Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

Prenrzyk

New member
jakość nagrywania

Kilka dni temu nagrywałem program z Cyfry.Przy nagrywaniu i późniejszym odtwarzaniu obraz był wyraźny i nasycony kolorami.
Dziś ponownie nagrałem serial i przy nagrywaniu z podglądem na TV było ok.Przy odtwarzaniu okazuje się,że obraz jest rozmyty widać piksele i ogólnie dno.Próbowałem pozmieniać kable łączące sprzęt ale bez rezultatu.
Odłączyłem fizycznie Cyfrę i puściłem sygnał na Pioniera tylko z anteny.Przy oglądaniu obraz ok. a przy odtwarzaniu nagrania znów obraz rozmyty -jakby składał się z małych kwadracików.
Wyjscia i wejścia w Pioneerze ustawione na RGB / po scart /.
Co może być tego przyczyną ?
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesli próbujesz przegrać oryginał to się niestety nie uda - jesli płytę juz przegrywaną to spróbuj w trakcie odtwarzania włączyć przycisk one touch copy i powinno pójść :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prenrzyk sprawdzałeś czy prawidłowo podłączyłeś satelitę z nagrywarką? tzn. w nagrywarce podłączasz tuner pod pierwszy od góry scart
 

Prenrzyk

New member
Tak.Jest dobrze podłączony.
Nagrywarkę zresetowałem to się jakgdyby troche poprawiło.Prawdopodobnie dodatkowo powinienem wymienić kable euro na lepsze.Potrzebuje do podłączenia Sat- Pionier;Pionier-TV;Sat-TV.Wszystkie nie dłuższe niż 1m.
Poza tym na telewizorze mam straszne przebicia.Jeżeli oglądam np TVP1 i przełącze na TVP2 to jeszcze przez sekundę widać czarny zarys postaci z kanału TVP1.Dzieje się tak bez względu na to z jakiego źródła idzie sygnał na TV.Nawet przy samej tylko antenie.

-------------------------------

Sprawa sie wyjasniła.Syn próbował ustawienia i zmienił ustawienia jakości nagrywania.Po powrocie do X+ wszystko jest ok.
 
Ostatnia edycja:

fido70

New member
Witam,
Za kilka dni będę (może nawet szczęśliwym) posiadaczem 555-tki
Też mnie zastanawiały różnice w stosunku do LX60 i zauważyłem (poza oczywistymi: obudowa i dysk), - tuner DVB-T.
A właśnie, w sprawie dysku - czy ktoś już wie jakie HDD mają Pioneery?
Czy można sobie po prostu kupić dowolnie pojemniejszy dysk, zapiąć i smiac się z tych co kupili LX60 tylko po to aby mieć kilkadziesiąt GB więcej (o design'ie nie dyskutuję, która obudowa się podoba a która nie).
Pomijam oczywiście kwestie gwarancji itp.
Pozdrawiam.
 

fido70

New member
Aha, czyli wszystko jasne. Przeróbka raczej dla ludzi odważnych, z dużą wiedzą, dość ryzykowna, pracochłonna i niekoniecznie z happy endem.
Dzięki za info.
 

ArtemisPL

New member
W końcu jestem szczęśliwym posiadaczem 555-tki. Powoli testuje co mi przyjdzie do głowy. Do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem. Co prawda nagrywarka jest na razie podłączona do telewizora CRT, gdyż LCD poszedł chwilowo w dalszy plan. Zresztą i tam mam dylemat czy LCD czy plazma :).
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć coś o nagrywarce od normalnego użytkownika to się polecam.
Wielkie podziękowania dla KIKIEGO !!!!
 

fido70

New member
piterson1 napisał:
Na stronie Pioneera jest nowy soft ver 1.62 z XII 2007 do Vr 555 czy ktoś to wgrywał już i czy coś to daje?
Czy ktoś może zdradzić w jaki sposób ustalić jaką mam ver. softu w 555H-S ? Czy są juz znane jakieś tricki/hacki, ukryte funkcje?
Pozdrawiam i życzę Spokojnych, rodzinnych Świąt
 

frycia231

New member
Przeczytałem wszystkie powyższe posty i nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Mam nagrywarke pioneera lx60 i dekoder cyfry+ również pioneera bodajże 1430. I w związku z tym da się tak skonfigurować te dwa urządzenia żebym np. ogladał tvp1 a nagrywał coś z tvn-u w tym samym czasie? Kiedyś pamiętam, że można było tak sobie zestrajać magnetowid z telewizorem. Czy ktoś może ma taki sam problem. Bo jak narazie doszedłem do tego, że moge jedynie nagrywać z cyfry to co w danej chwili oglądam.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Wystarczy się sekundę zastanowić. Te nagrywarki nie maja własnego tunera satelitarnego. Możesz sobie nagrać coś z analogu oglądajac coś innego i tyle. Jak by Ci zresztą miało nagrać dwa programy z tunera satelitarnego? Po pierwsze to potrafisz naraz ogladać dwa programy w Pioneer 1430 (np. funkcja PIP)? Twoim zdaniem ten tuner ma dwie głowice? A jakby nawet miał to jak by się to miało skomunikować z nagrywarką? Dwoma kablami? I masz już kompletną odpowiedź...
 
