Nowe kamery od Sony !!!

LCC

New member
@VIOLATOR74, człowieku proponuje abyś stosował takie coś jak przecinki i kropki. W tym momencie nie wiadomo o co Ci chodzi.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
LCC napisał:
@VIOLATOR74, człowieku proponuje abyś stosował takie coś jak przecinki i kropki. W tym momencie nie wiadomo o co Ci chodzi.

Pisalem z tel komorkowego na szybkiego. Nie musisz zaraz sapac, bo nic w tym konstruktywnego nie ma. Wiadomo o co chodzi, a edytowac teraz z kompa nie moge.
 

Shinzon

New member
No te łajzy z RapidShare chcą, aby wszyscy wykupili u nich abonament i stali się Premium Member. W tym komunikacie błędu piszą, że dużo ludzi ściąga pliki i piszą, aby spróbować później albo wykupić abonament. Myślę, że trzeba spróbować parę razy.


errorpt.jpg
 

Shinzon

New member
Ja im wykupie jeszcze abonament pajacom chciwym :x

Żeby bez wykupienia abonamentu nie można było ściągnąć plików, które ktoś mający abonament wgrał, co za beznadzieja :fool:
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Dobra cena w rtv euro Sony HDR-CX505VE za 3300


,nie wiem czy sie nie skusze :). Na poczatku planowalem kupic kamere za 1000-1500 zl,pozniej zmienilem zdanie i 2000-2500 a teraz ta mi sie spodobala. To nasza pierwsza kamera ale wiadomo jak bedzie sie krecic ujecia corki to nie tylko e dzien i chcemy zeby ten obraz byl w miare przyzwoity.Narazie bedzie sie ogladac na laptopie a pozniej sie kupi jakies LCD i jakis odtwarzacz ;). Dziwia mnie opinie wydawane o Sony w niektorych testach,chociazby tutaj ( dopisac http bo ja nie mam 5 tematow jeszcze na stronie i za spam uwazane jest i nie pozwala linku dodac) camcorder-test.slashcam.com/compare.html . Opinie w testach z innymi kamerami dla Sony sa gorsze a wyraznie widac ze przy gorszym oswietleniu lepiej sobie radzi niz Canon czy Panasonik czy JVC
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
@VIOLATOR74

Te wszystkie portale testowe mają bzika na punkcie tego, aby amarotskie kamery za wszelką cenę dorównywały kamerom profesjonalnym. Dlatego duże noty dają za cechy, których amator nie potrzebuje. Na przykład za bogate możliwości ustawień ręcznych, czy jak najbardziej precyzyjne odwzorowanie kolorów. Tak na przykład camcorder.info szaleje na punkcie kamery Panasonic. Ale kamery amatorskie nadal będą amatorskimi i nie ma się co wygłupiać.

Jak dla mnie to to co oferuje SONY w modelach XR500 lub CX505 jest najbardziej przydatne. Świetna jakość w słabym świetle i świetna stabilizacja oraz w miarę niezła automatyka. To jest dla mnie najistotniejsze. Nawet moja żona jest w stanie nakręcić kamerą SONY XR500 świetny film. Kamera wszystko za nią sama robi, a w szczególności pomaga tu stabilizacja. Co mi z takiego Panasonica z tymi wszystkimi ustawieniami. Zanim dostroję te ręczne ustawienia to mi najlepsze momenty z moimi pociechami uciekną.

Wracając do SONY CX505 to uważam, że będziesz super zadowolony z tej kamery i oszczędzisz sobie mnóstwo nerwów z tańszą trochę kamerą, ale taką która ma straszne ziarno w słabym świetle i z latającym obrazem przy słabej stabilizacji.
 

Shinzon

New member
Oczywiście JVC GZ-HM400 to ciekawa propozycja. Można o niej poczytać na camcorder.info

http://www.camcorderinfo.com/content/JVC-Everio-GZ-HM400-Camcorder-Review-37168.htm

oraz porównanie SONY CX-505 i JVC GZ-HM400 na slashCAM

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-daa5d87b68498591e7338fa48217a7d6.html

Jednak słabością JVC jest kiepska jakość w słabym świetle. Tutaj nie ma co porównywać JVC do SONY. Ta jakość w słabym świetle to boli jak się nagrywa pociechy w oświetleniu pokojowym.

