Nowa seria EX720

Dig Dug

New member
Odpowiem Ci na pytania, o których wiem, pozostałe zagadnienia mnie nie interesują więc nie sprawdzałem.

4. czy możecie się wypowiedzieć o głośnikach wbudowanych w tv. czy sa wystarczające do oglądania tv. w sklepie trudno je usłyszeć a przecież za wiele miejsca na nie nie ma w tak cienkim telewizorku

Dzwięk jest raczej OK. Tzn, to wiadomości i ogladania filmów bez emocji jest wystarczający. Jak ktoś nie ma wymagań to ujdzie, jeśli oczekujesz wrażeń podczas oglądania Gladiatora, Władcy Pierścieni itp, to zapomnij. Głosniczki komputerowe Creative A200 grają o niebo leiej od telewizora (A200 mają mały drewniany sub). Nawet ESKA TV brzmi jak z wolkmana. Do dzwięku musisz mieć normalne głośniki - osobny zestaw.

5. tv głównie będzie służył do oglądania telewizji naziemnej cyfrowej z DVBT , bluray i pliki z usb. I tu mam pytanie jaka jest jakość obrazu z DVBT. po prostu nie mam gdzie tego sprawdzić a w sklepach wszedzie mówią że nie ma możliwości podłączyć u nich takiego sygnału

Znam ten ból - mi tez nie podlaczyli dvb-t bo na słabych programach widać jak tv daje sobie rade lub nie. Ja mam tylko dvb-t MUX 1 i 2, dvd przez Euro. Przez USB nie oglądam, bo szkoda nerwów. Tylko zdjęcia z wakacji jak już. Divx-y itp puszczam albo przez DVD, albo duże pliki (HD) prosto z kompa kablem DP-HDMI.
Samo dvb-t wygląda bardzo ładnie. Zwłaszcza materiały kręcone w HD i puszczane w SD z dobrym bitrate-m( Czas Honoru, Generalnie Sport, nowe filmy). Gorzej wyglądają tvn7, tv4 czasem, tv6, eska, polo, na nich jest z bliska mrowienie, z dalsza jest OK. Tvp 1,2, tvn, polsat (jak nowy film) są OK, czasem prawie jak HD.
Generalnie sygnał dvb-t jest wg. mnie na dobrym poziomie i daje zadowolenie z ogladania. Nie widze, żeby na n-ce było lepiej. Ja jestem zadowolony.

7. jak jest w tym modelu z podświetleniem led. czy też tak jak w samsungu jest widoczny cloudingczy czy w sonym tego nie ma. w sklepie nie ma szans na sprawdzenie tego

Generalnie cloudingu jaki widzisz w samsungu albo w LG nie ma. Są tzw. latarki dolne rogi + u mnie prawy górny. Takie poświaty po 10 cm. Widać to, ale ujdzie, bo głównie w dvb-t leci 16:9 i wypełnia cały ekran.
Gorzej tu z kątami i czernią. Sprawdz sobie, bo możesz się zawieść.

10. czy jest możliwość zmiany czcionki i podświetlenia jej podczas oglądania filmów z napisami

Nie da się wg mnie. Kiedyś szukałem i nie znalazłem.

To tyle, w temacie.



Pytanie do posiadaczy wieszaków do TV, wiem, że było wielokrotnie, ale zmianiaja sie modele, posiadacze częsciej wieszają - stąd pytanie o wskazanie modelu i ceny wieszaka na któym wisi wasz TV. Najlepiej duży 40 calowy i większy bo taki chce zawiesic.
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
1. Z plikami jest naprawdę różnie i trudno jest jednoznacznie powiedzieć, który będzie działa.
4.Dźwięk jest w miarę dobry. Trzeba pamiętać, że naprawdę trudno w takiej cienkiej obudowie zmieścić głośniki dużej mocy.
5. Przy dobrym sygnale, obraz jest dobry. Przy sygnale SD powinno się oglądać z trochę większej odległości.
6. Nie ma sprecyzowane jakiej firmy czy też jaką wielkość ma mieć dysk. Przy większych dyskach trzeba zapewnić dodatkowe zasilanie.
8. Nagrywać można z tunerów wbudowanych w telewizor.
9. Raczej nie ma takie możliwości. Jak mniemam tuba.fm korzysta z flasha, którego nie posiada przeglądarka, a i nie można tej wtyczki doinstalować.
10. Aktualnie nie ma takiej możliwości.
11. Klawiatura nie będzie raczej działać. Istnieje aplikacja na androida, PC oraz Ipoda, która pozwala sterować telewizor przez te urządzenia, za pomocą Wi-Fi.
 

