Nowa seria 8 (8404H)

zbylek

New member
rogi111 napisał:
Mam do was pytanie: czy jak przystawicie ucho do obudowy telewizora, tam gdzie jest ambilight, to czy słyszycie w miarę cuchy i niski dźwięk - tak jak by pracowały jakieś układy elektroniczne? Nie wiem czy jest to powszechne i trochę się obawiam, że może coś z moim jest nie tak.

U mnie po wyciszeniu dzwieku słychać .... ciszę. Zarówno przy włączonym i wyłączonym Ambilight nie słychac nic. Jesteś pewnien że to z tego?
 

rogi111

New member
jestem pewien, że ten cichy niski dżwięk wydobywa się z tylnej i górnej części obudowy (również tam gdzie są otworki wentylacyjne). Jeszcze raz podkreślam, że jest to cichy dźwięk, ale jest. Nie jestem pewien czy jest to poprawne. Wsłuchajcie się w swoje telewizory.
dzięki.
 

marcink

New member
Pozwolę sobie również podzielić się moją opinią na temat tego telewizora.
Zakupiłem PHILIPS'a 42PFL8404H po przejrzeniu wielu wątków na tym forum.
Rozważałem jako alternatywę - myślę, że podobnie jak inni - Sony 40W5500 oraz Samsung 40B650.
Po dokładnych oględzinach w Saturnie i długim wertowaniu forum, zdecydowałem się na Philipsa z uwagi na:
- dobre opinie ogólne na temat telewizora an forum
- dobre opinie co do obrazu na kanałach SD
- dobre opinie co do kolorów
- ekran 42', 4 HDMI, tuner MPEG2, MPEG4
- NET.TV, usb, DLNA,
- Ambilight - traktowane jako ciekawostka
TV kupiłem w euro rtv agd - w promocji za 3660zl.

Po tygodniu użytkowania moje spostrzeżenia:
- bardzo dobry obraz SD z kablówki cyfrowej - Vectra. Większość kanałów wygląda naprawdę bardzo dobrze.
- świetny obraz kanałów HD - Animal Planet HD ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Wreszcie poczułem, co to znaczy HD
- dosyć długi czas uruchamiania telewizora, ale obsługa w czasie użytkowania bezproblemowa i intuicyjna, dużo opcji dostosowania do swoich potrzeb
- niezbyt przyjemny oryginalny pilot, ale użytkuję Logitech Harmony One, więc nie jest to dla mnie problemem
- poprawnie funkcjonujące NET.TV, w tym całkiem przyjemny interface do youtube oraz niezła wygląd filmów z tak niskiej rozdzielczości - na 42 calowym ekranie. Usługi netowe mogłyby działać szybciej, tym bardziej że mam 8mb łącze...
- zaskoczenie - bardzo przyjemna funkcjonalność ambilight - nie był to dla mnie priorytet przy zakupie telewizora, a okazał się bardzo ciekawą funkcją która naprawdę wpływa na lepsze wrażenia podczas oglądania filmów.

Ogólnie - jestem bardzo zadowolony z zakupu, i polecam tego Philipsa.
 

ultimate

New member
Uruchomiłem DLNA!:)

Zupełnie nie w związku z telewizorem, ale musiałem wymienić ruter ADSL i po postawieniu i skonfigurowaniu nowego, DLNA po prostu ruszyło!:) Mam postawione na kompie TwonkyMedia i TVersity - oba programy-serwery działają.
Teraz to mi brakuje takiego bajeru w TV aby dało się wyłączyć ekran jakimś przyciskiem pilota - streaming MP3 idzie na wieżę a ekran nie musiałby świecić, prawda?:)

Pozdrawiam
ultimate
 

kutkus

New member
marianin napisał:
Wydaje mi się, że wina leży po stronie N boxa. ( U mnie jedynie na kanale TVN HD) W czasie gdy leci jakiś film, nie ma w ogóle możliwości zmiany formatu
w dekoderze - nie podświetla się właściwa opcja po naciśnieciu przycisku pilota. W podobnych sytuacjach film 4:3 z BR Panasonica, gdy autoformat w TV nie zadziała, zawsze mogę zmienić format w BR tak aby obraz pokrywał cały ekran.

