Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kurcze statyw sony kupilem, TV i Blu-Ray tez, no nie wypada.
Wole Sony, ale nie rozumiem dlaczego jest tak duza roznica, czy moze w jednym bylo auto w drugim manula ustawienia, rozumiem mala roznica OK, ale ten canon w kolorach jak dla mnie bije na glowe sony.
Nie wiem niech ktos inny sie wypowie, moze dlatego ze ja dzisiaj jestem po odsluchu sprzetu muzycznego i troche podjarany muzyka :)
 

Shinzon

New member
Na tym teście widać, że Canon mam bardziej ostry obraz. O tym od dawna było wiadomo. Jednak jak czytałem na zagranicznych forach podobno wynika to w części z faktu, iż kamera Canon dokonuje wyostrzenia już na poziomie rejestrowania pliku. Obrazu nie da się już wyostrzyć np. na telewizorze, bo wygląda to już okropnie. Natomiast nagrania z SONY można ładnie wyostrzyć podkręcając ostrość na telewizorze.

Jeżeli chodzi o kolory to taki jeden test nie oddaje prawdziewj różnicy między Canon i SONY. Być może słabością SONY jest to, że kamera dłużej się dostosowuje do warunków oświetleniowych. Teraz jak do takiego testu nie odczeka się z dostosowaniem przy kamerze SONY tylko po włączeniu zasilania odpali się od razu nagrywanie to można trochę nie takie kolory złapać (czasem za ciepłe, a czasem za zimne). Rozwiązaniem jest uruchomienie kamery SONY i odczekanie trochę przed rozpoczęciem nagrywania, aby kamera dostosowała się odpowiednio do oświetlenia.

Podsumowując niestety krótkie pojedyncze testy, które znajduje się w internecie nie dają pełnego porównania, a jedynie pewne wskazówki. Najlepiej jest mieć obie kamery i wtedy je razem dłużej potestować. Być może Canon też ma jakieś słabości jeżeli chodzi o oświetlenie. Trudno to na podstawie testów z youtube ocenić. Dla mnie obraz z Canona jest nieco zimny. Jednak jedynie osoba, która w rzeczywistości widziała oświetlenie i nagrywała tymi kamerami może powiedzieć, który obraz jest bardziej naturalny.
 

Shinzon

New member
Seba_Fan napisał:
kurcze statyw sony kupilem, TV i Blu-Ray tez, no nie wypada.

A Ty wiesz ile ja mam dodatków do SONY :D :D :D
Wystarczy poczytać ten wątek :)

Pewnie za te dodatki wszystkie razem to tego Canona HF100 mógłbym mieć jako drugą kamerę. Teraz one chodzą po jakieś 3 tysia ;)

Miałbym wtedy SONY do nagrywania po ciemku i gdzie potrzebna jest stabilizacja i Canona do nagrywania w pięknym słońcu ... tylko jak tak patrzę za okno to tego pięknego słońca to w naszym kraju nie ma ostatnimi dniami ...
 

nagdob

Member
Bez reklam
Shinzon napisał:

Powiem tak. Nie ma się czym podniecać. Nawet z jednej i tej samej kamery można zrobić podobny film. Wystarczy o drobinę zmienić kąt nagrania i już będą różnice. Nie wiemy też, czy nie były używane filtry itp. Co do stabilizacji, to ten film z prawej strony kręcony był z prawego pasa (tego gorszego), tak myślę.
 

BelYaal

New member
co do kolorow z jazdy samochodem, to warto zadac sobie pytanie... czy tez takie mielismy... ja nie, a akurat krecilem cos takiego dla zabawy, moze kamera byla ustawiona na "wewnatrz", moze kamera była przy kolorowej części szyby, itd... wlasciwie test dotyczyl stabilizacji... natomiast pierwszy test... canon zawsze bral kolory bardziej rzeczywiste, pamietam, jak sie przesiadlem z lustrzanki SONY na Canona... dlugo sie nie moglem do niech przyzwyczaic, bo cieple kolory SONY jakos bardziej mi pasily... no i tak tez jest z kamera, pewnie mam cos z kobiałki i lubie cukierkowe kolory ;).
Natomiast ostrosc.... tu kolega wyzej ma racje, ze jest to wyostrzane, to widac i majac do czynienia z foto od razu sie to wylapie, zreszta co za problem zrobic to samo przy obróbce
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon to jak bede nowe modele Sony i Canona to ja musze te dwie firmy poprosic o udostepnieniu Tobie tych modeli do testu :)
wiem, a nawet jestem przekonany ze wydasz dobry werdykt :)
 

