Nowe kamery od Sony !!!

Shinzon

New member
Pierwsza kamera Canon'a, która miała 24Mbit to była chyba HF11. Na camcorder.info robili testy tej kamery i kamery z bit rate chyba 16mbit lub 17mbit. Różnica była trudna do stwierdzenia.

EDIT

Z camcorder.info:

Canon HF10
There's little difference between the Canon HF10 and Canon HF11. The big, advertised improvement in the new generation is an increased bitrate, up from 17Mbps to 24Mbps. This makes Canon the first to produce a consumer camcorder to reach the bitrate ceiling on the AVCHD codec. When we tested the camcorders, side-by-side, in the lab and out of the lab, we were hard-pressed to see much of a difference. The average shooter will not notice anything. The HF10's performance was pretty hard to top to begin with.

The second upgrade is internal memory, increasing from 16GB to 32GB of non-removable solid state capacity. This could be a value save if you don't already own a few SD/SDHC cards. If you do, you can probably save money by buying the HF10.

http://www.camcorderinfo.com/conten...r-Review-35436/Conclusion-amp-Comparisons.htm

Być może producenci kamer jeszcze nie potrafią w pełni wykorzystać większego bit rate i być może kolejne modele będą potrafiły uzyskać znacznie lepszy obraz przy 24kbit niż obecne. Jedno co pewne na ten moment to fakt, iż przy 24kbit plik będzie dużo większy od pliku o takim samym czasie trwania ale 16kbit. A każdy kto jakiś czas nagrywa już w HD wie dobrze ile po pewnym czasie pliki HD potrafią zająć miejsca i jaki jest później problem z archiwizowaniem nagrań np. na płytach.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
No to się porobiło:) Wątek o nowych kamerach Sony przekroczył 500 postów a o konkurencji jakoś cichuteńko. Albo nowe sonówki są tak dobre albo konkurencja do du.y, albo Seba nabija postów ze Shinzonem robiąc reklamę :)
Żeby sprawiedliwości stało się za dość to może ktoś napisze coś ciekawego w nowych kamerach od Canona/Panasonica :)
Ja przynajmniej śledzę ten wątek od początku ale współczuję nowym osobą które będą chciały przez niego przebrnąć tylko po to aby na końcu się dowiedzieć że nie ma nic nad Sony XR500/520 :)
 

BelYaal

New member
jackpe napisał:
Ja przynajmniej śledzę ten wątek od początku ale współczuję nowym osobą które będą chciały przez niego przebrnąć tylko po to aby na końcu się dowiedzieć że nie ma nic nad Sony XR500/520 :)

I praktycznie masz racje, jesli chodzi o kamery amatorskie i krecenie w nocy/trudnych warunkach oswietleniowych... 500/520 bija jak narazie wszystkie inne amatorskie pod tym wzgledem
 

Shinzon

New member
W ramach nabijania postów ;) dodam, że takiej stabilizacji jaką ma SONY XR500/XR520 nie miała do tej pory żadna kamera. Co z tego, że Canon ma ostry obraz jak wszystko skacze tak jakby było trzęsienie ziemi lub ... jak to BelYaal okresił ... kręciło się po pijaku :mrgreen:

Latający obraz nie wiem jak ostry jest po prostu do d***. A obraz z SONY przy odrobinie praktyki jest również bardzo dobry. Ja sobie nie wyobrażam na chwilę obecną innej kamery niż XR500. Ma wszystko to co jest potrzebne do kręcenia rewelacyjnych filmów w każdych warunkach.
 

Shinzon

New member
jackpe napisał:
Ja przynajmniej śledzę ten wątek od początku ale współczuję nowym osobą które będą chciały przez niego przebrnąć tylko po to aby na końcu się dowiedzieć że nie ma nic nad Sony XR500/520 :)

Ja myślę, że prawdziwa tragedia byłaby, gdyby ktoś przewalił te 500 postów i w ostateczności dowiedział się, że nowe SONY są do d*** ;)

Na szczęście są super :eek:k:

P.S. Jak SONY XR500 ... to i pincet postów musi być ;-)
 
Ostatnia edycja:

xrafal

New member
sonyhd napisał:
To mowicie ze Sony lepszy od Canona. Bo chce kupic kamere co starczy na pare nastepnych lat. Wiec chyba wezme Sony.

Ja nie miałem żadnego porównania ale jak zobaczyłem Sony HDR-XR520VE , wziąłem ją do reki i sie pobawiłem to od razu stwierdziłem że to kamera dla mnie. Bawię sie non stop, tyle ze nie wiem czy jak krece jakąś scene to czy mogę robic jakieś przejscia.
Obraz piękny , teraz czekam na kartę sandisca 8GB i będe mial komplecik.
Jade na wakacje do nieszczesnej Hiszpanii, tam troszkę pofilmuję sobie Barcelonę i Klasztor Monsterat czy jaoś tam.
Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolony z zakupu, zwłaszcza ze poprzednia moja kamera to analog Panasonic RZ-10 na kasety
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak Sony są super.... ale czy lepsze od Canona, któż to wie?!?!
To zależy od wielu czynników....:D:D:D

Ten co ma Sony będzie ją chwalił pod niebiosa, podobnie ten co ma Canona stwierdzi, że jest najlepszy.....a prawda jak zwykle leży po środku!!!
 