Hej.
Czy coś się wyjaśniło w tej kwestii? Wie, ktoś czy ten problem występuje także na innych telewizorach?
 

morpion

New member
Witam wszystkich użytkowników TV Philips i mam jedno pytanie. Czy ktoś z Warszawy ,Poznania lub okolic tych miast obecnie korzysta w TV 8404 lub 8654 z DVBT w MPEG 4??
Mój TV 42 PFL8654 mam dopiero miesiąc ale moim mieście DVBT będzie w 2012 czyli już po gwarancji :( a chciałbym znać opinie użytkowników już teraz. Mając wiedzę z forum Emitel-a , że niby TV czy dekoder mający w opisie MPEG 4 - powinien odbierać a tymczasem rzeczywistość skrzeczy . Rozjazd fonii z obrazem czy w ogóle brak jednego lub drugiego i niepotrzebne nerwy : patrz Sharp DH65 czy Ferguson FT-8100 HD mam nadzieję nie będą udziałem posiadaczy Philipsów serii 8.
 

g-p

New member
A ja się was zapytam jak jest ze smużeniem w tym TV. Ostatnio zauważyłem dosyć znaczne smużenie, głównie na kanałach SD (sygnał z n-ki). Wcześniej nie było to takie zauważalne a ustawień nie zmieniałem. Zastanawiam się czy to coś z telewizorem się dzieje czy mi się wzrok wyostrzył :p Jakie macie optymalne ustawienia tego TV?
 

PiotrM_

New member
morpion napisał:
Przepraszam a na którym modelu Philipsa ??

Używam 8404 (37"). Pełna satysfakcja.

Siostra ma 5604 (32") i 10km od nadajnika odbiera na spinaczu (bez cienia żartu). Kilkucentymetrowy drucik wetknięty z tyłu wystarcza, by odbierać wszystkie kanały w doskonałej jakości. Odkryliśmy to przypadkiem, zastanawiając się nad wyborem anteny. Dobrze to świadczy o tych tunerach i ich czułości.
 

morpion

New member
To bardzo dobra wiadomość sadzę,że nie tylko dla mnie.
Mam jeszcze 1 pytanie odnośnie dźwieku w DVBT na tym telewizorze, ponieważ zaniepokoiła mnie informacja na forum Emitel -a. Cytat "Dla przykładu: często pomijaną kwestią jest kompresja audio. Poza bardzo podkreślanym we wszystkich reklamach i specyfikacjach dekoderem wizji H.264 odbiornik powinien dekodować dźwięk AC-3 i E-AC-3. Jest to o tyle ważne, że toczy się dyskusja czy w nieodległej przyszłości, w celu oszczędności pasma, nie zastąpić "zwykłej" fonii stereo MPEG L2 fonią DD+ 2.0. Taka operacja, jeśli się wydarzy, spowoduje że wszystkie odbiorniki nie posiadające dekodera DD+ z downmixem do stereo albo nie podłączone do kina domowego zamilkną.'
Podobno sa 2 ścieżki dźwiękowe w DVBT na TVP i TVN jedna to normalne stereo a druga E-AC-3 (5.1 ) czy ten odbiornik rozpoznaje i odtwarza poprawnie dźwięk DD+ czy są z tym problemy ?? Na stronie Philipsa i w instrukcji nic o tym nie piszą :(
 

g-p

New member
Moich bojów z DLNA ciąg dalszy...
Otóż po wielu kombinacjach udało mi się w końcu zmusić TV i komputer do współpracy w sieci. Fimy, muzyka, zdjęcia, wszystko ładnie działało... do czasu. Ostatnio dzieją się dziwne rzeczy. Telewizor widzi pliki udostępnione przez komputer, ale gdy próbuję coś włączyć, to nic się nie dzieje tylko następuje przejście do kolejnego utworu w folderze. I tak w kółko. Przedtem wszystko działało jak należy, teraz nic się nie odtwarza. Jakieś pomysły?
 

eRaf

New member
Skalowanie 42pfl8404 w N +aut.reg.dżwięku

Ktoś tutaj pisał iż po HDMI tv nie skaluje mu w N'ce.
Mi skaluje poprawnie (turbo recorder 500GB). Mam porównanie do skalowania w SD ponieważ jestem w trakcie wypowiedzenia z MM analogowej (gniazdo antenowe) - tutaj skalowanie było prawie natychmiastowe, w N'ce trzeba poczekać w zależności od kanału ok.5-10s i nie można mieć w tym czasie wyświetlonych żadnych opcji na ekranie, np. podczas robienia głośniej/ciszej z pilota N'ki obraz skaluje się do oryginału, po chwili jednak działa skalowanie w tv i jest podobnie jak w SD po antenówce.

