Nowe amplitunery Onkyo z certyfikatem THX

BoDeX

New member
Przede wszystkim należy oddzielić THX Kinowy , od THX domowego , który
to akustykę kina wciska do głośników, aby nawet w pokoju niezaadaptowanym uzyskać efekt "kinowości" , czyli dużo tłumienia.

Ultra i Ultra 2 dotyczą zarządzaniem subami , a dodatkowo popracowano
nad trybem muzycznym ! Nota bene , głośniki certyfikowane THX nie nadają się do słuchania muzyki - totalna klapa ( także najwyższe JAMO) :)

Mnie już marketing nie kręci, a LUCAS niech sobie dalej odkrywa świat ...


Pzdr.
 

Deimos

Banned
Pewien znany europejski miesięcznik (od sprzętu AV) swego czasu zamieścił taką konkluzje na temat THX:

to nie jest dla dyletantów, a tym bardziej dla teoretyków...
I TO CHYBA WYSTARCZY ZA KOMENTAŻ DO POWYŻSZYCH POSTÓW:)
 

AvataR

Banned
Ech te przepychanki jak nie konkretnie w temacie to z jezykiem polskim . Zal poooope sciska czasami .

Tak na prawde w ONKYO 805/875 cena tego sprzetu jest tak dobra w stosunku do przecietnie grajacych 605 ze warto dolozyc dla samej jakosci i podbicie dzwieku poprzez THX zdecydowanie nie zaszkodzi. W sumie w takiej cenie to ten THX jest prawie ze gratis :)
 

don111

Banned
przecież THX to tylko zbiór pewnych norm :)
co z tego że ampli to ma skoro wasz pokój, ustawienie kolumn tych norm nie spełni...
zamiast patrzeć na ten znaczek lepiej dołożyć do lepszych głośników albo zainwestować w wystrój akustyczny pokoju :)
 

matiu244

New member
Certyfikat THX to nawet głośniki komputerowe i karty dźwiękowe spełniają więc nie może być zbyt wygórowany.
Ja uważam że najtańszy amplituner Onkyo ma i tak znakomitą jakość dźwięku.
 

Bambolo82

Banned
AvataR napisał:
Ech te przepychanki jak nie konkretnie w temacie to z jezykiem polskim . Zal poooope sciska czasami .

Tak na prawde w ONKYO 805/875 cena tego sprzetu jest tak dobra w stosunku do przecietnie grajacych 605 ze warto dolozyc dla samej jakosci i podbicie dzwieku poprzez THX zdecydowanie nie zaszkodzi. W sumie w takiej cenie to ten THX jest prawie ze gratis :)
Powtarzam, THX to certyfikat, a certyfikat nie "podbija dźwięku".

"THX gratis" buuuuuu hah hahah haha. Jeeezu.....

Takie są opłakane skutki tego, że w gimnazjum i liceum nie ma takiego przedmiotu w programie jak "logika". Może jest tak specjalnie, żebyśmy byli "lepszymi" konsumentami dla wielkich koncernów?

Deimos napisał:
Pewien znany europejski miesięcznik (od sprzętu AV) swego czasu zamieścił taką konkluzje na temat THX:

to nie jest dla dyletantów, a tym bardziej dla teoretyków...
I TO CHYBA WYSTARCZY ZA KOMENTAŻ DO POWYŻSZYCH POSTÓW:)
Tak. Klękajcie narody!!!

A kiedy "THX 3"? :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
Prestiżowe nagrody stowarzyszenia EISA w 2002 r.rozdane
Z nieukrywaną przyjemnością informujemy Państwa, iż system D 7PEX - najnowszy system kina domowego z certyfikatem THX Ultra 2 - zdobył tegoroczną nagrodę EISA w kategorii High End Kina Domowego. Oto uzasadnienie przyznania tej nagrody:
"Po wcześniejszym wyśmienitym System Two, nowy projekt D7 jest kolejnym krokiem Jamo w stronę absolutu kina domowego. Wyrafinowana konfiguracja 7.2 (siedem trójdrożnych satelitów plus dwa zasakująco niewielkie aktywne subwoofery) została specjalistycznie opracowana, aby spełnić wymagania nowej koncepcji THX Ultra2. Wszystkie głośniki i ich układy zostały przemyślane dla zagwarantowania realistycznego odtworzenia kompleksowych, dynamicznych, wielokanałowych ścieżek dźwiękowych współczesnych produkcji filmowych. System przeznaczony jest przede wszystkim do dużych pomieszczeń, ale niespotykane gdzie indziej układy korekcji nadają mu dużą elastyczność, optymalizując charakterystyki subwoofera i satelitów do różnych sposobów intalacji".
Źródło: Magazyn Audio wrzesień 2002

