niskobudżetowy zestaw 5.0

przemko77

Well-known member
Bez reklam
a ja mam pytanie jakie glosniki fronty glownie do ogladania filmow muzyka disco do6tys zl za pare?

JBL E80 /E90 (ES) - pasują jak ulał - dyskotekowe brzmienie "do młócenia " nie ma lepszych kolumn - mówię na prawdę serio .Ostatnio widziałem E80 na wyprzedaży po 599zł /sztuka nie było chętnych do kupna
 

shogun990

New member
mam pytanko jeszcze odnosnie mojego zestawu (dla przypomnienia onkyo579+m34i 2.0)
przeczytałem w instrukcji amplitunera ze jest możliwość podłączenia bi-amp
w wyjscia sorround back or front high
kolumny tez maja 4 wejscia 2 LF i 2 HF
jak sie domyślam HF się wpina w surroundy (wysokotonowy) LF w fronty(niskotonowy)
powiedzcie czy to faktycznie coś poprawi i czy dobrze myślę z tym połączeniem HF LF instrukcja kolumn sprawia mi kłopot jest po angielsku ;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
mam pytanko jeszcze odnosnie mojego zestawu (dla przypomnienia onkyo579+m34i 2.0)
przeczytałem w instrukcji amplitunera ze jest możliwość podłączenia bi-amp
w wyjscia sorround back or front high
kolumny tez maja 4 wejscia 2 LF i 2 HF
jak sie domyślam HF się wpina w surroundy (wysokotonowy) LF w fronty(niskotonowy)
powiedzcie czy to faktycznie coś poprawi i czy dobrze myślę z tym połączeniem HF LF instrukcja kolumn sprawia mi kłopot jest po angielsku ;)

Wprawdzie ja mam Onkyo 608, ale u mnie z wyjść głośnikowych FRONT do dolnych zacisków w kolumnie (sekcja niskotonowa) i z SURROUND BACK do górnych zacisków (sekcja wysokotonowa). Bi-amp u mnie zauważalnie poprawił dźwięk. Stał się czystszy, bardziej detaliczny, selektywny. Nie jest to kolosalna różnica ale do wychwycenia.
 

shogun990

New member
ja w missionach mam w jednej lini w kolejności minus LF i minus HF później jest plus HF i plus LF teraz mam wpięte w plus i minus HF a LF połączone są blaszką Na mój rozum to chyba HF będzie sekcja wysoka Mozę ktoś ma lub miał te kolumny i się wypowie czy dobrze kombinuje
dodam fotkę dla jasności http://imageshack.us/photo/my-images/823/pc160046.jpg/

krzysiek1980 dzięki za odpowiedz jeszcze bardziej się nakręciłem by to sprawdzić :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ja w missionach mam w jednej lini w kolejności minus LF i minus HF później jest plus HF i plus LF teraz mam wpięte w plus i minus HF a LF połączone są blaszką Na mój rozum to chyba HF będzie sekcja wysoka Mozę ktoś ma lub miał te kolumny i się wypowie czy dobrze kombinuje
dodam fotkę dla jasności ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

krzysiek1980 dzięki za odpowiedz jeszcze bardziej się nakręciłem by to sprawdzić :)

Z tego co się orientuję to HF- sekcja wysokotonowa, a LF - niskotonowa. Blaszki łączące musisz zdjąć.
 

shogun990

New member
ok podłączyłem przez bi amp i chyba jest tak jak by czyściej wyraźniej takie mam wrażenie :)

tylko zauważyłem ze odtwarzacz cd onkyo cos mi szwankuje od wczoraj jak by płyta przeskakiwała kilka sekund szczególnie jak otwieram drzwiczki od stolika na którym stoi odtwarzacz cd (pewnie jakieś drgania)
jak myślicie jak dam na jakieś czyszczenie laser lub kalibracje pomoże to czy raczej chwilowa poprawa a to są pierwsze oznaki do wymiany lasera ???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ok podłączyłem przez bi amp i chyba jest tak jak by czyściej wyraźniej takie mam wrażenie :)

tylko zauważyłem ze odtwarzacz cd onkyo cos mi szwankuje od wczoraj jak by płyta przeskakiwała kilka sekund szczególnie jak otwieram drzwiczki od stolika na którym stoi odtwarzacz cd (pewnie jakieś drgania)
jak myślicie jak dam na jakieś czyszczenie laser lub kalibracje pomoże to czy raczej chwilowa poprawa a to są pierwsze oznaki do wymiany lasera ???

