Denon zawsze Był dziwny jak pamiętam jak ściągałem soft do niego trzeba było podać kolor i ID urządzenia żałosne było to do głupiego softu cały Denon nigdzie się z tym nie spotkałem tylko tam

Zgadza się. Też użytkuję Denony.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hahaha no nie, dopiero kupiles Pionka i na drugi dzien do serwisu :D Ale przeciez wg. was to normalne ze co druga sztuka jest wadliwa juz w chwili zakupu i nie ma co gonic za to firmy... ;D

Co do brzmienia to jakim cudem wysylajac dzwiek po laczu cyfrowym mozesz pisac ze w pionku jest lepiej a w innym czytniku gorzej? W kazdym urzadzeniu dzwiek po laczu cyfrowym jest taki sam..
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Śmieszy cie to?Jest lepszy z tymi co porównywałem w muzyce. Muzykę na złączu cyfrowym przepuszcza pliki 24/192 jak są zakodowane na razie tylko u niego z tym sie spotkałem w muzyce bo to umożliwia więc ma wyższość nad innymi modelami
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Smieszy mnie sytuacja a nie Twoj problem bo zaplaciles kase i powinienes sie cieszyc playerem. Chodzi mi o to ze jak krytykowalem Pioneera za awaryjnosc bo sam wymienialem 2 razy na nowa sztuke i zawsze cos bylo nie tak to zostalem zlinczowany przez paru fanboy pioneera. A tym czasem moje slowa sie sprawdzaja bo mnie zacinaly sie plyty, innym nie czyta flac, Tobie DVD+R itd itd.. Zycze powodzenia w serwisie.

Co do brzmienia to jak pionek moze grac lepiej po cyfrowym laczu skoro wtedy on sam z siebie do sygnalu nic nie wnosi. Jesli postawilbys obok niego inny player i tez podlaczyl go cyfrowo dzwiek bedzie taki sam.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
To kolego potwierdzasz się że pioneer nie jet bez skazy ja ci to samo się przytrafił. Mi sie to pierwszy raz trafiło z pionkiem czyli pionieer jest bardziej wadliwy niż inne playery bo na to wychodzi miałem już w życiu kilka modeli różnych producentów ale takiego czegoś jak w pionku to nie miałem żebym reklamował więcej Pionieera nie kupuję i widzisz 450 jest najwyższym modelem jak do tej chwili a jednak nie jakość się liczy tylko ilość u pionka
 
Ostatnia edycja:
Do góry