Shinzon

New member
Marcinozo myślę, że każda z kamer ma swoje wady i zalety. Ja osobiście wolę aby automatyka załatwiała mi sprawę ustawień, aby była dobra stabilizacja i dobra jakość w słabym świetle. SONY spełnia te oczekiwania i najbardziej mi pasuje. Nagrywam głównie biegające dzieci i nie mam czasu na ustawienia manualne, a stabilizacja jest dla mnie kluczowa. Ktoś inny chce mieć cudowną ostrość i lubi nagrywać jedynie w pięknym słońcu, ma czas na rozstawienie statywu. Taki ktoś wybiera Canona.

Czy SONY jest lepsza od Canona, czy Canon od SONY. Moim zdaniem to sprawa względna i zależy od potrzeb użytkownika. Zarówno SONY jak i Canon mają swoje wady i zalety i każda z tych kamer trafia do innej grupy użytkowników.
 

BelYaal

New member
No Canon ma lepszy AF, tego nie zaprzecze, stad tez jego ostrzejsze obrazy, w foto sam posiadam ta firme wlasnie, nie mniej SONY az tak bardzo nie odstaje i jesli zlapie AF to ma rownie ostry obraz, a ma tez inne plusy, ktore tu przewazyly w moim rowniez wyborze, a co do AF, to wystarczy za szybko nie majtac kamera w gorszych warunkach oswietleniowych :)
 

Shinzon

New member
marciniozo napisał:
Nic dodać, nic ująć!!!

Najważniejsze aby użytkownik kamery był zadowolony ze swojego zakupu!

He he ... no ja jestem ze swojego Soniaczka super zadowolony 8)

Nie pamiętam, abym był tak zadowolony z żadnej kamery jaką miałem, a miałem i już kilka. Generalnie cieszę się jak dziecko i codziennie muszę ją wyciągnąć, aby sobie coś nagrać.

Nie oznacza to oczywiście, że jak kogokolwiek spotkam to go będę na siłe zmuszał do kupienia SONY i tylko SONY. Każdy powinien sam sobie określić co jest dla niego najważniejsze, a potem wybrać kamerę czy to SONY, Canon czy Panasonic, która najlepiej spełni jego oczekiwania.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Z dyskusji widać, że wybór amatorskich kamer HD jest między Sony a Canon.

JVC i Panasonic to druga liga.

Samsung i Sanyo to trzecia liga.
 

posejdon82

New member
xr 500

Hej Przygladam sie forum od dluzszego czasu tak jak kamerze xr 500,oczywiscie robilem male testy(zapis na karte) mysle ze spelnia wszystkie moje oczekiwania, jednoi tylko mnie zastanawia ?tego nie jestem pewien czy mozna przegrac z karty jesli sie zapelni na dysk z kamery.Ceny powoli spadaja robi sie coraz ciekawiej.Pytanie do Shinzona...ile zaplaciles za swoja sztuke?odp na priv i czy wszystkie akcesoria ktore ci zostaly z poprzedniczki sr 11 pasuja?
 

Shinzon

New member
@Posejdon. Na priva odpowiedziałem.

Jeżeli chodzi o akcesoria do SR11 to dla informacji wszystkich forumowiczów wszystkie dodatki jakie miałem do SR11 (karty pamięci, dodatkowe baterie, lampa na kamerę, statyw, obiektyw szerokokątny) wszystko pasuje do XR500. A więc przejście na XR500 poza wymianą kamery nie wiązała się z żadnymi dodatkowymi kosztami.
 

don333

New member
sonyhd napisał:
To mowicie ze Sony lepszy od Canona. Bo chce kupic kamere co starczy na pare nastepnych lat. Wiec chyba wezme Sony.
Zwrócę tylko uwagę że dyskusja toczy się wyłącznie o modelach XR500/520. I moim zdaniem niemal nic z powyższego nie odnosi się do tańszego XR200, o XR105 już nie wspomnę. 200 i 105 mają żałośnie małe matryce i elektroniczną a nie optyczną stabilizację obrazu (czyli równie dobrze można powiedzieć że nie mają jej wcale). Myślę że warto to podkreślić, bo seria 500 to zupełnie inna półka cenowa niż 200 czy tym bardziej 105.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja to wszystko sciagam i ciesze oko, ale powiem ze z mojej CX7 jestem zadowolony i obraz na LCD jest super, fakt nie ma takiej stabilizacji, ale jestem zadowolony, ale jak to ja lubie zmieniac rzeczy, wiec pewnie przyjdzie taki dzien, ale nie teraz.

Co mi sie nie podoba w XR 500 to ze podczas filmowania, jest ograniczenie do robienia zdjec to jakas pomylka.

Tak jak juz wczesniej pisalem szkoda ze sa to krotkie filmy, nie mozna ocenic nagrania, wielki minus, a moze pakowac rarem po 30MB, bo ta strona na ktorej zamieszcza Shinzon jest dobra wystarczy 90MB plik podzielic na trzy czesci, w rar tylko wyl opcje kompresji i juz.

Tanieja te XR czy nie, bo bede musial kupic w USA, bo z tego co widze to 1tys $ jest, a u nas to cos chyba okolo 5tys zl
 
Do góry