Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a to mozliwe juz sam nie wiem, tyle ludzi sobie utrudnia zycie, a co mi tam.
Jak juz wczesniej pisalem producencji robia nas w konia i tak juz zostanie.
 

vector

New member
Fakt, lubię kombinować bo nie lubię być nabijany w butelkę. Moim zdaniem nabieracie sie na chwyty marketingowe FULL HD 50p jakie to nie super. Wasza sprawa myślcie co chcecie :) Ja w to nie wchodzę.
Każdy może sobie sam przecież też protestować i wyrazić opinie na forum.
Sprostowanie: nie umarzam że 50p jest gorsze od 50i ale nie w przypadku tm700 ... jak by ktoś źle zrozumiał co pisałem wcześniej :)
A co do bluraya, rzecz jasna że nagrywał bym na bluraya najlepiej oryginalne pliki bez ponownej kompresji metodom smartrender gdyby miało to sens. Jak na razie materiał po montażu kompresuje do avchd 1280x720 50p 4500kbps bo jak pokazałem na zdjęciach różnicy pomiędzy 17 a 4mb/s szczególnie nie widać wiec po co tracić miejsce na płycie a wejdzie 2godziny a nie 30min.
Może jeszcze dodam, co do nagrywania na bluraya że, nagrywam na DVD po to żeby filmy mogli obejrzeć wszyscy a nie tylko posiadacze blureya bo pewnie w tym samym czasie kiedy bluray będzie tak popularny jak DVD to amatorskie kamery zaczną wyciągać prawdziwe FULL HD w 50p
Pozdrawiam
 

Jacek144

New member
Jak na razie materiał po montażu kompresuje do avchd 1280x720 50p 4500kbps
Może jeszcze dodam, co do nagrywania na bluraya że, nagrywam na DVD po to żeby filmy mogli obejrzeć wszyscy a nie tylko posiadacze blureya bo pewnie w tym samym czasie kiedy bluray będzie tak popularny jak DVD to amatorskie kamery zaczną wyciągać prawdziwe FULL HD w 50p
Pozdrawiam
Możesz zdradzić tajemnicę,który odtwarzacz DVD czyta avchd? Coś się chyba pogubiłeś w tych konwersjach.
 

Jacek144

New member
Nagrywanie na DVD nie oznacza nagrywania na DVD Video (mpeg2) Miałem na myśli nośnik DVD 4,7gb
A co do odtwarzaczy DVD to, któraś manta czyta 720p :)
To co oznacza? Przecież napisałeś,że nagrywasz avchd i znajomi i rodzina ogląda to sobie na DVD.Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Możesz sobie robić co chcesz z materiałem ze swojej kamery,ale jak już robisz takie zabójcze testy,to niech z nich coś wynika dla innych.Nie wiesz jakie modele odtwarzają twoje nagrania avchd? Rozdajesz zupełnie obcym płytki z nagraniami? To ja też chcę.
 

vector

New member
To co oznacza? Przecież napisałeś,że nagrywasz avchd i znajomi i rodzina ogląda to sobie na DVD.Nie wprowadzaj ludzi w błąd.Możesz sobie robić co chcesz z materiałem ze swojej kamery,ale jak już robisz takie zabójcze testy,to niech z nich coś wynika dla innych.Nie wiesz jakie modele odtwarzają twoje nagrania avchd? Rozdajesz zupełnie obcym płytki z nagraniami? To ja też chcę.

Sory... nie wiedziałem że u trzeba pisać aż tak dosłownie...
Nagrywam na płycie dvd 4,7gb lub dwuwarstwowej 8,5gb w formacie avchd(mpeg4) nie po to żeby można było odtwarzać na stacjonarnym odtwarzaczu dvd np manta itp. tylko po to żeby można było odtworzyć w napędzie płyt dvd komputerowym czy też na starszych latopach wyposażonych w ów napęd dvd (nie Blu-ray) czy komputerach stacjonarnych u znajomych i przyjaciół.
Rozdzielczość 1280x720 jest bez problemu odtwarzana na nawet starych laptopach z jedno rdzeniowym procesorem wyposażonym także w mapęd DVD (nie cd czy bluray).
Na tych ów starszych laptopach płyty DVD (nie dvd-video) z filmem skompresowanym w AVC(mpeg4) gdzie struktura płyty jets zgodna z AVCHD (menu + rozdziały) odpalam programem np power dvd ( nie mylić ze stacjonarnym odtwarzaczem płyt dvd hehe:) )
Czy teraz napisałem wszystko jasno i wyraźnie ?
 
Ostatnia edycja:

domarrrr

New member
Jacek144 czy ty wierzysz we wszystko co piszą luzie na forach ze sie czepiasz vectora ze wprowadza w ludzi w błąd ? Forum służy z założenia do wymieniania poglądów, spostrzeżeń i informacji a to jak to wykorzystamy zależy od nas.
Każda opinia sie liczy.

Ja mogę przyznać sie że miąłem wątpliwości po tym co tu przeczytałem ale jednak jestem juz posiadaczem tej kamery.
Póki co stwierdzam takie fakty:

- 1920x1080 50p nie na sie nagrać na blureya
- pomiędzy 50i i 50p nie widzę różnicy na lcd komputerowym jaki na plazmie 42 Panasonica
- co do 720p nie można nagrywać ta kamera
- wiatraczka nie słychać w stereo mode
- 5,1 slychac oddech kamerzysty
- lekka mała fajna

I co chyba najważniejsze:

- po przygotowaniu filmu w 720p w Nero Vision na lcd i ekranie telewizora nie widać różnicy! Naprawdę!