Ostatnia edycja:

frycia231

New member
bez sęsu, to jakim cudem magnetowid mial taka funckję?, że na magnetowidzie programowało się kanału z tv i to się nagrywało a ogladalo sie co innego? skoro to nagrywarka dvd to po cholere by mi była opcja, że nagrywam to co oglądam?
 

mataman

New member
Bez reklam
Na nagrywarce możesz dostroić kanały z kablówki i nagrywać na niej np. z tvp1 a przez tuner telewizora oglądać inny kanał. I pewnie o taką sytuacje ci chodziło. Nie da się wykonać czegoś takiego z tunerem sat bo na jego wyjściu jest tylko jeden kanał w danym momencie.
 

tomsan07

New member
Cześć wszystkim,
Prawie przekonałem się do tej nagrywarki.
Ale mam takie pytania.
1.Coraz częściej spotyka się filmy w formacie mp4. Zakładam że nie odtworzę ich na tym Pioneer 555. Nie mówiąc już o filmach w kontenerze mkv.
Czemu o to pytam? Ponieważ chcę żeby sprzęt pełnił zarówno funkcję nagrywarki jak i odtwarzacza.
A tak a propos, czy istnieją markowe nagrywarki które spełniałyby obie te funkcje??
2. Mam płytę dvd z dwoma filmami nagranymi na niej. Jeden jako avi a drugi jako vob. Czy ta nagrywarka zlokalizuje i odtworzy plik vob bez problemu?
3. Jeden z kolegów wspominał w swoim poście, że syn przestawił mu ustawienie i po nagraniu odtwarzał film z dużym "rozmyciem".
Interesuje mnie jakość nagrania meczów piłkarskich. Jaka będzie jakość przy założeniu nagrania 4 godzin na jedną płytę DVD (4,7gb)
4. Czy kopiując filmy HD z kamery HDD, można je później bez problemu edytować?
5. W jakiej rozdzielczości i formacie nagrywa ten Pioneer??
6. Ile trwa nagranie z hdd na dvd??
7. Czy po nagraniu materiału z hdd na dvd jest mozliwe ponowne zgranie tego materiału w drugą stronę czyli z DVD na dysk twardy nagrywarki??

Dzięki z góry za każdą konstruktywną odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

FPPfan

New member
Witam - to mój pierwszy post na tym forum.

Jestem zainteresowany kupnem nagrywarki z HDD gdyż często mnie nie ma w domu a niekiedy lecą ciekawe programy które szkoda przegapić.

W sumie kompletnie nie wiem co wybrać - nigdy nie miałem sprzętu takiego rodzaju.

W wielu miejscach polecają mi tego Pioneera DVR 555H-S ale że to dla mnie sprzęt bardzo drogi muszę dokładnie przemyśleć jego zakup i chciałbym dowiedzieć kilka rzeczy na jego temat:

1. Czy nagrywarka umożliwia nagrywanie z TV także wprost na HDD czy tylko na DVD?

2. Jaki rodzaj sygnału TV akceptuje ? Czy tylko analogowy naziemny a jeśli tak czy nie stanie się bezużyteczna gdy w Polsce wejdzie TV cyfrowa ?

3. Jak jest z jakością nagrywanego materiału ? Czy po ustawieniu najlepszej jakości można odróżnić gołym okiem materiał nagrany od materiału lecącego na żywo ?

4. Czy nagrywarka jest cicha (bardzo ważne przy nagrywaniu nocnym - śpie w tym samym pokoju w którym mam TV)

5. Czy jest opcja ustawiania harmonogramu nagrywania w różnych dniach o różnych godzinach czy można zaprogramować tylko jedno nagrywanie na przód ?

6. Czy nagrywarka nagra zaprogramowany program mimo że TV jest wyłączony ? (Mój stary magnetowid Samsunga z wczesnych lat 90' to potrafił)

7. Jak można się dostać do danych nagranych na HDD ? Czy tylko nagrywając go na DVD wbudowanym DVD-RW czy można go posłać przez USB na kompa ?

8. Czy urządzenie ma możliwość flash'owania firmware'u ?

9. Czy jest możliwość ustawienia rodzaju i wielkości czcionki napisów w filmach ?

10. Czy sprzęt ma HDMI w wersji 1.3 i czy potrafi przesyłać pełnoprawne HD w 1080p ?

11. Czy sprzęt potrafi odtworzyć materiały zapisane w HD umieszczone na dysku twardym czy nie ma takiej możliwości (z płyt wiem że napewno nie bo nie ma obsługi HD-DVD i BD-DVD).

12. Czy Jest sprzęt który na obecne czasy jest lepszym wyborem od DVR 555H-S w tej klasie cenowej ?

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź na te pytania. Kompletnie nie wiem czy ten sprzęt kupić...
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Dużo tych pytań ale po kolei.

1. Tak mozna nagrywać wprost na HDD
2. Analogowy naziemny ale tv cyfrowa u nas to daleka przyszłość.
3. Jakość jest bardzo dobra
4. tak
5. Jeżeli dobrze pamietam mozna ustawic do 32 pozycji.
6. tak
7. można przeglądać i odtwarzać materiał nagrany na HDD. Nie można go przesłać na pc.
8. tak
9. jeżeli masz na myśli divx'y to nie
10. nagrywarka skaluje każdy sygnał wejściowy (kablówka, film dvd, divx) do max 1080p
11. nie ma takiej możliwości
12. moim zdaniem nie
 
Do góry