gosc_niedzie

New member
Profesjonalna kalibracja z netu:

Kalibracijske postavke za referentnu sliku Sony KDL-40EX720
modela dobivene putem profesionalne ISF kalibracije
HD Portal | Pogled u svijet visoke rezolucije
Poštovani korisnici i kupci Sony televizora, u nastavku vam prilažemo upute koje će vam omogućiti da dobijete najbolju moguću kvalitetu slike kupljenog modela.
______________________________________________________________________
Postavke

2D

Picture Mode: Cinema 1
Backlight: 9
Contrast: 90
Brightness: 50
Colour: 50
Hue: 0
Colour temp: Warm2
Sharpness: 50
NR: off
MPEG NR: off
Dot Noise Reduction: off (ali ga uključite za pojedine TV emisije starije proizvodnje)
Motionflow: Clear
Film Mode: Auto 2


Advanced:

All off
Gamma 0
Detail Enhancer: on za SD slabije kvalitete
White Balance: -3 -1 0 -2 -1 -2

__________________________________________________________________


3D

Scene: Cinema

Picture Mode: Cinema 1
Backlight: Max (Greyed out)
Contrast: Max
Brightness: 50
Colour: 48
Hue: 0
Colour temp: Warm2
Sharpness: 50
NR Systems: Off
Motionflow: Off
Film Mode: Auto 2



Advanced:

All off
Gamma 0
LED Dynamic Control: Standard
White Balance: 0 -2 -2 0 0 -1
 

GregoryAlone

New member
Witam, za około 4-5 miesięcy planuje zakup modelu Sony Bravia 40EX720 pod konsolę Playstation 3. Może ktoś mi powiedzieć jak tv sprawuje się pod konsolą?? Tv będzie wykorzystywany w 90% dla konsoli.

Nigdzie nie znalazłem konkretnych wypowiedzi odnośnie EX720+PS3 więc pytam jeśli ktoś posiada takie zestawienie to proszę bardzo o opinie :)
Pozdrawiam.
 

Mandaryn111

New member
Witam,ja mam 37EX720+PS3...Co mogę powiedzieć: ostatnio rzadko gram na konsoli,ale jakość w trybie gra jest jak najbardziej ok.Nie wiem jaki jest input lag w ms,ale jest nie odczuwalny podczas gry,czyli ok:)3D nie sprawdzałem,bo nie mam okularów,ale podobno to zależy już od gier.Oczywiście podłączenie kablem HDMI.Dodam,że przesiadłem się z TV 21 LG CRT,więc dla mnie jest to skok milowy w oglądaniu,ale w graniu to naprawdę jeszcze większy.
 

SM1

New member
Witam, za około 4-5 miesięcy planuje zakup modelu Sony Bravia 40EX720 pod konsolę Playstation 3. Może ktoś mi powiedzieć jak tv sprawuje się pod konsolą?? Tv będzie wykorzystywany w 90% dla konsoli.

Nigdzie nie znalazłem konkretnych wypowiedzi odnośnie EX720+PS3 więc pytam jeśli ktoś posiada takie zestawienie to proszę bardzo o opinie :)
Pozdrawiam.

ja własnie pod tym kątem zakupiłem 55EX720 i jestem zachwycony efektem, nawet na fabrycznych ustawieniach gry wyglądają bajecznie!
co do 3D to trochę się namęczyłem ale służę ustawieniami.

ustawienia tv w trybie 3D
menu 3D, głębia +1 (głębie podczas menu i wstawek predefiniowanych ustawienie głębi - "0" dopiero podczas rozgrywki przełączyć na +1)

własny
podświetlenie: max
kontrast: max
jasność: 50
nasycenie: 50
odcień: 0
tem barw : ciepłe2
Sharpness: max (ten parametr spowodował ze 2 plan stał się wyraźny)
redukcja zakłuceń: off
MPEG NR: off
redukcja zakłuceń punktu: off
motionflow: off
tryb film wyłączony
zaawansowane:
wszystko wyłaczone gamma-2

balans bieli wszystko na 0
u mnie obraz ostry zarówno w pierwszym jak i drugim planie i bez rozjazdów:)

Resistance3 menu 3D - 3stopień
GT5 - 3/70 (czysty widok z kabiny bez dodatków)
jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ustawienia - chodzi mi głównie o gry3D to z przyjemnością przygarnę.
pozdrawiam
 

SM1

New member
@SM1 a jakie masz ustawienia obrazu 2d dla tv?
w tej materii nie doradzę, telewizor stoi w nasłonecznionym salonie i głównie w dzień jest eksploatowany, co za tym idzie wszelkie parametry są "dopalone"
Wieczorami pogrywam ale ustawienia z gry to inna bajka.
 

stachu789

New member
Filmy z Palucha

Witam
Jakiś czas temu kupiłem sobie ten telewizorek i mam problem z odtwarzaniem filmow z palucha..

