Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dzięki Panowie.
Wszystko fajnie tylko coś mi się z akustyką pojeb.....,chyba ,że nowy kabelek zawinił w połączeniu pre wzm/amp.
Dziwnie bo wyciszyło mi cały system,jakoś mniej dołu,chyba ,że nowe meble tak wpłynęły na akustykę.
Mam tak samo (muza z amplitunera na preout do wzmacniacza) to normalne,bo takim połaczeniem omijasz końcowke mocy w amplitunerze przez co dzwiek moze wydawac sie suchy i bez "dołu"
Jak muze dam z DAC'a to dół nagle powraca :)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Mam tak samo (muza z amplitunera na preout do wzmacniacza) to normalne,bo takim połaczeniem omijasz końcowke mocy w amplitunerze przez co dzwiek moze wydawac sie suchy i bez "dołu"
Jak muze dam z DAC'a to dół nagle powraca :)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
Dziwne to Panowie ja kiedyś też miałem tak spiety sprzęt i nie było takich objawów.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Dziwne to Panowie ja kiedyś też miałem tak spiety sprzęt i nie było takich objawów.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
To nie jest dziwne to jest normalne. To tak jak bys słuchał muzyki w trybie "pure direct"muzyke słychac jak by bez " ulepszaczy"

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Kolego ja już miałem takie połączenie tylko sprzęt był w innym miejscu i spięty był innym kablem .Dlatego mam bezpośrednie porównanie.Wymieniałem także mebelki,być może to ma tu największy wpływ.
Chodzi głównie o kino,kalibracja wyszła identycznie ,a jednak coś inaczej odczuwam.
Nie ma tego dołu w moim wnętrzu:) jaki był wcześniej.
Ale nie ma co panikować tylko trzeba kombinować,zaczniemy od przewodu kupimy jeszcze taki jaki był wcześniej tylko dłuższy.
A to chodzi ci o akustyke pomieszczenia ;) przynies stare moble z gemyli ;)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Gratuluje super sprzecior :)

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Paweł - gratulacje - Atoll fajny sprzęcik...

Widzę, że w końcu jakieś fotki.
Gratuluje Paweł i Domino ;)

Dzięki Panowie.


Dzięki Panowie.
Wszystko fajnie tylko coś mi się z akustyką pojeb.....,chyba ,że nowy kabelek zawinił w połączeniu pre wzm/amp.
Dziwnie bo wyciszyło mi cały system,jakoś mniej dołu,chyba ,że nowe meble tak wpłynęły na akustykę.

Fajny zestaw. Co do mebli to jeśli wymieniłeś w całym pokoju to może brzmieć inaczej. Nie tyle sam sprzęt co akustyka. Czasem przesunięcie szafki/regału może mieć znaczenie. Kable oczywiście też mają wpływ, ale mniej spektakularny niż akustyka. A kolumny stoją w tym samym miejscu?

Może to też "złudzenie" . Posłuchaj kilka dni na spokojnie.
 
Jest nowy pomysł do firmy...
Meble z ikei mają inną akustykę niż meble z agata meble czy brw...
Pora chyba spać. Kapusta ty też idź
 
Domminos miły kacik sobie tam urzadziłeś, gratuluje.
Paweł widze że powracasz do Atoll, niepotrzebnie sie pozbyłeś wzmaka byłby komplecik... ;-) gratki
ps. porównywałeś z czymś innym czy brałeś w ciemno...;-)?
 
Jest nowy pomysł do firmy...
Meble z ikei mają inną akustykę niż meble z agata meble czy brw...
Pora chyba spać. Kapusta ty też idź

Nie chodzi tu o markę mebli. Po zmianie wystroju pokoju, wstawiając inne meble (inne wymiary, innym materiał np. szkło, drewno, inne rozmieszczenie po pokoju) wpłyniemy na akustykę. Meble to coś w rodzaju "naturalnych" ustrojów akustycznych. Łatwo przeprowadzić test. Wystaw wszystko z pokoju i klaśnij. Zobaczysz jaki będziesz miał pogłos. Rozumiem, że ktoś może nie wiedzyć w ideologię kabli , ale akustyka też?
 
Tak zrobię.
Paweł możesz polecić jakiś ciekawy stojaczek pod słuchawki widzę ,że masz dwie pary,czy nie korzystasz z takich wynalazków?
W piątek odbieram i chciałbym coś dokupić.
Te co odbierzesz mają super etiu więc po co mają się kurzyć.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Dziś jakiś dzień zmian kolumny,amplitunery,szafki cdeki mikołaj czy coś ?
Domino bezcenna podstawka pod mikrofon : )
Gratulacje Paweł i Domino
 
Do góry