Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

bulus36

New member
instrukcja

Witam serdecznie drogich forumowiczów.

Kupiłem wczoraj Pioneerka 555hs i mam ogromny problem, gdyz nie mam do niej instrukcji po polsku a w internecie nie ma... :( czy moze jakis z forumowiczów ma w pdf ?? byłbym bardzo wdzieczny...
Pozdrawiam goraco
 

FPPfan

New member
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanko: cz tej nagrywarki można używać jako tunera TV z upscalerem 1080p ? Tzn. Oglądać poprzez niego standardowe TV z anteny upscalowane w locie do 1080p bez nagrywania go w danym momencie ?
 

mataman

New member
Bez reklam
FPPfan napisał:
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanko: cz tej nagrywarki można używać jako tunera TV z upscalerem 1080p ? Tzn. Oglądać poprzez niego standardowe TV z anteny upscalowane w locie do 1080p bez nagrywania go w danym momencie ?


Jak najbardziej, u mnie obraz przez nagrywarke wyglada znacznie lepiej jak przez tuner tv.
 

Chris_M

New member
Instrukcja do DVR-555H-S

Czytam te peany głoszone przez Matamana na cześć DVR-555H-S i zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości.

1. Brak na stronie Pioneera instrukcji obsługi do nagrywarki nie tylko w języku polskim, ale nawet po angielsku!
Są instrukcje po portugalsku, grecku, rosyjsku, a po angielsku nie ma!
Rozumiem, że mogło sie zdarzyć, ze nie ma instrukcji po polsku, ale brak angielskojęzycznej instrukcji jest dla mnie zasadniczym przeciwwskazaniem do kupna tego urządzenia.

2. Brak możliwości dokładnego nastawienia timera!
Jak z tym jest naprawdę?
Da się w trybie ręcznym nastawić czas nagrania co do minuty, czy tylko co 15 minut?
Bo wypowiedzi w tej materii na forum są sprzeczne, nie wiem, która jest prawdziwa! Cytowana w komentarzu #130, czy #131?
Zwłaszcza moją podejrzliwość budzi odpowiedź, że czas można dokładnie ustawić używając Guide+, podczas gdy AFAIK w rzeczywistości u nas ta funkcja nie działa!

3. Brak możliwości kopiowania DIVXów pomiędzy USB, a HDD (np. w Samsungu mam w tym względzie pełna swobodę)

4. Mała czcionka w napisach do DIVXów.

To wszystko razem powoduje, że moja chęć kupna tej nagrywarki wywołana entuzjastycznymi postami kolegi Matamana, troszeczkę przygasła, a w zamian obudziła sie pewna nieufnośc.
Czy jestem nadmiernie podejrzliwy?
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Wszystko zalezy czego oczekuje sie od sprzętu. Mi zalezało na intuicyjnej edycji nagrania i dobrym obrazie. Divx'ów nie ogladam (tylko .mkv w HD)

1. Instrukcje dostajesz przy zakupie więc po co ci na stronie

2. Oczywiście że jest mozliwośc dokładnego nastawienia timera (co do 1 min.) tak jak w moim poście #131. Oprócz tego jest prosty timer który ustawia sie właśnie z dokładnościa co 15 min.

3 i4 patrz wyżej
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
mataman napisał:
1. Instrukcje dostajesz przy zakupie więc po co ci na stronie
Właśnie po to, żeby przed zakupem zapoznać sie z możliwościami urządzenia.
Poza tym, mam bardzo niedobre doswiadczenia z polskimi wersjami instrukcji; instrukcje w wersji angielskojezycznej mają bez porównania mniej błędów i znacznie łatwiej jest mi je zrozumieć, niż ich polskie tłumaczenia.
A ta nagrywarka jest pierwszym napotkanym przeze mnie elektronicznym urzadzeniem, do którego producent nie przygotował Podręcznika w języku angielskim, i to też budzi mój niepokój.

3 i4 patrz wyżej
Czyli w tym miejscu 2 punkty dla Samsunga DVD-HR777.
 

mataman

New member
Bez reklam
Chris_M skoro jestes zadowolony ze swojego samsunga to o co chodzi ? Dla Ciebie jak widze bardzo ważna jest zabawa z divx'ami, porównywanie tych dwóch nagrywarek nie ma zupełnie sensu. Nie ta klasa cenowa i jakosciowa.
 