Odtworzylo mi dwa filmy po ok 700mb, i jakies malutkie filmy. Natomiast jeśli chodzi o wieksze filmy 1,5-2gb mam problem. Podzieliłem je nawet programem AVI++ na party po 600 i odtworzyl mi tylko ostatnią cześc ktora miala kolo 100mb. Konwertowalem na inne formaty i nadal to samo... Pena sformatowalem na exFAT i tez lipa jakies sugestie odnośnie problemu?? Wina Pena czy cos, źle robie??
 

Mandaryn111

New member
Też miałem problem z odtwarzaniem.Ściągnąłem program format factory i po prze konwertowaniu nim filmy działają mi,więc polecam go do EX720.Pozdro
 

Mylagos

New member
Po pierwsze - pamięć musi być w systemie plików FAT32/exFAT.
Po drugie - musi być odpowiedni format tych plików wideo. Od razu zaznaczę, że nie jest obsługiwany format .mkv .
I tu mam małą prośbę do Mandaryn111, mógłbyś podzielić się do jakiego formatu konwertowałeś pliki ?
 

stachu789

New member
Też miałem problem z odtwarzaniem.Ściągnąłem program format factory i po prze konwertowaniu nim filmy działają mi,więc polecam go do EX720.Pozdro

Witam było by mi łatwiej jakbys napisał na jaki format kowertujesz oraz jakie parametry masz ustawione(jakei idzie zrobić maksymalne) : rozdziałka, bitrate video, bitrate audio, ile maksymalnie może ważyc film.
 

Mandaryn111

New member
Maksymalnie to nie wiem,nie próbowałem.Ja brałem opcję wszystko do AVI i w niej średnia jakość i tyle.Nic nie zmieniałem.Z racji tego,że mam słaby komputer nie konwertowałem na wyższe rozdziałki(za długo by szło).Musisz sam pokombinować.
 

pasek

New member
Witam.Ja również dzisiaj zakupiłam EX720 i też nie odbierają mi wszystkie filmy z palucha.Co mam robić???????????
Witam. Mkv nie pójdzie na soniaku tylko MPEG-4(mp4). Załączyłem w tym formacie z pena mecz nba oczywiście 720p i pieknie odpalił, obraz bajka. Kobe czarna mamba jak żywy. Ale przy meczach pilki nożnej widać pionowe pasy wada podświetlenia tego tv czy u Was też to występuje?
 

adek149

New member
Witam. Mkv nie pójdzie na soniaku tylko MPEG-4(mp4). Załączyłem w tym formacie z pena mecz nba oczywiście 720p i pieknie odpalił, obraz bajka. Kobe czarna mamba jak żywy. Ale przy meczach pilki nożnej widać pionowe pasy wada podświetlenia tego tv czy u Was też to występuje?
Jakie pasy masz na myśli? Czy są one widoczne podczas oglądania tv?
 

pasek

New member
Jakie pasy masz na myśli? Czy są one widoczne podczas oglądania tv?
Ciemne pionowe pasy widoczne szczególnie przy oglądaniu meczów piłki nożnej To są chyba braki w podświetleniu matrycy ale do oglądania filmów ex 720 jest super,szczegółowość obrazu, nasycenie koloru, zero smużenia. Przy odpowiednim skalibrowaniu ten tv pokazuje rogi.
 

adek149

New member
Ciemne pionowe pasy widoczne szczególnie przy oglądaniu meczów piłki nożnej To są chyba braki w podświetleniu matrycy ale do oglądania filmów ex 720 jest super,szczegółowość obrazu, nasycenie koloru, zero smużenia. Przy odpowiednim skalibrowaniu ten tv pokazuje rogi.

Spróbuj zgłosić to na gwarancji, bo żadnych pasów być nie powinno. Co do rogów, to niestety wada technologii podświetlenia, ale przy odpowiednim ustawieniu obrazu do oglądanych materiałów powinno być ok.

Korzystając z okazji, czy można włączać/wyłączać tv pilotem n-ki?
 
Do góry