Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja mam prosbe, fajnie ze dajecie klipy, ale one sa za krotkie i slabo sie oglada 7sekund, dawajcie dluzsze.

Jeszcze nie widzialem CX500, ale raczej to bedzie XR500
 

Shinzon

New member
Seba, a znasz może jakieś dobre serwery do uploadingu plików, bo speedshare w wersji darmowej to maksimum 30MB, czyli pewnie jakieś 10 sekund filmu, a rapidshare to lipa totalna bo w wersji darmowej może tylko 10 razy plik ściągnąć.

Odnośnie XR500 to pewnie ceny spadną po wakacjach, jak ludzie już na urlopy nie będą kamer kupować, a i kursy walut spadają.
 

epwa33

New member
Jeśli ktoś ma szybkie łącze i najlepiej konto na rapidshare to może ściągnąć niedługi film w pełnej rozdzielczości z kamery XR520VE. Film przedstawia balon na ogrzane powietrze podczas pokazów w Krakowie, oraz kilka bardzo krótkich ujęć z Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Może i nic ciekawego, ale tu chodzi o test kamery.

Balans bieli został ustawiony na podstawie białego przedmiotu, więc można było uzyskać bardziej cieplejsze kolory za pomocą funkcji "na zewnątrz".
długość filmu: 3:42
waga: 833mb
kodek: MPEG-2 (.mpg)
rozdzielczość: 1920x1080
bitrate: 30000kb/s

Tutaj lista linków: rapidshare.com/users/LYUR48

Film został spakowany do 9 plików .rar po 100 mb i wysłany na konto premium rapidshare.

(Linków nadal dodawać nie mogę.. Zróbcie coś z tym :p)
 
Ostatnia edycja:

MopMan

New member
Witam!
Mam takie pytanie: ściągłem od kolegi Shinzon klipy nakręcone kamerą XR500. Nagrałem je na płytę i chciałem odtworzyć na PS3. Pliki można otworzyć jednak jest mały problem... w chwili rozpoczęcia odtwarzania clip skacze przez około 4 sekundy (napęd w tym czasie chodzi stosunkowo głośno) a później jest już odtwarzany płynnie. O dziwo dzieje się tak z plikami których bitrate przekracza mniej więcej 10mb/s - poniżej tej wartości problem nie występuje. Dlatego mam pytanie czy taka sytuacja występuje u innych czy tylko u mnie? Dodam że owe klipy np z pen drive'a odtwarzają się normalnie.

Przymierzam się do kupna kamery HD (mam na oku dwa modele) jednak problem z odtwarzaniem ostudził nieco moje zapędy.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam!
 

Shinzon

New member
@MopMan

Ja bym się o odtwarzanie nie martwił przy wyborze kamery. Już kilka razy na tym forum osoby miały różne problemy z odtwarzaniem, po czym okazywało się, że jest jakieś rozwiązanie. Poczytaj ten wątek kilkanaście postów do tyłu i zobaczysz, że był kolega Vasquez, który miał również probelmy z odtwarzaniem na PS3 (chyba post 409 tego wątku). Nie pamiętam już szczegółów, ale znalazł rozwiązanie i był bardzo zadowolony z wyniku i kamery.

Ja z XR500 i odtwarzaniem na komputerze, czy na odtwarzaczy Blu-Ray nie mam żadnych problemów i jestem zachwycony kamerą i jakością obrazu. Nie mam PS3, a więc nie mogę nic tu doradzić. Jednak zakup kamery HD trzeba rozważać perspektywicznie. To co nagrasz kamerą dziś w HD będziesz miał, a w przyszłości odtwarzacze Blu-Ray będą tak tanie jak dziś DVD i z odtwarzaniem nie powinno być problemów. Z pewnością nie z winy kamery, bo kamera XR500 nagrywa wspaniale filmy HD.
 
