Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

tobot

Member
LESZCZ-yk!
Jesteś wielki! THX.
Popatrz nie zwróciłem uwagi na parametry kamer (że są bit'ach!).
Jeszcze raz wieeeelkie dzięki.
Też uważam, że "i" zniknie jak HD-DVD.
 

Galczych

New member
Mam jeszcze prosby do kolegi Aptos.
1. Czy moglbys wrzucic ze cztery filmiki 2szt 50i i 2szt 50p, dla porownania.
moj vegas łyka ponoc 50p, ale nie da sie tego zapisac jako 50p, jestem ciekaw czy jak zapiszemy jako 50i to czy to bedzie mialo wplyw na jakosc.
2. Nakrecil bys jakis filmik z samochodu w nocy, jak to zrobil Phuong tak dla porownania z sony.
3. Jak bys mogl, to sparawdz czy kamera nagrywa na wolnych kartach, moze masz jakas stara karte SD, moze to byc np karta z telefonu przez przejsciówkę.
Wiem ze to o co prosze jest pracochlonne, ale ciagle niewiem czy kupowac panasa czy poczekac az stanieje sony. Po ogladnieciu roznych sampli narazie wygrywa Sony z bitratem 24mb/s. Na panasie z bitratem 17mb/s z 1,5m na 55 calowym tv widze wiecej artefaktow niz z sony 24/mbit. Dlatego bardzo by mi zalezalo abyś wrzucil cos w 50p. Za panasem jak narazie przemawia cena, karty sd, oraz mozliwosc robienia interwałów. Aczkolwiek najwazniejsza jest dla mnie jakosc obrazu gdyz ogladam duzo na projektorze, a tam niestety artefakty kompresjii bardzo widac.
Bardzo prosze o jeszcze troche pracy i z góry dziekuję i pozdrawiam.
 

Phuong

New member
...Za panasem jak narazie przemawia ..., karty sd, oraz ...

karty sd ??

W cx550ve uzywam starej karty SD SanDisk Ultra II SDHC Plus z prędkość zapisu i odczytu wynoszącą maksymalnie 10 MB/sec
Gotowosc tej karty do nagrywania jest szybsza niz pamieci wbudowanej
Tak samo podczas odtwarzania nagran przez kamere - z tej karty zauwazalnie szybciej wyswietla material na TV niz w przypadku pamieci wew.

Tak ,wiec dla SONY cx550 predkosc 10MB/sec(dla karty) jest az nadto dla materialu 24mb/s
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
"W cx550ve uzywam starej karty SD SanDisk Ultra II SDHC Plus z prędkość zapisu i odczytu wynoszącą maksymalnie 10 MB/sec"

To znaczy ze sony ma gniazdo na karty SD - SDHC??, Czy CX520 tez tak ma?. Kiedyś chyba tylko MS pasował.
 

Phuong

New member
"W cx550ve uzywam starej karty SD SanDisk Ultra II SDHC Plus z prędkość zapisu i odczytu wynoszącą maksymalnie 10 MB/sec"

To znaczy ze sony ma gniazdo na karty SD - SDHC??, Czy CX520 tez tak ma?. Kiedyś chyba tylko MS pasował.
TAK , najnowsze modele maja gniazdo SD, cx520 nie ma tego gniazda.
Z tego co pisales wynikalo ,ze chodzi ci o model cx550 ? (starsze model nie mialy bitrate 24mb/s)
 