A ile lat posiadasz ten odtwarzacz? Na początek pewnie wystarczy czyszczenie i lekka regulacja.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można spróbować wyczyścić płytą czyszczącą do soczewek ,ewentualnie odkręcić obudowę ,patyczek higieniczny zamoczyć w alkoholu IPA i delikatnie wyczyścić na mokro .Jeżeli nie pomoże to albo trzeba skalibrować układ optyczny (ale tego w domu nie zrobisz) albo przyczyna tkwi w napędzie i trzeba przesmarować cały napęd łącznie z łożyskami silnika
 

shogun990

New member
to chyba dam to fachowcowi do zrobienia ja ma dwie lewe ręce :)
teraz np od jakiej godziny ani razu się nie zaciął
tylko jak rusze drzwiczki od stoliczka to ma małe przycięcie
 

shogun990

New member
jak patrzyłem na necie gdyby jednak padł laser to koszt lasera to około 20 zl laser z mechanizmem jakieś 35-40 zl wiec nie jest źle
już sie przestraszyłem ze może będą większe koszta
ale póki co dam na czyszczenie itp zobaczymy czy coś to da
 

RPRT07

New member
witam mam w tej chwili głośniki komputerowe 7.1 creativa gigaworks s750 i karte sound blaster extigy
Ten sprzęt obsługuje dekoder n Ps3 x360 laptopa i komputer stacjonarny
Chciałbym to zastąpić czymś nieco lepszym ale niestety będę miał tylko do dyspozycji jakieś 2400 może 2500zl
Myślałem o zestawie Taga Harmony TAV-606 v.3 i do tego Yamaha RX-V373
Pokój ma około 12-13 m2
wykorzystanie na co dzień muzyka i tv a w wolnych chwilach jakaś gra na konsoli czy film
Czy ten zestaw spełni moje oczekiwania ???
Dodam ze jeśli chodzi o muzykę to jest dość różnorodna np trance hip hop chillstep chillout dubstep
Proszę o rade czy to dobry wybór czy może coś lepszego sie złoży za te pieniądze ??

Sprzedajesz te creative? Bo byłbym chętny na nie ;)
 

shogun990

New member
nie
nie sprzedaje
oddaje szwagrowi

a co do cd chyba zdiagnozowałem problem wyłamały mi się tylne kółeczka z szafki rtv jest różnica 5mm miedzy przodem a tyłem
myślę ze to może mieć wpływ plus jak zacznę ruszać drzwiczkami
szafka jest nie rowna i drzwiczki ciezej chodzą w tedy są problemy tak myślę
 

shogun990

New member
ponownie was panowie pomęczę swoimi problemami :)
chciałem dokupić jakieś tanie satelity i centralny do mojego zestawu (przypominam m34i + onkyo 579)
znalazłem w dobrej cenie mission mht system za 599 zl w innych sklepach były za około 800-900
niestety okazało sie ze ten produkt jest już niedostępny
wysyłałem maile po różnych sklepach i niestety produkt archiwalny
brak towaru u producenta itp
i znalazłem udało się :) ale jest to sprzęt z ekspozycji wykorzystywany do odsłuchów
MHT System Wiśnia (ex-demo) - Mission - Sprzedaż Okazyjna - Top Hi-Fi & Video Design
obecnie jest gdzieś w jakimś sklepie w Polsce
ale sprowadzą mi jak będę chciał do Poznania w ciągu 48 godzin
wysłał bym kumpla mieszkającego w Poznaniu do sklepu i po obejrzeniu ich albo by mi je kupił albo dzwonił co tam jest nie tak
kolor niestety wiśnia ja mam kolumny orzech
-czy warto kupować ten sprzęt jak by nie patrzeć troszkę używany ale za to w dobrej cenie około 350 zl? Podobno wszystko działa mogą jedynie być ślady użytkowania na skrzynkach
oglądałem troszkę oferty w necie i raczej inne zestawy to ceny około 900 -1200 za satelity i centralny chyba ze coś przeoczyłem ;)
- i czy nie ma problemu by okleić widoczne boki okleiną w kolorze orzechu ?? zwłaszcza centralny
z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Do góry