Niedrogie Stereo – Pomóżcie

Davvid86

New member
Witam.
Planuję zakup niedrogiego stereo. Fundusze: 1500 – 2000 zł. Mam nadzieję że w tej cenie da się cokolwiek znośnego kupić ;)
Kilka danych:
Pokój20 m2.
Muzyka: hard rock, metal, alternative (Antimatter, Florence and the machine), ale także trip hop, chillout.
Rodzaj: Muzyka: 80% - Filmy: 20%
Sprzęt: TV Samsung UE40D5500 i do niego podłączone głośniki Creative T3100 (nie śmiejcie się, ale grają dużo lepiej niż te wbudowane w Tv, no i jest bas ;) ), PC podłączony kablem HDMI do Tv.

Moim pierwszym pomysłem jest Denon M-39. Ma wejście optyczne za pomocą którego podłączyłbym Tv i zostaje jeszcze jedno wejście analogowe do podłączenia dodatkowego sprzętu.
Kolumny postawił bym na brzegach szafki (65 cm wys.) na której stoi Tv, byłyby w odległości 180 cm od siebie. Sam Denon jest nie wielki więc razem wszystko by się ładnie zmieściło.
Byłem ostatnio w sklepie i zobaczyłem tego Denona na żywo i uświadomiłem sobie jak małe są te kolumny. Tu mam pytanie czy ktoś już słuchał tego sprzętu, macie jakieś opinie na ten temat, czy tak małe kolumny mogą coś sobą godnego zaprezentować?
A może zamiast M-39, Denon D-F107 lub Yamaha PianoCraft MCR-750 lub Yamaha E640 lub Yamaha E840. Ale żadna z nich nie ma wejścia optycznego…

Drugim pomysłem jest żeby kupić Denona M-39 i do niego jakieś inne kolumny np.: Dali Zensor 1 lub Wharfedale Diamond 10.2 lub jeszcze jakieś inne.

Trzeci pomysł to zakupienie wzmacniacza i kolumn, ale nie ma wtedy CD i radia, na czym mi zależy, a kupując wzmacniacz + cd + kolumny ciężko się zamknąć w 2 tys.


Od paru dni szukam , przeglądam i w głowie mam totalny chaos. Pomocy :confused: :mrgreen:
 

Davvid86

New member
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Po pierwsze, rzecz o której nie wspomniałem, a dyskwalifikuje obie podane przez Ciebie propozycje to brak wejścia USB. Zapomniałem o tym napisać bo wszystkie nowe urządzenia już to mają raczej w standardzie.
Przez chwilę zastanawiałem się nad używkami ale jakoś jestem nieufny w stosunku do używanego sprzętu (może niesłusznie ale tak mam;) )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo jakaś miniwieża, albo kupno frontów np. Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i do tego tani amplituner do KD. Wtedy i bedziesz miał sporo wejść i złączy oraz radio. Możesz dozbierac z 300zł na jakiś BD i będzie komplet. Budżet masz sporo za mały na ten metraz i za duże wymagania:) Można by było kupić typowy wzmak i kolumny, ale piszesz że chcesz USB i radio. Jeszcze z dobrych ampli stereo możesz zobaczyć HK 3490 + jakieś fronty KODY, tylko to nie ma USB. Za to ten ampli w muzyce lepiej zagra niż ampli do KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Davvid86

New member
Właśnie wiem, że sprawa nie jest prosta dlatego się zwróciłem o pomoc do Was :)
Być może spisałaby się nawet ta mini wieża M-39 Denona i byłoby po sprawie. Albo za dopłatą 500 zł sama wieża i ciekawsze głośniki. Ale na tyle się nie znam żeby ocenić.
 

Davvid86

New member
Znalazłem jeszcze coś takiego:

YAMAHA A-S300 + JBL ES 20
YAMAHA A-S300 + JBL ES 20 (2705323445) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i do tego np: DVD- BLU RAY 3D BD660
ODTWARZACZ DVD- BLU RAY 3D BD660 I YOU TOUBE USB (2756745029) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mógłbym z tego radia zrezygnować, tylko czy to ma sens?


Ewentualnie YAMAHA RX-V373 + jakiś BlueRay (np jak ten powyżej) i jakieś tańsze kolumny tak żeby się w 2 tys zamknąć.
Z tym że wiem, że wzmacniacz jest lepszy od amplitunera KD do stero, a po drugie te tańsze amplitunery też chyba rewelacyjne jakieś nie są. Chociaż ze mnie żaden audiofil więc może byłby zadowalający. :?:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zostań przy opcji ampli stereo hk/denon+odtwarzacz br z usb i z czasem dokup cd.

