Nowa budżetówka czy używany sprzęt?

Walenhovv

New member
Cześć wszystkim!

Mam od 2 tygodni zagwozdkę. Mianowicie chcę wymienić swój sprzęt grający. Obecnie mam Logitecha Z-5500. Głośniki komputerowe 5.1 może ktoś słyszał:). Ogolnke nke były złe ale jak mi się urodziły dzieci to po cichu nie da się tego słuchać. Zerowa efektywność. Pomijam, że dźwięk w tych głośniczków jest płaski jak stół ale jak się głośniej filmy oglądało to jakoś subwoofer zagrał i było znosnie. Teraz jak musze sluchać chicho to jest kiszka... :( Miałem okazję słuchać starego Denona AVR1910 z zestawem Dali concept 1 (tylko podstawkowe) wraz z centralnym tego kompletu i subem jamo s200. Powiem szczerze, ze bardzo ladnie to grało na 20m2. Mój pokój ma 16m2. I jest prostokątny. Zanabyłem taki sam zestaw uzywanych kolumn (jeszcze nie moge sie na suba zdecydowac). I jesyem na etapie szukania amplitunera. Budżet został bardzo skrimny bo 1000/1200 MAX. Mam tv 4k ale nie musze podłączać obrazu przez ampli bo mam hdmi z komputera bezlosrednio do tv. A dekoder satkowy z Cyfrowego więc również nie ma problemu. CEC nie jest mi potrzebny. Nie potrzebuję funkcji sieciowych bo jak puszczam coś z telefony bo wrzucam na TV. W związku z powyższymi zacząłem rozważać jakiegoś używanego sprzętu. Co wy o tym myślicie? Opłaca się? Czy lepiej kupić np. Yamahę 381 lub z tego segmentu Denona. Szczerze to mam obawy o moc tego amplitunera... na Alledrogo wpadł mi w oczy Denon AVR 1912 za ok 1100. Spoglądał również na 2113 ale to już około 1.5k wychodzi. Amplitunera potrzebuje głównie do filmów. Od muzyki mam słuchawki z DAC'kiem. Kiedyś tutaj na forum kupiłem Panasa GT30E. Ale z tym budżetem nie będę go fatygował ;).

Pomożecie?:-(
 

Walenhovv

New member
Dzięki serdeczne,

Przeglądając to fajnie się prezentują Denon i to mocarne Onkyo ale na OLX'ie wystawia za 1700 więc pewnie finalna cena będzie nieosiągalna. Fajnie, że 520'ka jest nowa ale czy moc i dźwięk jaki generuje będzie dobrej jakości? (Wiem, że to subiektywna ocena ale przeglądając forum widać, że jesteś znawcą tematu ;) ).
 
Dzięki serdeczne,

Przeglądając to fajnie się prezentują Denon i to mocarne Onkyo ale na OLX'ie wystawia za 1700 więc pewnie finalna cena będzie nieosiągalna. Fajnie, że 520'ka jest nowa ale czy moc i dźwięk jaki generuje będzie dobrej jakości? (Wiem, że to subiektywna ocena ale przeglądając forum widać, że jesteś znawcą tematu ;) ).
Ja nie jestem znawcą i nie znam się. Troszkę coś tam wiem ale uwierz mi iż tu są ludzie co na prawdę mają pojęcie.
Ja jedynie podpowiedzieć mogę, masz 16m2 pokój, masz swoje już głośniki i posiadasz 1100zł. Wiadomo najlepiej kupić NOWY sprzęt na gw, ciężko ale coś można znaleźć, ten Denon 520bt może nie jest najlepszy ale w zupełności wystarczy Tobie na potrzeby KD. Też nie masz za dużo miejsca a avry niektóre to wielkich gabarytów są. Moim zdaniem ten Denon avr-x520bt wystarczy, dużo wej hdmi, wej optyczne, bt, wifi, 5.2 system jeśli w przyszłości nie planujesz zmienić metrażu lub iść w nowinki techniczne np.Atmos 5.1.4 to ten avr.
Chyba że dołożymy i
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6612640579
Na bank lepszy niż 520bt


Możesz tu jeszcze poszukać Blakninja, on ogarnia sprzęty to może coś doradzi.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Walenhovv

New member
Hmmm... jeżeli jest lepszy od to jestem w stanie nagiąć ten budżet. Co prawda bez mikrofonu ale to można sobie zawsze zamówić.
 