Galczych

New member
Tak tak chodzi mi o cx550, tylko ta cena 4500 troche duzo, mialem zamiar kupic max do 4000. Pytalem takze o cx520, bo mam takze troche sampli(tez ją brałem pod uwage i tam nie zauważylem gniazda SD). Natomiast 550tki stanieja pewnie dopiero po wakacjach no chyba ze sony nie poradzi sobie z blu dotem. Aczkolwiek pewnie softwerowo bedzie mozna to jakos usunąć.
Poniewaz jest to tylko widoczne przy max szerokim kacie to mnie do amatorskich zastosowan by chyba bardzo nie przeszkadzało. Tymbardziej jak bym wiedzial o tym przed zakupem.
Odnosnie kart jest to bardzo dobra informacja, gdyż mam starszych kart SD i SDHC, ktore to mozna awaryjnie ze soba nosic.
Narazie jestem w kierunku sony(w tej chwili uzywam sony HC7 HDV tak wiec bardzo mi sie nie spieszy aczkolwiek jak bym ocenil ze panasonic TM700 bardziej mi odpwiada od sony to za cenę w jakiej jest teraz bym go kupił - nowa zabawka :) ), ale narazie czekam na sample 50p od kolegi Aptos z panasa TM700.
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
Galczych - nie wiem jakiego masza Vegasa, ja pracuje na Vegasie 9 i moge eksportowac material z kodowaniem 50p, z tym, ze do formatu avi i pozniej koduje to w virtual dubie do 50p i mam full hd 50p:) dlatego ja sie powaznie zastanawiam nad kamera panasa TM700 badz SD700, ze wzgledu na 50p i na time shift/filmowanie poklatkowe.
 

Galczych

New member
Serdecznie dziekuję za wszystkie sample, miasto nocą także zciągnołem i powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem stabilizatora.
Czy to z samochodu jest robione z tym trybem który zwieksza ogniskową. Wydaje mnie sie ze ten tryb uzywa stabiulizatora optycznego + cyfrowy, poprostu kadruje obraz aby zostawic zapas na ew ruchy kamery.
W porownaniu do mojej 3 letniej kamery HC7, jest przepasc.
 

Galczych

New member
"Galczych - nie wiem jakiego masza Vegasa, ja pracuje na Vegasie 9 i moge eksportowac material z kodowaniem 50p, z tym, ze do formatu avi i pozniej koduje to w virtual dubie do 50p i mam full hd 50p:) "

Czy mogl bys napisac cos wiecej, ja coprawda w vegasie 9 nie mam przy render as 50P nawet dla avi, ale wybralem bez renderowania i wyeksportowal. Ale nie wiem jak uzywac virtual duba, czy moglbys napisac co i gdzie trzeba ustawic aby taki film zapisac w virtualdubie.
Czy wynikowy film mozna zapisac na plycie bluray i odtwarzac w stacjonarnym odtwarzaczu, czy tylko z kompa da rade?
 

tobot

Member
Zakupiłem.
Mam.
Pierwsze wrażenie: trafiony, zatopiony!!!
W tej cenie nic lepszego (na razie).
Zapłaciłem 4249zł. w cybershop'ie.
Nie będzie mnie tutaj przez dłuższy czas.. :)
 

Kamyk79

New member
Galczych - to prawda, ze da sie w Vegasie 9 ustawic render do 50p, ale jest pewien problem. Tu masz linka z opisem jak bawic sie w Virtual Dubie, ale ja jakos zauwazylem, ze jak eksportuje nawet material 50i wedlug tej instrukcji i chce miec plik dobrej jakosci po renderingu w Virtual Dubie to nie jest on az tak dobry jakosciowo jak rendering w Vegasie 9d do formatu mp4.
Ustawiam najlepsza jakosc w Virtual Dubie, ale ona nie jest az tak dobra jak renderowalbym bezposrednio w Vegasie do mp4.
Jesli chcialbym wyrenderowac material 50p to ustawiasz w Vegasie ilosc klatek na 50 i ustawiasz none (progressive scan) i masz material 50p w formacie avi.
Specyfikacja blu ray mowi o tym, ze material 50p jestes w stanie na blu rayu zapisac tylko do max. 720p, bo full hd nie da rady zapisac w 50p na plycie blu ray.
Jesli chcialbys zapisac material na blu rayu to musisz uzyc DVD Architecta dolaczonego do Vegasa 9. Ja uzywam go i sobie chwale.
 