Chris_M

New member
mataman napisał:
Chris_M skoro jestes zadowolony ze swojego samsunga to o co chodzi ?
Bynajmniej nie jestem zadowolony, swoje problemy opisałem w komentarzu p.t. "Nagrywarka Samsung DVD-HR777" z dnia 30-05-2008 (system uniemożliwia mi podanie linka).
Nagrywarkę zareklamowałem w sklepie i teraz rozglądam sie za inną, ale nie chciałbym trafić z deszczu pod rynnę.

Dla Ciebie jak widze bardzo ważna jest zabawa z divx'ami
A czym "zabawa" divx-ami jest gorsza od zabawy JPEG-ami, MP3-kami, czy MPEG2-kami?
Jesli kupuję urządzenie, to chciałbym aby było mozliwie funkcjonalne.

porównywanie tych dwóch nagrywarek nie ma zupełnie sensu. Nie ta klasa cenowa i jakosciowa.
Nie rozumiem, dlaczego porównywanie tych dwóch urzadzeń ma być bez sensu?
Są dwa urządzenia, jedno ma jedne parametry lepsze, a drugie inne.
Pioneer ma bez wątpienia lepszy konwerter DAC, co powinno skutkować lepszym obrazem, na słowo równiez muszę zawierzyć, że ma bardziej intuicyjne menu, być moze umożliwia edycję materiału z większą precyzją.
I z tego co widzę, na tym przewagi Pioneera DVR-555H-S nad Samsungiem DRV-HR777 się kończą, jeśli oczywiście pominiemy ewidentne błędy w firmware, będące podstawą mojej reklamacji, a które z pewnością zostaną usunięte w następnej wersji firmware.
Bo Samsung z kolei ma 2 razy większy HDD, umożliwia swobodne kopiowanie plików AVI, MP3 oraz JPEG pomiędzy HDD, USB oraz DVD, nie ma problemu z wielkością liter przy odtwarzaniu divx-ów.
Tak więc o całkiem innej klasie sprzetu chyba raczej trudno mówić, natomiast najbardziej wskazana byłaby opinia kogoś, kto miał do czynienia z obydwoma nagrywarkami, a nie tylko z jedną z nich.
 

mataman

New member
Bez reklam
Pod względem obsługi ten model praktycznie nie różni sie od DVR-555

http://www.service.pioneer-eur.com/peeservice/instrmanuals.nsf/0/DAE4427D2E937392C12572F10030CEBB/$File/VRB1458_DVR-550HX-S.pdf
 

tomsan07

New member
Witam wszystkich,
Mógłby mi ktoś poradzić jak najlepiej połączyć Pioneer DVR-555H-S z samsungiem lcd full hd.
Chcę oglądać i nagrywać programy przez tuner nagrywarki.
Kablówkę połączyłem z pioneerem. Sygnał jest analogowy. Jak połączyć to teraz z telewizorem żeby uzyskać jak najlepszy obraz.
Może to dziwne pytanie ale jak dla mnie to tych możliwości jest trochę za dużo.
Połączyłem nagrywarkę z tv zwykłym kablem antenowym oraz jednocześnie przez hdmi. Jednak nie mam pojęcia czy obraz który oglądam pochodzi z tunera tv czy tunera pioneera??
Potraktujcie to poważnie. Chcę nagrać mecz Polaków więc proszę o szybkie rady. Z góry dzięki.
 

discover99

New member
mataman napisał:
Chris_M skoro jestes zadowolony ze swojego samsunga to o co chodzi ? Dla Ciebie jak widze bardzo ważna jest zabawa z divx'ami, porównywanie tych dwóch nagrywarek nie ma zupełnie sensu. Nie ta klasa cenowa i jakosciowa.


Nie wiem jak Samsung 777 ale Pioneer LX60 nie ma możliwości łączenia plików w trybie HD tylko VR a wiec zachowuje sie tak jak Sony zreszta menu w obu przypadkach jest podobne.
 

Chris_M

New member
tomsan07 napisał:
Połączyłem nagrywarkę z tv zwykłym kablem antenowym oraz jednocześnie przez hdmi. Jednak nie mam pojęcia czy obraz który oglądam pochodzi z tunera tv czy tunera pioneera??
Wyciągnij z gniazda telewizora kabel antenowy. Jeśli obraz zniknie, to znaczy, ze oglądałeś go z tunera telewizora. Jeśli nie, to znaczy że przez kabel HDMI.
A poza tym, na pewno na pilocie masz guzik, który wyświetli Ci na ekranie wszystkie informacje o odbieranym obrazie, w tym także informację o używanym wejściu.
 
Do góry