Ale mimo wszystko nie żałuje zakupu, obraz i tak jest wyśmienity w porownaniu do mojej starej kamery na dvd.
Co do spostrzeżeni vectora, zgadzam sie z jego postami.
Jak po testuje więcej 720p podzielę sie swoimi spostrzeżeniami.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bez sensu, a bylo juz wszystko opisane, to jednak ludzie ida na okolo zamiast sobie ulatwiac, moze czas zaczac myslec i czytac ze zrozumieniem, mozna zaczac od przeczytania specyfikacji Blu-ray jest w wiki itd

miedzy 720 a 1080 jest roznica, dziwne ze tego nie widzisz, ale pewnie dlatego ze miedzy mp3 128 a flack tez nie slysza niektorzy roznicy.
ale fakt 720 moze sie podobac

miedzy 50p a 50i jest roznica, ale slabo to widac szczegolnie na statycznych obraz, a TV tak to odbieraja ze 50i wyglada bardzo dobrze.

straszne swoje rewelacje na forum chcesz wniesc, moze wiecej testow a pozniej krzykow!
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Ja w sumie nie jestem zdziwiony brakiem widzenia różnicy między 720p a 1080p. Zauważmy, że jest to robione na Nero Vision. Sam nie korzystam z dobroci tego oprogramowania, ale może w tym tkwi wiele znacząca szczegóła? (UWAGA! - nie wyrażam opinii! Pytam!) Nie od dzisiaj wszak wiadomo, że to, co jest do wszystkiego - jest do niczego. :)))
 

Jacek144

New member
Sory... nie wiedziałem że u trzeba pisać aż tak dosłownie...
Czy teraz napisałem wszystko jasno i wyraźnie ?
Teraz jasno.Ja osobiście nie widzę w tym sensu,bo przepływność (jak piszesz 4.5) zjada zapewne efekt tych zabiegów.Poza tym nie jestem zwolennikiem (a wręcz jestem wrogiem) oglądania filmów na monitorze komputerowym,a szczególnie marnych wyświetlaczach laptopów.
 

vector

New member
miedzy 720 a 1080 jest roznica, dziwne ze tego nie widzisz

Nie widać różnicy bo ta kamera (przetwornik) nie wyciąga 1080p, dlatego.

Jacek144:
u mnie normą jest że lapka mam podłączonego przez hdmi do tv, wiec filmy lecą albo z ps3 albo z laptopa na tv. Co do 4-5mb/s najlepsze rezultaty osiąga sie w Adobe Premiere. Program programowi nie równy tak samo projekt końcowy w AVCHD. Kiedyś myslalem ze to nie ma znaczenia w jakim programie kompresuje sie do AVCHD, po tym teście chyba widaćróznice:
http://img15.imageshack.us/img15/2016/testavchd.jpg
Trzeba tez zaznaczyć ze, jedna klatka z 25-ciu z przeplotem to połączenie 2 pół klatek a program nie kompresuje pół klatki tylko jednej całej z przeplotem, a każdy wie jak wygląda jedna klatka w ruchu z przeplotem, stąd też potrzebny większy współczynnik bitrate dla bardziej zróżnicowanego obrazu.
 

Jacek144

New member
Nie widać różnicy bo ta kamera (przetwornik) nie wyciąga 1080p, dlatego.

Jacek144:
Program programowi nie równy tak samo projekt końcowy w AVCHD. .
To czysta prawda.Jakość zależy od użytego kodeka,ale i tak nie przekonują mnie twoje "czary". Wolę oglądać w oryginale.
Adobe Premiere piszesz? No tak, jest gratis i bardzo intuicyjny w obsłudze-:)
 

vector

New member
Adobe Premiere piszesz? No tak, jest gratis i bardzo intuicyjny w obsłudze-:)

hehe na szczęście są wersje demo :) Nie używam adobe do obróbki, korzystam tylko z Medio Encodera do kompresji materiału w AVC jak i mpeg2 później metodą smart render (bez ponownej kompresji) przygotowuje menu i cala strukturę płyty AVCHD na płycie dvd.
Cenie sobie jakość dlatego używam adobe do samej kompresji, jak wspomniałem wcześniej 2h materiały na jednej płycie dvd w avchd wygląda moim zdaniem dobrze:)
Nie namawiam nikogo oczywiście do robienia tego wszystkiego co ja hehe:)

Ktoś wyżej napisał że jakość 720p wynika z kompresji w nero, jedyny błąd jaki znalazłem w pakiecie nero to ''czarne paski po bokach'' przy robieniu dvd video (mpeg2 720x576) źle skaluje obraz.
Nie ma też możliwości wybrania 1080p tylko domyślnie jest 1080i.
720p tylko 24kl/s i 50kl/s - brak 25kl/s
Korzysta też ze wspomagania nvidia Cuda ale moim zdaniem źle to kompresuje nawet w Cyberlinku.
Cały pakiet nero oceniam bardzo dobrze, jest to bardzo amatorski program z dobrymi parametrami kompresji. Łatwo przygotować w nim każda płytę. DVD Video z HD nie polecam (paski)
Jakość kompresji avc oceniam na: nero 7/10 gdzie adobe 9/10 magix mały bitrate 8/10 duży 6/10 sony 5/10
 

Tutenhamon

New member
Witam,

Ja mam takie pytanie do wtajemniczonych. Czym się różnią kamery o oznaczeniu SD700 oraz SD707. Bo cenniki są rożne dla tych kamer. Z oznaczeniem SD707 jest tańsza.

Dzięki za odpowiedź.
 
Do góry