Jbl-e do muzyki sobie odpuść.....


ps.
Używek nie musisz się bać,bo jak się dobrze trafi,to grają dłużej i lepiej niż te nowe......
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czytam sobie tak ten post i taka mała uwaga - zestawów mini Yamaha ,Denon czy innych producentów nie modyfikuje się w ten sposób ,że dokupuje się osobne kolumny ekonomicznie jest to nieuzasadnione a i końcowy efekt dźwiękowy może być różny .W zasadzie takie zestawy oferowane są jako całość i tak tez są używane

Do 20 metrów kwadratowych najlepsze by były podłogówki,najlepiej o uniwersalnym brzmieniu zważywszy że muzyka będzie różna ,wbrew pozorom kolumny JBL Es 20 to udana konstrukcja ,bas i dynamika nie jest ich priorytetem ale nadrabiają przestrzennym brzmieniem i dobrymi wysokimi tonami

Dobrze Krzysiek kombinuje w kolumnami Kody ,chyba w Media Expert widziałem amplituner Yamahy z kolumnami Koda za niecałe 1400zł ,na tylnej ściance ma kilka wejść HDMI na przednim panelu złącze usb .Zostaje jakieś 600zł blu -raya swobodnie kupisz ,na tym zestawie posłuchasz muzyki obejrzysz film albo jakiś koncert
 

gonzo2000

New member
Witam tak samo jak koledzy wyżej poszukaj w marketach typu MM , Saturn czasem są obniżki na niższe modele kina av + kolumny ,ale to głównie w cenie do 2 tyś systemy dedykowane do kina , o czym koledzy już pisali ,możesz też zobaczyć te tagi :ZESTAW KINA DOMOWEGO 5.0 TAGA HARMONY TAV-406 v.2
spokojnie do 20m starczą do tego tani model amplitunera coś z niskich modeli denona -z wyprzedaży serie + czy koniecznie potrzebujesz BD ,może tani odtwarzacz HD typu asus O palyer koszt około 230zł
 

Davvid86

New member

gonzo2000

New member
aha jak stereo to z nowych chyba sam wzmacniacz / amplituner stereo to koszt 1500zł a gdzie jeszcze kolumn do 20m2 podłogówki , chyba na allegro bo nic mi innego nie przychodzi do głowy ,albo ten zestaw sypialniany denon M 39 i dokupisz suba w przyszłości , ale to może koledzy inni z doświadczeniem coś konkretnego doradzą .
 

gonzo2000

New member
Znalazłem z tanich w tej kwocie wzmacniaczy :model denona PMA-520 AE ( jak dobrze poszukasz nawet kupisz w cenie około 900zł) + monitory BX2 ,ale 20m2 to bym jednak sugerował podłogówki tylko ,że to inne koszta , innymi słowy do 20m2 stereo z podłogówkami chyba tylko z drugiej ręki - z rynku wtórnego .
 

Davvid86

New member
Zwiększając budżet o 500 zł co powiecie na ten zestaw:
Denon PMA-520AE + DCD-520AE + Tannoy Mercury V1
można go dostać za 2 450 zł

Warto?
 

gonzo2000

New member
Dawid86@ Cena super ,ale jak byś miał możliwość to zamiast tannoy 1, może się dogadasz i MA MR 2 lub BX2 będzie więcej basu - te małe tannoy 1 są "równo grającymi kolumnami - szerszą sceną , średnicą " ,ale basu mają mało zwłaszcza w tych gabarytach no i 20m2 to nie jest już mała powierzchnia .
Ja bym brał lepsze monitory + wzmacniacz 520 , a zamiast cd ( chyba że masz płyty cd ) , np. zew. dac ( np. DR. NANO) + napęd z ( laptopa , dvd ) - jako transport , no ale to Ty decydujesz i dobierasz do swoich potrzeb .
owocnych zakupów .
 
Ostatnia edycja:

Davvid86

New member
Poszukałem, poczytałem i żeby mieć w miarę dobrze grający zestaw stereo to trzeba wydać co najmniej 3,5 - 4 tys. a tyle nie posiadam...
Wracam więc trochę do punktu wyjścia niestety.