posejdon82

New member
xr 500

Czym tak naprawde rozni sie kamera sony xr 500 od cx 505, wiem ze ta druga ma pamiec flash i jest uboga co do wizjera i kilku bajerow ale czy obraz jest ronie dobry jak z xr 500? cy ta stabiliacja w 3 kierunkach cos wnosi o poziom wyzej niz w x 500?czy mozna z ta cx 505 skakac ze spadochronem?
 

Shinzon

New member
Seba_Fan napisał:
Shinzon to jak bede nowe modele Sony i Canona to ja musze te dwie firmy poprosic o udostepnieniu Tobie tych modeli do testu :)
wiem, a nawet jestem przekonany ze wydasz dobry werdykt :)

Będę wyjątkowo sprawiedliwy, nawet gdyby się okazało, że SONY nie jest najlepsza :)

Innym rozwiązaniem, które można zastosować to zamówić wszystkie trzy kamery SONY, Canon i Panasonic przez internet. Przez 10 dni robić testy, a później zwrócić towar :mrgreen:
 

Shinzon

New member
posejdon82 napisał:
Czym tak naprawde rozni sie kamera sony xr 500 od cx 505, wiem ze ta druga ma pamiec flash i jest uboga co do wizjera i kilku bajerow ale czy obraz jest ronie dobry jak z xr 500? cy ta stabiliacja w 3 kierunkach cos wnosi o poziom wyzej niz w x 500?czy mozna z ta cx 505 skakac ze spadochronem?

Próbki wyszukał nasz niezrównany kolega Ślimak. Można sobie zerknąć.

Sample CX520V

http://av.watch.impress.co.jp/video/...425/active.mpg
stabilizacja
http://av.watch.impress.co.jp/video/...5/425/stab.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/video/...425/active.mpg

W ocenie portalu slashcam kamera SONY CX505/520 otrzymuje słabsze noty od SONY XR500/XR520. Pytanie czy wynika to tylko z braku pewnych dodatków, które ma XR500/520 czy odnosi się w jakimś stopniu do jakości obrazu. Analizując poszczególne elementy oceny na portalu slashcam to obraz z CX505/520 wydaje się być nieco gorszy niż w XR500/XR520.

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-cb8fc1790ac5108a91fdc063bb6c76b5.html
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Jeszcze jedno porównanie SONY XR520 i Canon HFs11 na jakość obrazu. SONY ma cieplejsze kolory, ale mnie się obraz SONY i tak bardziej podoba. Ciekawe na filmie jest zbliżenie nóg dziewczynki. Na nagraniu z SONY widać różne zabarwienia skóry, natomias na Canonie skóra jest jak po retuszu.

http://www.youtube.com/watch?v=IqoBlDoJbO4
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
bardzo ciekawe nagranie, canon jakby wprowadza puder tzn cos jakby bylo matowione zeby nie bylo widac zbyt wyraznie mankamentow, tutaj sony jak dla mnie wypadl lepiej, choc pewnie dziewczyna bedzie sie podobalo nagranie canona, no bo jak to dziewczyna miala by wypasc zle.
W pokoju sony wypada lepiej, ale jak przy poprzednim bylo wiadac sony na zewnatrz mi sie mniej podobal, no ale to tylko nagranie i nie wiadomo jak byly ustawione nagrania
 