Przewód zasilający kupisz do 10-20zł w euro agd czy MM czy elektrycznym sklepie dostaniesz, gorzej z mikrofonem, dobrze by było pożyczyć a najlepiej kupić bo za każdą zmianą ustawień kolumn czy w ogóle zmianie pomieszczenia czy kolumn to mikrofon jest bardzo przydatny, jak zrobisz kalibracje to kolumny będą odpowiednio grały do punktu odsłuchu. Myślę ze ogarniesz ten temat i warto nagiąć budżet.
Przydały by się orginalne foty i jaki jest stan sprzętu.
 

Walenhovv

New member
Napisałem maila, zobaczymy czy podeśle więcej zdjęć. Mikrofon pożyczyłbym od znajomego i potem zamówił widziałem, że za ok 80zł można zamówić.
 
Napisałem maila, zobaczymy czy podeśle więcej zdjęć. Mikrofon pożyczyłbym od znajomego i potem zamówił widziałem, że za ok 80zł można zamówić.
Tak też widziałem iż w okolicach 100zł mikrofony oscylują. Przewód zasilający tam brakuje ale taki do 20zł też dostaniesz bez problemu w każdym sklepie. Jeśli chodzi o papierologie i instrukcje to tu
http://www.denon.pl/pl/product/hometheater/avreceivers/avrx1100w
Do nich najlepiej zadzwoń to może coś z ceny urwiesz za braki ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Widziałem ze jest kilka Denonów 2113 i widziałem Onkyo 636 z tym ze to Onkyo jest za 1500 zł, jakbyś zbił cene to nie ma się nad czym zastanawiać.
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
Dzięki serdeczne,

Przeglądając to fajnie się prezentują Denon i to mocarne Onkyo ale na OLX'ie wystawia za 1700 więc pewnie finalna cena będzie nieosiągalna. Fajnie, że 520'ka jest nowa ale czy moc i dźwięk jaki generuje będzie dobrej jakości? (Wiem, że to subiektywna ocena ale przeglądając forum widać, że jesteś znawcą tematu ;) ).
Odpuść sobie 520 marny- sam mam X1000 i jest podobnie słabe prądowo amplitunery

Kupiłem wzmacniacz stereo i glownie na nim bazuje- dopiero teraz nawet przy cichum słuchaniu przyjemnie jest odpocząc słuchając muzyki lub obejrzeć film...

Ten x1100 juz prezentuje sie przyjemniej...
 

Walenhovv

New member
Dzięki Panowie za rady, Jestem na 90% zdecydowany na Onkyo 636. Co prawda sprzedawca nie spuści ceny niżej, niż 1450. Więc znowu wykroczyłem z budżetem. Czytając opinie na różnych forach ludzie wypowiadali się przychylnie o tym modelu. Pytanie czy taka cena za ten amplituner (gwarancja jeszcze do lutego 2017, nie rozkręcane, zero rysek). Jest adekwatna do tego co sobą reprezentuje? Nie wiem po ile chodzą używki bo za krótko śledzę temat. Ale wszędzie na dzień dzisiejszy wystawiane są za 1500 ten ma jeszcze gwarancję, co prawda drugi właściciel ale powiedział (nawet przekonująco), że chce iść w stereo i nie jest mu ten sprzęt potrzebyn.
 

Walenhovv

New member
Dzięki wszystkim za rady. Okazało się, że znajomy, który mieszka w DE może mi załatwić nowego Denona 1300W w cenie 1500 więc nawet się nie zastanawiałem. Zdam relację jak tylko dojedzie i chwilę go przesłucham.
 
Do góry