"Uklękło" kilka narodów z 50-ciu niezależnych magazynów profesjonalnie związanych z tematyką AV.
Od 2002 roku żadna firma w tej kategorii nie zdołała nic lepszego zaproponować....:)
A o THX 3 proponuje sie dowiadywać pod: www.thx.com;)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tylko żeby w pełni wykorzystać ten system potrzeba odpowiedniego pomieszczenia, nie takiego wąskiego "wagonu" jaki posiadasz Deimos ;)
swoją drogą fajnie urządzony (widziałem gdzieś tu zdjęcia na forum) i lepiej przystosowany od większości pomieszczeń typowych "kinomaniaków", ale pewnie daleki od tego o jakim myślał George Lucas przy tworzeniu THX :D
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Deimos napisał:
Prestiżowe nagrody stowarzyszenia EISA w 2002 r.rozdane
Z nieukrywaną przyjemnością informujemy Państwa, iż system D 7PEX - najnowszy system kina domowego z certyfikatem THX Ultra 2 - zdobył tegoroczną nagrodę EISA w kategorii High End Kina Domowego. Oto uzasadnienie przyznania tej nagrody:
"Po wcześniejszym wyśmienitym System Two, nowy projekt D7 jest kolejnym krokiem Jamo w stronę absolutu kina domowego. Wyrafinowana konfiguracja 7.2 (siedem trójdrożnych satelitów plus dwa zasakująco niewielkie aktywne subwoofery) została specjalistycznie opracowana, aby spełnić wymagania nowej koncepcji THX Ultra2. Wszystkie głośniki i ich układy zostały przemyślane dla zagwarantowania realistycznego odtworzenia kompleksowych, dynamicznych, wielokanałowych ścieżek dźwiękowych współczesnych produkcji filmowych. System przeznaczony jest przede wszystkim do dużych pomieszczeń, ale niespotykane gdzie indziej układy korekcji nadają mu dużą elastyczność, optymalizując charakterystyki subwoofera i satelitów do różnych sposobów intalacji".
Źródło: Magazyn Audio wrzesień 2002

"Uklękło" kilka narodów z 50-ciu niezależnych magazynów profesjonalnie związanych z tematyką AV.
Od 2002 roku żadna firma w tej kategorii nie zdołała nic lepszego zaproponować....:)
A o THX 3 proponuje sie dowiadywać pod: www.thx.com;)

Dzięki, że mi rację przyznałeś. THX to certyfikat. To dobry sprzęt z certyfikatem.
 

BoDeX

New member
Aby otrzymać certyfikat należy spełniać jakieś wymagania ... ale to
i tak tylko wciśnięcie "atmosfery kina" w zestawy głośnikowe i elektronikę
urządzeń - w zaadaptowanym pomieszczeniu nie da rady tego słuchać.
Niestety, głośniki THX Home nie są żadną rewelacją , odepnij 2 fronty
i posłuchaj tego w klasycznym stereo ... A Jamo nie jest żadnym Olimpem, jest wiele firm produkujących lepsze zestawy głośnikowe.


Pzdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bambolo82

Banned
OK. A co jest dla Was istotniejsze: czy to że sprzęt "spełnia jakieś wymagania" (jak to Bodex ujął) czy to że ma certyfikat?

Albo inaczej: czy sprzęt dobrze gra bo ma dobre podzespoły, czy dlatego bo ma certyfikat?

Pomogę wam trochę: otóż organizacja THX nie daje swojego certyfikatu każdemu kto wyprodukuje sprzęt który spełni tam jakieś "wymagania" (o których pisał Bodex). Certyfikat się kupuje (a to czy się jego uzyska czy nie to już inna sprawa), czyli ma go każdy kto - owszem coś wyprodukuje dobrego - przede wszystkim zapłaci. Koszt certyfikatu (jednostkowy) jest wliczony w cenę urządzenia rzecz jasna, bo to biznes i marketing. Urządzenia budżetowe nie mają go nie tylko dlatego że mają gorsze osiągi, ale przede wszystkim dlatego że ich cena nie kalkuluję kosztownej operacji certyfikacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

konradc1

New member
Witam serdecznie.

