Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Kolego @TOOPCOOL, mam Denona X4400H i nie ma takiej możliwości. Taki „bajer” (przypisywanie wzmacniaczy), potrafiły na pewno starsze Pioneery. I o ile pamięć mnie nie myli, były to: LX 59, 79 i 89.
 
Ze co? W 9 kanalowym amplitunerze x4400 nie mozna zasilac frontow po prout a reszta z terminali z avr aby uzyskac 7.2.4?

Cos chyba krecicie.
Bo stary marantz 7010 nawet to potrafi.
 
Też mi się tak wydawało Lolo. Ale dzisiaj specjalnie sprawdziłem i kupa. U Ciebie w Marantz-ie masz taką możliwość, czy też go wykastrowali?
 
Zdaje się, że znów mamy nieporozumienie i powody do „dymu”. Kolega @TOOPCOOL pyta o przypisanie wzmacniaczy amplitunera, a nie o wyjścia Pre-Out. To, jak pisałem, umiały wcześniejsze Pioneery. Czy najnowsze to potrafią? Nie wiem.
 
Dokładnie chodzi mi o to , czy można wykorzystać końcówki domyślnie dedykowany do kanałów front L/R do zasilania kanałów HEIGHT 2.
Pozwoliło by to zasilić cały system z końcówek amplitunera , a kanały frontowe z zewnętrznej końcówki mocy.
Jeśli nie można tego tak ustawić wtedy na kanały frontowe można dać zewnętrzny wzmacniacz ale i na kanały HEIGHT 2 również potrzeba dać zewnętrzne końcówki.
 
Czyli dobze zrozumialem.

W starym marantzu 7010 da sie tak zrobic i MAM tak zrobione.
Amplituner 9 kanalowy
Fronty zasilane ze wzmacniacza Denon 1500ae
Reszta glosnikow systemu 7.2.4 zasilana z amplitunera.

Nie chce mi sie wiezyc ze denon 4400 nie ma takiej funkcji. Bo to jest ta sama stajnia co marantz.
 
Nie wiem jak jest w 4400, ale XX12 pre jest konfigurowalne między frontami a np. sufitem tył.
 

Attachments

  • IMG_1384.jpg
    IMG_1384.jpg
    42 KB · Wyś: 40
  • IMG_1386.jpg
    IMG_1386.jpg
    41,2 KB · Wyś: 40
  • IMG_1385.jpg
    IMG_1385.jpg
    41,7 KB · Wyś: 44
Właśnie doczytałem, że mój jest 7.2 a x4400 9.2, tak więc nie powinienem nawet się wypowiadać w tym temacie.
Firestone, to nie to forum, żeby "dymy" robić. :)
Pozdro dla wszystkich
 
Ja się chowam, jak się pokaże, to zaraz mam pełną skrzynkę :D
Co do przypisania końcówek ampli na resztę kanałów, to od lat powtarzam, że to podstawa winna być ; ) W Onkyo tej opcji nie ma, jest marnotrawstwo. Tak było też przez lata u Marasia. Pozmieniali na szczęście od kilku modeli wstecz.
 
Kupiłem sobie oczyszczacz powietrza tak, aby pod kino pasował : ) Macie jakieś doświadczenia czy to trochę jest w stanie pożreć kurzu, aby się to tak nie osadzało wszędzie ?
 

Attachments

  • IMG_1388.jpg
    IMG_1388.jpg
    28,3 KB · Wyś: 49
@werf
Posiadam oczyszczacz powietrza od maja tego roku ze względu że mamy kota a żona ma alergię którą wykryli już po tym jak go przygarnęliśmy i nie chcieliśmy się go pozbywać. Oczyszczacz jest z funkcją jonizacji powietrza i odkąd go mamy to jest o wiele lepiej, objawy alergii są dużo mniejsze nie ma tyle sierści w całym mieszkaniu. Do tego żona ma astmę więc smog i kurz też jej przeszkadza i tutaj też duży plus dla oczyszczacza bo serio daje radę. Ogólnie polecam.
 
Też posiadam oczyszczacz, tylko ze my z moją kobitką posiadamy Rowenta Intensive Pure Air XL. Dla mnie jedyny plus to to ze faktycznie jest mniej kurzy, a w salce mam czarne meble. Dla mojej kobiety same plusy, ze względu że jest alergiczka. Więcej pozytywów napisał wcześniej kolega Dubek ;)
 
Do góry