Shinzon

New member
Przez ostatnie dwa miesiące większość moich nagrań kamerą jest zrobionych w domu w pokoju. Może 2 lub 3 razy nagrywałem coś na zewnątrz. Pogoda jest taka, że szkoda gadać. Stąd jak dla mnie jakość nagrań w pomieszczeniu jest kluczowa i tu SONY XR500 nie ma sobie równych. Ani Canon, ani tym bardziej ziarnisty Panasonic nie zastąpią mi jakości jaką daje mi SONY.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale niedlugo (jak szybko czas zleci) przyjdzie lato, plaza, parasole, piekne dziewczyny wiec bedzie sie krecilo wiecej na zewnatrz, a jak idzie piekna dziewczyna to ja nie mam czasu czekac, az kamera sie dostosuje, modelka tez nie bedzie czekac :(
 

posejdon82

New member
Sony zdecydowanie wypada lepiej, caly czas tutaj zagladam, coraz bardziej przekonuje sie do xr 500, to prawda ze za kilka miesiecy bedzie nowy model w ofercie ale kto jest w stanie nadazyc za technika??pooczekam jeszcze chwile i chyba kupuje.
 

jackpe

New member
Seba_Fan napisał:
ale niedlugo (jak szybko czas zleci) przyjdzie lato, plaza, parasole, piekne dziewczyny wiec bedzie sie krecilo wiecej na zewnatrz, a jak idzie piekna dziewczyna to ja nie mam czasu czekac, az kamera sie dostosuje, modelka tez nie bedzie czekac :(
Seba każdemu w/g potrzeb i szczęście Shinzona,że jego żona pewnie nie czyta forum:) Ty plaża i dziewczyny a Shinzon plaża i swoje dziewczynki - bardzo nieletnie zresztą - oraz chłopak do pomocy w ew. opanowaniu sytuacji:) Ty możesz sobie pozwolić żeby zimę przeczekać słuchając muzy a Sinzon w czasie wolnym miedzy jednym testem a drugim uwiecznia na pamiątkę ku potomności swoje pociechy. Gdybyśmy porównali procentową ilość nagranego materiału przez osoby mające małe dzieci, to mogło by się okazać, że w miesiącach jesienno zimowych ok 90% jest kręcone w domu. W tym czasie większość nie posiadających takich brzdąców prawdopodobnie nie filmuje wcale, lub sporadycznie np. ferie, święta itp. Dlatego dla takich osób jak my XR500 jest niezastąpiona. Mnie również bardzo się podobały sample z Canona z testów porównawczych z Sony, lecz na razie za nic w świecie nie zamienił bym mojej XR500 na żadną inna kamerę z tego przedziału cenowego. Właśnie z takich powodów j/w. Wystarczy zapytać Shinzona ile materiału nakręcił np w ciągu ostatniego miesiąca i porównać go ze swoją średnią z całego roku :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
posejdon82 napisał:
Sony zdecydowanie wypada lepiej, caly czas tutaj zagladam, coraz bardziej przekonuje sie do xr 500, to prawda ze za kilka miesiecy bedzie nowy model w ofercie ale kto jest w stanie nadazyc za technika??pooczekam jeszcze chwile i chyba kupuje.

za jaka chwile!
na wakacje to moze tak, na pewnoe sony nie wyda wczesniej
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jackpe

ja jestem caly czas za Sony XR500 i to na 99% bedzie wlasnie moja nastepna kamera, ale jeszcze nie teraz, mam w planach okolo czerwca ja kupic, teraz jestem pochloniety muzyka,
zgadza sie teraz nie ma co krecic, wiec jak ktos ma pociechy to je kreci, ja nie mam.
Wiec obstawiam caly czas Sony no i oczywiscie widac tez ze jest bardziej popularna co wiadac, ilosc postow (to juz gigant) i jak bede myslal jaki dodatek kupic to bede musial od nowa zaczynac czytanie tego tematu :(
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Planowalem zakupic przed gwiazdka kamere ale widzac jak slabo sobie daja rade w ciemnym pomieszczeniu ( podobnie w ciemnosci kreci filmy moj aparat fotograficzny Canona) aa chcialem kupic Sony HDR CX 105 lub Sony TG7 to poczekam do czerwca i wtedy dopiero kupie HDR CX 505 bo to co pokazal podobny Sony HDR XR 520 to przepasc jesli chodzi o ujeciA przy slabym swietle w porownaniu do dwoch pozostalych i albo kupie uzywke HDR CX 505 albo nowego jak stanieje gdy wyjdzie nowy model.
 
Do góry