Skoro mowa o certyfikatach, to czym rózni się THX Ultra2Plus i THX Select2Plus, oglądam właśnie nowy model ONKYO 806 w dwóch opcjach kolorystycznych i jeden ma SELECT drugi ULTRA ?
Nie mogę dodać linków, bo to mój pierwszy post, ale można zdjęcia znaleść na ONKYO EUROPE.

Co do certyfikatów w ogóle, to niestety z nimi jest różnie. Mam do czynienia z ISO (różnymi) i HACCP i muszę z przykrością stwierdzić, że kogo stać, ten może mieć każdy certyfikat, oczywiście trzeba spełnić pewne warunki, ale te warunki to w każdym przypadku podejście indywidualne. Niestety każdy certyfikat złudnie przekonuje potencjalnego nabywcę, że ten właśnie towar jest lepszy od tego towaru, który go nie ma, po to tylko aby zwiększyć sprzedaż.

Pozdrawiam.
 

Deimos

Banned
http://www.avland.co.uk/onkyo/txsr806/txsr806.htm
Jeżeli oglądasz 806 to nie wiem w czym masz problem, tu jest wyraźmie w linku powyżej wszystko opisane jaki ma certyfikat i jakie parametry...
Natomiast urządzenia z certyfikatem THX Select Plus mają zwykle słabszą moc i są przeznaczone do mniejszych pomieszczeń, w przeciwieństwie do THX Ultra 2 Plus...

Napisał BoDeX
Aby otrzymać certyfikat należy spełniać jakieś wymagania ... ale to
i tak tylko wciśnięcie "atmosfery kina" w zestawy głośnikowe i elektronikę
urządzeń - w zaadaptowanym pomieszczeniu nie da rady tego słuchać.
Niestety, głośniki THX Home nie są żadną rewelacją , odepnij 2 fronty
i posłuchaj tego w klasycznym stereo ... A Jamo nie jest żadnym Olimpem, jest wiele firm produkujących lepsze zestawy głośnikowe.

Kolego BoDex proponuje nie mieszać stereo z głośnikami to kina domowego, bo to zupełnie coś innego... Ja odkąd usłyszałem nagrania wielokanałowe w formacie DTS -przestałem słuchać stereo.
A jeżeli chodzi o głośniki z certyfikatem THX UlTRA 2, to ja w cenie do 20000pln nie znalazłem lepszych od Jamo D7:)
Nagroda E.I.S.A High End w kategorii kina domowego(czyli opinie fachowców z 50-ciu magazynów AV) to potwierdziła:)
A jeden z nich w konkluzji po testach stwierdził: jeden z najlepszych zestawów na świecie w kategorii głośniki kina domowego...
Oczywiście można szukać lepszych w tej specyfikacji np: JBL Synthesis, ale za 500 tys.pln...
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Bambolo nie wiem czy mam sluszne wrazenie ale Ty masz jakas audio rasistowska nalecialosc .... Generalnie wszyscy tutaj prowadza spokojna i rzeczowa dyskusje a Ty sie rzuczasz z pazurami . Wyluzuj troche ...

Dzis do mnie dotarl wlasnie ONKYO 875 - nie mam na razie czasu aby to podlaczyc (poza tym dziabnal mnie szerszen wiec nawet checi brak), ale jak juz sie zabiore to zetelnie porownam do Onkyo 605 ktorego mialem. Powlanczam THX w roznych wersjach bo takowa mam mozliwosc i zwykly dzwiek pro logic. Okaze sie czy to tylko tak do konca certyfikat ;) ... Oczywiscie zaraz powiesz ze to dlatego slychac roznice ze Onkyo tak pokombinowalo aby tak to wygladalo ale to juz pozostawie no comment ...

