Nowa budżetówka czy używany sprzęt?

Dzięki wszystkim za rady. Okazało się, że znajomy, który mieszka w DE może mi załatwić nowego Denona 1300W w cenie 1500 więc nawet się nie zastanawiałem. Zdam relację jak tylko dojedzie i chwilę go przesłucham.
1500zł czy 1500jurków skoro mówisz o DE???
Pamiętaj jedynie iż gw w Polsce nie będzie obowiązywać.
To Tobie się przyda jak już sprzęt w domu zawita ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=99908


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Walenhovv

New member
Polskich złotych oczywiście :). Tego się obawiam ale gdzie nie pytałem to rożne opinie. Dzwoniłem do serwisu HORN'a. Odpowiedzieli, że to zależy od dystrybutora sprzętu czy gwarancja będzie przyjęta czy nie.
 
W całej EU gdybyś kupił sprzęt to gw jest uznawana tylko Polska inny kraj, tu jak nie kupisz sprzętu to zapomnij o gw z DE ale nie martw się, gdybyś używany sprzęt kupił to też już pewnie po gw. Jak będziesz dbał o sprzęt to się nic nie stanie. Denon1300w będzie pan zadowolony ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Walenhovv

New member
Dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc. AVR dotarł po półtora dnia Denon dotarł do mnie. Już drugi tydzień oglądam na nim filmy, gram, i słucham muzyki w trybie stereo. Muszę przyznać, że jakość jest jak dla mnie rewelacyjna (tutaj ukłony dla @BaliGdynia - miałeś rację, że wszystko będzie lepsze od tego co miałem ;) ). Po tych 2 dniach jedyne co mi doskwiera to SUB. Mianowicie Jamo SUB200. Gra miękko i głęboko ale strasznie wolno. Ponadto mam wrażenie, że odstaje mocą od reszty zestawu (Dali Concept 1). Możecie jeszcze pomóc w dobraniu odpowiedniej skrzynki do 1000zł?

P.S. Czy to choroba? ;)
 

Walenhovv

New member
Właśnie w tego co się orientowałem te "droższe" skrzynki mają membranę skierowaną do przodu a to chyba powoduje bardziej kierunkowy dźwięk w stosunku do tej "podłogowej" zgadza się? Ja niestety subwoofer mam z boku.
Wieczorem wrzucę zdjęcie, żeby pokazać umiejscowienie. No i przy maluchach membrana od spodu nie wzbudza w nich ciekawości ;).
 
Membrana może być do przodu, ważny też jest otwór br, niektóre suby mają ku dołowi lub na tył ściany lub do przodu albo obudowa zamknięta bez otworu br. Wszytko zależne jest gdzie jest ustawiony sub i od akustyki pokoju. Najczęściej stawia się sub obok szafki rtv lub w rogu pokoju. Pobiegaj z swoim subem po pokoju odsunąć od ściany pokombinuj.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Walenhovv

New member
Po odsłuchach w domu zdecydowałem się na Klipsch r-10sw. 12 nie dość, że większa to jeszcze moim zdaniem za mocna... w moim pomieszczeniu bas był nie do ogarnięcia... 10'ka przykręcona na 1/3 a czasem jak łupnie w filmie to czuję pulsowanie skroni ;). Moc, dynamika i głębia na jaką schodzi ta skrzynka to istna przepaść w stosunku do poprzedniego suba (Jamo SUB 200). Tutaj nawet przy najcichszym oglądaniu delikatny pomruk budzi respekt ;). Raz jeszcze dzięki za pomoc
 
Do góry