Coraz bardziej powraca wizja kupna mini wieży... aktualnie biorę pod uwagę wspomnianego wcześniej Denona M39 oraz Yamaha PianoCraft MCR-840.
W Denonie na plus: cena i wejście optyczne; na duży minus: malutkie kolumny (ale może pozory mylą?). Yamaha wszystko ok, większe kolumny tylko mało wejść i brak wejście optycznego, a tylko takie mam audio out w TV (poza wyjściem słuchawkowym) no i cena ~2000 zł.
Trochę dużo 2 k jak za taki mały zestaw... Więc poważnie biorę tez po uwagę kupienie zestawu amplituner + bd + kolumny.
Moja wizja to Yamaha RX-V473 (wiem, że to amp do KD ale szalę przeważyła funkcjonalność i multimedia np. obsługa radia internetowego) oraz Monitor Audio MR 2. W późniejszym czasie jakieś BD do tego.

Co byście wybrali?
Czy połączenie tej Yamahy z tymi głośnikami będzie ok czy może jednak jakieś inne (komplet do 1 tys.) ?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Muzyka: hard rock, metal, alternative (Antimatter, Florence and the machine), ale także trip hop, chillout.
Właśnie spadłem z fotela - do tej muzyki szukasz takiego sprzętu jak powymieniałeś? No nie mam pytań. Może do chillout ale na pewno nie do reszty! Toż to mocna muzyka, z dużym łupnięciem, wymagająca od wzmacniacza!
Tutaj jest potrzebny porządny piec w stylu starych NAD'ów - 3240PE, 3020 etc. plus dobry transport CD.
Jak chcesz dobrze słyszeć to co wyżej to tylko używki - wzmak + CD do ok. 1tys. A resztę na kolumny. Inaczej baaaardzo kiepsko to widzę..słyszę.
 

Davvid86

New member
@ WiTT - Mam nadzieje, że sobie niczego nie potłukłeś jak spadałeś z tego fotela...
Tak jak napisałem wcześniej, żadnym audiofilem nie jestem, po drugie w totka nie wygrałem, po prostu chciałem sobie kupić jakiś tani zestaw żeby można było posłuchać muzyki omijając włączanie komputera lub tv, dlatego założyłem temat i zapytałem bo chce za te moje nie duże pieniądze kupić coś funkcjonalnego i żeby grało lepiej niż plastikowe głośniki creativa do komputera.
Czasami czytając to forum mam wrażenie że jak ktoś nie ma min. 4 - 5 tys. do wydanie to szkoda się co odzywać... Trochę smutna ale szczera refleksja.

Wracając do tematu, czy ten amplituner Yamahy z wymienionymi głośnikami zgra się w miarę?
Czy lepiej sobie temat kupna sprzętu grającego odpuścić, a pieniądze wydać na coś innego?
Bo czytając posty jak ten powyżej można zwątpić totalnie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Davvid86, miałem miękkie lądowanie, mam dywan żeby poprawić akustykę. Poza tym idzie zima i ćwiczymy telemark ;)

Powiedz mi chłopie gdzie ja napisałem ze trzeba mieć 4-5 tyś. żeby kupić sprzęt hmm? Nie dopowiadaj czegoś czego nie powiedziałem.
Napisałem Ci ze do tego gatunku muzyki którą będziesz słuchał potrzeba piecyka który da mocy, dynamiki, uderzenia, żeby było czuć gitary, perkusje, tempo! Te NAD'y które wymieniłem chodzą na alledrogo juz po ok500 zł w dobrym stanie. I one napędzą dobre, szybkie, dynamicznie grające kolumny.
Chodzi oto ze każdy sprzęt gra inaczej, lubi inna muzykę. Uparles się na yamaha, proszę bardzo, tylko potem nie stękaj że masz płaski dźwięk i ni krzty dynamiki w metalu.
 

gonzo2000

New member
Witam zgodzę się z kolegą WiTT@ bo każda muzyka ma swoje specyficzne cechy , dla mnie osobiście przy moich upodobaniach spokojnej muzyki fajnie grały Roth, MA MR/BX,Tannoy,Dali ikonymk2 ,ale do muzy ostrej wydaje mi się że kierunek np. paradigm .
Co do yamahy to niskie modele dla mnie ona nie gra 'płasko " ja bym ją opisał iż gra ostro górą i dołem z pominięciem średnich , o pionieer podstawowe model grają dla mnie "płasko"
Do takich preferencji szukałbym to co kolega WiTT@ proponuje nad używany , stare rotele w tym kierunku bym szedł ,ale to tylko moje przypuszczenia .
 
Do góry