Generalnie posluchamy zobaczymy , licze na lepsza jakosc sceny i detalicznosc w tylnych 4 kanalach (7.1) - mialem kiedys plyte testowa formatu THX i w obrebie tylno-bocznym ;) bylo slychac duza roznice. Swietnie graly kanaly surr back left i right. W przeciwienstwie do zwyklego pro logic, DD czy DTS gdzie ta sekcja brzmiala dosc cienko. Szczegolnie potestuje zwykla sciezke streo ... zobaczymy jak to sie bedzie mialo przy roznych ustawieniach dzwieku. Jak sobie z tym wszystkim to "teoretyczne" THX poradzi z rozstawieniem na 7.1
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Deimos napisał:
Kolego BoDex proponuje nie mieszać stereo z głośnikami to kina domowego, bo to zupełnie coś innego...


Gdybyś kiedykolwiek miał okazję posłuchać głośników używanych w dobrym
kinie, to zrozumiałbyś, że tutaj różnica się zaciera - śmiało można grać stereo.

LUCAS wpadł na szatański pomysł, aby atmosferę kina z jego tłumieniem
propagacją przenieść do nieprzygotowanego pomieszczenia - wszystko
to ma zrobić elektronika + głośniki.
W "normalnym" kinie nie ma takiego wymagania - jest sala , jest efekt.

Przed zabawą z THX należy sobie to uświadomić, dokąd to nas prowadzi.
Koncepcja THX Home właśnie na tym polega . Sam znaczek nie jest
gwarantem niczego - jest tyle różnych urządzeń, które grają różnie
(a powinny trzymać jakieś "wysokie" normy ) - Lucas dopadł już wyroby
w każdej klasie , od laptopów i popierdziawek komputerowych, po
TV plazmowe i LCD - wszędzie potrzebny jest "synonim" jakości i magia
trzech liter THX

Co do JAMO D-7 to powiem tylko tyle ( miałem tylko 2 dipole + D-6), że z pewnością nie są to "najlepsze" kinowe głośniki :)
Wcześniej posiadałem zestaw TX-50 i prawdę powiedziawszy nie za bardzo
dało się tego słuchać - w porównaniu do zestawu znajomego zbudowanego na 5 szt. Concert 8 ( i zaadaptowanego pomieszczenia)
grało to beznadziejnie ...

Reasumując :

Nie chcesz się bawić w adaptację pomieszczenia, wchodzisz w THX i masz wytłumione kino.
Pomieszczenie przygotowane pod kino = zestaw bez udziwnień z żywym dźwiękiem.

To tyle z mojej strony, każdy i tak zrobi po swojemu.

THX ? THanX :)
 

konradc1

New member
Jeżeli oglądasz 806 to nie wiem w czym masz problem, tu jest wyraźmie w linku powyżej wszystko opisane jaki ma certyfikat i jakie parametry...
Natomiast urządzenia z certyfikatem THX Select Plus mają zwykle słabszą moc i są przeznaczone do mniejszych pomieszczeń, w przeciwieństwie do THX Ultra 2 Plus...

Kolego Deimos
Problemu nie mam, miałem tylko pytanie na które odpowiedziałeś, chodziło mnie jedynie o to, że 806 SILVER ma ULTRA, a 806 BLACK ma SELECT, być może to pomyłka w podanych fotkach, niemniej jednak oba podane mają identyczne parametry, a ja bałwan nie wiem więc pytam.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Deimos

Banned
No to ciesze się, że podany link rozwiał Twoje wątpliwości.:)

Bambolo82 napisał:
Kolejny na tym forum, który "włącza" THX..... :hihi:
Kto ma ten włącza:D a kto nie ma, zawsze sobie może pomarzyć...
A skoro ten THX to tylko znaczek i nic nie znaczy, to dlaczego co roku ( i to od kilku lat)
to amplitunery właśnie w tej specyfikacji dostają nagrode E.I.S.A i nie tylko?
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Do tego wszystkiego jak to mozliwe ze tylko "certyfikat" THX Ultra 2 plus steruje naglosnieniem przy mniejszym natezeniu :)

Kolego "Bamboleo" tak wlaczam ;) THX w ampli bo mam taka mozliwosc, dokladnie wstepnie dwie opcje THX Cinema i THX Games, do tego mam mozliwosci ustawienia go przy pro logic i DTS NEO 6. Nie wiem co bedzie jak podlacze kable i w ampli ustawie na 7.1 pewnie cos sie jeszcze pojawi ;)

Wiec skoncz juz opowiastki o certyfikatach .... kup sobie ampli ktory to ma i nie zazdrosc :p
 
Do góry