Nowe kamery od Sony !!!

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Shinzon napisał:
VIOLATOR74, nie martw się o odtwarzanie plików AVCHD. Najważniejsze, że zarejestrujesz je świetną kamerą i będą już świetne na zawsze. A odtwarzanie z czasem będzie coraz bardziej dostępne, bo sprzęt stanieje. Najważniejsze też, aby nagrywać tylko w HD, bo bez problemu można pliki HD konwertować do SD jak trzeba będzie coś rodzinie pokazać (a jak się w SD nagra to się z tego HD już nie zrobi i pamiątki będą w kiepskiej jakości).
Shinzon dzisiaj zamowilem przez neta w Euro kamere Sony HDR CX 505 za 3318. W sklepie Sony taka sama proponowali mi w Bydzi za 4200 prawie i jeszcze uwazali ze to tanio.Dostalem do tego jeszcze za 99zl ta karte pamieci http://www.euro.com.pl/search.bhtml?keyword=340952 .
Zamowilem o 18 a juz po 19 w statusie zamowienia bylo zaznaczone ze sprzet w trakcie wysylki do sklepu. Moze jutro juz bede ja mial :D . Jeszcze raz dzieki wszystkim za rady. Hehe teaz dopiero bede gitare zawracal :D
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Witam
Zamówiłem w USA XR500 na Europę z systemem PAL i ciekaw jestem czy będzie miała menu Polskie. Może ktoś z was wie?

Pozdrawiam
 

Swierzak

New member
.

Czy mógł bym prosić o jakieś sample w slow-motion?
Ponieważ, chciałbym zobaczyć czy jest jakaś duża zmiana jakości.
Z góry, dzieki. ;)

Pozdrawiam.
 

nagdob

Member
Bez reklam
abcaa napisał:
Witam
Zamówiłem w USA XR500 na Europę z systemem PAL i ciekaw jestem czy będzie miała menu Polskie. Może ktoś z was wie?

Pozdrawiam

Ja w zeszłym roku kupowałem w USA SR12E (i koniecznie z literką E) i menu w j. polskim jest.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Witam
Zamówiłem w USA XR500 na Europę z systemem PAL i ciekaw jestem czy będzie miała menu Polskie. Może ktoś z was wie?

Pozdrawiam

a jakim cudem to zamowiles, opisz
PL nie bedzie (w kazdym razie nie powinno byc)
 

abcaa

New member
Seba_Fan napisał:
a jakim cudem to zamowiles, opisz
PL nie bedzie (w kazdym razie nie powinno byc)

Znajomy wraca w poniedziałek z USA i na biegiem kupuje dla mnie tą kamerę.
Na półce nie leżała z literką "E", specjalnie ściągają ją na sklep a sprzedawcy nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie / tylko że na 100% jest PAL/. Dlatego padło moje zapytanie czy będzie menu Polskie.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zalezy na jaki rynek, ciezko stwierdzic czy bedzie pl, na bank bedzie US, a PL czasem beznadziejne ma tlumaczenie.
Za ile jesli mozna wiedziec
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
opisz wrazenia, zrob fotki jak bedzie rozpakowywal, nagraj troche filmow i wrzuc to.
Dzisiaj kamera juz byla w Bydzi ale nie zdazylem po pracy odebrac. jutro po pracy odbiore. jak dam rade to wrzuce zdjecia :) i moze jakies filmiki .
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
koniecznie i opisz wrazenia
Kutwa ,bylem i niestety bank mi nie przyznal kredytu,bank Lukas . Do tej pory bralem sprzet glownie z Domaru poprzez GE Money Bank i nie bylo nigdy problemow a tutaj dupa,a kasy nie chce wywalac z gory bo szkoda lepiej jak na koncie rosnie .
 

Korba_81

New member
Witam.
Jestem tu nowy i w związku z tym mam kilka pytań.
W najbliższym tygodniu kupię kamerę Sony HDR-XR500VE. Czy możecie polecić jakiś filtr zabezpieczający obiektyw, tyle tego jest na rynku a nie chcę takiego który tylko pogorszy jakość filmu z kamery.
Na ile czasu może wystarczyć akumulator który jest w zestawie?
Czy warto kupić dodatkowy NP-FH70 i czy nie będzie wystawał poza obrys kamery?
Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam Bartek
 

BelYaal

New member
Czy możecie polecić jakiś filtr zabezpieczający obiektyw,

zaden

Bez sensu jak dla mnie, gdyz obiektyw jest schowany, ze aby go zarysowac musialbys grzebac w srodku badylem, a jak wylaczasz, to kamera sama zamyka dostep do niego

Na ile czasu może wystarczyć akumulator który jest w zestawie?

Tu nie pamietam

Czy warto kupić dodatkowy NP-FH70 i czy nie będzie wystawał poza obrys kamery?

Warto kupic i nie bedzie za bardzo wystawal
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
uwazam ze warto uzyc szklo ochronne w ciezkich warunkach, np:
- pada deszcz
- wystawilismy reke przez szybe jadac szyko samochodem
-piasek, snieg itd

w normalnych warunkach, nie jest potrzebne
 

abcaa

New member
Witam
Dotarła do mnie XR500E ze Stanów. Posiada PAL ale niestety Polskiego menu nie ma. Pokręciłem trochę w domu przy różnych domowych oświetleniach, przehodząc z pokoju do pokoju i co zauważyłem że bardzo ostrość szalała,
dla oczu nie do przyjęcia. Mam pytanie do posiadaczy tej kamery czy jast jakieś ustawienie w tej kamerze aby to zlikwidować?, może zle ustawiłem?
/mój angielski jest do kitu/. Powiem tak mam kilka kamer i porównując nawet do HC9 na tasiemki takiego zjawiska nie ma.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jest gdzies opcja w "srodku oswietlenie" nie pamietam po angielsku jak to bylo, cos in i sie tam ustawialo, wtenczas zmienial kolory, tak mam na swojej, choc w waszych kamerach jakby mniej manulanych trybow jest, jak poszukasz to znajdziej, w instrukcji polskiej szukaj krecenie na zewnatrz i wewnatrz przy sztucznym oswietleniu.
a tak naprawde to mowie ze jak sie kreci to kamera nie chodzi a obiekt chodzi :)
 

abcaa

New member
To jest jasne jak p.....e że kamera stoi a obiekt chodzi, rzecz w tym że jak przesuwasz kamerą w lewo i prawo a na drodze pojawiają się różne światła
to w tedy następuje szaleństwo ostrości, które jest nie do przyjęcia dla ludzkiego oka.

Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wyslij ten filmik, chetnie zobacze inni tez

zobacz na manulanych ustawieniach jak pisalem, pozatym kamera musi sie dostosowac, a to jak wiadac duzo czasu.
 
Do góry