SW w tv to Q5481-0.26.26.0 z 30.10.2009
SW w recorderze - najnowszy zaktualizowany 17.12.2009

Dodam iż skalowanie występuje zarówno dla programów 4:3 bez czarnych pasów góra/dół + czarne pasy prawa/lewa strona jak i dla programów 16:9, gdzie czarne pasy występują z każdej strony. Przetestowałem to przed chwilą na kanałach Kids Co, Disney XD, Da Vinci L., Jetix Play, HBO Comedy, Discovery Historia, Discovery Ch., Discovery World, TCM, Movies24 i na sam koniec Rebel TV, którą b.polecam ze względu na fajną muzę - antyMTV.

Mam za to nieodparte wrażenie iż natomiast nie działa poprawnie aut.regulacja głośności - w TV mam ustawione głośniki telewizyjne i surround na off, w turborecorderze Dolby Digital na wył. - słychać wyraźnie różnicę w poziomie na różnych kanałach. W przyszłym roku planuję zakup amplitunera, może wtedy coś sie poprawi, dodam tylko iż w przypadku MM po antenówce automatyczna regulacja głośności działała wyśmienicie.

Pzdr
 

Waldorff

Member
eRaf napisał:
Ktoś tutaj pisał iż po HDMI tv nie skaluje mu w N'ce.
Mi skaluje poprawnie (turbo recorder 500GB).
Pzdr
Nic tylko pogratulować. U mnie cały czas (NBox 250GB) skalowanie działa jak chce, czyli raz działa, raz nie i za diabła nie wiem co zrobić, aby już tak zostało... Soft taki sam w obydwu wypadkach. W wypadku sygnału z kabla sytuacja także taka sama, czyli działa ok i szybko. Co do skalowania po HDMI z NBoxa jak tylko działa (jak chce) również odpowiednie przeskalowanie trwa do 10 sekund z (niekiedy) tak zwanym "przedstrzałem".
 

rogi111

New member
SMOOTH
musisz śledzić oferty EURO. Najlepiej sprawdzaj w godzinach przedpołudniowych w sklepuie internetowym. Któregoś dnia, do południa, mieli ofertę za 3690 i postanowiłem, że jak wrócę do domu to po konsultacji z szanowną małżonką kupię. Jakież było moje zdziwienie, jak po 16.00 cena wróciła do pierowotnej, tj. 4490. Po kilku dniach, chyba 3, zobaczyłem, że cena znowu spadła, tym razem na 3660. Utrzymywała się tak od 30 listopada 2009 r. do, chyba, 5 grudnia. Oczywiście zamówiłem w sklepie inetrnetowym z osobistym odbiorem w Warszawie. Za odbiór dopłaciłem chyba 29 zł.
Tak więc, trzeba śledzić cenki i upolować najkorzystniejszą. Zależało mi na Euro, bo chciałem kupić na raty 0%. To już rewelka. Udało się, kupiłem na 20 rat % bez kosztów ubezpieczenia kredytu. Tu trzeba zwracać uwagę na faktyczne koszty, bo niby raty 0%, ale Euro, którym partnerem kredytowym jest Lucas Bank, powyżej 10 rat dolicza koszty ubezpieczenia. Początkowo dla kredytu 20 rat wyliczyli mi ponad 300 zł a dla 30 rat ponad 500. Ale we wniosku kredytowym kazałem zaznaczyć, że biorę pod warunkiem odstąpienia od ubezpieczenia i udało się. Czyste 20 rat bez procntów.
 
Ostatnia edycja:

Benek1930

New member
To mój pierwszy post choć śledzę od dawna więc - Witam wszystkich.
Smooth - kupiłem 2 tyg temu 42PFL8404H za 3585zł plus dostawa w sklepie netowym Electro
 

monnet73

New member
nowe matryce w 8404

Cześć,
planowałem zakup 32PFL8404, zachęcony pozytywnymi opiniami (zwłaszcza o wiernych i naturalnych kolorach na matrycach LG-IPS) ale ... Bylem wczoraj w media market i okazuje się, że w nowych egzemplarzach 32_8404 jest matryca Sharp (kod na naklejce 221). Generalnie przeszukałem różne fora i google i nie ma ani informacji, ani opinii. Może ktoś z Was już ma tv z taka matrycą i mógłby podzielić się opnią użytkownika?

pozdr
monnet73
 
Do góry