Kamyk79

New member
posejdon82 a czy mozesz podac namiary na ten sklep? Czy oni sprzedaja te kamere tez do innych krajow UE? Bo ja sie juz spotkalem z takim sklepem, ktory sprzedaje kamery TM700 po bardzo dobrej cenie na amazon.co.uk, ale nie sprzedawali do krajow innych niz UK.
 

Kamyk79

New member
Mam jeszcze jedno pytanie do Was odnosnie TM700. Czy istnieje mozliwosc dokupienia filtrow tak jak jest to w fotografii. Chodzi mi o filtr polowkowy, tak aby przy filmowaniu slonca i tego co jest nad horyzontem, dalo rade przyciemnic niebo i slonce. Albo inaczej. Czy sa takie filtry do tej kamery ktore jesli jest intensywne swiatlo sloneczne to bardziej przyciemniaja obraz, a jesli jest slabe swiatlo sloneczne np. przy zachodzie to mniej przyciemniaja obraz? Wiem, ze sa takie okulary tzw. fotochromy, ale nie wiem czy takie cos ma swoje zastosowanie rowniez w video-filmowaniu i kamerach.
 

Anhinga

New member
Witam.
Cena SD700 w Amsterdamie na lotnisku - 899 euro.
Nie było tam modelu TM700.
Na wyjeździe zrobiłem ok. 3 godz. filmu (SD707). Wszystko w 50i. Mam kilka pierwszych
uwag, nie wiem czy posiadacze to potwierdzą.
Stabilizacja jest tak dobra, że aż fatalna. W momencie zatrzymania panoramy i jej ponownego
wznowienia, stabilizacja początek ruchu uważa za drganie, i choć zaczynam przesuwanie kamery,
obraz stoi i dopiero po chwili "zaskakuje", co jest widoczne jako nagłe przesunięcie. Przy włączonej
opcji aktive - to samo, jeszcze gorzej. Natomiast przy kręceniu z ręki w czasie chodzenia układ stabilizacji też bardzo chce utrzymać obraz nie poruszony, ale przy większych drganiach związanych np. z chodzeniem po schodach lub w terenie, ruch "falowy" kamery jest zbyt duży dla elektroniki i "przełamuje" jej "warunki brzegowe" powodując to nazwane przeze mnie "zaskakiwanie". Jest to denerwujące przy oglądaniu. Nawet bardzo. Niekiedy lepsze efekty uzyskiwałem bez stabilizacji (?).
Druga rzecz: w warunkach słabego oświetlenia spodziewałem się lepszych efektów. Brakuje kontrastu (mała dynamika), a szczególnie ostrości na krawędziach. Obraz jest dosyć zaszumiony.
Żadna rewelacja. Ale też i żadna masakra. Do przyjęcia.
Ogólnie w użytkowaniu kamera jest idealna.
Bateria starczyła mi na jeden pełny dzień zdjęciowy (potem zliczę czas nakręconych scen).
Błyskawiczne włączanie. Bardzo płynny zoom.
To tyle na gorąco.
 

posejdon82

New member
Mieszkam w Irlandi w Limerick. mieszkam od 5 lat i od kad pamietam maja tutaj sklep panasonica, ponad rok temu zamkneli sony oddalony jakies 200m(chyba cos nie szlo)bawilem sie osobiscie w poniedzialem modelem sd 700, 889 E a panasonic hdc tm 700 maja za 1039 ale to bylo jasne ze za 1000 do sprzedania 5 lat gwarancji na kamere w sklepie panaosonica.Tez widzialem ta oferte w amazon, ale dla mnie cena taka sama.Kolega Kamyk sprawdzal podobo nie sprzedaja do ue ale dla mnie to dziwne, musze to sprawdzic

oto namiary na sklep
1-2 Shannon Street Limerick

tel 061414726

Panasonic Product Range - Panasonic Digital Camcorder
 
Do góry