SONY XR520V vs JVC GZ-HM400 vs SONY CX500V
Sony_HDR-XR520V_60_lux_auto_crop.jpg
JVC_GZ-HM400_60_lux_auto_noise_crop.jpg
Sony_HDR-CX500V_60_lux_auto_noise_crop.jpg
 
Ostatnia edycja:

verooko

New member
Widzę że nie zaniedbujesz swojej edukacji:) .To prawda, Sony lepiej odszumia kolory przy zapalonych świecach na torcie i już niedługo przy blasku choinki. Ale ten JVC ma też inne zalety ....piękny naturalny kolor,ostrość, autofokus.;)
 

verooko

New member
Trochę danych, tak do poanalizowania.

JVC Everio GZ-HM400 to nowoczesna kamera Full HD, która oprócz nagrywania wysokiej jakości filmów oferuje możliwość wykonywania zdjęć o rozdzielczości 9 milionów pikseli a także pozwala rejestrować ruch w zwolnionym tempie, dzięki specjalnemu trybowi slow-motion.

Everio GZ-HM400 zapisuje dane na karty SD/SDHC a także do wewnętrznej pamięci o rozmiarze 32GB. Wyposażona jest w nowoczesną matrycę CMOS o rozdzielczości 10.3 megapiksela, która pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD a także 9-megapikselowych zdjęć. Kamera oferuje także superszybkie nagrywanie z prędkością do 600 kl/s, przydatne do nagrywania scen z szybkim ruchem takich jak np. sport. Wszystkie funkcje kamery zostały udostępnione użytkownikom poprzez intuicyjny interfejs wykorzystujący analogowe pokrętła i przyciski szybkiego dostępu do najważniejszych funkcji.

Przetwarzaniem sygnału z matrycy zajmuje się wydajny procesor Gigabrid Premium II Engine, który zapewnia strumień danych na poziomie 24 Mbps – to najwyższy możliwy bitrate dla standardu AVCHD. Duża ilość informacji bezpośrednio przekłada się na płynność obrazu przy zachowaniu znakomitego oddania detali i ostrości obrazu.

Wysokiej rozdzielczości obraz dostarcza do matrycy obiektyw Konica Minolta HD. Dodatkowo firma JVC wyposażyła go w optyczną stabilizację obrazu obejmującą swoim działaniem pełen zakres ogniskowych.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest analogowo-cyfrowe sterowanie najważniejszymi funkcjami kamery. Na górze obudowy umieszczono trzy przyciski oznaczone literami "A", "S" i "U". Przycisk z literą "A" (aperture) uruchamia program priorytetu przysłony, w którym to użytkownik może regulować głębię ostrości. W trybie oznaczonym literą "S" (shutter) użytkownik steruje czasem naświetlania, natomiast w trybie "U" (user) użytkownik ma dostęp do funkcji, które wg. własnych potrzeb przypisze do przycisku "U". Tuż poniżej tubusu obiektywu znajdują przełącznik i pokrętło służące do ustawiania parametrów ekspozycji i ostrości. Takie rozwiązanie zwiększa precyzję ustawień i pozwala szybko reagować na zmieniającą się w kadrze sytuacje. Zoom obiektywu kontrolowany jest za pomocą specjalnego przycisku działającego wahadłowo – identycznego jak w profesjonalnych kamerach. Stabilny uchwyt zapewnia specjalne ukształtowanie obudowy i odpowiednie jej wyważenie.

W trybie zwolnionego tempa (slow-motion) dostępne są trzy różne poziomy szybkości nagrywania: 600 kl/s, 300 kl/s i 120 kl/s. Przy największej prędkości rejestracji, ruch trwający w rzeczywistości 2.4 sekundy, spowolniony jest do 24 sekund, a więc 10-krotnie. Dzięki temu można uchwycić krytyczne momenty, których obserwacja gołym okiem jest niemożliwa. Ten tryb może być używany jako efektywne narzędzie do dokładnej analizy techniki w sporcie czy doświadczeń naukowych.

W kamerze GZ-HM400 firma JVC pierwszy raz wprowadziła technologię K2 – sprawdzoną wcześniej w profesjonalnych systemach audio. Przywraca ona detale dźwięku, które zostały utracone w procesie kompresji.

Innymi wartymi wspomnienia funkcjami modelu GZ-HM400 są technologia detekcji twarzy wykrywająca do 16 twarzy jednocześnie, a także przycisk szybkiego przesyłania nagrań (za pośrednictwem komputera) do serwisu YouTube oraz przycisk szybkiego eksportu, pozwalający na błyskawiczne wyeksportowanie materiałów z kamery wprost do biblioteki programu iTunes.
 

