Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Paweł widze że powracasz do Atoll, niepotrzebnie sie pozbyłeś wzmaka byłby komplecik... ;-) gratki
ps. porównywałeś z czymś innym czy brałeś w ciemno...;-)?

Nie ukrywam, że lubię Atolla. Ma wiele ciekawych urządzeń. CD, streamery, integry, końcówki (w tym też wielokanałowe) , pre, urządzenia all in one. Jest w czym wybierać. Akurat do CD100SE czuję, że bardziej by pasował brzmieniowo IN200SE niż do IN100SE, ale muszę jeszcze na spokojnie pograć na tym cedeku.

Co do porównań to w salonach miałem okazje porównać. CD100 wypadał bardzo korzystnie. Jednak to były porównania na innych systemach niż mój. Miałem brać używkę, ale zależało mi na aktualnej wersji tego cd (z dopiskiem SE) i dość rzadko się trafiały (a jak już to nie byłem pewien sprzedawcy) więc kupiłem nowego. Nie ma jak na spokojnie posłuchać u siebie. Jak coś to się sprzeda :) W przyszłym roku planuję zakup używanym cedeków (coś z Creeka, Naima) i na spokojnie porównać do Atolla.

Dziś jakiś dzień zmian kolumny,amplitunery,szafki cdeki mikołaj czy coś ?

Pewnie, że mikołaj :)
 
Ostatnia edycja:
O ile pamiętam miałeś też akg k550.

Daj znać które ci się bardziej widzą :) Moje słuchawki żona mi schowała i muszę czekać na choinkę :p
 
Lolo zastanawiasz się czy dobrze wybrałeś??

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Nie, tylko ciekaw jestem opinii :p Twoją znam.

Ja jeszcze swoich w sumie nie słuchałem, miałem okazje 2 minuty, aby sprawdzić czy sprawne i szlaban :p
Ale na pewno dobrze wybrałem, zresztą jak się znudzą to sprzedam, strikte prawie nic nie stracę xD (dzięki tobie xD)
 
Zgadza się ,młody dzisiaj nie jadł obiadu taki przejęty,a jak rozpakowaliśmy cały sprzęt to prawie się posrał z zachwytu,pięknie wkomponowały mu się w wystrój ,w sobotę lecę mu działac z kabelkami i kalibracją:)
No to git, wszystko się udało i pasuję, pozostaję umówić się na wódkę [emoji1]

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Wszystko jasne. Ja swoje chętnie sprzedam gdyż nie używam. To porządne słuchawki :-D

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Przyszedł w końcu czas na zmianę frontów.Moje stare Oli Roth 40 dzielnie dawały radę do tej pory.
Jednak po prawie pięciu latach pora na zmiany.Budżet jaki sobie przeznaczyłem na kolumny to 5 tysięcy.
Nie jest łatwo znaleźć coś co zagra dużo lepiej od Oli40 w tym budżecie.Wiele zagrało podobnie,niektóre trochę lepiej,inne gorzej.
Chciałem kolumny tylko nowe.Na odsłuchy jeździłem do niedalekich Pabianic, jedne kolumny odsłuchiwałem tylko w domu/Taga Coral/.
Chciałem kolumn żywych,dynamicznych,z basem,sopranem , do rocka,heavy metalu,pop,disco itp. ,pokój nieduży 21m2.
Słuchałem Zensor 7,JBL 280,Klipsch RP 260,Pylon Sapphire 31,Pylon Diamond 28 /mniejszych Diamond 25 nie chciałem nawet odsłuchać
jak spojrzałem na te małe 15cm. głośniczki/,Audio Academy Hyperion 4,Taga Coral F-120 /te miałem u siebie w domu/wcześniej .
słuchałem też Monitor Audio Silver 6.
Nie wiem dlaczego, ale zawsze w podświadomości marzyły mi się Klipsche.Były u mnie głównym faworytem przed odsłuchem.
Na odsłuchy brałem swoje "klamoty" /wzmacniacz,dac,Himedia,muzyka z serwisu Tidal i pliki Flac,mp3/.
Nie będę tu robił jakis "kwiecistych" opisów na temat brzmienia tych kolumn ,bo nie mam do tego talentu.
Tak w skrócie to najgorzej dla mnie wypadły JBL 280 /brak w nich kompletnie życia/ i Taga Harmony Coral F-120 /z wyglądu
nr.1 ,ale miały fatalne wysokie tony,brakowało im kompletnie rozdzielczości /.
Mój faworyt Klipsch RP260 - najbardziej podobały mi się w nich wysokie tony,choć czasami potrafiły przywalić po uszach ,
ale mimo wszystko były fajne,podobały mi sie ,każdy "szmer" było słychać,niezły bas , ale dopiero po odsłuchaniu AA dopiero się przekonałem
czego im brakuje.
Pylon Diamond 28 - w salonie odradzali mi te kolumny,mówiąc że będą za duże,mieli rację ,pokój odsłuchowy był odrobinę
mniejszy niż moje pomieszczenie,mimo zaadoptowanego pomieszczenia odsłuchowego bas niemiłosiernie "brumił" po całym pomieszczeniu.
No i Audio Academy Hyperion 4 ,już po chwili od załączenia banan na twarzy,tych kolumn się słucha z przyjemnością,ujmują ciepłym
dźwiękiem już od początku ,ta "słodka" średnica,bas potrafi przywalić, ale nie jest wcale rozlazły,wysokie dźwięczne /ale w Klipsach
i tak mi się lepiej podobały/,czy to rock,pop ,disco słuchanie ich sprawia wielką frajdę.
W salonie mieli mnie chyba dosyć ,zbliżała się już 18.00 i udało mi się wynegocjować dobrą cenę i zabrałem je do domu.
Oczywiście co mnie się podoba innym nie musi , ale przy wyborze kolumn polecam jeśli są w salonie koniecznie je odsłuchać.
Kilka fotek,na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciach.
 

Attachments

  • IMG_20161213_120553.jpg
    IMG_20161213_120553.jpg
    29,6 KB · Wyś: 75
  • IMG_20161213_120629.jpg
    IMG_20161213_120629.jpg
    33,1 KB · Wyś: 81
  • IMG_20161213_120714.jpg
    IMG_20161213_120714.jpg
    30,4 KB · Wyś: 97
  • IMG_20161213_121150.jpg
    IMG_20161213_121150.jpg
    36,4 KB · Wyś: 109
Gratuluję Jaco.37. Fajne kolumny. Też miło wspominam Oli40. Nie dziwie się, że długo u Ciebie pograły. Muszę się kiedyś do Ciebie wprosić. Chętnie bym posłuchał Hyperionów. Mniejsze phoebe iii grają całkiem fajne. Wziąłbym moją lampę i byśmy porównali do Atoll-a :)
 
Dzięki wszystkim za miłe słowa.Paweł już raz "prawie" się spotkaliśmy.Między świętami, a Nowym Rokiem mam wolne,to jakby co to zapraszam.
 
Do góry