Ostatnia edycja:

MopMan

New member
Dzięki za zainteresowanie się tą sprawą :) Problem występuje tylko w pierwszych 4 sekundach filmu później już jest idealnie - jednak nieco irytuje... Próbowałem go rozwiązać sposobem kolegi Vasqueza jednak nic on nie zmienia. Powalczę jeszcze z ustawieniami konsoli, jeśli nie pomoże to trudno - gdy się "przypauzuje" film na samym początku i odczeka ok dwóch sekund wszystko odtwarzane jest bardzo ładnie.

Rozglądnę się jeszcze za aktualizacją softu do konsoli jeśli uda mi się coś zdziałać dam znać :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Seba, a znasz może jakieś dobre serwery do uploadingu plików, bo speedshare w wersji darmowej to maksimum 30MB, czyli pewnie jakieś 10 sekund filmu, a rapidshare to lipa totalna bo w wersji darmowej może tylko 10 razy plik ściągnąć.

Odnośnie XR500 to pewnie ceny spadną po wakacjach, jak ludzie już na urlopy nie będą kamer kupować, a i kursy walut spadają.

niestety nie znam, sa dwie mozliwosci pakowac rarem po 30MB badz jakis serwer prywatny u kogos

dokladnie musza byc tansze, przeciez zloty wiecznie nie bedzie slaby, a to silny pieniadzek :)
 

xrafal

New member
Panowie prosze powiedzcie mi patrze na ta aukcję o numerze 689880044 na allegro i zastanawiam sie czy kamera Sony HDR -XR520VE, obsłuży mi tę karte pamięci , i jeszcze jedna sprawa ile czasu materialu mozna nagrać na takiej karcie.
No to jak juz jestem to moze pomozecie mi w wyborze pokrowca do owej kamery , moze jakies propozycje ????
Pozdrawiam
 

jackpe

New member
xrafal napisał:
Panowie prosze powiedzcie mi patrze na ta aukcję o numerze 689880044 na allegro i zastanawiam sie czy kamera Sony HDR -XR520VE, obsłuży mi tę karte pamięci?
Pozdrawiam

Obsłuży, obsłuży :) Jak tylko Sony zablokowała wykrywanie nieoryginalnych kart pamięci w swoich kamerach to nie będzie problemu.
Ta aukcja to chamska podróba, prawdopodobnie z dużo mniejszą pamięcią niż wynika z opisu, dużo wolniejsza itp. Poczytaj w necie o problemach z takimi kartami. Wbrew pozorom, jeżeli zdjęcia są przyzwoitej jakości na Allegro dość łatwo jest wychwycić podróbki, a może inaczej. Dość łatwo jest wychwycić oryginalne karty MMS, których jest 1-2 procent wśród kart powyżej 4GB / innych nie sprawdzałem/. Pozostałe to podróbki przywożone zza wschodniej granicy po kilka euro za szt. Niestety oryginalne MMS Sony są drość drogie i ludziska łapią się na cenę 100zł za 16GB a potem kosz.
Zauważyłem zresztą, że juz od dawna na allegro większość małej elektroniki to Chiński bubel i to nie ważne czy to będą karty pamięci, słuchawki,telefony,pda,ipody,ostrza maszynki do golenia itp. / można by długo wymieniać/.
 

BelYaal

New member
A jak jeszcze samemu sformatujesz, to z 16GB robi Ci sie 2 :)
Nie wiem jak oni majtaja tymi malymi zoltymi lapkami, ze im sie udaje to :)
 

xrafal

New member
Hmm faktycznie dzięki za link do sklepu, tylko jeszcze powiedzcie czy do mojej kamery lepiej kupić Sandisca czy Sony .
Jaka prędkośc odczytu i zapisu musi być bo jedne maja cos koło 15 MB/s a inne prędkość zapisu - 30 MB/s i prędkość odczytu - 30 MB/s.

Może jeszcze info na temat tej karty Lexar MemoryStick PRO Duo 8GB, co to za firma ??? Czy jakosciowo taka sama jak Sandisc lub Sony ???? Czy ona bedzie tez z moja kamerą współpracowała ????
 
Ostatnia edycja:
Do góry