BelYaal

New member
verooko napisał:
Widzę że nie zaniedbujesz swojej edukacji:) .To prawda, Sony lepiej odszumia kolory przy zapalonych świecach na torcie i już niedługo przy blasku choinki. Ale ten JVC ma też inne zalety ....piękny naturalny kolor,ostrość, autofokus.;)

I byloby super, ale zyjemy w kraju w ktorym bardzo latwo o depreche spowodowana brakiem slonca :)
A mowiac inaczej, to niestety ten szum dla mnie jest dyskwalifikujacy
 

Shinzon

New member
verooko napisał:
To prawda, Sony lepiej odszumia kolory przy zapalonych świecach na torcie i już niedługo przy blasku choinki.

Powiem tak, dla mnie nagrywanie w słabym oświetleniu jest kluczowe, gdyż na chwilę obecną 90% moich nagrań jest robionych przy słabym świetle w warunkach domowych. Zmęczony już jestem kamerami HD, które w słabym świetle nagrywają jak stara kamera VHS i nie wiadomo czy to HD, czy SD, czy może coś z YouTuba :?

JVC to poprostu coś takiego jak Canon. Świetna ostrość w blasku słońca i dupa blada w pomieszczeniu :p

P.S.
Dodam jeszcze, że moje oczekiwania odnośnie kamery są moimi indywidualnymi potrzebami. Każdy użytkownik kamery ma inne potrzeby i inna kamera może spełnić jego oczekiwania. Ja dla przykładu nie mam potrzeby kręcenia swoich pociech w zwolnionym tempie 600kl/sec. Nie mam też w domu tyle dzieci, aby było mi potrzebne wykrywanie do 16 twarzy. Inni użytkownicy mogą takie cechy uważać za kluczowe i mają do tego prawo.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Powiem tak, dla mnie nagrywanie w słabym oświetleniu jest kluczowe, gdyż na chwilę obecną 90% moich nagrań jest robionych przy słabym świetle w warunkach domowych. Zmęczony już jestem kamerami HD, które w słabym świetle nagrywają jak stara kamera VHS i nie wiadomo czy to HD, czy SD, czy może coś z YouTuba :?

JVC to poprostu coś takiego jak Canon. Świetna ostrość w blasku słońca i dupa blada w pomieszczeniu :p

P.S.
Dodam jeszcze, że moje oczekiwania odnośnie kamery są moimi indywidualnymi potrzebami. Każdy użytkownik kamery ma inne potrzeby i inna kamera może spełnić jego oczekiwania. Ja dla przykładu nie mam potrzeby kręcenia swoich pociech w zwolnionym tempie 600kl/sec. Nie mam też w domu tyle dzieci, aby było mi potrzebne wykrywanie do 16 twarzy. Inni użytkownicy mogą takie cechy uważać za kluczowe i mają do tego prawo.
Podobnie mysle,cuda niewidy nie sa potrzebne,w dzien od siebie znaczaco nie odbiegaja (tez analizowalem ta kamere JVC) ale
po pierwsze co najwazniejsze Sony najlepiej sobie radzi w ciemnosci itp,oraz jest tansza od JVC o 600zl bo JVC to koszy juz 3900zl z trho co gdzies widzialem
 

verooko

New member
Jeśli posiadasz minimalne umiejętności, i słońce ale w duszy... ( cholera ale miodolep:oops: ), to wszystko ładnie skręcisz tą kamerką. Nawet w depresyjno-mglistej porze roku. A może te mdliste jesiennozimowe poranki, byłyby najciekawszymi tematami małej etiudki. Klimat nastroju światła , koloru ,muzyki i tematu da nam klipek jak poezja.;) A technika w kamerach ?????, no wybacz, ale może tylko leciuuuuuutko wspomóc oko i głowę kreatora:D z małą kamerką. I trzeba uważać, aby oglądający po 5 minutach się nie zaziewali, a klipek chlup do archiwum, spać poszedł.
 

Shinzon

New member
Ja generalnie nie czuję dyskomfortu, że mam SONY XR500, a nie JVC. Nigdy jeszcze tak mi żadna kamera nie odpowiadała jak odpowiada obecny soniaczek i pewnie zostanę z nią dłużej (dość już mam dopłacania co roku do nowej kamery). A co najważniejsze jest to pierwsza kamera, którą lubi moja żona :) :) :), gdyż bez najmniejszego problemu kręci nią super filmy. Czy to urodziny w przedszkolu, czy zabawy w domu jak jestem w pracy, wszystko nakręcone rewelacyjnie i można od razu na płytę wypalać. A to że kolory trochę za ciepłe, czy za zimne bo zrobione na automatyce ... komu to przeszkadza. Ogólnie obraz świetny, bo nie skacze i nie szumi i to jest najważniejsze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry