niskobudżetowy zestaw 5.0

shogun990

New member
blacknija tak jak mi doradziles wszystko wskazuje ze wybiorę właśnie taki zestaw
a w przyszłości stopniowo będę dodawał satelitki i centralny
jak tylko w listopadzie będzie kasa odezwę się w sprawie zamówienia
a ten kolor to jeśli dobrze rozumiem to orzech ??
i jeszcze podpytam się o to onkyo 579 jest tam możliwość odpalenia stacji radiowych przez neta Czy z tymi amplitunerami działają jakieś adaptery wifi czy raczej tylko kabel??
Dzięki bardzo wszystkim za szybkie rady tym bardziej ze do tej pory korzystałem z głośników komputerowych przez lata i jestem w tym temacie mało rozgarnięty
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
dzięki blackninja za informacje
a jak bym chciał z czasem dokupić satelity i centralny by to rozbudować do 5.0 to te głośniczki z zestawu m33i 5.0 będą pasować czy są za slabe? pytam tak na przyszłość jak bym chciał rozbudować zestaw
i mam jeszcze jedno pytanko czy odległości miedzy kolumnami około 130 cm to nie za malo
blackninja a co do suba to powiem ci ze mam go chyba w najgorszym miejscu z możliwych pod biurkiem ale poprostu niestarczy kabla od sterownika który jest podpięty do suba Niestety urok głośników komputerowych
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
wczoraj dostałem paczkę od blackninja :)
onkyo579 + mission m34i
pierwsze wrażenia sprzęt jest niesamowity
wyraźny nawet na mp3 z dysku
basik jest nie męczący co prawda nie słucham jakoś super głośno (boje sie ze mi okna wypadną :p) ale brzmi to po prostu dobrze
z fajnej rzeczy zauważyłem ze w onkyo jest możliwość ustawienia by jakieś urządzenie podłączone do hdmi leciało nawet jesli amplituner jest włączony na czuwanie
na chwilkę odpaliłem radia internetowe jest to naprawdę fajna sprawa tym bardziej ze ja lubię posłuchać sobie jakiejś stacji z muzyka chillout czy chillstep :) wiec zakup dłuższego kabla sieciowego obowiązkowy
z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić płyty audio cd puszczane przez ps3 brzmią tak jakoś dziwnie jak by gorsza jakość była ustawiona ale to już zauważyłem na starym sprzęcie
ogólnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu
 

shogun990

New member
dzięki bardzo wszystkim za dobre rady i tobie blackninja za udaną transakcje :)

a jeśli chodzi o plyty cd to chwilowo podłączyłem cd philipsa cd690 i na tym słucham a jak wpadnie jakaś kaska to może wymienię na jakieś używane dvd np wpadł mi w oko denon 1740 ale to jak będą jakieś pieniądze
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
a panowie mam pytanko zauważyłem ze w niektórych trybach dźwięku np Theater Dimensional o ile dobrze pamiętam na źródle turbodekoder N lub ps3 bardzo szumi to normalne ??? znaczy i tak slucham na ustawieniach w stereo tylko tak bawiłem sie trochę sprzętem i to zauważyłem
 

shogun990

New member
panowie proszę jeszcze o rade jest sens inwestowania pieniędzy w używany cd do tego zestawu w celu sluchania muzyki audio np
CD ONKYO DX-7222 @ 1 BIT @ PILOT @ STAN BDB @ GW @ (2824876120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
lub HARMAN/KARDON HD200 ODTWARZACZ CD WYSOKIEJ KLASY (2832020180) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
czy lepiej może kupić jakieś niedrogie dvd w sklepie typu LG Samsung czy coś w tym rodzaju czy może nawet Bluray
Tylko tak jak pisałem wcześniej filmy mógł bym odtwarzać na Ps3 gdy by padło na otwarzacz cd
Plus dvd czy bluray jest taki ze mają usb i mógłbym odtwarzać dane z dysku zewnętrznego
muzyki słucham dużo i często wiec nie chce tez tak katować ps3
 

bc_leszcz

New member
Do czego chcesz podłączyć to CD ?

Jeśli chcesz używać wyjścia cyfrowego, czyli będziesz korzystać z DACa we wzmacniaczu to może ma sens, choć zasadniczo wystarczy kupić jakikolwiek, byle tylko CD wszystko czytało. Generalnie to co podałeś to są budżetowe CD-ki, nic nadzwyczajnego.

Jeśli zaś chcesz korzystać z wyjścia analogowego to niestety musisz kupić coś lepszego, jakiś starszy model, myślę że za ok 400-600 zł coś znajdziesz, kup tylko taki model co ma łatwo dostępny laser, np:

na laserku KSS-210A

### DENON DCD-1460 ### JEDEN Z LEPSZYCH MODELI # (2824738731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
DENON DCD-1460 Z PILOTEM WYSOKI MODEL !! LEGNICA (2838945561) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ewentualnie wyższy model, ale na KSS-151a

DENON DCD 1560 (2833857782) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
## DENON DCD-1560 ## Ceniony Model ## Czarny ## (2833634645) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Każdy z powyższych CD-ków jest dużo lepszy od tych nowych budżetówek które podałeś. Są stare, bo to złota era CD, czyli lata 90-te. Wyjście analogowe o tej jakości w nowych urządzeniach znajdziesz dopiero w najlepszych amplitunerach kina domowego za 5-6 tys, albo w odtwarzaczach blueray za 2-4tys. Wszystkie korzystają z długowiecznych laserów KSS, stosunkowo popularnych i łatwo dostępnych, które czytają wszystko (płyty nagrywane, tłoczone, porysowane itd.)
 

shogun990

New member
bc_leszcz te sprzęty co podałeś robią wrażenie (szczególnie 1460 jest ładny z wyglądu)
jednak jest male ale
pieniądze i tu jest kluczowy problem
zamówiłem juz onkyo CD ONKYO DX-7222 @ 1 BIT @ PILOT @ STAN BDB @ GW @ (2824876120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
nie wiem czy dobry wybór ale na taki mnie stać niestety czy stety to sie okaże
szczerze do onkyo579 mam podpięte teraz philips cd 690 i już by mi starczył wydaje mi sie ze gra ładniej niż pożyczone dvd pioneer dv-310 (na tym dvd słychać jakieś cyfrowe zniekształcenia)
ale philips ma problem z szufladą i czytaniem płyt
muszę sie namęczyć by w ogolę wystartował jest trochę zajechany
dostałem go za darmo
myślę ze ten zestaw onkyo da rade jak nie będę kombinował :)
dziękuje za pomoc
 

bc_leszcz

New member
większych bzdur w życiu nie słyszałem !!!!

może jakieś konkrety?

może podasz konkretnie jakiś model nowego amplitunera kina domowego który ma przetworniki cyfrowo analogowe na równie wysokim poziomie jak te stare Denony które podałem ?

Pytałem do czego ma być podpięty CD-ek ponieważ dziś podstawą systemu audio jest amplituner KD i niestety te konstrukcje nie mają w środku najlepszych DACów. Takie ich przeznaczenie - są do kina nie do słuchania muzyki w stereo. Za ok. 2000zł kupujesz tak naprawdę budżetowy wzmacniacz 7.1 i podpięcie do niego starego Denona torem analogowym przynosi sporo korzyści względem wejścia cyfrowego.

Konwersja C/A w DCD-1460 jest oparta o dwa układy scalone Burr Brown PCM61P, całą reszta toru analogowego jak i zasilania to konstrukcja najwyższej klasy i to przekłada się to jakość dźwięku.

jednak jest male ale
pieniądze i tu jest kluczowy problem
zamówiłem juz onkyo CD ONKYO DX-7222 @ 1 BIT @ PILOT @ STAN BDB @ GW @ (2824876120)


ONKYO DX-7222 to jednobitowy DAC na TC9268BP , laser zaś to KSS-213C (laser OK, bo łatwo dostępny)

przy takim DACu to zdecydowanie lepiej wykorzystać wyjście cyfrowe bo ten CDek gra raczej typowym charakterem modulatorów 1-bitowych i nie brzmi to najlepiej , a w Onkyo 579 masz DAC 192 kHz/24-Bit Burr-Brown.

Podłącz CD do KD linkiem cyfrowym i będzie dobrze.

PS: Może się przyda:

http://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/dx-7222_manual_e.pdf
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma problemu - choćby starsze modele amplitunerów Rotel gdzie pracowały procesory Zoran ,ze współczesnych choćby Yamaha gdzie pracują kości Burr Brown ...i cóż w tym niezwykłego

Ciekawe rzeczy można się dowiedzieć z Twoich rewelacji ,a jakie to jest niby charakterystyczne brzmienie przetworników 1 bitowych ? ,co je wyróżnia ?...że co są niby lepsze czy gorsze? .Dla przykładu Arcam FMJ CD 23 T ma przetwornik 5 bitowy ,Marantz CD 17 KIM 1 bitowy ,Copland CDA 266 20 bitowy ,Gamut CD1 24 bitowy - każdy z tych odtwarzaczy jakością dźwięku miażdży tego Denona z Allegro i co ma z tym wspólnego ilość bitów w przetworniku ?

Z tymi napędami to też tak nie do końca - Sony chyba zakończyła produkcję i chyba nawet sprzedali licencję ,wskazany napęd KSS 213 C pracuje też w nowym odtwarzaczu Denona DCD 500 AE ...tylko że w tym przypadku został od podstaw napisany algorytm i żeby było jeszcze ciekawej zmodyfikowano układ optyczny ,więc sobie nie wyobrażaj że jeżeli napęd ulegnie uszkodzeniu to wystarczy kupić taki sam i będzie działać taj jak poprzedni- bo to nie prawda
 
Ostatnia edycja:

bc_leszcz

New member
To wszystko prawda co piszesz, ale żaden z przykładów to nie jest typowy amplituner kina domowego jakiego można by się było spodziewać że posiada autor zapytania. I żaden nie kosztuje mało ... Czy można by się spodziewać że do jednego z tych systemów autor chce podłączyć CD za 200zł ?

Ale skoro już wiemy że to CD ma być podpięte do Onkyo 579, to moje propozycje były jak najbardziej trafne. Stary Denon 1460, co ważne dostępny bez problemu za ok. 500zł, daje nam całkiem przyzwoite źródło i mógłby przyczynić się do poprawy brzmienia całego systemu.

Każdy ze wspomnianych odtwarzaczy pewnie jakością dźwięku miażdży tego Denona z Allegro i nie ma to nic wspólnego z ilość bitów w przetworniku tylko z ich ceną. Denon zaś miażdży je wszystkie w kategorii Ecconomy.

Według mnie zaproponowany Denon jest nieznacznie droższy od proponowanych odtwarzaczy a jednocześnie znacznie od nich lepszy. Ot, moja subiektywna ocena.

I nic w tym dziwnego że droższe urządzenie jest lepsze od tańszego, bo tak być właśnie powinno, tyle tylko że otrzymujemy w tym przypadku sporą poprawę za niewielkie pieniądze.

Powiedz proszę, ile kosztuje najtańsze z przedstawionych urządzeń ? Jedno znalazłem nawet na allegro ;)

4200zł - Arcam FMJ CD-23T , stan idealny . (2843434870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

To że Sony już nie produkuje laserów nie znaczy że nie można ich kupić. Te które podałem są dostępne, i tak, wystarczy je kupić, zamontować i będzie działać. W sklepach masz wprost nawet podane rozróżnienie - oryginał, zamiennik. KSS-210 wciąż można kupić "Made in Japan" i kosztuje ok. 50zł

Kupując używany CD to informacja jaki napęd/laser siedzi w środku jest chyba najważniejszą rzeczą - jeśli sprzedawca był nieuczciwy i przed sprzedażą podregulował laser który już jest na wykończeniu, to wkrótce padnie całkiem i jeżeli w środku jest laser trudno dostępny to możesz sobie całe urządzenie wyrzucić do śmietnika.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie, nie ma co bić piany:) Osobiście uważam że nawet nie ma sensu kupować wypasionego CD do amplitunera Onkyo za 1600zł. Po pierwsze to jest ONKYO, czyli ampli stworzony do grania w KD, i tam ma się sprawdzać. Wątpię czy na takim ampli usłyszymy róznicę pomiędzy takim BD za 600zł a używanym CD za tą samą sumę, ponieważ w takich amplitunerach jest kiepski tor po analogu. Dużo ludzi na lepszych amplitunerach za 3k nie słyszy różnicy między CD a BD, a co dopiero na takim ampli. Dla mnie to miałoby to sens w przypadku podłączenia pod wzmacniacz stereo. Najbardziej róznice słychać na kolumnach i ampli/wzmacniaczu, a dopiero później jest nośnik i kable, więc chocby podłączył CD za 10k to i tak ampli w znaczny sposób ograniczy ten potencjał. Mówiąc szczerze, to nie wiem czy dźwięk z takiego BD puszczony cyfrowo nie byłby lepszy niż CD po analogu, bo w ampli KD sekcja cyfrowa jest lepsza?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie chodzi o to żeby się wykłócać

Przykład odtwarzaczy podałem Ci aby uzmysłowić że nie ma czegoś takiego jak "charakterystyczne brzmienie przetwornika 1 bitowego" cena pozostaje na drugim planie, gdyż bezpośrednio nie wynika ona z ilości i rodzaju zastosowanych przetworników .Przykład - odtwarzacz Linn Karik który ma przetwornik zbudowany na jednej kości Cirrus Logic dźwiękowo "zechla" Denona DCD 1650 AR który wykorzystuje 4 kości Burr Brown a kosztuje więcej od tego Denona chociaż powinno być odwrotnie

Przykład który podałem z amplitunerami obejmuje modele z niższej półki ,wcale nie są to jakieś wyszukane urządzenia ,dzisiaj kości Woofson ,Burr Brown stosuje się tak powszechnie, że nikogo to nie dziwi.Pisanie że rzekomo ten odtwarzacz ma stopień analogowy porównywalny z amplitunerami za 5-6 tyś złotych niepoważne jest

Ot, weźmy taki przykład - CD Harmana HD 980 podstawowy model tego producenta na wyjściu kość Woolfsona żeby było jeszcze ciekawiej potężny 32 bitowy procesor Blackfine o mocy obliczeniowej 16 mps zwiększający nadpróbkowanie 4-krotnie i to wszystko za siedem stówek .Jeżeli taki Denon ma kosztować 500zł to wspomniany Harman powinien 2000zł
 

shogun990

New member
panowie nie ma co sie sprzeczać jak dobrze pójdzie dziś kurier dostarczy odtwarzacz
Jak odtwarzacz będzie w stanie jak w opisie to będę szczęśliwy
Co do podłączenia przetestuje jak to brzmi
Teraz philipsa mam po analogu ale mam kabel optyka
Jest nim podłączona maya u5 do amplitunera w celu podłączenia komputerów do ampli (niestety w lapku brak wyjść hdmi i optyka)
Zawsze mogę sprawdzić i wybrać lepsze rozwiązanie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry